Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Daca te coafeaza mai bine, poti pune ghidon normal si pe asta (schimbi jugul sau dai gauri in el). Dar nu cred ca e cazul, pozitia nefiind chiar ca pe un SS

Spatele intradevar se blocheaza destul de usor pe vremea asta, dar vezi ca daca il combini si cu frana de motor a V-ului, se blocheaza si mai repede :)

 

In alta ordine de idei, cand mai iesim si noi ca SVistii la o plimbarica ? :D

 

IMG_0823-fb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

revin cu impresii

imi place mobra...ultimul sezon am mers cu un Hornet, comparatie la manevrabilitate nu pot sa fac...hornetul nefiind cu semighidon deci diametru de viraj mai mare si poate un pic mai manevrabil in oras... ca si motor trage mai bine de jos sv-ul trebui sa ma obisnuiesc cu vibratiile.

toba vick exhaust incredibil de zgomotoasa...maine merg sa iau un dbkiller si daca nici asa nu o domolesc putin pun orginala inapoi...mi-e rusine sa merg la mine pe strada cu ea la ce galagie face.

Franele bune, spatele se blocheaza cam usor dar presupun ca si anotimpul rece poarte un pic de vina.

 

Daca vrei sa dai toba la un pret bun sa ma anunti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh, de astazi si eu posesor de SV650s generatia 99-02 (defapt 99 :) ).

 

Am facut azi vreo 50km si inca sunt tot un zambet...total multumit!!! As zice total impresionat! :)

 

@yoyo, la urmatoarea intrunire de sv-isti sigur te iau la rost, eram hotarat sa vin in Oradea dupa el si dintr-o data pac, primesc mesaj "am vandut SV-ul".

Oricum, in scurt timp am gasit in oras unul mai frumos, mai intretinut, mai bun mai...ca e al meu...nu? )

Te felicit, pe mine SV-ul lui Kevin m-a starnit asa rau sa iau unul !

 

Inca n-am poze (facute de mine) cu ea... pe maine.

post-40351-0-42299800-1352148638_thumb.jpg

post-40351-0-70845600-1352148654_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a zis ca mai vrea cineva din Mures sa vina dupa el...am crezut ca zice asa cum zic toti vanzatorii......deci a fost adevarat :)

Frumos exemplar ti-ai luat...sa il folosesti sanatos si fara evenimente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, incepem cu deci. Am doua semnalizari facute de mine, flushmount, cu LED. Lumineaza super tare, se pun pe carena frontala de la SV650 2003+ si cred ca merg si la cele 1st gen. Caut niste semnalizari cu bec normal. E cineva dispus sa faca troc?

Cum arata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nevoie daca are cineva semnalizarea stanga fata pentru SV650s (first gen.), sau capacul portocaliu doar ca imi lipseste...

 

Si cateva imagini :)

cred ca sunt ca astea :

/index.php?/topic/682079-roata-fata-yamaha-r6-fz6/page__hl__calin_cz&do=findComment&comment=3253455

ale mele sunt de yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, nu-s chiar la fel, vadca ale tale au forma mai spre romb pe cand ale mele spre para.

 

Asa de curiozitate, voi cati kilometri aveti pe Sv-uri? eu am aprox. 29.000km...nu stiu cat de reali dar alt reper nu am.

Pe svrider am vazut si cu 135k km, nu pot sa zic decat ca ma incanta ca e un motoras aparent durabil! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, nu-s chiar la fel, vadca ale tale au forma mai spre romb pe cand ale mele spre para.

 

Asa de curiozitate, voi cati kilometri aveti pe Sv-uri? eu am aprox. 29.000km...nu stiu cat de reali dar alt reper nu am.

Pe svrider am vazut si cu 135k km, nu pot sa zic decat ca ma incanta ca e un motoras aparent durabil! :)

 

Motorul lui Maverik ii cel mai veterenan de pe aici 100000+ eu am vreo 50000

 

Am terminat si cu electroliza rugina din colturi nu a iesit toata ca e destul de adanca :( asa de adanca incat a aparut o gaurica si pe exterior...am curata zona bine si am facut si un scut pe exterior pe ambele parti, eu zic ca a iesit ok, am lucrat asa incat sa nu fie nevoie sa il vopsesc, nu ca nu as vrea dar deja am cheltuit ceva banuti pe rezervor, acum urmeaza sa dau comanda la por15, pana la urma am gasit un dealer in Germania si au spus ca trimite si in Romania.Ce va recomand, verificati-va rezervoarele sa nu ajungeti in situatia mea, poate dispuneti de bani dar e muuuult de lucru.

post-42111-0-20527700-1352285619_thumb.jpg

Editat de khrisstyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care puteti va rog sa imi puneti ceva poze cu aparatoarea si suportul de nr modificat, sa imi fac o idee..multumesc

dupa ce am recuperat motorul......a trebuit sa refac suportul de nr. .... asta e una dintre daune :(

Eu asa l-am avut, acum am facut altul. Daca se potriveste cu ce vrei..... saptamana viitoare e in Cluj. Urechile alea de pe lateral se vor indoi ,pentru semnalizatoare, la 900

...apropos.... care e dispus sa schimbe manerul pasager- de pe sv cu un portbagaj...ca cel din imagine ? Se fixeaza in locul acelui maner ... si tine cort , izopren, sac de dormit.

post-15613-0-74608200-1352394423_thumb.jpg

post-15613-0-52238200-1352394486_thumb.jpg

post-15613-0-53873700-1352394543_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati pus careva pe spate la sv650s din 99-01 cauciuc mai lat? Is curios daca se schimba mult ciclistica in rau...

Daca nu schimbi si janta cu una mai lata, nu te obosi. Nici macar "look" nu castigi pt ca guma va sta mai bombata pe janta si pierzi aderenta, ciclistica etc.

Eu am stat o perioada cu 180 pe janta de 160.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am recuperat motorul......a trebuit sa refac suportul de nr. .... asta e una dintre daune :(

Eu asa l-am avut, acum am facut altul. Daca se potriveste cu ce vrei..... saptamana viitoare e in Cluj. Urechile alea de pe lateral se vor indoi ,pentru semnalizatoare, la 900

...apropos.... care e dispus sa schimbe manerul pasager- de pe sv cu un portbagaj...ca cel din imagine ? Se fixeaza in locul acelui maner ... si tine cort , izopren, sac de dormit.

 

Nu cumva ai si dimensiunile, mi-ar usura mult mai mult treaba :D

 

Intra pe svrider.com, sunt mai multi cu sv-uri modificate. Vezi daca nu esti din Bucuresti? Aveam eu o idee despre cum sa faci un suport mai aratos cu bani putini.

 

Apoi fa un desen poate reusesc sa il fac :D...incep sa ma obisnuiesc sa mi le fac eu toate, ca aici ori nu stiu face ori dai un salar ca sa iti faca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce janta se potriveste?

 

Gsxr, dar iti spun sincer nu prea merita,parerea mea....totusi pt mai multe detalii da o geana pe svrider.com

 

Salut baieti, am si eu un SV din 2006 de 2 luni si as vrea sa pun pe el un topcase. Mai bine spus 3 ca vreau si pe laterale. Ce spuneti se merita? De unde as putea face rost?

 

Se merita daca banutii nu sunt o problema, multi practica situl de la louis, mai este ebay (pe aici gasesti mai multe second) ar mai fi si motociclism :) ..un set nou te va costa undeva la minim 300-400e

Editat de khrisstyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, am si eu un SV din 2006 de 2 luni si as vrea sa pun pe el un topcase. Mai bine spus 3 ca vreau si pe laterale. Ce spuneti se merita? De unde as putea face rost?

Eu am pus Kappa K33N, sunt destul de incapatoare, arata bine si nu ies foarte mult in lateral. Suportul a trebuit facut (nu am gasit pentru al meu "de fabrica") dar ai iesit chiar bine si poate chiar mai tare.

 

Gentile au costat 1000RON de la kappamoto.ro, suportul mi l-a facut meseriasul cu vreo 200RON. Si ca veni vorba, gentile de forma paralelipipedica fie sunt mici rau, fie arata ridicol pe SV - par gentile mai mari decat motorul. Eu sincer recomand ceva gen Kappa K33 sau Givi V35.

 

Eram doar curios. Pana acum am mers cu motoare cu roata pe spate mai lata ca la sv si ma gandeam daca se comporta ok cu cea de 160 sau ar trebui sa pun mai lata. Merci de raspunsuri.

Eu zic sa nu te prostesti, cel mai bine merge cu dimensiunile de la carte. Si preferabil noi :rolleyes: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...