Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca 95% din comenzile moto sunt pt. diam 22mm. :)

si motorul meu a fost "S"...era mai ieftin decat "N", asa ca , si comenzile mele sunt de pe S->N . Vezi doar la acele gaurele mici, cam 4mm diametru pe care se pozitioneaza comenzile electrice / este un bosaj- 'tzumburush" mic, in jumatatea superioara a comenzilor.........daca nu se potrivesc la pozitia care iti convine faci altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa stiam si eu, pe la cross mai sunt de 24 si pe la ceva choppere custom, dar mai bine sa fiu sigur :D Din cate am inteles de la Kosmo ghidonul se potriveste direct pe motor, fara sa schimb cablurile, trebuie doar rerutate. Singura modificare pe care a facut-o el a fost o improvizatie la furtunul frana fata, nu ajungea la butoias si mai era o distanta de aprox. 5 cm care trebuie acoperita. El a adaptat o bucata de teava de cupru interpusa intre furtun si butoias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare...care aveti xenon pe sv650s din 99-02...avand 2 faruri, merge montat un kit de xenon auto?

adica h1 e tot h1 sau difera mufele sau ceva?

Da,eu am xenon de 4300K pe ambele faze,cumparat de la user-ul l.u.v de pe forum.Toate mufele se potrivesc in afara de soclul becului pe faza scurta unde trebuie sa faci o mica improvizatie(iti dai seama la fata locului ce este de facut) uite un video pe zi cum se vede http://www.youtube.com/watch?v=098-w8fAhss.

Noaptea este alta treaba,mersul noapte va devenii o placere! :) Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

mai baieti..si fete.. am si eu o problema de confort cu motoreta asta si sunt sigur ca nu sunt singurul.. SAUA! ma doare posteriorul de mor, nu mai pot sa merg pe mobra. Daca la inceputuri, in primele 2 sexoane, aveam o toleranta mai mare la durerea de coor..ei bine acum constat cu stupoare ca nu pot sa leg mai mult de 100km fara sa opresc minim 10 min sa imi relaxez durerile.

 

Initial am zis ca e de la pretensionare pe care o tin la maxim pe spate(dar sunt inalt si am nevoie de ea cat mai sus), dar am vazut ca si baietii de pe svrider schimba la sei intr-o veselie..diferenta e ca nu sunt nebun sa dau 250 eur pe o sa Corbin/Sargent.

 

Si-a luat cineva perna dinaia cu gel de pe louis(50 eur), sau a venit cu modificari la saua stock? Am impresia ca generatia a 2a are probleme chiar mai mari la capitolul sa/confort.

 

Idei va rog! :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii atent ce faci, te duci la darian si ii zici sa iti ia din burete si sa iti puna silicon.

AMIN! Ce plang si eu dupa saua de la pegaso... Nici pe fotoliu acasa nu stateam asa de bine ca pe saua facuta la darian...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer cam tin la cauciucul ala de pe saua stock si nu mi'ar placea sa il inlocuiesc cu vinilin. Dar exista optiunea de a cumpara inca o sa pe care sa o refac pt drum lung, sau sa confectionez o "perna" pe care sa o prind in cureluse.

 

cred ca o sa'i dau un telefon lui Darian in curand, ca am tot auzit de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee generala am renuntat la SV S din cauza disconfortului in principal. Concret, pentru modificari la sa as apela la Moto_dan (sper ca nu am gresit numele) din Timisoara, am vazut doar review uri pozitive, spre deosebire de cealalta varianta. Dar problema e ca daca ingrosi (inalti) saua, pozitia va fi mai aplecata, ar fi foarte necesar un ghidon mult mai inalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din 2007, asa am vrut sa fie anul asta pentru ca am inteles ca inghite mai putina benzina datorita celor doua bujii pe cilindru. 22.000 km, pe langa ce e in poze o sa vina si cu accesoriile originale. Gumele is cica la 50% si din 2011 dar sper sa ma tina un sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii, am o intrebare si as vrea pareri cat se poate de obiective. La o prima vedere, care ar fi pretul aproape de adevar pentru SV-ul din anunt? Este al meu. L-am cumparat din Germania in 2010, februarie parca, avea atunci in bord 12000 km. Bine, ma gandesc ca oricum nu erau reali, dar arata moto foarte foarte bine. De atunci am facut eu inca aprox. 15000 km cu ea. Toate schimburile au fost facute la timp, cum este si normal, poate chiar mai des decat trebuie. Un schimb de ulei la max. 5000 km. In iarna trecuta i-am facut cateva modificari, cum ar fi:

1. am taiat suportul de numar (care era stock) si l-am facut sa arate ca in imaginile din anunt.

2. inlocuit semnalizari fata spate

3. inlocuit rulmenti roata spate

4. inlocuit placute de frana spate + lichid frana

5. vopsit total pentru ca avea cateva zgarieturi si toata codita era galbena, pe cand acum este doar o parte din ea, restul neagra. vopsitul a fost facut la un service autorizat, in cuptor etc...

6. inlocuti bujii.

Kit-ul de lant mai duce mult si bine. Motorul merge foarte bine.

 

Treaba e ca nu se vinde si ma gandesc ca pretul este cam mare, dar care ar fi pretul corect?

 

Multumesc.

 

 

aici e adresa anuntului...http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-sv650s-din-1999-491960.html

Editat de alin_zbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...