Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-am putut sa-i fac poza azi ca m-a lasat bateria la aparat iar telefonul nu prea are camera :).

 

Am notat dimensiunile, ca idee, unde e punctul alb de sus e o gaura in care intra un surub ce se infileteaza in bascula (de la surub e si masurata inaltimea).

Eu de luni ma apuc sa-l fac pe asta, sigur e buna distanta aceea de 38 cm?

post-68410-0-65531000-1358592653_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalin, fa te rog niste poze mai detaliate si niste cote la standerul tau, mi se pare genial. de cate ori nu am avut nevoie de asa ceva si nu am avut. Este greu sa ridici motorul pe el? Care este procedura? Stima!

http://www.sv650.org/sv_sep03.htm

de aici a fost ideea, adaptata la materialele de care dispuneam

.....sunt CALIN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am primit poze noi cu motorul, stie cineva ce toba este pe el?

Salut

 

Cred ca asta este toba ta:

http://www.scarichimoto.org/it/scarico-sv-650/93-special-titanium.html

 

Daca e asa, ar trebui sa te bucuri, baietii sunt destul de apreciati pentru raportul calitate/pret dar mai ales pentru sunet pe motoare V2 :D

Uite o mostra aici

 

Arata foarte bine motoreta, sa o stapanesti sanatos!

p.s. daca nu iti place toba, da un semn :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitasem pe youtube de zeci de ori la filmulete cu evacuari pentru sv da al dracu' daca am dat de asta. Chiar imi place cum suna mai ales fara db-killer :D si cu siguranta nu voi da toba.post-68410-0-24761500-1359380417_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, azi mi-am achizitionat un SV de 1000, negru. Sunt foarte incantat! Iar tipul de la care l-am luat, Laurentiu, un baiat extraordinar! Ii multumesc si pe aceasta cale. Dar, sa punem o poza-doua, ca mai multe nu am...

post-67087-0-74553700-1359480511_thumb.jpg

post-67087-0-61390900-1359480527_thumb.jpg

post-67087-0-18835900-1359480541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

superba motocicleta

 

din curiozitate, cu cati ai luat-o? Daca nu sunt indiscret. Stiu ca era cam cea mai scumpa la vanzare. a fost si cu 5000e, apoi 4200 si ultima oara 3700 era parca...

 

sa o stapanesti fara nici un incident.

 

si mai baga niste poze:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vrreau sa fac o mica modificare si am o singura intrebare: detin vrianta naked, vreau sa ii pun 2 semighidoane....se potrivesc toate cele(ma refer de fapt la cele 2 comenzi+cablurile de acceleratie)? mersi

mentionez faptul ca exceptand semighidoane de la dezmembrari, nu vreau sa fac niciun fel de investitie....fiind un moft nu cred ca merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comenzi and stuff se potrivesc, dar vezi ca pe langa semighidoane iti mai trebuie si jugul superior (cel de naked daca nu ma insel nu are dedesubt rpinderile pt semighidon)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poimaine am un examen lung si greu asa ca azi m-a luat cu mesterit, mai exact am vrut sa vopsesc capacul busonului de benzina ca era cam obosit. Nu pun aici rezultatul, am facut o poza si am aruncat-o pe fundul oceanului, departe de orice privitor, vreodata. Da, atat de rau era :).

 

Back to the drawing board... work in progress.

 

l.e: Asa incet incepe sa semene cu ce trebuie.

Atat pe azi ca incepe sa ma cuprinda sentimentul de vinovatie pre-examen.

post-40351-0-50540500-1360076208_thumb.jpg

post-40351-0-95682500-1360079075_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sault am nevoie de putin ajutor, cine poate sa masoare distanta dintre cele doua prinderi de la etrierul spate de pe SV? Daca se poate in mm daca nu in cm, Multumesc.

8447702826_a1c91f279e_m.jpg

daca e identic cu modelul '99-'02...iti spun eu distanta...oricum e demontat si nefolosit etrierul meu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vad ca se dezgheata forumul :D, asta e bine.Acum sa vin si eu cu o serie de intrebari:

 

1.Ca sa pun semnalizarea pe becurile stop e suficient sa leg firele de la semnalizari pe becurile de la stop sau necesita modificari ultra complexe?

2.Pentru a pune semnalizari cu leduri am nevoie de ceva in plus sa pun pe langa neaparat sau pot lega pur si simplu firele intre ele?

3.Aveti careva oglinzi barend puse pe sv?Daca da nu puneti va rog 1-2 poze sa vad cum arata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...