Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baieti, unde gasesc si eu un butoias pentru lichidul de frana fata? ca tot caut si gasesc numai rizome. Am gasit pe un site cu 20 euro stock. wtf? atat de scump este?



Doar ce am sunat la motor team si mi-au cerut 190 lei!!!! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa buna intrebare! si mie imi trebuie! si eu a gasit tot asa stock la vre-o 40$.

Butoiasu meu e cam "copt" si am obs cand am scos-o de la iernat ca mai si pica pe langa capac...

Si am mai patit una faina ...frana spate nu mai functioneaza....strange f. putin cand invart roata pe stand ..iar in mers nu tine deloc.

 

Si o alta intrebare....sambata, prima zi cand am plimbat-o dupa iarna, mi se oprea motorul asa din cand in cand de regula cand o lasam din ture si strangeam ambreiajul....eu cred (sper) sa fie de la benzina veche de 3 luni....inca n-am facut plinu'...voi ce ziceti? ati patit asa ceva?

 

PS: @dihania te-am vazut azi la semafor la podul nou din pipera, frumos motor, frumoasa culoare.

Editat de DaggT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut pe 14.04 in cora la un broker si m-a costat 122 ron la astra pe 6 luni. La carpatica esta mai ieftin dar eu nu vreau sa imi fac la nesimtitii aia. M-am uitat pe polita si la Clasa B/M am B7, asta inseamna, dupa cum mi-a explicat tipa de la stand, reducere de 35% din pretul intreg. La emag mi-au dat acelasi pret si cu reducere ajungeam la 116 ron, dar aveam nevoie de asigurare atunci nu peste 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au scumpit ca dracu, am facut asigurare pe masina fratelui meu si mi-au cerut 670 lei pe 6 luni la Astra in conditiile in care nu are nici un accident si permis de 10 ani.

Culmea ca tata pe exact aceeasi masina doar cu motor mai mare are 220 lei pe an tot la Astra.

La SV am facut acum ca am citit ce ati scris desi expira doar la jumatea lui mai (150 lei la Carpatica, 245lei Astra). Am ales Carpatica (pe emag).

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru asigurari sunati aici: 0721449444 Romeo. Insistati daca nu raspunde, e ocupat omul dar va ajuta. Le face si la telefon daca e nevoie si va vedeti pt original dupa. Nu-i fac reclama degeaba. Imi face cele mai mici preturi posibile. Spuneti ca sunat din partea Razvan Dragan (aka eu), sau ca l-ati gasit pe forum reno.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 saptamani asigurare la Astra 6 luni-200 RON acum 588 RON tot pe 6 luni. M*IE companiile de asigurari...asa huliganeste!

No da de cand ai permis ? La mine a fost 112 lei/6 luni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, unde gasesc si eu un butoias pentru lichidul de frana fata? ca tot caut si gasesc numai rizome. Am gasit pe un site cu 20 euro stock. wtf? atat de scump este?

 

Doar ce am sunat la motor team si mi-au cerut 190 lei!!!! :eek:

 

 

e-bay, 4-5 lire. Vorbeste cu Garcya.

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=front+brake+fuel+tank&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=front+brake+tank&_sacat=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carpatica , 6 luni , B/M B8 : 105.31 RON

Conteaza multe lucruri la pretul asigurarii.Daca intrati pe rca-ieftin si completati pe acolo o sa vedeti ca intreaba multe si marunte.

 

PS: Hai cu ieseala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Cei care aveti SV 650 03+ cu toba Vick , aveti intermediara tot de la el ? Am vorbit cu el si mi-a zis ca la Sv-uri a facut acelasi tip de intermediara atat pentru prima generatie cat si pentru generatia a doua, deci ma gandesc ca se potriveste la ambele modele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu exact la ce intermediara te referi, daca te uiti cu 2 pagini in urma sunt niste poze cu motoreta mea si se vede si toba in detaliu. o sa observi toba si o bucata de teava neagra (asa am primit-o de la Vick) mufata in tevile de evacuare origimale care sunt argintii. este prinsa cu un colier si atat. la modelul 99-02 am impresia, dar nu stiu sigur, ca teava care iese din toba este mai indoita, prinderea fiind in alt unghi, dar repet...nu stiu sigur. poate pune spiders2066 o poza cu motoreta lui si vezi exact.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am umblat la absolut nimic. Nu este nicio diferenta la consum, la putere nush ce sa zic, poate este dar nu ceva sa te dea pe spate si sa sesizezi ca din motoreta s-a transformat in avion. Am taiat evacuarea veche, am mufat-o pe asta noua si ...la drum. Din punctul meu de vedere nu trebuie sa faci nici o resetare...acuma daca te mananca... :)

Ce am remarcat in schimb este ca acum te vad cei cu masiniele...si daca nu te vad te aud macar si stiu ca esti prin preajma.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus toba Vick și acum umblu... Să pun toba originala înapoi. Fără db killer îmi sparge urechile și îmi umplu vecinii frigiderul... Cu db killer orificiul de ieșire al aerului e de dimensiunea ieșirii unui scuter de 50 cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunetul este demential...si eu trezesc vecinii dimineata dar nu stau decat 2 minute pana ma echipez si pana se incalzeste motorul cat de cat. Te obisnuiesti cu timpul iar la drum lung dupa ce treci de 80 nici nu mai auzi toba.

 

yoyo-man - stiu ca vick facea si db killer pentru evacuarile astea, nu ai vorbit cu el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...