Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mutumesc frumos baieti de recomandari.

 

dupa cum spuneam,vreau un pret mai bun,dintre Metzeler Sportec M3 (868 lei perechea) si MICHELIN Pilot Road 3 (1110 lei perechea),cred ca am sa optez pt metzeler.

pt bridgestone bt 023 inca nu am un pret,astept ceva raspunsuri.

 

www.anvelopemoto.eu - in primavara cand am pus pe SV un set de bt023 1100 ron m-au costat...

 

Dupa ce am citit, as sta departe de mitchelin PR3.

 

http://canyonchasers.net/reviews/ - m-am orientat dupa testele de pe acest site, deoarece stilul lor de mers e oarecum asemanator cu al meu.

 

M3-ul e model destul de vechi, poate mai bine cauta M5.

 

Atunci userul pepsi :)

da, eu am avut, dar l-am dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum e cu toba de la leo vince?

pret?

toba..... cap-coada avea 3,8kg ( originala cred ca vreo 8 kg )..... dar nu mai e :( .... acum am doar capacele leo-vince, teava/amortizor ovala lafranconi ( s-a potrivit de la cagiva raptor) si galeriile originale.

te referi la zgomot sau performante ? cresc ambele.... am comparatie intre 2 sv unul aproape original si ala din poze.

pret ...nu stiu . am luat motorul cu ambele tobe: originala si leo-vince. ... iar la bursa noastra preturile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pepsi,

dar am tot vb zilele astea cu razvan de la metricmotion si cred ca el are preturile mai bune la toate modelele mentionate de mine si de voi.

 

catalin_cz ,da ma refeream si la performanta si la sunet. sa inteleg ca dc imi schimb doar finala,nu prea fac mare treaba?

 


pepsi, ce e ala rejet ?ca sunt mai nou :rusinica:

Editat de Bazarel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt incepator....de tot, dar sincer n-am simtit nimic spectaculos cu toba sport. A mea e un Arrow Titan schimbata cu totul din chiuloasa pana la final... Suna perfect subturata, "zdrangane" (rezoneaza) pe la 5k rot/min , high revs vede foarte rar, deci nu ma pot pronunta. Nu stiu daca rezonanta aia e doar la a mea, sau la toate tobele sport, dar nu e deloc deranjant.

 

Sfatul meu: nu da jumate de motocicleta pe toba :moron:



LE: am uitat sa zic de rateuri - in a 3a la 50-55 km/h cand iei mana din gaz incepe si face ca o masina de raliu in frana de motor (rateuri scurte si rapide).

chiar ce e ala rejet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

operatia de schimbat jiglerele din carburator, cu altele care dau un debit mai mare de benzina se numeste rejet.

de fapt pe langa schimbat jiglere se mai schimba si alte maruntisuri din carburator, din cate stiu cuiul pontor, acul.

 

Este necesar, daca pui o evacuare completa mai putin restrictiva si filtru de aer mai putin restrictiv ca alimentarea cu benzina sa faca fata fluxului mai mare de aer ce intra si iasa din motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare....are cineva un parbriz de sv 2000 care nu mai are ce face cu el? sau un site in care sa mi gasesc ceva?

/index.php?/topic/703165-parbriz-puig-25-euro/?hl=%2Bparbriz+%2Bpuig

 

In poza de la avatar ai un SV 650 N. Asta e universal, se potriveste pe far rotund.

nu sunt pozele cele mai reusite.

cam asa ar trebui sa arate :

post-15613-0-80810800-1382723494_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/703165-parbriz-puig-25-euro/?hl=%2Bparbriz+%2Bpuig

 

In poza de la avatar ai un SV 650 N. Asta e universal, se potriveste pe far rotund.

nu sunt pozele cele mai reusite.

cam asa ar trebui sa arate :

multumesc de oferta,dar am avut modelul asta pe alta moto si nu mi a placut asa tare.multumesc oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat de fostul meu SV 1000s , actualul proprietar doreste sa il vanda sau sa il schimbe cu un naked 4 in linie (gen Z1000) sau cu o masina gen passat break, golf etc (+eventuala diferenta)

Fata de ce avea deja de la mine, i-au fost schimbate cauciucurile, amortizorul spate si i s-au pus niste semighidoane pt o pozitie mai comoda.

 

Pret 2900 euro negociabil. Daca va intereseaza, dati-mi un mesaj ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello everyone,

 

De ceva vreme am prins gustul turelor mai lungi dar motocicleta mea (Honda CB 500) nu ma ajuta in mod deosebit spre directia touring. Ma gandeam ce variante mai am pentru un upgrade si am ajuns la Suzuki SV 650 (S). Am citit specificatii, mi-a placut ce am vazut... si acum intrebarea: gasesc si eu pe cineva din Bucuresti dispus sa imi arate motocicleta (sa vad pozitia/ cum ajung jos) si eventual sa fac cativa metri cu ea sa vad cum e? As prefera una din a doua generatie (dupa 2003). Nu sunt foarte hotarata in directia asta dar nici nu pot fi, in necunostinta de cauza...

 

Multumesc frumos!

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello everyone,

 

De ceva vreme am prins gustul turelor mai lungi dar motocicleta mea (Honda CB 500) nu ma ajuta in mod deosebit spre directia touring. Ma gandeam ce variante mai am pentru un upgrade si am ajuns la Suzuki SV 650 (S). Am citit specificatii, mi-a placut ce am vazut... si acum intrebarea: gasesc si eu pe cineva din Bucuresti dispus sa imi arate motocicleta (sa vad pozitia/ cum ajung jos) si eventual sa fac cativa metri cu ea sa vad cum e? As prefera una din a doua generatie (dupa 2003). Nu sunt foarte hotarata in directia asta dar nici nu pot fi, in necunostinta de cauza...

 

Multumesc frumos!

Te pot ajuta eu, dar la primavara cand o scot din garaj :). Momentan sta la caldurica pe stand, nu are nici baterie nici asigurare. Al meu e din 2004.

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello everyone,

 

De ceva vreme am prins gustul turelor mai lungi dar motocicleta mea (Honda CB 500) nu ma ajuta in mod deosebit spre directia touring. Ma gandeam ce variante mai am pentru un upgrade si am ajuns la Suzuki SV 650 (S). Am citit specificatii, mi-a placut ce am vazut... si acum intrebarea: gasesc si eu pe cineva din Bucuresti dispus sa imi arate motocicleta (sa vad pozitia/ cum ajung jos) si eventual sa fac cativa metri cu ea sa vad cum e? As prefera una din a doua generatie (dupa 2003). Nu sunt foarte hotarata in directia asta dar nici nu pot fi, in necunostinta de cauza...

 

Multumesc frumos!

Da-mi un PM cand ai timp si pot sa iti arat un Sv650 S din 2006 ca sa te lamuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te poti adresa si unei reprezentante pt a solicita un test drive ;) (Motor team sau Elf)

 

Si cu dedicatie pt gagicile SV-iste :D

 

Pai si pentru gagicile SV-iste pe modelul celalalt nu aveti? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...