Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Nu mai stiu cine a avut probleme cu kilometrajul (nu mai indica viteza).

Am si eu acesta problema.Am demontat roata fata si am vazut ca este rupt magnetul acela(melcul cum am vazut ca_i spuneti voi).

Ce pot sa-i fac sau unde gasesc altul?(Mai are 2 picioruse din 4,cele opuse)

 

Merci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu mai stiu cine a avut probleme cu kilometrajul (nu mai indica viteza).

Am si eu acesta problema.Am demontat roata fata si am vazut ca este rupt magnetul acela(melcul cum am vazut ca_i spuneti voi).

Ce pot sa-i fac sau unde gasesc altul?(Mai are 2 picioruse din 4,cele opuse)

 

Merci :)

 

 

Apoi daca le mai ai piciorusele rupte le poti lipi daca nu il schimbi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi daca le mai ai piciorusele rupte le poti lipi daca nu il schimbi :)

 

Ok.Picioruse nu mai am.De acolo a iesit doar niste pilitura :P

Ideea e de unde cumpar altul ? Sau daca pot sa improvizez ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.Picioruse nu mai am.De acolo a iesit doar niste pilitura :)

Ideea e de unde cumpar altul ? Sau daca pot sa improvizez ceva ?

eu am avut probleme, la mine piciorusele erau intregi asa ca am schimbat melcul cu totul. din pacate, acum iar nu mai merge, si urmeaza sa demontez roata fata sa vad daca e melcul de vina. daca piesa cu picioruse e intreaga, ti-o vad tie pe aia originala pe care am avut-o eu la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am facut o tura la pas cu un intruder 800 nou 500 km si el si rideru'

buc - calarasi - oltenita - buc

100 km/h afara si 60 in localitate si am constatat urmatoarele :

 

bec aprins la 298 km si alimentat la 320 km 13,9 l

asta inseamna ~4,3 l %

 

cool :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.Picioruse nu mai am.De acolo a iesit doar niste pilitura :P

Ideea e de unde cumpar altul ? Sau daca pot sa improvizez ceva ?

 

Si la mine dupa ce am dat jos roata si am pus-o la loc nu mai mergea vitezometrul. Picioruse nu prea mai erau...doar din vreo doua cam jumate. Am rezolvat problema refacand piciorusele din plastic topit cu un pistol de lipit. Improvizatia a tinut pana acum si am facut de atunci vreo 2000 de km. Dupa ce refaci piciorusele le testezi si daca nu tin le poti lipi cu poxipol :). Important ii sa montezi corect melcul ca sa nu se rupa aripioarele.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut probleme, la mine piciorusele erau intregi asa ca am schimbat melcul cu totul. din pacate, acum iar nu mai merge, si urmeaza sa demontez roata fata sa vad daca e melcul de vina. daca piesa cu picioruse e intreaga, ti-o vad tie pe aia originala pe care am avut-o eu la inceput.

 

Deci nu am inteles :P Mi-o vinzi sau "Mi-o vezi" ? :)

 

Acum serios.Problema e ca vad ca esti din Tg Mures(departe).Cum facem?

 

Sau de unde ai cumparat-o tu ?

 

Deci este vorba despre magnetul ala , da ?(doar magnetul imi trebuie pt ca am invartit de el si indica viteza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu am inteles :P Mi-o vinzi sau "Mi-o vezi" ? :)

 

Acum serios.Problema e ca vad ca esti din Tg Mures(departe).Cum facem?

 

Sau de unde ai cumparat-o tu ?

 

Deci este vorba despre magnetul ala , da ?(doar magnetul imi trebuie pt ca am invartit de el si indica viteza)

da, lipseste o litera acolo. despre magnet vorbeam, dar nu il dau pana nu diagnostichez propria problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine dupa ce am dat jos roata si am pus-o la loc nu mai mergea vitezometrul. Picioruse nu prea mai erau...doar din vreo doua cam jumate. Am rezolvat problema refacand piciorusele din plastic topit cu un pistol de lipit. Improvizatia a tinut pana acum si am facut de atunci vreo 2000 de km. Dupa ce refaci piciorusele le testezi si daca nu tin le poti lipi cu poxipol :cheers:. Important ii sa montezi corect melcul ca sa nu se rupa aripioarele.

Bafta!

 

Stai putin ca nu am inteles :

 

1 care sunt piciorusele si care sunt aripioarele ? :)

2 cum ai refecut piciorusele din plastic?adica cum ai lipit plasticul de magnetul acela?(ciudat sa prinda pe fier,magnet,etc.) :P

 

Baieti sper ca este acelasi lucru la toti (adica eu am motorul model 2004)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu am inteles :P Mi-o vinzi sau "Mi-o vezi" ? :)

 

Acum serios.Problema e ca vad ca esti din Tg Mures(departe).Cum facem?

 

Sau de unde ai cumparat-o tu ?

 

Deci este vorba despre magnetul ala , da ?(doar magnetul imi trebuie pt ca am invartit de el si indica viteza)

 

 

da.doar de magnet ai nevoie dar eu iti zic sa incerci sa lipesti niste bucatele de plastic cu poxipol si ai rezolvat problema,o sa te tina fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, lipseste o litera acolo. despre magnet vorbeam, dar nu il dau pana nu diagnostichez propria problema

 

Da zi ma "secretosule" de unde l-ai cumparat/luat pe cel nou ? :P

 

da.doar de magnet ai nevoie dar eu iti zic sa incerci sa lipesti niste bucatele de plastic cu poxipol si ai rezolvat problema,o sa te tina fara probleme

 

Ok merci de pont.O sa incerc cum spui tu.

 

PS:Daca "secretosul nu vrea sa-mi spuna de unde pot sa iau unul nou :) :cheers: (glumesc :blink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da zi ma "secretosule" de unde l-ai cumparat/luat pe cel nou ? :P

 

 

 

Ok merci de pont.O sa incerc cum spui tu.

 

PS:Daca "secretosul nu vrea sa-mi spuna de unde pot sa iau unul nou :) :cheers: (glumesc :blink: )

nu e nici un secret, o parte din discutie a fost publica, l-am luat de aici de la un sv-ist. nu era nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin ca nu am inteles :

 

1 care sunt piciorusele si care sunt aripioarele ? :)

2 cum ai refecut piciorusele din plastic?adica cum ai lipit plasticul de magnetul acela?(ciudat sa prinda pe fier,magnet,etc.) :P

 

Baieti sper ca este acelasi lucru la toti (adica eu am motorul model 2004)

 

1. picioruse cu aripiare in cazu asta cred ca este tot una :blink:)

2. magnetu acela la mine este invelit in plastic, nu stiu cu e la tine. Lipit cu poxipol ar trebui sa tina cum zice Cristi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stie cineva pe unde pot gasi un bug spoiler de sv650N din 2000(din bucuresti ar fi convenabil),sau un bord ptr el cu tot cu prinderi sa imi dea si mie un pm.Multumesc frumos.

Editat de p3rf3c7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

daca e cadrul zgariat se da dauna totala?? cardul are o zgarietura de aprox 5 cm de cel putin 1mm adancime.

 

am auzit mai multe povesti despre chestia asta dar nu stiu ce sa cred.. stie cineva ceva despre cum merge treaba in romanica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stie cineva pe unde pot gasi un bug spoiler de sv650N din 2000(din bucuresti ar fi convenabil),sau un bord ptr el cu tot cu prinderi sa imi dea si mie un pm.Multumesc frumos.

 

 

salut am eu bug spoiler cred ca e pentru generatia veche.

eu l-am luat din germania si l-au trimis gresit.

 

este crud si costa undeva in jurul a 50-60 de euro cu tot cu sistemul de prindere. (o sa verific daca te intereseaza prin facturi )

post-38514-1243252084_thumb.jpg

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...vreau sa cer si eu o parere celor mai experimantati.

Mi-am luat un Sv cam acum 2 luni si sunt ff impacat cu el.Am insa o mica problema.

Cand l-am cumparat am observat ca in momentul cand apasam tare pe coarne sau la borduri se aude un zgomot in furca parca.

Pe moment am vazut ca erau sparte simeringurile si am zis ca asta e problema.I-am schimbat simeringurile insa spre supararea mea sunetul nu a incetat:(

nu prea stiu...am mai intrebat pe unii mai priceputi ca mine insa toti isi dau cu parerea dar nimeni nu prea stie.

Daca ai mai patit careva....si ma indrumati as fi tare recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...vreau sa cer si eu o parere celor mai experimantati.

Mi-am luat un Sv cam acum 2 luni si sunt ff impacat cu el.Am insa o mica problema.

Cand l-am cumparat am observat ca in momentul cand apasam tare pe coarne sau la borduri se aude un zgomot in furca parca.

Pe moment am vazut ca erau sparte simeringurile si am zis ca asta e problema.I-am schimbat simeringurile insa spre supararea mea sunetul nu a incetat:(

nu prea stiu...am mai intrebat pe unii mai priceputi ca mine insa toti isi dau cu parerea dar nimeni nu prea stie.

Daca ai mai patit careva....si ma indrumati as fi tare recunoscator.

 

 

nu te stresa cam la toi face asa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti cu ochii in 4 : " In noaptea dinspre 25.05 spre 26.05 intre orele 22:00 si 08:00 mi-a fost furata a doua motocicleta, un SV 650N (SUZUKI) cu numarul de inmatriculare B 73 MTL.

Motocicleta nu are elemente custom pe ea, este exact ca si iesita din fabrica.

Culoarea este galbema, iar modelul DSV este cel din 2000, nu modelul mai noi (cu forme mai ascutite, aparut in 2003)

 

Daca din intamplare vedeti ceva, dati-mi un semn la 0749.241.556, iar in cazul in care nu raspund, incercati si la fratele meu 0742.291.359.

 

Multumesc. "

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...