Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut,

din aprilie 2013 sunt si eu posesorul unui sv din 1999.

deja motorul e bagat la hibernat (la noi in brasov e timpul mai rau ca la polul nord si iarna si vara :-L )

dar problema e alta : am nevoie de cauciucuri noi si vroiam sa va intreb unde gasesc cauciucuri la preturi bune ( noi)

modelele care le vreau sunt : metzeler SPORTEC M3 si michelin pilot road 3.

 

alta achizitie care asi vrea sa o fac pe timpul iernii ar fi un topcase cu suporti cu tot sau side case la fel cu suporti ( SH ),poate are cineva de aici de vanzare si imi poate propune vre-un pret.

 

ms.

Nu stiu cum sunt anvelopele metzeler dar iti pot spune ca sunt extra multumit de michelin pilot road 3, deja am aproximativ 5000k cu ele si nu m-au dezamagit niciodata. Se incalzesc destul de repede, aderenta foarte buna si pe uscat si pe ploaie. O singura data am pierdut aderenta dar aveam presiunea de 2.8 si am facut cateva lap-uri pe pista iar dupa ce s-au incalzit foarte tare cred ca am ajuns la 3 si ceva :))), bineinteles ca m-am imprastiat intr-o curba. Poza inainte de crashuiala :) post-68410-0-03194400-1382597428_thumb.jpg

 

Salut. Sa îl folosești sănătos. Userul xsebi avea un suport top case din câte știu.

Nu am asa ceva si nu imi voi pune in veci. La nevoie imi ajunge tankbag-ul si un rucsac.

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

din aprilie 2013 sunt si eu posesorul unui sv din 1999.

deja motorul e bagat la hibernat (la noi in brasov e timpul mai rau ca la polul nord si iarna si vara :-L )

dar problema e alta : am nevoie de cauciucuri noi si vroiam sa va intreb unde gasesc cauciucuri la preturi bune ( noi)

modelele care le vreau sunt : metzeler SPORTEC M3 si michelin pilot road 3.

 

alta achizitie care asi vrea sa o fac pe timpul iernii ar fi un topcase cu suporti cu tot sau side case la fel cu suporti ( SH ),poate are cineva de aici de vanzare si imi poate propune vre-un pret.

 

ms.

 

I-ti recomand bridgestone bt 023, merge foarte bine pe SV si numa cuvinte de lauda am auzit despre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mutumesc frumos baieti de recomandari.

 

dupa cum spuneam,vreau un pret mai bun,dintre Metzeler Sportec M3 (868 lei perechea) si MICHELIN Pilot Road 3 (1110 lei perechea),cred ca am sa optez pt metzeler.

pt bridgestone bt 023 inca nu am un pret,astept ceva raspunsuri.

dc cineva din voi au folosit pe motor Metzeler, astept sa imi spuneti niste pareri!!!

 

ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. suport top-case.... eu am optat pt. un portbabaj. Top-case-ul e comod ,dar ma limiteaza ca si gabarit. Am copiat de la modelul de dupa "03.... si am adaptat-o .

Se fixeaza in locul manerului pt. pasager, in cele 2 suruburi. Il folosesc doar cand am bagaj mult. Pun pe el cort, izopren, sac de dormit.

Alta poza doar cu portbagajul nu am....

post-15613-0-90151700-1382636045_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms

am dat 1650 euro.

dar avea 11000 km,am fost cu un mecanic moto din bv cand am luato.el a confirmat km,pe langa asta avea cauciucurile originale cu dot din 98,schimbatorul ca nou,si toate cele erau si inca sunt ca de 11000km.acuma na,sper sa fie asa.

si la 1650 euro se mai adauga inca 150 e rar plus talon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mutumesc frumos baieti de recomandari.

 

dupa cum spuneam,vreau un pret mai bun,dintre Metzeler Sportec M3 (868 lei perechea) si MICHELIN Pilot Road 3 (1110 lei perechea),cred ca am sa optez pt metzeler.

pt bridgestone bt 023 inca nu am un pret,astept ceva raspunsuri.

 

www.anvelopemoto.eu - in primavara cand am pus pe SV un set de bt023 1100 ron m-au costat...

 

Dupa ce am citit, as sta departe de mitchelin PR3.

 

http://canyonchasers.net/reviews/ - m-am orientat dupa testele de pe acest site, deoarece stilul lor de mers e oarecum asemanator cu al meu.

 

M3-ul e model destul de vechi, poate mai bine cauta M5.

 

Atunci userul pepsi :)

da, eu am avut, dar l-am dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum e cu toba de la leo vince?

pret?

toba..... cap-coada avea 3,8kg ( originala cred ca vreo 8 kg )..... dar nu mai e :( .... acum am doar capacele leo-vince, teava/amortizor ovala lafranconi ( s-a potrivit de la cagiva raptor) si galeriile originale.

te referi la zgomot sau performante ? cresc ambele.... am comparatie intre 2 sv unul aproape original si ala din poze.

pret ...nu stiu . am luat motorul cu ambele tobe: originala si leo-vince. ... iar la bursa noastra preturile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pepsi,

dar am tot vb zilele astea cu razvan de la metricmotion si cred ca el are preturile mai bune la toate modelele mentionate de mine si de voi.

 

catalin_cz ,da ma refeream si la performanta si la sunet. sa inteleg ca dc imi schimb doar finala,nu prea fac mare treaba?

 


pepsi, ce e ala rejet ?ca sunt mai nou :rusinica:

Editat de Bazarel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt incepator....de tot, dar sincer n-am simtit nimic spectaculos cu toba sport. A mea e un Arrow Titan schimbata cu totul din chiuloasa pana la final... Suna perfect subturata, "zdrangane" (rezoneaza) pe la 5k rot/min , high revs vede foarte rar, deci nu ma pot pronunta. Nu stiu daca rezonanta aia e doar la a mea, sau la toate tobele sport, dar nu e deloc deranjant.

 

Sfatul meu: nu da jumate de motocicleta pe toba :moron:



LE: am uitat sa zic de rateuri - in a 3a la 50-55 km/h cand iei mana din gaz incepe si face ca o masina de raliu in frana de motor (rateuri scurte si rapide).

chiar ce e ala rejet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

operatia de schimbat jiglerele din carburator, cu altele care dau un debit mai mare de benzina se numeste rejet.

de fapt pe langa schimbat jiglere se mai schimba si alte maruntisuri din carburator, din cate stiu cuiul pontor, acul.

 

Este necesar, daca pui o evacuare completa mai putin restrictiva si filtru de aer mai putin restrictiv ca alimentarea cu benzina sa faca fata fluxului mai mare de aer ce intra si iasa din motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...