Sari la conținut

Accident Baia Mare


boschetar
 Share

Postări Recomandate

"Martorii spun ca, in urma impactului, tinerii au zburat de pe motociclete precum mingile si au fost grav raniti. Norocul lor a fost ca purtau castile de protectie si ca nu circulau cu viteza, mai spun cei care au vazut cu ochii lor cum s-a petrecut accidentul"

 

nu sunt deacord cu toate gainariile pe care le faceti voi la sectiunea asta spunand ca 'dezbateti' dar cred ca ne prinde bine sa vedem de cat ghinion putem avea parte oricare dintre noi

 

http://www.emaramures.ro/Stiri/32311/ACTUA...i-din-Baia-Mare

 

http://www.citynews.ro/maramures/eveniment...nstienta-79474/

 

 

astfalt uscat si oki-n patru ca locuim in tara tuturor posibilitatilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arsa pe rug cine (cuvant urat) le pune carnetu in mana inconstientelor 'nu am vazut culoare rosie'dar pe 'mama' ta o vezi >??? M-am saturat sa vad accidente cretine din cauza 'conservarilor' Ps.Dobitoac-o care esti tu dobitoaca,era sa omori doi oameni nevinovati :laugh: Bft celor doi motociclisti sa auzim de bine :wacko:

 

Ps.Asteptam mai multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa iei mai doi motociclisti deodata ? adica care-i sansa ? cred ca e mai probabil sa castigi la loto.

insanatosire grabnica celui care a ramas pentru investigatii suplimentare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sansele sunt destul de mari... cum in general motocicletele ajung sa fie primele la semafor, se intalnesc in fata masinilor. Si daca pleaca de pe loc cand o vaca trece pe rosu... ghinion... suspine si lacrimi de durere prin spitale... bine ca mai sunt si doctorite dragute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa iei mai doi motociclisti deodata ? adica care-i sansa ? cred ca e mai probabil sa castigi la loto.

insanatosire grabnica celui care a ramas pentru investigatii suplimentare !

msms

eu sunt ala

:laugh: sunt pe patul de spital sicu motoru varza darnoag fierele sunt fiere se rezolva m sper sa imi iasa mie bine toate ca de umblat nu tare mai pot cu toate ca in filmarea de lalocul accidentului eram sus , cred ca de la prea multa adrenalina iar acum nu ma pot intoarce pe o parte in pat :lol: .hehe noi sa fim sanatosi in alte tari ca aici numai e nici o speranta :wacko:))

bafta mare tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

msms

eu sunt ala

:laugh: sunt pe patul de spital sicu motoru varza darnoag fierele sunt fiere se rezolva m sper sa imi iasa mie bine toate ca de umblat nu tare mai pot cu toate ca in filmarea de lalocul accidentului eram sus , cred ca de la prea multa adrenalina iar acum nu ma pot intoarce pe o parte in pat :lol: .hehe noi sa fim sanatosi in alte tari ca aici numai e nici o speranta :wacko:))

bafta mare tuturor

 

Cicioc, sa te faci bine cat mai repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

msms

eu sunt ala

:( sunt pe patul de spital sicu motoru varza darnoag fierele sunt fiere se rezolva m sper sa imi iasa mie bine toate ca de umblat nu tare mai pot cu toate ca in filmarea de lalocul accidentului eram sus , cred ca de la prea multa adrenalina iar acum nu ma pot intoarce pe o parte in pat :D .hehe noi sa fim sanatosi in alte tari ca aici numai e nici o speranta :laugh:))

bafta mare tuturor

 

..man,omule..sper ca te simti bine si nu apar complicatii...pfuu.cum dracu sa am curaj sa urc si eu pe moto,dupa toate astea.Abia am facut examenul teoretic si mai este cel practic, la 24 mai.

..ce sa zic..Asta e. inseaman ca cei care intra in trafic cu motorul ,nu sint numai niste pasionati ci si niste camicaze,niste rebeli cu mare curaj.... :wacko: sper ca te refaci cit mai repede :lol:

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa iei mai doi motociclisti deodata ? adica care-i sansa ? cred ca e mai probabil sa castigi la loto.

insanatosire grabnica celui care a ramas pentru investigatii suplimentare !

''Am venit de pe bulevardul Bucuresti si m-am trezit cu masina in fata. Nu am mai apucat sa fac nimic. Am intrat direct in masina."

Deci nu masina a dat peste ei, ci ei au intrat in masina...

Asa se intampla cand faci misto pe la sectiunea asta de cei care spun ca trebuie sa reduci viteza si sa belesti bine ochii chiar daca ai verde.

Sunt sigur ca, daca le-ar fi aparut o masina de salvare in fata, la fel ar fi intrat in ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intra salvarea pe culoarea rosie, intra cu sirene, deci o observi, daca intra o desteapta in fata ta, poti intra foarte usor tu in ea, se putea intampla oricui.... insanatosire mobristilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica si ochii in patru!!

 

eu am asistat odata la un accident naspa.. verde semafor pleca masina si din dreapta ei vine una si ii da una de o invarte pe loc.. si ma gandeam eu .."daca plecam eu primul?"

si asa mi-am format un reflex, is primu la semafor si se pune verde, ma uit in ambele parti sa nu zaresc pe vre unu ca n-are timp sa franeze sau sa se grabeasca sa prinda verdele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Am venit de pe bulevardul Bucuresti si m-am trezit cu masina in fata. Nu am mai apucat sa fac nimic. Am intrat direct in masina."

Deci nu masina a dat peste ei, ci ei au intrat in masina...

Asa se intampla cand faci misto pe la sectiunea asta de cei care spun ca trebuie sa reduci viteza si sa belesti bine ochii chiar daca ai verde.

Sunt sigur ca, daca le-ar fi aparut o masina de salvare in fata, la fel ar fi intrat in ea.

Hai ca esti culmea ! Eu mereu indemn la uitat in toate partile chiar si cand esti pe verde/prioritate, dar tu chiar esti culmea !

Nici nu mai am nervi sa te combat mai mult. De fapt cred ca o sa-ti dau ignore pe tot forumul, ca prea o dai de pereti aiurea pe majoritatea topicurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca, daca le-ar fi aparut o masina de salvare in fata, la fel ar fi intrat in ea.

 

Tu stii de la ce distanta se aude sirena salvarii? Dintr-o conserva unde ascult si muzica cu geamurile inchise, o aud de la 3-4 sute de metri in spate. Ca sa zici ca ei mergand regulamentar, pe verde, ar fi intrat intr-o salvare pentru ca nah, au intrat intr-o cascata ce le-a taiat fata pe rosu... e cale luuuunga sa ne-ajunga....

 

Sanatate motoristilor, fierul se indreapta si se schimba, voi sa fiti bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca esti culmea ! Eu mereu indemn la uitat in toate partile chiar si cand esti pe verde/prioritate, dar tu chiar esti culmea !

Nici nu mai am nervi sa te combat mai mult. De fapt cred ca o sa-ti dau ignore pe tot forumul, ca prea o dai de pereti aiurea pe majoritatea topicurilor.

:wacko: Da-mi ignore, nervosule!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Martorii spun ca, in urma impactului, tinerii au zburat de pe motociclete precum mingile si au fost grav raniti. Norocul lor a fost ca purtau castile de protectie si ca nu circulau cu viteza, mai spun cei care au vazut cu ochii lor cum s-a petrecut accidentul"

 

nu sunt deacord cu toate gainariile pe care le faceti voi la sectiunea asta spunand ca 'dezbateti' dar cred ca ne prinde bine sa vedem de cat ghinion putem avea parte oricare dintre noi

 

http://www.emaramures.ro/Stiri/32311/ACTUA...i-din-Baia-Mare

 

http://www.citynews.ro/maramures/eveniment...nstienta-79474/

 

 

astfalt uscat si oki-n patru ca locuim in tara tuturor posibilitatilor

 

 

 

Si gainairile au inceput!!! Subiect diferit, aceeasi protagonisti :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca treaba aia din lege cu reducerea vitezei in intersectii e chiar aiurea pusa acolo pt a face lectura codului rutier mai placuta.

aplicarea ei e o chestie facultativa. indiferent daca trece un tren sau vapor prin intersectie tu avand verde te bagi ca e dreptu tau ce plm.

pielea ta e mai tare ca tabla lor ce plm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca treaba aia din lege cu reducerea vitezei in intersectii e chiar aiurea pusa acolo pt a face lectura codului rutier mai placuta.

aplicarea ei e o chestie facultativa. indiferent daca trece un tren sau vapor prin intersectie tu avand verde te bagi ca e dreptu tau ce plm.

pielea ta e mai tare ca tabla lor ce plm.

Mai sunt si oameni care inteleg cate ceva. Sanatate, localghost!

...

Daca imi aduc eu bine aminte, exista aici, pe Forum, un user care a avut tot un accident de genul asta. El, cu motorul lui sport, a plecat iute de la semafor si s-a infipt intr-o tanti, care trecuse pe rosu.

El nu s-a mai asigurat, ci a bagat mana in gaz, sa le arate el altora cum se pleaca de la semafor...

Degeaba i-am explicat eu despre trecerea Salvarii, Pompierilor, etc., pentru ca am primit exact raspunsurile de mai sus.

Apoi, am trecut la partea morala si i-am explicat ca, poate tanti aia (care putea fi chiar mama lui) a trecut pe rosu pentru ca se grabea la spital, sa ajunga la sotul ei, anuntata de doctori ca mai are 10 minute de trait si moare.

Normal ca nu a inteles nimeni nimic, ca doar avem chiar acum dovada vie ca astfel de accidente n-au incetat sa existe.

Oamenii sunt oameni, cu problemele lor. Cine stie la ce se gandeste vreunul si uita sa mai opreasca la rosu sau cum este mascat de frunzele vreunui copac indicatorul de "cedeaza" si te trezesti cu el in fata.

...

Vorbesc prostii, asa ca nu ma bagati in seama.

Dati-i tare pe verde si sa nu faceti, Doamne Fereste, pacatul de a va asigura!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa logica lui HD eu propun ca toata salvarile sa aiba un abtibild de 5cm x 5cm sub baia de ulei. Cred ca ajunge pentru a fi recunoscute si nu e nevoie de sirene sau lumini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma voi mai si mergeti pe motociclete sau ati ajuns ca "profesorii" din poligonul Ilioara care nu s-au mai urcat pe o mobra de pe vremea lui Ceasca ? Conservari deghizati ce-mi sunteti ! :wacko: :laugh:

Era o vorba de la Parazitii :" <<Motosicli>> sub acoperire nu se'nbraca'n roz " .Sau cam asa ceva :P

 

"Apoi, am trecut la partea morala si i-am explicat ca, poate tanti aia (care putea fi chiar mama lui) a trecut pe rosu pentru ca se grabea la spital, sa ajunga la sotul ei, anuntata de doctori ca mai are 10 minute de trait si moare."

 

hai ma,... hai ma ... am varsat ceasca de cafea pe jos. sa mor de nu. deci... asta e fabuloasa. mi-o pun status la mess :lol: :(

Mesaj completat

gata. mi-am pus asta si la semnatura si pe haifaiv. imi trece prin cap si sa-mi fac tricou cu imprimeu cu ea :D

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HD. Asa bine poate si un motociclist sa plece tare de la semafor indreptandu-se spre spital unde are vreo ruda care e pe moarte. Nu? Sau mama motociclistului, cea care a trecut pe rosu, putea sa isi omoare propriul copil. La asta te-ai gandit? :wacko: Tu ai spus de chestia aia "morala". Moral sau nu, nu ai scuze pentru asa ceva. Din moment ce treci pe rosu, poti sa ai tu nshpe motive cum ar fi cel cu ruda din spital; iti asumi responsabilitatea si esti constient de pericole. Ai gresit, platesti... indiferent ca cineva te asteapta in spital.

 

Pune-te si in situatia in care in locul motocicletei era un TIR. Acuma, persoana care gandea ca trebuie sa ajunga urgent la spital, murea inaintea rudei internate. Daca nu vrei sa vezi decat o parte a lucrurilor, atunci nu mai posta.

 

Nu a zis nimeni sa treci prin intersectie cu ochii inchisi ca ai vazut verde la semafor, dar nici nu poti sa dai vina pe baiatul care e implicat in accidentul prezentat in acest topic. Gandeste-te ca el era in picioare dupa accident si i se lua si interviu. Daca era asa cum il crezi tu, adica sa plece imediat cum s-a facut verde, ca sa arate el cum pleaca de la semafor, cu siguranta am fi dat cu rip.

 

Si mai zicea cineva de legea cu incetinitul in intersectii. Legea nu e valabila doar pentru cei ce pleaca de la semafor pe VERDE. Ci si pentru tembelii care ar trebui sa stea la culoarea rosie a semaforului.

 

Defapt, nu stiu de ce incerc sa va fac sa intelegeti ceva, fiindca oricum, parerile sunt diferite, si nu veti fi de acord cu ce spun eu :laugh: . Insa un lucru e clar: cand un dobitoc trece pe rosu si loveste pe cineva care circula regulamentar, dobitocul e de vina, indiferent de scuza lui.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa iei mai doi motociclisti deodata ? adica care-i sansa ? cred ca e mai probabil sa castigi la loto.

insanatosire grabnica celui care a ramas pentru investigatii suplimentare !

 

 

Ia uite aici:

 

/index.php?...06&hl=borod

 

Io cred ca ai de o mie de ori mai mari sanse sa faci accident/e in Romania decat sa castigi la Loto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc frumos, deadcow!!!

Chiar te sfatuiesc sa-ti faci un tricou...

Nu-ti doresc sa ai probleme de sanatate si sa trebuiasca sa fii dus de urgenta la spital cu masina personala, pentru ca Salvarea intarzie prea mult.

Unora li s-a intamplat si te asigur ca nu a mai tinut nimeni cont de nicio culoare a semaforului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...