Sari la conținut

Accident mortal Bihor


galatzi_mic
 Share

Postări Recomandate

Am vazut la Tv..Un motociclist se intorcea acasa de la o intrunire si un sofer nu a respectat semnificatia indicatorului STOP si a patruns in intersectie fara sa se asigure...motociclistul l-a lovit in partea laterala stanga..a murit...motoreta era SuperSport (nu stiu sigur) si vopsita negru mat

care stie detalii?

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum am vazut si la PRO TV. Spuneau ca motociclistul a iesit la o intrunire cu prietenii si un sofer neatent nu i-a acordat prioritate motociclistului. Au mai spus si ca purta echipament de protectie complet si ca martorii au declarat ca motociclistul nu avea viteza. Intr-adevar motorul era super-sport, dar asta nu cred ca mai conteaza... accidentele mortale de anul asta ati vazut ca au avut loc cu tot felul de motociclete.

 

RIP :rolleyes: :laugh:

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut si la PRO TV. Spuneau ca motociclistul a iesit la o intrunire cu prietenii si un sofer neatent nu i-a acordat prioritate motociclistului. Au mai spus si ca purta echipament de protectie complet si ca martorii au declarat ca motociclistul nu avea viteza. Intr-adevar motorul era super-sport, dar asta nu cred ca mai conteaza... accidentele mortale de anul asta ati vazut ca au avut loc cu tot felul de motociclete.

 

RIP :rolleyes: :laugh:

 

 

nu avea echipament complet.Doar geaca,casca si manusi.Cel cu golful avea stop si totusi a iesit fara sa se asigure,Ionut nu a avut ce sa mai faca,cand masina ia aparut in fata a tras frana fata si motorul sa ridicat si l-a proiectat in masina.Nu a avut urma de franare din cate am vazut pentru ca cel cu golful a depasit alta masina oprita la STOP.De aici si raspunsul disperat al motociclistului care a tras frana tare. 286261.jpg286268.jpg

286289.jpg286299.jpg

 

http://video.bihon.ro/video/49792/motocicl...al-in-sanmartin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fmm de retardati, ca mie personal mi-sa facut frica sa mai merg cu motocicleta, asta am patit si eu acuma 3 sapt, acelasi scenariu doar ca masina era un golf 3 iar eu nu am intrat frontal, ci ma luat din dreapta de am fost aruncat pe contrasens ( noroc ca nu era nici o masina) si am scapat doar cu o taietura la muschiul gambei si laba piciorului serios umflata. inteleg ca peste tot sunt astfel de accidente ..dar romania le intrece pe toate. PACAT ca se intampla asa ceva mai ales cand o patesti mergand regulamentar si fara viteza

 

PS: acuma o sa comenteze oamenii de ce avea guma slick pe spate..si topicul iar o sa se transforme intr-o telenovela

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Este o chestiune care tine de mentalitatea oamenilor din tara asta. In alte tari daca ti se da la sevici ceva de facut executi totul conform documentatiei,aici toata lumea face cum vrea,cum considera ca-i e e mai usor. Nu suntem in stare sa respectam niste reguli,suntem neglijenti si dezordonati,chiulim pana si de la gestul de a ne asigura la intrarea pe un drum cu prioritate,de la a semnaliza,de la a ne uita in oglinzi.

Uite de aia cand merg cu conserva de la servici imi aduc aminte de toate datoriile si daca un conservar imi taie calea sau schimba banda fara sa se uite ma apuca brusc o lene sa franez si il "execut" imediat. Ca de aia am porecla Penetru.

Editat de Haywood Yablomme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar aztazi ne-am intors la Satu Mare cu marsul moto ''Ma Vezii'' sa ne respectam in trafic!Am primit informatia de la prieteni din Oradea!se pare ca degeaba facem orice fel de demonstratie,pentru soferi,si motociclisti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nasol... saracu baiat. si mie ieri doi conservari din astia miserupisti mi-au intors prin fata, atata noroc ca nu merg tare ca o puteam musca rau :|

 

dumnezeu sa-l odihneasca pe baiat, ma ia groaza cand vad asa cv

 

RIP :rolleyes:

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este dureros sa asistam la din nou la disparitia fara vina a unui alt semen de-al nostru.Ironic din pacate tragicul eveniment cu atat mai mult cu cat vine pe fondul unei campanii de sensibilizare in trafic.

Sincere condoleante familiei indurerate. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e inca un exemplu al faptului ca sunt numai cretini si CHIORI pe strazile din romania, cu permis de conducere!!!

 

Aia fara nici nu trebuie mentionati :-j

 

 

 

Rip :rolleyes:

Editat de La2ul1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita sa mori pe ceea ce te face fericit ... RIP

cea mai de k.k.t vorba asta e. Sunt convins ca daca ar putea sa ne zica baiatu ..ar spune ca n ai nici un fel de dreptate. AHHH da merita ..daca ai de ales intre asta si alta moarte. DAR e cea mai mare prostie sa pui problema asa. Cand vezi cat de multi mor in accidentele astea nu am ce sa zic decat ca suntem toti niste cretini ca ne suim pe ele in continuare. Viata e mai pretioasa decat orice (cuvant urat) de sport, femeie ..sau orice altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea-s cele mai urate accidente. Daca motociclistul este aruncat de pe motor si se izbeste de plafonul masinii, nu prea mai sunt sanse de scapare. Urate accidente au avut loc sezonul asta. Te face sa te intrebi daca se merita sau nu sa fii omorat pentru pasiunea ta in tara asta de doi lei. De fapt, tara e ok, oamenii sunt de vina, legile sunt pentru prosti.

 

RIP!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'zeu sa il odihneasca pe motorist :rolleyes: iar soferul sper sa infunde puscaria pt ca nu are nici o scuza in cazul asta.

 

Chiar azi era sa o patesc si eu identic, pe langa piata din apropierea sos. Alexandria. Aveam maxim 50-55, o masina a iesit brusc din parcare fara sa se asigure si am reusit sa evit trecand la 2cm prin fata ei...

Am oprit, m-am intors la masina care continea doua pirande jegoase si am inceput sa le fac albie de porci. Normal, tot ele cu gura mare, ca tiganu e tigan si in zi de post. Si cireasa de pe tort, au mai aparut si 2 spoitori burtosi si au inceput sa ma injure, dar au batut in retragere in momentul in care m-am facut ca dau in unul dintre ei....

 

Tara de rahat, unde regulile si legile sunt facute doar pt prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. sau Dumnezeu sa-l odihneasca in pace... deja ne-am obisnuit cu aceste cuviinte de cand a dat putin caldura... dar oare cate vor fi pana in noiembrie -decembrie cand bagam motoarele la iernat ???

 

Am o parere si e proasta, dar sunt liber sa mi-o spun.

Campaniile "groapa ucide" "atentie la motociclisti" si altele, nu sunt decat un mars sau o plimbare prin oras in grup, unde lumea priveste , altii fac poze, altii se mira, si etc...

Nu stiu ... prastia cu piatra pt cei ce nu se asigura. .., cutiile cu pioneze ... ma rog... idei proaste dar costisitoare pt soferi. daca nici asa nu se invata minte, atunci continuam cu rip.

 

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...