Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Ati gasit cumva vreo solutie mai buna pentru a demonta protectia de plastic a lantului fara sa dati jos si suportul de scarita stanga?

Surubul din spate al protectiei l-am dat jos, dar pe cel din fata nu am cum sa-l scot, si chiar daca as reusi pe urma il mai bag inapoi doar cu sfinti si dumnezei :cheers:

Ideea e ca vrea sa plec la un drum destul de lung si vreau sa dau chestia aia de plastic joc ca sa-mi pot curata lantul mai bine inainte sa-l dau cu spray.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ati gasit cumva vreo solutie mai buna pentru a demonta protectia de plastic a lantului fara sa dati jos si suportul de scarita stanga?

Surubul din spate al protectiei l-am dat jos, dar pe cel din fata nu am cum sa-l scot, si chiar daca as reusi pe urma il mai bag inapoi doar cu sfinti si dumnezei :cheers:

Ideea e ca vrea sa plec la un drum destul de lung si vreau sa dau chestia aia de plastic joc ca sa-mi pot curata lantul mai bine inainte sa-l dau cu spray.

 

 

Nu ai alta solutie , pana cand te chinui sa scoti surubul respectiv e mai rapid sa dai jos cele doua suruburi care tin suportul de scarita , si dupa aia e usor , eu asa fac intotdeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati gasit cumva vreo solutie mai buna pentru a demonta protectia de plastic a lantului fara sa dati jos si suportul de scarita stanga?

Surubul din spate al protectiei l-am dat jos, dar pe cel din fata nu am cum sa-l scot, si chiar daca as reusi pe urma il mai bag inapoi doar cu sfinti si dumnezei :cheers:

Ideea e ca vrea sa plec la un drum destul de lung si vreau sa dau chestia aia de plastic joc ca sa-mi pot curata lantul mai bine inainte sa-l dau cu spray.

 

 

Da' tu cum cureti lantul? :) Io zic sa demontezi si ghidonul. :D Credeam ca zici ca vrei sa o dai jos pt a o curata pe dansa. De obicei in interiorul ei sta jegul GARLA, de-l poti da jos numa cu surubelnita lata. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' tu cum cureti lantul? ;) Io zic sa demontezi si ghidonul. :) Credeam ca zici ca vrei sa o dai jos pt a o curata pe dansa. De obicei in interiorul ei sta jegul GARLA, de-l poti da jos numa cu surubelnita lata. :cheers:

E clar ca si pe dansu' o sa-l curat, daca apuc sa-l dau jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei cu Honde noi unde le faceti service in garantie ?

Am luat-o din UK, mai are 1 an garantie, mi-au trimis Certificate of Conformity de la Honda UK si mi-au spus sa "apply for warranty". many thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are rost sa dai jos protectia de plastic pentru a curata lantul. Il poti curata foarte bine fara sa demontezi nimic. Daca chiar vrei sa dai jos protectia, trebuie neaparat sa dai jos si suportul (scarita sau cum ii zice) din stanga, pentru ca altfel surubul din fata nu iese, cel putin la mine...

Voi la cati km va schimbati uleiul la Horneturi? 5000 km? mai mult? Am auzit tot felul de variante.

Uleiul meu, Motul 7100 full sintetic, are 4000 de km.....cam cand ar trebui sa il schimb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu azi sa cumpar ulei motul 7100 sau 1700 si se uita ala gri la mine...Cika nu avea decat motul 350 (10W40) la 65 lei litrul, si nu avea la bidon de 4 litri...deci un schimb ma ajunge 2 mil relaxat... spuneti si voi de unde luati mai ieftin de 2 milioane ca stau chiar prost cu banii acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu azi sa cumpar ulei motul 7100 sau 1700 si se uita ala gri la mine...Cika nu avea decat motul 350 (10W40) la 65 lei litrul, si nu avea la bidon de 4 litri...deci un schimb ma ajunge 2 mil relaxat... spuneti si voi de unde luati mai ieftin de 2 milioane ca stau chiar prost cu banii acum

 

 

Exista un magazin in cotroceni. cum vii de la grozavesti, la o benzinarie faci dreapta si intri spre cotroceni, si pe stanga pe colt ai sa vezi magazinul.

Acolo gasesti cu 160 Ron 4 litri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha stiu magazinul..parca are o sigla de la ktm sau e reprezentanta ceva..dar il stiu..mersi..o sa trag o fuga

 

da ala cu ktm este!

sa va cer si eu un sfat..am indoit ghidonuul intr-un incident neplacut si vreau sa-mi iau altul!

am incercat sa iau unul original de aici de pe forum de la cineva dar se pare ca mi-a tras teapa asa ca ma gandesc sa iau unu de la louis!

care credeti ca se potriveste mai bine ca curbura?

primul este un lsl superbike alulenker silver iar al doilea este un lsl superbike lenker flach pt cei ce stiu catalogul louis!

astasez si pozele si astept pareri! eu inclin spre nr2!

post-18780-1219202209_thumb.jpg

post-18780-1219202260_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu ai pus codul articolului pt ca asa nu ne dam seama prea bine care dintre cele 1 miliard :P de ghidoane de pe site este. Eu am un superbike pe motor si e superb. Oricare l-ai lua e un imens pas in fata din toate punctele de vedere, asa ca bucura-te ca nu l-ai luat pe cel stock. Din ce se vede si eu as tinde spre al doilea model. Eu il am pe primul si pozitia is as ciumeaga as it gets. :makeout:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu ai pus codul articolului pt ca asa nu ne dam seama prea bine care dintre cele 1 miliard :makeout: de ghidoane de pe site este. Eu am un superbike pe motor si e superb. Oricare l-ai lua e un imens pas in fata din toate punctele de vedere, asa ca bucura-te ca nu l-ai luat pe cel stock. Din ce se vede si eu as tinde spre al doilea model. Eu il am pe primul si pozitia is as ciumeaga as it gets. :makeout:

 

merci cred ca si eu o sa optez pt primul! uite codurile:nr:10021490 pt cel nichelat si 10021480 pt cel argintiu! pozele sunt de la ei de pe site deci nu o sa vezi nici o alta diferenta :P!

@ryco78...daca vrei ghidon...incearca:

 

www.barracudamoto.ro Cel care vinde aceste accesorii se numeste Catalin si are magazinul in zona razoare, langa Petromul dispre Drumul Taberei

 

merci am sa verific mai ales ca stau destul de aproape de razoar!

ps:superb hornetu ala de 900 iar toba face toti banii cred!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@emmpu: suna bine de tot, te asigur!

Chiar si acum cu silencer facut de cineva, tot suna bine! Toba e de R6, am dat jos tobele originale de sub sa, am si alt ghidon, alte oglinzi, furtunase racing, semnale etc...

Iubesc motoreta asta!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stephon - am fost la cei de la razoare si am vazut ghidonul raceing cel gros la mijloc! arata super problema e ca nu stiu daca merge prins pe sistemul original!

o sa vad ce fac era bine ca-l aveau pe stoc si-l mondatm zilele astea !

Editat de ryco78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...