Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

voi filtrul de benzina l-ati schimbat ?

 

imi zicea tipul de unde mi-am comandat consumabile ca ala nu se prea schimba .... ca nu se inbacseste (a fost rulata in afara) .....

 

nu am gasit nicaieri in carte un interval de service la filtrul de benzina .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80 RON ... cica sunt universale ..... nu sunt pe coduri ca alea de ulei / aer ....

 

la cel de 900 este in rezervor, impreuna cu pompa ....

 

tipu zicea ca ar trebui schimbat cand simti ca nu mai trage .... atunci ii imbacsit .....

este in rezervor si la 600, eu l-am curatat si atat, nu am avut de ce sa-l schimb. cand e imbacsit intr-adevar nu mai trage cum trebuie, mai ales daca e pe on.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de 10 puncte: ati ascultat cumva careva sunetul unui hornet care merge cu 5-10 la ora, in neutral? Daca da, si la voi se aude un harait dubios, ca de roti dintate imbinandu-se cu altele? E un sunet metalic, infundat, ca o moara. Precizez ca am uleiul schimbat (motul) si la nivel, lantul are 6mii de km si pinioanele sunt ok. Ce parere aveti?

 

rulmentul de presiune face sunetul ala la orice hornet

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am auzit hornet sa nu ii fashaie ambreiajul.

:D

 

 

Gata, hornetica are topcase givi de toata frumusetea si ulei, filtru schimbat.

 

Fiecare cu upgradeurile lui :D

 

In curand ii trag si niste poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am auzit hornet sa nu ii fashaie ambreiajul.

:D

 

 

Gata, hornetica are topcase givi de toata frumusetea si ulei, filtru schimbat.

 

Fiecare cu upgradeurile lui :D

 

In curand ii trag si niste poze.

 

Salutare,

Abia astept sa vad pozele. Si pe mine ma intereseaza un top case.

Daca poti, pune, te rog, informatii complete referitoare la preturi, site-uri de ai cumparat prinderea si top case-ul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor...azi i-am dat la viespe sa "inhaleze" niste ulei nou.....un pic racing...:blink:...urmeaza ceva frane.si alea un pic racing......ce ziceti?de care sa fie?sbs,ebc,brembo.........etc?......revin duminica seara cu niste poze de la "polizat" mesesul.....daca mai intereseaza pe careva cum se descurca viespea cu ulei racing. :unsure:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea va rog am si eu o intrebare voi ce filtre de aer folositi pt hornet filtre normale sau sport si care-i diferenta la putere ma refer daca e vreuna multumesc :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea va rog am si eu o intrebare voi ce filtre de aer folositi pt hornet filtre normale sau sport si care-i diferenta la putere ma refer daca e vreuna multumesc :unsure:

 

salut eu aveam K&N dar l-am scos si am pus unul obisnuit de hartie champion.

Uite o discutie despre filtre aici:

/index.php?showtopic=330374

 

concluzia ar fi ca desi lasa mai mult aer inauntru cele sport lasa si 1% mai multe impuritati decat filtrele normale. Deci depinde ce vrei performanta sau sa protejezi mai mult motorul :blink:.

 

Acum urmeaza si intrebarea mea. De unde va cumparati ulei in bucuresti? vreau sa-l schimb si eu azi si ieri n-am prea gasit. Nu vreau cel mai performant ci unul la pret normal.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am auzit hornet sa nu ii fashaie ambreiajul.

:unsure:

 

 

Gata, hornetica are topcase givi de toata frumusetea si ulei, filtru schimbat.

 

Fiecare cu upgradeurile lui :blink:

 

In curand ii trag si niste poze.

 

 

Ma intereseaza si pe mine, mai ales suportul!!!

Poze? Preturi? Achizitionare?

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de 10 puncte: ati ascultat cumva careva sunetul unui hornet care merge cu 5-10 la ora, in neutral? Daca da, si la voi se aude un harait dubios, ca de roti dintate imbinandu-se cu altele? E un sunet metalic, infundat, ca o moara. Precizez ca am uleiul schimbat (motul) si la nivel, lantul are 6mii de km si pinioanele sunt ok. Ce parere aveti?

 

 

pentru sunetul asta era sa-mi demontez motorul bucati...noroc ca m-am abtinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti, salut danny_nt :blink:!

 

Aveti idee unde pot gasi un surub + piulita + cauciuc pentru plasticele laterale de sub rezervor?

Din cauza vibratiilor am reusit sa pierd un surub, iar acum plasticul de pe partea dreapta sta prins doar intr-un surub, si e cam "sleampat"... Mi-e sa nu se slabeasca si al doilea surub, si sa raman fara plastic.

 

Multumesc!

 

P.S.: Vineri mi-am recuperat permisul dupa o suspendare de 90 de zile pentru viteza :unsure:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti, salut danny_nt :blink:!

 

Aveti idee unde pot gasi un surub + piulita + cauciuc pentru plasticele laterale de sub rezervor?

Din cauza vibratiilor am reusit sa pierd un surub, iar acum plasticul de pe partea dreapta sta prins doar intr-un surub, si e cam "sleampat"... Mi-e sa nu se slabeasca si al doilea surub, si sa raman fara plastic.

 

Multumesc!

 

P.S.: Vineri mi-am recuperat permisul dupa o suspendare de 90 de zile pentru viteza :unsure:.

 

salut andrei. nu prea am mai auzit nimic de tine :lol: cand ai chef de o iesire..da un semn.

In ce priveste surublul ala si eu l-am pierdut acu vreo luna cand i-am pus bateria la motor, nu am gasit identic dar am gasit ceva asemanator. E posibil sa mai am unul. O sa-l caut si daca il gasesc ti-l dau. Cat despre amenzi ce sa zic si eu am luat buluc, doar ca mai mici si nu prea mi-am pierdut permisul :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut eu aveam K&N dar l-am scos si am pus unul obisnuit de hartie champion.

Uite o discutie despre filtre aici:

/index.php?showtopic=330374

 

concluzia ar fi ca desi lasa mai mult aer inauntru cele sport lasa si 1% mai multe impuritati decat filtrele normale. Deci depinde ce vrei performanta sau sa protejezi mai mult motorul :unsure:.

 

Acum urmeaza si intrebarea mea. De unde va cumparati ulei in bucuresti? vreau sa-l schimb si eu azi si ieri n-am prea gasit. Nu vreau cel mai performant ci unul la pret normal.

ulei si filtrul vezi la userul Linx /index.php?...40&start=40

am luat eu de la el si are si mai scumpe si mai ieftine. de care vrei tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

weekend-ul acesta a fost dedicat Hornet-ului! :unsure:

 

Pe rezervor vad ca este o husa ,e din piele?? de unde ai luat?

 

 

Aripile sunt pt Hornet si Cbr

post-6555-1239025512_thumb.jpg

post-6555-1239025548_thumb.jpg

post-6555-1239025573_thumb.jpg

post-6555-1239025598_thumb.jpg

post-6555-1239025623_thumb.jpg

Editat de mathe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe rezervor vad ca este o husa ,e din piele?? de unde ai luat?

 

 

Aripile sunt pt Hornet si Cbr

 

 

M-ar interesa pt un hornet ce preturi au aparatoarele (daca se potrivesc amandoaua la hornet cu atat mai bine) ....

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...