Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salut. Am o intrebare ce far este cel pe care il ai si husa de rezervor. De unde sunt luate si cat au costat?

Merci

Daca nu ai rabdare pana se intoarce din cursa planuita de el astazi, iti recomand sa rasfoiesti cateva pagini inapoi si vei gasii rapunsurile.

 

Hornetisti de Bucuresti, ne vedem azi? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu o sa fiu prezent. Am inteles ca in centru acolo este pusa scena de la depeche mode? sau e in parc la izvor?

Cine mai vine????? dati cu prezeeentaaaaa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, vin si eu cu Thea la 8 in parcarea din pta Constitutiei.

 

Scena inteleg eu ca se pune in parcul Izvor. Asa am gasit pe net.

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saliu, care stie, care cunoaste, o informatie va rog: capac motor stanga PC25 unde gasesc?

ca l-am polizat un micron intr-un refugiu presat de un loganist si pise ulei. poxipolul a tinut eroic vreo 2 luni.

a...si vin si eu la 8 la prostitutiei in parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da si eu vreau poze la horneata ca tot m-am laudat ca pun aici cu topcase cu tot.

 

 

M-am informat despre nissin, din pacate nu am primit pret decat aprox 200 Ron/setul si ca se face comanda si vin intr-o saptamana

 

 

Cine mai vrea sa sune la Razna ( e in Bucuresti) 0729115500

 

 

Eu am momentan am braking dar parca nu sunt ceea ce trebuie. De SBS am auzit numai de bine.

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

vreau sa-mi reglez jocul la lant dar am o problema: reglez jocul la 3-4 cm strang contrapiulitele apoi strang piulita de la ax. totul bine pana aici dar daca invart roata lantul se tensioneaza foarte tare de nu mai are nici 0.5cm joc.si daca continui sa invart roata lantul revine la jocul initial de 3-4 cm se detensioneaza. problema e daca invart roata incontinuu lantul se strange si se lasa si tot asa.

e ceva normal ? ce problema poate sa fie?

am uitat sa mentionez motorul e un hornet din 2000

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

vreau sa-mi reglez jocul la lant dar am o problema: reglez jocul la 3-4 cm strang contrapiulitele apoi strang piulita de la ax. totul bine pana aici dar daca invart roata lantul se tensioneaza foarte tare de nu mai are nici 0.5cm joc.si daca continui sa invart roata lantul revine la jocul initial de 3-4 cm se detensioneaza. problema e daca invart roata incontinuu lantul se strange si se lasa si tot asa.

e ceva normal ? ce problema poate sa fie?

am uitat sa mentionez motorul e un hornet din 2000

mersi

probabil ai lantul uzat inegal. intr-o zona lantul are joc destul, apoi daca mai invarti de roata nu mai are acelasi joc, se micsoreaza jocul.

singura solutie e sa schimbi lantul. daca il lasi asa din cate stiu exista riscul sa se rupa deoarece in locurile unde e strans se suprasolicita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tot citit ca bucurestenii si-au pus la cale intalnirea lor :o dar de ce-a pe tara(unde sa poata participa toata lumea) nu se mai aude nimic? :laugh:

haideti cu propuneri pentru data si locatie!

eu unul propun undeva la jumatatea lunii iunie (sa fim siguri ca scapam de vremea asta) si undeva in centrul tarii ca sa fie cat de cat usor pentru toata lumea :)

voi ce ziceti? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

vreau sa-mi reglez jocul la lant dar am o problema: reglez jocul la 3-4 cm strang contrapiulitele apoi strang piulita de la ax. totul bine pana aici dar daca invart roata lantul se tensioneaza foarte tare de nu mai are nici 0.5cm joc.si daca continui sa invart roata lantul revine la jocul initial de 3-4 cm se detensioneaza. problema e daca invart roata incontinuu lantul se strange si se lasa si tot asa.

e ceva normal ? ce problema poate sa fie?

am uitat sa mentionez motorul e un hornet din 2000

mersi

 

 

Solutie: schimba-l! :P Este foarte uzat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si pozele.

a fost frumos la intalnire. ne-am strans vreo 10 hornetisti, iar o parte am mers la un suc in Apasu bar.

imi pare rau ca la pozele de grup, calitatea lor lasa de dorit, dar aparatul nu poate mai mult :P

post-18188-1242332533_thumb.jpg

post-18188-1242332600_thumb.jpg

post-18188-1242332658_thumb.jpg

post-18188-1242332712_thumb.jpg

post-18188-1242332754_thumb.jpg

post-18188-1242332807_thumb.jpg

post-18188-1242332851_thumb.jpg

post-18188-1242332899_thumb.jpg

post-18188-1242332963_thumb.jpg

post-18188-1242333138_thumb.jpg

post-18188-1242333323_thumb.jpg

post-18188-1242333365_thumb.jpg

post-18188-1242333483_thumb.jpg

post-18188-1242333537_thumb.jpg

post-18188-1242333592_thumb.jpg

post-18188-1242333686_thumb.jpg

post-18188-1242333743_thumb.jpg

post-18188-1242333806_thumb.jpg

post-18188-1242333843_thumb.jpg

post-18188-1242333897_thumb.jpg

post-18188-1242333956_thumb.jpg

post-18188-1242334011_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

vreau sa-mi reglez jocul la lant dar am o problema: reglez jocul la 3-4 cm strang contrapiulitele apoi strang piulita de la ax. totul bine pana aici dar daca invart roata lantul se tensioneaza foarte tare de nu mai are nici 0.5cm joc.si daca continui sa invart roata lantul revine la jocul initial de 3-4 cm se detensioneaza. problema e daca invart roata incontinuu lantul se strange si se lasa si tot asa.

e ceva normal ? ce problema poate sa fie?

am uitat sa mentionez motorul e un hornet din 2000

mersi

Am avut și eu aceeași problemă, când am fost la revizie la Honda mi-au zis să îl schimb urgent, am văzut cum făcea lanțul când a dat un mecanic o tură prin curte și a fost suficient. La Honda kitul de lanț DID O-ring e vreo 1200 RON, eu am luat de la Lipton de pe site X-ring cu 654 RON pentru CBF 600 - pentru Hornet din 2000 (PC34) e chiar un pic mai ieftin pentru că lanțul e același tip (DID 525VM2), dar mai scurt (110 în loc de 116) și pinioanele sunt fix aceleași (pe ambalajul la ale mele scria compatibilitatea: CBR F3 și Hornet).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La naiba'n puii mei!!! ... ce ma oftic ca n-am ajuns si eu... :P

am fo liber da am fo cu un preten la Pitesti sa-si motor si am pierdut mult timp pacolo (si o pana printre altele) ca tare as fi venit si eu!

Mama mea....si ce bine arata o horneta langa alta horneta langa alta horneta... s.a.m.d :laugh:

Saptamana viitoare promit sa vin si eu indiferent ce-o fi!

Frumoase poze!!! ... si la mai multe si cu un numar cat mai mare de hornetisti participanti!

 

Doamne ajuta si asfalt uscat!

 

p.s. - mama ce m-am ofticat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...