Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buey...da cu a ta ce ai facut? :D

a mea e 2005..e clar .. nu ne-am mai vazut de prea mult timp de ai uitat cum e hornetica :P imi trebuie pt un amic

da chiar georgel .. mai strangem si noi gasca? for old time sake :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva, anul trecut am pierdut un crash pad si as vrea sa imi fac de data asta un set de crashpad-uri. are idee cineva au aceeasi lungime in ambele parti sau difera ca si lungimi si care ar fi alea daca ma poate ajuta cineva .

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist nick ti-ai ales, scz da mi se ridica parul pe ceafa.

 

Eh si tu acum, cine stie la ce s-a gandit colegul cand si-a ales nick-ul :)

 

..poate "Ride in Peace" ?

 

http://www.acronymfinder.com/RIP.html

 

Cat de greu e de montat/demontat un parbriz Puig ,as vrea sa-l folosesc doar pt drumuri mai lungi in restul timpului sa il dau jos?

 

Operatiunea este foarte simpla, trebuie doar sa slabesti suruburile laterale ce sustin far-ul si apoi poti scoate parbrizul. Nu inteleg de ce ai face asta totusi, eu am tot Puig si nu ma deranjeaza deloc, ba chiar mi se pare ciudat cand vad o Hornet fara parbriz :)

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, copilaria dar ii si o prescurtare la numele de familie si am zis sa combin putin. Mersi de informatie pentru lungimea la crash pad-uri, nu neg ceea ce ai spus dar daca are cineva montate si ar putea masura crash pad-urile mi-ar fi de mare ajutor sau macar mai un argument :D.

si apropo, daca stie cineva, caut o codita de hornet 2003 - 2006 cred ca e perioada cu acelasi format de codita pentru un 2005 de fapt si stopul spate .

salutari si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, tocmai am cumparat un PC41 si vreau sa ii fac autentificarea la Rar, am o mica necunoscuta in ceea ce consta sfarsitul tobei, nu este cea stock, e ceva mai mica si nu vrea sa fiu respins. Este cineva, din Bucuresti sau cat mai aproape, dispus sa imi imprumute "butoiasul" stock pt cele cateva ore cat dureaza montarea, RAR ul si demontare piesei. Sunt dispus sa platesc imprumutul.

Din cate imi dau seama restul este neschimbat(toate segmentele tobei si catalizatorul), dar nu vrea sa risc sa arunc banii degeaba pe transport si RAR.

La niste intalniri cu hornetisti posesori ai acestui model erau destui cu acea parte finala schimbata, mai aveti piesa originala, ar fi mai usor daca nu este deja pe motocicleta.

 

Orice ajutor este extrem de apreciat.

Multumesc!

 

Asta este frumoasa.

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1000095

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume! As vrea sa intreb daca are cineva ramase pe undeva (sau stiti de vre-o dezmembrare) mansoanele originale cu tot cu capetele de ghidon ce s-ar potrivi la un Hornet 2002? M-ar interesa sa vi le iau de pe cap contra cost :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...