Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Pana la urma vine cineva la breaza? Eu nu as vrea sa ratez cele 2000 de sarmale si seara ma prezint si la biker's.

 

Eu vreau sa merg la breaza, problema e ca va plua....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana la urma vine cineva la breaza? Eu nu as vrea sa ratez cele 2000 de sarmale si seara ma prezint si la biker's.

 

 

Ar fi o idee sa mergem sambata o fuga si sa ne si intoarcem pana seara, am impusca toti iepurii cu o alica ;)

Ramane de discutat asta, daca tine vremea cu noi, daca vrea si George, ce am pierde daca nu venim sambata si am veni duminica ( cineva are un fix pt sarmale ;) ) etc etc. Stefane ce zici? cum e cu cu programul si cu sarmalele?:D

 

Mai vbim oricum si diseara la piata constitutiei!

 

Cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mai demult pe aici un site de unde puteam lua manualul Hornetului, dar nu mai gasesc acel post, ma puteti ajuta va rog!?

 

 

am gasit ;) merci!

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de o sapt/doua mi-am pus spate un cauciuc metzeler sportec m1 si am zis k revin sa va spun cum e: rigid,cauciuc f bun pt circulat mult cu el prin oras! intra greu in temperatura iar pe ploaie intr-a 2 a la acelerare mai agresiva de la 3000 fuge spatele! nu il recomand celor care folosesc motorul numai in weekend si vor sa dea tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oi, oi, cat am de postat ;)

 

1. Legat de intalnirea din prima saptamana a lunii septembrie eu nu pot sa onorez cu prezenta. In aceeasi perioada este intrunirea de la Rasnov, iar in Rasnov am rude carora le-am promis o vizita, asa ca musai merg acolo. In cazul in care se va modifica data, sunt prezent.

 

2. Haideti sa hotaram odata cum sa mergem la Breaza, ca eu vreau sa merg, dar parca mai frumos ar fi sa merg cu gasca de hornetisti, sambata dimineata. Asa cum George a zis ca ajunge pe la 6 dimineata, eu zic sa mergem sa-l ridicam de la gara cu totii si apoi sa mergem la Breaza sa petrecem cu prietenul Stefan si cei de acolo.

 

3. Elena - Gata, esti printre hornetisti? Azi nu am apucat sa ajung la Constitutiei, abia la 21.00 intram in Bucuresti, din lunga deplasare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Elena - Gata, esti printre hornetisti? Azi nu am apucat sa ajung la Constitutiei, abia la 21.00 intram in Bucuresti, din lunga deplasare.

Da ;) azi mi-am facut si eu aparitia cu Hornetul luat tot azi, am tras linie si am aflat:

- sunteti niste oameni foarte de treaba, ma bucur ca v-am cunoscut

- o sa mai vin joia la intalnire

- ma scuzati dar eu sunt la inceput si am mers mai usor, inca mai lucrez la trepte si turatii :D (la enduro nu aveam turometru)

- hornetul meu e singurul rosu....a atras toate privirile... ;)

 

Eu plec maine seara la intalnirea de la Breaza, mi-ar face placere daca veniti sambata sa bem ceva impreuna: nr meu este 0766499621.

 

Seara buna! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oi, oi, cat am de postat ;)

 

1. Legat de intalnirea din prima saptamana a lunii septembrie eu nu pot sa onorez cu prezenta. In aceeasi perioada este intrunirea de la Rasnov, iar in Rasnov am rude carora le-am promis o vizita, asa ca musai merg acolo. In cazul in care se va modifica data, sunt prezent.

 

2. Haideti sa hotaram odata cum sa mergem la Breaza, ca eu vreau sa merg, dar parca mai frumos ar fi sa merg cu gasca de hornetisti, sambata dimineata. Asa cum George a zis ca ajunge pe la 6 dimineata, eu zic sa mergem sa-l ridicam de la gara cu totii si apoi sa mergem la Breaza sa petrecem cu prietenul Stefan si cei de acolo.

 

3. Elena - Gata, esti printre hornetisti? Azi nu am apucat sa ajung la Constitutiei, abia la 21.00 intram in Bucuresti, din lunga deplasare.

 

Ce facem cu ploaia ??? ne bagam oricum e vremea?

Mesaj completat

Vrea cineva sa mearga in seara asta la Breaza, ca sa fentam ploaia ...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce facem cu ploaia ??? ne bagam oricum e vremea?

Mesaj completat

Vrea cineva sa mearga in seara asta la Breaza, ca sa fentam ploaia ...?

 

 

Eu daca e oricum doar de maine dim pot pleca, si sper sa nu ploua...

Mesaj completat

pt cei care pleaca sambata la breaza, e vreo ora preferata de plecare ? s-a stabilit ceva deja cumva?

Mesaj completat

2. Haideti sa hotaram odata cum sa mergem la Breaza, ca eu vreau sa merg, dar parca mai frumos ar fi sa merg cu gasca de hornetisti, sambata dimineata. Asa cum George a zis ca ajunge pe la 6 dimineata, eu zic sa mergem sa-l ridicam de la gara cu totii si apoi sa mergem la Breaza sa petrecem cu prietenul Stefan si cei de acolo.

 

 

Din ultimele informatii George o sa coboare direct acolo cu trenul, ca nu are rost sa vina pana in Buc daca tot mergem noi acolo, asa ca cel mai bine ne intalnim toti si plecam direct inspre Breaza, dar la ce ora? Eu vreau sa vin indiferent de vreme, doar sa stabilim o ora si un loc de intalnire ;) banuiesc ca vom pleca oricum de dimineata tare:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata ppl.

@ravenita felicitari pt bondarul rosu, e frumos foc, chit ca l-am vazut doar in poza de avatar.

sa-l "calaresti" cu placere si fara trante.

 

@ ppl left on earth - ma batea si pe mine un gand sa dau o raita pana-n breaza dar inca nu sunt 100% sigur. MI-am schimbat kitu de lant iar piulita de la pinion am strans-o manual din lipsa de ciocan pneumatic si locktite asa ca am un mare morcov infipt in partea dorsala pana gasesc un ciocan pneumatic...

dac-o rezolv azi dau o fuga maine cu cortul si vin duminica dimineata. sa vad pe cine mai corup sa mearga. multe semne de intrebare deci posibil sa ne vedem pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ;) azi mi-am facut si eu aparitia cu Hornetul luat tot azi, am tras linie si am aflat:

- sunteti niste oameni foarte de treaba, ma bucur ca v-am cunoscut

- o sa mai vin joia la intalnire

- ma scuzati dar eu sunt la inceput si am mers mai usor, inca mai lucrez la trepte si turatii :lol: (la enduro nu aveam turometru)

- hornetul meu e singurul rosu....a atras toate privirile... ;)

 

Eu plec maine seara la intalnirea de la Breaza, mi-ar face placere daca veniti sambata sa bem ceva impreuna: nr meu este 0766499621.

 

Seara buna! :D

Ma bucur pentru tine. Sa aveti parte de multi km si fara incidente.

La Breaza o sa-i fac cunostinta cu bondarul meu, sigur ii va placea jentile lui rosii :D

Mesaj completat

Ce facem cu ploaia ??? ne bagam oricum e vremea?

Mesaj completat

Vrea cineva sa mearga in seara asta la Breaza, ca sa fentam ploaia ...?

Eu zic ca nu va ploua weekendul asta, deci fara grija ploii. Inca sunt indecis daca sa merg de azi sau de maine dis de dimineata. Ramane sa ma decid mai pe seara.

Mesaj completat

Din ultimele informatii George o sa coboare direct acolo cu trenul, ca nu are rost sa vina pana in Buc daca tot mergem noi acolo, asa ca cel mai bine ne intalnim toti si plecam direct inspre Breaza, dar la ce ora? Eu vreau sa vin indiferent de vreme, doar sa stabilim o ora si un loc de intalnire banuiesc ca vom pleca oricum de dimineata tare

Azi cica aflam raspunsul final :rose:

Cum ziceam si mai sus, inca sunt indecis daca sa plec de azi sau de maine dis de dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru tine. Sa aveti parte de multi km si fara incidente.

La Breaza o sa-i fac cunostinta cu bondarul meu, sigur ii va placea jentile lui rosii ;)

Mesaj completat

 

Eu zic ca nu va ploua weekendul asta, deci fara grija ploii. Inca sunt indecis daca sa merg de azi sau de maine dis de dimineata. Ramane sa ma decid mai pe seara.

Mesaj completat

 

Azi cica aflam raspunsul final :D

Cum ziceam si mai sus, inca sunt indecis daca sa plec de azi sau de maine dis de dimineata.

 

deeeeeeeci......bilet de tren luat,cu o mare teapa ca nu am primit reducre de student......si in consecinta vin in cwuru gol cu banii :D .....eu imediat plec,la 16,35 si ajung la breaza la 04,07...domnul marius(bohagon) s-a oferit sa ma ia de la gara,sa ma cazeze la el......MARE OM!nu raman dator!!!!!asa ca,fratilor viespari....adunarea si in numar cat mai mare sper!!! ;) ..apoi pe seara,pe la bucale pe undeva la un pahar de vorba,voi,ca eu la pahar de tarie sau ceva ca nu sunt mobrist..doar pasager!abia astept sa ne intalnim.......

 

drum bun tuturor...si ne vedem la breaza!!!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu mai pleci de la Breaza pana duminica, asa ca vorbeste cu Stefan pentru un loc la vreun cort, ca de la tuica sigur vei trage pe dreapta spre dimineata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu mai pleci de la Breaza pana duminica, asa ca vorbeste cu Stefan pentru un loc la vreun cort, ca de la tuica sigur vei trage pe dreapta spre dimineata ;)

 

 

Ba eu zic ca pleaca sambata cu mine inapoi in Bucuresti :D

 

 

Mesaj completat

si....ce ziceti daca plecam la 7 spre breaza?;)

Mesaj completat

Bine uratilor nu veniti cu mine nici unul, ma duc de capul meu sa mananc toate sarmalele la prima ora :D

 

Care mai veniti maine, ne vedem pe acolo, cu voie buna :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut ocazia azi sa fiu martor la un accident de motor... bine ca nu am fost implicat ... veneam dinspre budapesta ,eram pe serban voda, urma sa intram in ultima intersectie, inainte de a urca sus spre tineretului, mergeam impreuna cu un tip care avea un cbr cam din 97-98... cam baga mana in gas pe tot drumul cat am stat in spatele lui, in fine el avea cam 50-60 la ora si exact cand sa ajungem in intersesctie apare unu cu un A4 , care nu a cedat trecerea si a venit din dreapta noastra si neputand sa-l mai evite a intrat exact in aripa fata a lu ala cu audi, motoru s-a rostogolit 1 data si a nimerit intr-o vitrina, iar baiatu a dat cu capu de bordura iar apoi a aterizat la vreo 10 m de locul in care s-au lovit. motorul e praf, cel putin motocilistu nu era f grav, intradevar era julit zdravan, dar fara oase rupt , cel putin asta au constatat cei de la smurd. ma intreb ce o fi in mintea soferilor care merg fara sa se asigure fratilor, putea sa fie oricare dintre noi in locul lui.

 

daca va doresc asfalt uscat e putin mai bine sper s-aveti parte de soferi in trafic cu capul pe umeri. take care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, daca te anuntai mai repede poate prindeai loc in fata la coada:D Eu de unde sa stiu ca am concurenta? :(

 

Btw ceva poze de la Breaza de sambata gasiti aici : http://picasaweb.google.com/borogovia/Breaza15August#

 

 

Faine poze....Acum chiar ca imi pare rau ca nu m-am oprit :D ....Doar ca dupa tura de sambata dimineatza de la Tg-Mures spre Constanta si cazatura din Comarnic :cheers: chiar nu mai aveam chef de nimic....Cand am trecut eu tu tocmai ce oprisei pe dreapta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Btw ceva poze de la Breaza de sambata gasiti aici : http://picasaweb.google.com/borogovia/Breaza15August#

 

Frumoase poze, chiar imi pare rau ca nu am putum sa merg :cheers:

Data viitoare cu siguranta nu mai ratez.

Numai bine!

 

Mesaj completat

 

 

Btw ceva poze de la Breaza de sambata gasiti aici : http://picasaweb.google.com/borogovia/Breaza15August#

 

Frumoase poze, chiar imi pare rau ca nu am putum sa merg :(

Data viitoare cu siguranta nu mai ratez.

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, daca te anuntai mai repede poate prindeai loc in fata la coada:D Eu de unde sa stiu ca am concurenta? :D

 

Btw ceva poze de la Breaza de sambata gasiti aici : http://picasaweb.google.com/borogovia/Breaza15August#

 

eheeee......am revenit si eu pe meleagurile natale....dupa un weekend de vis!..fara viespea mea,dar cu viespea lui thea.acuma inteleg de ce nu prea vrea lumea sa stea pasager.de pe tren,direct in garaj am fost sa scot "bijuteria" la o tura. :( ...

 

oameni buni,hai sa vedem cum facem cu intrunirea din septembrie.sa ne apucam de dat telefoane sa stabilim concret ce si cum. :cheers:

 

sanatate

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...