Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Camera radarului filmeaza la 360 de grade...se invarte camera si in spatele masinii si te poate filma si dupa ce treci. Nu numai ca iti poate tine minte numaru (si are si inca un politist de martor ca nu ai oprit), dar te si filmeaza cu aparat omologat ca nu ai oprit, si dupa ce treci de ei, ti se si vede numarul din spate....zic si eu....ca am fost "premiat" si eu de 2 ori de cand am calutzul... si poate gasesc metoda sa nu opresc :polite:

Si daca te dai pe o roata cand treci pe langa ei, cum iti mai vad numarul? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ii fi tu Biaggi sa te ridici in asa hal incat sa nu ti se vada numarul? :crack:

http://www.youtube.com/watch?v=dgeloJf5cu4

 

poa` sa-l vada linistiti.....si sa ma si tina minte..... :polite:..cu atata o sa ramana :unsure:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2088918.jpg

 

2088918-2.jpg

 

2088918-3.jpg

 

 

Astazi am fost impreuna cu instructorul meu la reprezentanta Honda, deoarece vazusem cu ceva timp in urma anuntul pe site-ul lor si m-am indragostit imediat de ea :crack:

Motorul este din 2002 si are 24000 km,si a avut pana acum 2 proprietari :)Pret 2300 euro + acte

 

Avantajul aici in Italia este ca poti conduce pe strazi cu putin trafic(inclusiv oras) chiar daca nu ai inca permis de conducere pentru categoria A,mai exact A3 cum e legea la ei(daca ai 21 de ani impliniti si vrei sa-ti iei permis pentru un motor de la 600 cc in sus ).Atunci cand incepi scoala moto ti se da o dovada care atesta ca tu poti conduce in oras pentru a face experienta,deoarece aici pentru obtinerea carnetului se da proba in poligon dar si examen de conducere in oras :unsure:

 

Recomandati un hornet unui incepator?experienta 0 motor/scuter nici macar ca pasager ;) am la activ 2 ore in poligon pe o honda xl 125 si astazi am facut 1 ora si jumatate pe o honda Cb 500 cu care m-am inteles bine :polite:

Am incercat tot astazi si pe un hornet(2003) la sugestia instructorului insa mi sa parut "agresiva",dar instructorul mi-a spus ca e normal,honda xl 125 de weekendul trecut avea 10 cai putere,si sa trec dintr-o data la un motor cu 98 cai...diferenta de la cer la pamant normal nu?mai ales ca eu nu am mai condus/dat pe o mobra pana acum.Mi-a spus ca trebuie doar sa imi formez mana si cu timpul va fi ok,de aceea am facut poligonul cu cb500 astazi

 

Multumesc

 

P.S I really dont now,dar mie imi place super mult mobra asta,stiti voi cum e cu dragostea la prima vedere nu? :D in sufletul meu hornetzica asta 99% imi apartine...eu mi-o doresc foarte mult,trebuie sa mai rezolv cu echipamentul si sa inchiriez un garaj.

Astia de la reprezentanta asteapta un raspuns pana marti,dupa care daca daca apare alt doritor...nu mai este a mea

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca camera aia se roteste destul de repede incat sa ma prinda inseamna ca mergeam prea incet :D ....iar inca o treaba...al doilea gabor e degeaba,nu e luat ca mortor la un eventual proces.nu exista proba "vizuala" la proces.deci in continuare concluzia ramane:sa ne pupe in dos :crack:

camera nu se roteste si chiar daca acest lucru ar fi posibil nu ar avea timp sa focalizeze . deci concluzia 1 : filmat din fata nu opresti ; filmat din spate ....buba

am 2 prieteni militieni , tineri , care lucreaza pe radar . cunosc cum functioneaza tot sistemul cap - coada asa ca stati linistiti ! daca va 'ia radarul ' din fata ca nu are ce sa va faca . chiar daca opresti nu dati actele pana nu vedeti poza , iar agentul va spune ca trebuie sa faci contestatie ca sa vezi poza iar daca nu ai dat acte te urci si pleci si gata . concluzia 2 : motociclist bye-bye , gabor :unsure:

daca nu o scoateti la capat : 1 . cereti certificatul metrologic al aparatului radar ( este valabil 2 ani ) , 2 . delegatia sau cum dracu ii zice , cum ca ei sunt in sectorul in care au ordinul de serviciu si 3 . NU semnati amenda ca vor opri un alt sofer sa fie martor ca nu vreti sa semnati amenda

daca incepi sa ceri atatea acte deja sunt in ceata un pic militienii ca nu isi dau seama de unde ai sti tu de asa ceva si sa ii vezi cum incep sa se balbaie :polite:

P.S. trebuie sa fiti extrem de seriosi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

camera nu se roteste si chiar daca acest lucru ar fi posibil nu ar avea timp sa focalizeze .

Am vazut eu cu ochii mei ca se roteste. M-a filmat cum veneam din fatza pana m-am oprit in spatele masinii de politie. Am si vazut filmarea. Nu cred ca si radarul se roteste, da camera baga cam 360 de grade si are un zoom foarte mare. Poate nu toate is la fel. In fine.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adrianm

Take a look... 5 posturi mai sus,era vorba de achizitia unui hornet :huh:

 

/index.php?...t&p=2034065

 

So azi am ajuns la concluzia ca 99.99 % is mine :huh: i think and i hope so :rolleyes: :lol:

 

inca o poza cu aceasta mobra :

 

2088918-4.jpg

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adrianm

Take a look... 5 posturi mai sus,era vorba de achizitia unui hornet :huh:

 

/index.php?...t&p=2034065

 

So azi am ajuns la concluzia ca 99.99 % is mine :huh: i think and i hope so :rolleyes: :lol:

ÂŞi ce mai stai ? Ia-o ! Eu am început tot pe Hornet, am vrut să iau ca a ta inițial dar pt încă ceva bani am găsit-o pe asta din 2007 cu injecție Âşi ABS. Am trecut de 10000 km cu ea, are o ciclistică extraordinară Âşi nu m-a trântit niciodată deÂşi are 102 cp .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks adrianm :huh: :rolleyes:

 

aveau acolo la reprezentanta si un hornet din 2006 cu doar 1500 km,dar era in jur de vre-o 4000 de euro si ceva:)si nu imi permit momentan,si apoi e pacat...ca eu sunt incepator si nu as vrea sa o trantesc,asa ca mai bine asta din 2002... :huh:

 

P.S din cate am inteles al 2lea proprietar a fost o fata,o membra a clubului honda din orasul meu or something...sper sa am parte si de o reducere... :lol:

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks adrianm :huh: :rolleyes:

 

aveau acolo la reprezentanta si un hornet din 2006 cu doar 1500 km,dar era in jur de vre-o 4000 de euro si ceva:)si nu imi permit momentan,si apoi e pacat...ca eu sunt incepator si nu as vrea sa o trantesc,asa ca mai bine asta din 2002... :lol:

 

P.S din cate am inteles al 2lea proprietar a fost o fata,o membra a clubului honda din orasul meu or something...sper sa am parte si de o reducere... :D

 

daca toate sunt in regula nu sta pe ganduri merita fiecare banutz.bafta la achizitie si spor la reducere :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinde cineva din bucuresti un hornet?

Iti mai iei unul? :rolleyes:

Vezi pe bikeshop ca sunt cateva la vanzare care poate isi merita banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

cum ramane cu Brasovul?

se mai merge, s-au facut rezervari?

cine pleaca, de unde si cand?

 

 

prognoza e cam cu ploaie... voi ce stiti?

 

 

 

 

drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti mai iei unul? :rolleyes:

Vezi pe bikeshop ca sunt cateva la vanzare care poate isi merita banii.

 

Nu, m-a intrebat un prieten daca stiu vreun hornet de vanzare si am postat aici.

Sincer la cat sunt de multumit mi-as mai lua unul :huh: a implinit zilelea astea 50000 de kilometri si n-am avut nici o problema cu ea

dar al doilea va fi din alta clasa... mai mult ca sigur varadero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...