Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sanatate tuturor Hornetistilor! Urmaresc acest forum de anul trecut si din octombrie sunt si eu posesor de Hornet din '99.Am si eu o mare rugaminte; din nefericire nu-mi functioneaza kilometrajul, ci doar turometrul. Spuneti-mi, va rog, in treapta a 6-a ce viteza am la fiecare 1000 de ture? Adica la 4000 rpm am 80 km/h? As prefera sa-mi spuneti si la 5000 si la 6000, etc. Multumesc anticipat!

 

Salutare ! am sa te ajut eu cu aceasta problema, eu am un Hornet din 2004, am sa iti spun de la 3000 de ture in sus in treapta a 6-a ce viteza ai. Maine cred ca am sa inregistrez video ca nu este bine si nici recomandat sa stai cu ochi pe kilometraj sau turometru :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata maine fac actele de vanzare ale Honditei...asa ca urmeaza sa imi iau Hornet. Rugamintea mea e: cine cunoaste motociclisti care au de vanzare Honda Hornet 600 pana in 2200 euro, let me know! Bikeshopul e deja bifat...

Cum ziceam...te pot ajuta cu o parere despre cea pe care vrei sa o cumperi sau din cele pe care ai pus ochiul. A picat faza cu adusul de afara?

Ce culoare preferi? :unsure:

Mesaj completat

Sanatate tuturor Hornetistilor! Urmaresc acest forum de anul trecut si din octombrie sunt si eu posesor de Hornet din '99.Am si eu o mare rugaminte; din nefericire nu-mi functioneaza kilometrajul, ci doar turometrul. Spuneti-mi, va rog, in treapta a 6-a ce viteza am la fiecare 1000 de ture? Adica la 4000 rpm am 80 km/h? As prefera sa-mi spuneti si la 5000 si la 6000, etc. Multumesc anticipat!

Salut!

E youtubeul plin de filmari cu ceasurile de la Hornet, asculti cum schimba si iti dai seama in ce viteza sunt si unde indica acele de kilometraj si turatie.

Probabil ca nu ai destui km cu Hornetul tau. Eu nu ma mai uit in ceasuri, stiu cam ce viteza am dupa treapta de viteza in care sunt si sunetul scos de motor, turatia.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiti ce se poate contesta la procesul vb intocmit pt viteza! aveam 110 pe limita de 30 dar asta e viata... radarul m-a filmat numai din fata si nu se vede numarul! oare ar fi o chestie asta? nu sa castig ci doar sa prelungesc dovada sa mai prind ceva din sezon!

ps: imi pun astazi un cauciuc spate metzeler sportec m1 180/55/17 si revin sa va spun cum e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceam...te pot ajuta cu o parere despre cea pe care vrei sa o cumperi sau din cele pe care ai pus ochiul. A picat faza cu adusul de afara?

Ce culoare preferi? :unsure:

Mai uite azi ma duc sa il vad pe asta: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto. Pare o oferta buna si oricum culoarea o schimb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru lamuriri! Am "tocit" youtube-ul dupa filmari cu Horneturi si am inceput sa-mi cam dau seama. Hornetul este de 600. In ceea ce priveste bordul Koso, se zice ca este universal si are si indicator de benzina. Iti trimit link-ul:http://www.emoto.ro/piese-moto-si-accesorii/electronica-digital/bord-km/. Adica am mai citit pe forum despre ce preturi au bordurile de hornet si mi se pare incredibil de mult asa ca o sa optez pentru unul dintre astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai uite azi ma duc sa il vad pe asta: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto. Pare o oferta buna si oricum culoarea o schimb...

Arată bine (mai ales toba), dar parbrizul e pus ca să fie. Dacă vrei ceva cu parbriz poți să te uiți la surioara cu parbriz de fabrică, CBF 600. Un exemplar mai nou îl găsești la un preț apropiat, eu cel puțin așa am făcut recent și sunt destul de mulțumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul nici mie nu imi place, probabil ca il dau jos din prima...ma intereseaza motorul in sine. Diseara merg sa vad despre ce e vorba, sper sa nu am surprize. Nu vreau modelul semicarenat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai uite azi ma duc sa il vad pe asta: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto. Pare o oferta buna si oricum culoarea o schimb...

Arata bine, la o prima vedere nu ai de bagat bani decat in ulei si bujii, eventual de verificat starea bujiilor, a filtrelor. Parbrizul ala e posibil sa fie foarte eficient, chiar daca ii strica aspectul motorului. Cauciuc bun pe spate, kit de lant bun, daca nu cumva e chiar nou, crashpaduri are, furtune racing. Ramane sa vezi cum toarce motorul, daca se aude lantul de distributie, cutia de viteze...

Ce o sa ai de schimbat, daca il vrei mai usor, va fi toba, care are destule kg, cu una de carbon - mult mai usoara.

Imi zici ce ai facut cu el.

:unsure:

Mesaj completat

Multumesc mult pentru lamuriri! Am "tocit" youtube-ul dupa filmari cu Horneturi si am inceput sa-mi cam dau seama. Hornetul este de 600. In ceea ce priveste bordul Koso, se zice ca este universal si are si indicator de benzina. Iti trimit link-ul:http://www.emoto.ro/piese-moto-si-accesorii/electronica-digital/bord-km/. Adica am mai citit pe forum despre ce preturi au bordurile de hornet si mi se pare incredibil de mult asa ca o sa optez pentru unul dintre astea.

Indicatorul de benzina de pe bordul Koso nu il vei putea folosii, daca nu schimbi robinetul de benzina din rezervor cu unul de pe modelul semicarenat(din cate stiu unele au senzor de benzina) sau modele mai noi care sa aiba senzor de benzina si sa faci adaptarile.

Spor la treaba!

Mesaj completat

a sarit in fata mea de era sa ma urc pe el!

Trebuia sa dai peste el si apoi bine cunoscutul "Nu te-am vazut!?!" :crack:

De acum inainte vezi dovezile legate de fapta savarsita si apoi te legitimezi. Puteai sa pleci bine mersi dupa ce vedeai filmarea, daca nu dadeai actele. Si ii rugai sa-ti trimita amenda prin posta :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt tampiti! si mie mi-au sarit in fata! acum 3 ani! mi-am luat amenda! de atunci...nu am mai oprit! ii f.t in gura de shobolani carnati! numai la panda stau!

 

same to me.....imi sare in fata garcea,iau amenda(de bou ce eram ca nu prea stiam cu ce ma pot apara)....iar de atunci,sanatate maxima pt mine,multa mwue pt ei...si nu opresc...sau de opresc..sa ma pupe in dos :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt tampiti! si mie mi-au sarit in fata! acum 3 ani! mi-am luat amenda! de atunci...nu am mai oprit! ii f.t in gura de shobolani carnati! numai la panda stau!

Cum adica nu opresti? Politistu nu iti ia numaru si dupa aia regreti ca te-ai nascut? Mai ales daca te-au si filmnat cu radaru... E ca in jocul "Mafia"...te doare la banana de gabori? Intreb si io :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ca in romania :unsure: , un joc...

Mesaj completat

Nup, am vazut...vreau sa mai vad si alte horneturi!

Daca te alegi cu horneta pana saptamana viitoare, trebuie sa faci prezenta la intalnirea de la Brasov, neaparat :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acum inainte vezi dovezile legate de fapta savarsita si apoi te legitimezi.

Si cum crezi ca faci asta? Agentul te trage pe dreapta, se prezinta si iti cere actele, esti obligat sa le prezinti fara sa iti arate nimic altceva decat legitimatia de serviciu. Tu traiesti in vise cu Robin Hood?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica nu opresti? Politistu nu iti ia numaru si dupa aia regreti ca te-ai nascut? Mai ales daca te-au si filmnat cu radaru... E ca in jocul "Mafia"...te doare la banana de gabori? Intreb si io :polite:

 

te ia cu radaru din fata.....te pupa in dos ca nu ai numar :crack: ....apoi iti ia numaru cu ce?cu pixi si hartia..si poate din nou sa te pupe in dos..ca nu are ce sa iti faca.nu ca te doare la banana de gabori,dar cand ii vezi cum stau la panda parca nu iti mai vine sa te opresti sa le dai buna ziua :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera radarului filmeaza la 360 de grade...se invarte camera si in spatele masinii si te poate filma si dupa ce treci. Nu numai ca iti poate tine minte numaru (si are si inca un politist de martor ca nu ai oprit), dar te si filmeaza cu aparat omologat ca nu ai oprit, si dupa ce treci de ei, ti se si vede numarul din spate....zic si eu....ca am fost "premiat" si eu de 2 ori de cand am calutzul... si poate gasesc metoda sa nu opresc :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera radarului filmeaza la 360 de grade...se invarte camera si in spatele masinii si te poate filma si dupa ce treci. Nu numai ca iti poate tine minte numaru (si are si inca un politist de martor ca nu ai oprit), dar te si filmeaza cu aparat omologat ca nu ai oprit, si dupa ce treci de ei, ti se si vede numarul din spate....zic si eu....ca am fost "premiat" si eu de 2 ori de cand am calutzul... si poate gasesc metoda sa nu opresc :crack:

 

daca camera aia se roteste destul de repede incat sa ma prinda inseamna ca mergeam prea incet :polite: ....iar inca o treaba...al doilea gabor e degeaba,nu e luat ca mortor la un eventual proces.nu exista proba "vizuala" la proces.deci in continuare concluzia ramane:sa ne pupe in dos :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...