Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

nu ma gandeam ca imi cade roata la uzuri ma gandeam si eu dar m-am mai uitat la alte motociclete si unele erau ca la mine altele erau la fel pe ambele parti si mi-am pus si eu un semn de intrebare. voi cum aveti ? nu de alta dar am facut deja 4000 de km cu roata asa si nu as vrea sa schimb lantul acum.

La mine au fost mereu pe acelasi semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dap deci o sa ma pun pe treaba eu am observat asta de mult dar am zis ca nu are cum ca e reglat de un om cu experienta se pare ca numai in mine trebuie sa am incredere

 

dap deci o sa ma pun pe treaba eu am observat asta de mult dar am zis ca nu are cum ca e reglat de un om cu experienta se pare ca numai in mine trebuie sa am incredere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva capete de ghidon de vanzare (de fapt imi trebuie unul singur, preferabil cu tot cu surub), SH, stock, daca se poate.

Ca daca imi furau oglinda , intelegeam, ca aia poti sa o vinzi, dar ce mizda masii poti sa faci cu un capat de ghidon, un pic sifonat de la un hornet de 11 ani???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut n-a iesit rau deloc. Mai ales ca la pret n-are concurenta.

uite ce mi-am pus eu acu cateva saptamani

5489-500x600.jpg

Daca gaseam poza asta atunci poate il si montam din prima :D mai trebuie sa-i pun 2 suruburi la priderea de la maner, in rest e montat.

Pe mine m-a ajuns 190 roni + plus 5 lei 4 suruburi+un spray de vopsea.

 

Salut, poti sa-mi spui de unde le-ai luat? Ma intereseaza si pe mine.

Se potrivesc si pe modelul 2005-2006?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vezi aici.

http://www.romimoto.ro/Catalog-BAGAJ---ACCESORII--GIVI-Suporti-cutii-bagaje-HONDA-600-ccm-CB-600-PC36--03--06-1494/Suport-lateral-monokey-PL172-56000141

 

Dar din cate vad pe site, doar cele laterale costa 510 roni+ suportul normal si placuta inca pe atat. Deci noi cred ca te duc in vreo 300 de euro.

Eu le-am luat pe bucati si le-am revopsit ca erau zgariate si ruginite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu suporti / prinderile laterale si pentru top case cu tot cu suporti la givi original pentru hornet incepand din 98.

250 euro toate noi in cutie aduse din italia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

53172MY5C61 asta e codul, e un nimic de bani nou, adica 10 euro si ceva fara tva, mergi si comandal unde iti e mai aproape.

Cam de aceeasi problema ne lovim si noi la CB 500, care de altfel are suportul identic cu cel de la hornet, cand scapi motorul pe stanga intr-o anumita pozitie se rupe suportul ...

 

 

mersi! il aveam fisurat de cand am cumparat moto si l-am rupt eu intentionat pt ca incepuse sa vibreze si mi-era frica sa nu pierd oglinda! nu-l poate comanda nimeni de pe aici de pe louis sau mai stiu de pe unde impreuna cu comanda lui si sa imi trimita si mie asta ramburs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thks de link-uri.O sa-l pun pe prost sa-mi cumpere scaritze originale,chiar daca motorul e din 98,nu vreau toate cacaturile de aftermarket "reising".

Adica prost sunt eu ca dau motorul la un prost :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi! il aveam fisurat de cand am cumparat moto si l-am rupt eu intentionat pt ca incepuse sa vibreze si mi-era frica sa nu pierd oglinda! nu-l poate comanda nimeni de pe aici de pe louis sau mai stiu de pe unde impreuna cu comanda lui si sa imi trimita si mie asta ramburs?

Ala e codul de piesa OEM, nu e cod de louis. Daca vrei ti-l pot comanda eu doar ca o sa dureze un pic si mai costa si transportul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cine stie cu ce placute vine hornetu din fabrica? Eu cand le-am schimbat erau Brembo, dar nu cred ca alea erau tocmai din fabrica.

O sa pun cateva poze cu munca mea din ultima vreme. Coolerul e inca in teste dar se descurca minunat. Iar suportul de topcase mai are nevoie de un strat de vopsea.post-29633-0-84687800-1307186136_thumb.jpgpost-29633-0-21843400-1307186154_thumb.jpgpost-29633-0-81754900-1307186167_thumb.jpgpost-29633-0-28553500-1307186190_thumb.jpgpost-29633-0-52274200-1307186202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cine stie cu ce placute vine hornetu din fabrica? Eu cand le-am schimbat erau Brembo, dar nu cred ca alea erau tocmai din fabrica.

O sa pun cateva poze cu munca mea din ultima vreme. Coolerul e inca in teste dar se descurca minunat. Iar suportul de topcase mai are nevoie de un strat de vopsea.post-29633-0-84687800-1307186136_thumb.jpgpost-29633-0-21843400-1307186154_thumb.jpgpost-29633-0-81754900-1307186167_thumb.jpgpost-29633-0-28553500-1307186190_thumb.jpgpost-29633-0-52274200-1307186202_thumb.jpg

Foarte bună ideea cu montarea releului pe stânga. Dacă e pe dreapta, căldura degajată de galeria de evacuare urcă fix la releu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bună ideea cu montarea releului pe stânga. Dacă e pe dreapta, căldura degajată de galeria de evacuare urcă fix la releu.

sunteti chiar comici cei care va bateti capul cu tot felul de sistem cu coolere si pozitionari interesante pt releu.oare acolo in fata unde l-au pus aia care au gandit motoreta nu e bine?sau mergeti pe vorba aia:releul e problematic la hornet ca se incinge si crapa?la motoare de 7-10 ani(majoritatea) aveti impresia ca va tine o mie de ani?fluxul de aer in in fata oare e mai mic decat poate produce un cooler amarat de calculator?dar fiecare cu treaba lui...noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tinand cont ca dupa 2002 l-au mutat pe codita ma gandesc ca nu e bine. Dar daca ar fi sa ma iau dupa ce zici 10 ani cat a rezistat un releu acolo e destul de mult.

La urma urmei cred ca tine si de om, mie de exemplu imi place sa experimentez, asa invat si chestii, care nu prea le stiam inainte sa am probleme cu releul. Nu sunt genul care ma multumesc sa merg in service si atat. :D

 

Foarte bună ideea cu montarea releului pe stânga. Dacă e pe dreapta, căldura degajată de galeria de evacuare urcă fix la releu.

 

A fost mai degraba faza ca pe dreapta nu aveam pozitie asa buna, da acolo am mutat cutia de sigurante si a incaput la fix. Oricum releul ala e fier beton, am incercat sa-l sparg sa ma uit prin el nici o sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cine stie cu ce placute vine hornetu din fabrica? Eu cand le-am schimbat erau Brembo, dar nu cred ca alea erau tocmai din fabrica.

O sa pun cateva poze cu munca mea din ultima vreme. Coolerul e inca in teste dar se descurca minunat. Iar suportul de topcase mai are nevoie de un strat de vopsea.post-29633-0-84687800-1307186136_thumb.jpgpost-29633-0-21843400-1307186154_thumb.jpgpost-29633-0-81754900-1307186167_thumb.jpgpost-29633-0-28553500-1307186190_thumb.jpgpost-29633-0-52274200-1307186202_thumb.jpg

Din fabrica, Honda pune placute Nissin...foarte bune, din cate stiu eu. Dar Brembo sunt si mai bune parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam da, dar nu ma mai ajung cu banii, mai ales dupa ultimele ispravi cu baterie+ releu.

Apropo daca e cineva interesat am comandat de pe un site 2 perechi de placute SBS fata la 226 roni si am inteles ca primesc si discount de 10% la 2 bucati cumparate.

Deci pretul total ar fi 200 roni, livrare gratuita in bucuresti, cel mai bun pe care am putut sa-l gasesc(nu fac reclama, dar daca vrea cineva adresa sitului, va dau pe pm).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care imi ziceti si mie va rog cam la ce pret as putea vinde o evacuare stock de Hornet 600 (1998-2002)?

As vrea sa imi pun o evacuare MIVV, si sa o vand pe cea stock.

E vorba doar de partea finala: toba si galeria pana in zona unde se monteaza cu colierul acela (slip-on).

Are si protectia pt caldura, bineinteles, si este in stare impecabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care imi ziceti si mie va rog cam la ce pret as putea vinde o evacuare stock de Hornet 600 (1998-2002)?

As vrea sa imi pun o evacuare MIVV, si sa o vand pe cea stock.

E vorba doar de partea finala: toba si galeria pana in zona unde se monteaza cu colierul acela (slip-on).

Are si protectia pt caldura, bineinteles, si este in stare impecabila.

Pai lumea ajunsese sa dea evacuari pe cateva beri, deoarece lumea isi cumpara tobe after-market, si nimeni nu isi cumpara tobe stock, plus dat fiin faptul c ala accident de regula toba ramane intacta, exista un excedent de tobe stock pe o piata cu o cerere foarte mica, ceea ce face ca pretul lor sa fie foooooarte mic, asa ca nu te baza pe asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...