Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

 

Dupa un an de pauza m-am intors in stup :) Ieri am luat o viespe din 2005 si am venit pe ea de la Miercurea Ciuc :burnout:

Vreau sa-i schimb ghidonul, pentru ca nu imi place pozitia cu cel stock. Ce stiti de ghidoanele WRP, sunt ok? Am gasit ceva la pret bun la ambulanta moto:

http://www.ambulantamoto.ro/produse-comercializate/motocicleta/honda/600/cb-600-f-hornet-s-abs/?good_detail=ghidon-alu-street-low-negru-a855f7d008464cb5d266e78ddbc1acfcm

Am avut eu WRP pe viespe. Mie mi s-a parut genial fata de cel stock. Am luat ceva un pic mai lat (si diam mai mare) si imi dadea senzatia de control mai bun. Atentie sa nu exagerezi cu latimea ca s-ar putea sa trebuiasca sa schimbi cabluri pe la ea.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un an de pauza m-am intors in stup :) Ieri am luat o viespe din 2005 si am venit pe ea de la Miercurea Ciuc :burnout:

Vreau sa-i schimb ghidonul, pentru ca nu imi place pozitia cu cel stock. Ce stiti de ghidoanele WRP, sunt ok? Am gasit ceva la pret bun la ambulanta moto:

 

Ce inseamna ghidon Ok pentru tine?

Cel mai bine ar fi sa gasesti pe cineva care are unul montat si sa vezi cum te simti cu mainile pe el.

 

P.S. Daca tot te lauzi cu noua ta mobra, nu pui si tu o poza doua? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sorin128

 

Exact asta vreau, sa fie putin mai lat si mai jos. Am crengile lungi si stau prea drept cu ghidonul stock :))

 

@gabizxc

 

O poza :) revin cu mai multe dupa ce mai bibilesc cateva chestii la ea: schimbat semnale pt ca cele pe care le are sunt cam coapte, schimbat ghidon, schimbat oglinzi, probabil o sa pun ceva bar end si demontat parbriz, imi place mai mult cum arata fara.

post-71149-0-54155700-1456126580_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomanda cineva un stander spate pentru hornet pc41 ? Sau merge si asa ceva ?

Stander spate cu padele Motoprofessional Basic.

Cumparat pe 19.02.2016

Am dat pe el 159Ron, dupa cum observati in poza.

Link site cumparate: http://motodiscount.ro/Stander-spate-cu-padele-Motoprofessional-Basic

 

Motivul vanzarii: reinoirea RCA pentru moto.

Rog seriozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai mi-am comandat modelul Pro1 de la MyMoto, este cel din link:

http://www.brands4bikes.de/montagestander-22466.html

 

..sper sa fie de treaba stander-ul, pana acum scandura nu m-a dezamagit, dar e timpul pt o schimbare :)

 

 

Tarifele RCA sunt interesante anul asta ce-i drept. Euroins mai ales m-au spart, in 2015 am platit 77 RON pe 6 luni.

 

Mai jos o lista cu preturile pe 2016 pt PC34 (in cazul meu, cel putin):

 

2n1ey5g.jpg

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarifele RCA sunt interesante anul asta ce-i drept. Euroins mai ales m-au spart, in 2015 am platit 77 RON pe 6 luni.

 

Mai jos o lista cu preturile pe 2016 pt PC34 (in cazul meu, cel putin):

 

Eu am dat 273 LEI pentru 6 luni la Asirom. Comparand cu 2014 cand am dat 360 LEI pentru 1 an, este considerabil mai scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am intrat si eu in randul "Bondarilor" cu modelul din 2000.

I-am schimbat consumabilele, servisat furca, schimbat cauciucuri, facut ITP si autentificare.

De acu mai trebuie doar sa fac asigurare si sa trec fiscalul pe numele meu dupa care sa imi iau numarul nou :D

Atasate si doua poze atat am momentan cu ea.

 

 

post-92473-0-53002600-1456138765_thumb.jpg

post-92473-0-67146500-1456138772_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am intrat si eu in randul "Bondarilor" cu modelul din 2000.

I-am schimbat consumabilele, servisat furca, schimbat cauciucuri, facut ITP si autentificare.

De acu mai trebuie doar sa fac asigurare si sa trec fiscalul pe numele meu dupa care sa imi iau numarul nou :D

Atasate si doua poze atat am momentan cu ea.

 

Welcome.

 

Interesant bord, din poze pare ca ai LCD pe ea. Prinde Eurosport? ..incepe SBK imediat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ghidoanele TRW are cineva experienta?

 

Am avut eu WRP pe viespe. Mie mi s-a parut genial fata de cel stock. Am luat ceva un pic mai lat (si diam mai mare) si imi dadea senzatia de control mai bun. Atentie sa nu exagerezi cu latimea ca s-ar putea sa trebuiasca sa schimbi cabluri pe la ea.


» Post actualizat in 22 Feb 2016 13:54

Em luat pe 6 luni in Octombrie, am mers 2 saptamani, iar acum in Martie 20 termina. Nu merita deloc.


Anul trecut (2014) eram pe bike si in 11 Decembrie. (era vreme mult mai buna).


Eu am facut pe 1 an, ca dupa imi pare rau daca e vreme frumoasa. Parca 350 am dat, fata de 70 anul trecut pe 6 luni :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care doresc sa schimbe ghidonul stock,va recomand sa mergeti la magazine de specialitate pe partea hard enduro.cred ca in fiecare orasel mai de doamne ajuta exista asa ceva.vedeti ca au baietii peste tot preturi mai bune decat ce gasiti pe internet pe magazinele arhicunoscute.si eventual cei mai cu curaj,cresteti diametrul ghidonului(capetele pt mansoane raman la fel de 22).eu am luat pe Viespe ghidon de la un magazin din oras,de 24mm cu 22 la mansoane,si de 82 sau 84cm(nu mai tin minte exact).pt mine s-a potrivit ca o manusa.degeaba luati WRP,TRW,sau orice alt fabricant.pana nu aveti o idee de "dimensiunile" lui aveti toate sansele sa alegeti cel putin nepotrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

toma ce mi-am luat si eu o viespe si as vrea sa pun Michelin Pilot Road 4.

ce stiti de modelul asta?

in michelin am incredere ca sunt foarte bune, si cred ca am sa le iau pe asta, ca am sa merg mult pe ud..

Salut,

 

Eu am avut de ales dintre pirelli diablo si mitas sport force, la recomandarea colegului de la service am mers pe a doua varianta :)

Acu probabil depinde si ce vrei sa faci si in ce conditii mergi cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am si eu de cateva luni o honda hornet modelul din 2013. Pot spune ca am facut o alegere mai mult decat buna pentru o prima motocicleta. Mi-a iertat o gramada de greseli pana acum. Consumul acceptabil (la cat de mult trag eu de ea), destul de comoda avand in vedere ca pe scooter aveam tot timpul dureri de spate, pe ea abia dupa 100+ km incepe sa ma deranjeze putin statul in sa.
Ce sa mai zic, decat ca bine am venit in stupul vostru :))

post-92914-0-73850500-1456172172_thumb.jpgpost-92914-0-82443500-1456172216_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nustiu cum sa interpretez intrebarea ...

Asa l-am cumparat , calitatea telefonului-poza nu este un exceptionala....si eu ma mir spre exemplu: am galeriile foarte curate si rosii , care din poza asta zici ca au smoala pe ele :)

Nustiu cum sa interpretez intrebarea ...

Asa l-am cumparat , calitatea telefonului-poza nu este un exceptionala....si eu ma mir spre exemplu: am galeriile foarte curate si rosii , care din poza asta zici ca au smoala pe ele :)

ai 2 stai jos daca esti neserios.eu intrebam la modul serios dar se pare ca nu ai cu cine sa discuti Editat de fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...