Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Cum se spune si numele ROAD - este pentru strada, comporta bine si pe asfalt umed. Recomand!
Daca te dai mai dur, mai agresiv, iti recomand ceva mai moale, de sport. :)

 

salut,

 

toma ce mi-am luat si eu o viespe si as vrea sa pun Michelin Pilot Road 4.

ce stiti de modelul asta?

in michelin am incredere ca sunt foarte bune, si cred ca am sa le iau pe asta, ca am sa merg mult pe ud..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreau in special pe ud sa se comporte bine, ca are destula putere sa strice combinatia, iar pe uscat o duc bine michelinurile- oricum sunt destul de moi pentru ce am eu nevoie.

 

acum am niste placute pe ea care par a fi HH, care manca din disc, as pune niste GG-rui, de la ebc ma gandes.

 

ce recomandati ca placute?

multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu am avut de ales dintre pirelli diablo si mitas sport force, la recomandarea colegului de la service am mers pe a doua varianta :)

Acu probabil depinde si ce vrei sa faci si in ce conditii mergi cu motorul.

 

Surprinzator.. oare la ce service ai fost de ti-au recomandat Mitas?

 

Uite si o stire interesanta:

http://www.mitas-tyres.com/gb/about/press-releases/savatech-is-recalling-sport-force-radial-motorcycle-tyres-manufactured-in-2014/

 

La 700-800 RON setul (cat observ ca ar costa Mitas Sport Force) aveai cateva optiuni:

 

- Bridgestone BT016

- Continental Motion

- Continental Sport Attack

- Dunlop Qualifier

- Pirelli Diablo Strada

- Pirelli Diablo Supersport

 

Sau mai puneai putin si iti luai ceva si mai bun, uite o lista cu preturi (sunt si alte site-uri, e doar un exemplu):

Sport -> http://www.anvelopemoto.eu/set-anvelope-moto/?features_hash=11-1836

Touring -> http://www.anvelopemoto.eu/set-anvelope-moto/?features_hash=11-1836-1835

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am postat pana acum Cornetu' :)) , dar hai sa il arat si eu : )) 2003-2004'

 

:) :) Au reinviat sosetelele rosii.

V.,simt in mobra lui bughy ceva din ADNul lui "P"isi "B"em un "S"uc!

Bine ai venit bughy si celorlalti! Chiar ca a inceput sezonul de stuparit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sorin:eu chiar crecuzesm ca e PBS-ul initial,dar mi-a trecut cand am vazut anul de fabricatie.:)

 

@vallach:probabil cei care au recomandat mitas-urile alea erau bauti bine cand au facut-o.toate optiunile date de tine sunt de N ori mai ok,"mai compatibile" cu Viespea,mai calitative decat MItas-urile lui peste.

 

@fratika(scuze stalcirea nick-ului):cred ca omul mai sus era sincer cand ti-a raspuns,prea repede ai sarit ca ars.informeaza-te mai bine inainte sa asculti sfaturile "mecanicilor".poate data viitoare iti recomanda Anakee-uri pe Viespe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sorin:eu chiar crecuzesm ca e PBS-ul initial,dar mi-a trecut cand am vazut anul de fabricatie. :)

 

@vallach:probabil cei care au recomandat mitas-urile alea erau bauti bine cand au facut-o.toate optiunile date de tine sunt de N ori mai ok,"mai compatibile" cu Viespea,mai calitative decat MItas-urile lui peste.

 

@fratika(scuze stalcirea nick-ului):cred ca omul mai sus era sincer cand ti-a raspuns,prea repede ai sarit ca ars.informeaza-te mai bine inainte sa asculti sfaturile "mecanicilor".poate data viitoare iti recomanda Anakee-uri pe Viespe.

Salut,

 

Nu am sarit ca ars la faza cu cauciucurile:)

Am verificat seriile de pe cauciucuri si nu se incadreaza in lotul cu probleme.

Cat despre faptul ca se putea lua ceva mai bun in banii care i-am dat de acum o sa imi fie invatatura de minte :)

» Post actualizat in 23 Feb 2016 14:09

@Bughy91 Dupa ce m-am uitat mai atent la poza, mi-am baut cafeaua si m-am trezit la realitate mi-am dat seama ca am interpretat gresit ce ai spus, si imi cer sincere scuze ca m-am aprins degeaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau in special pe ud sa se comporte bine,

 

eu pe mobra am diablo. in ultimii 2 ani am mers pe ploaie de mi s-a acrit.

s-au comportat brici atat pe curbe cat si la viteza in linie dreapta.

la inceput pana s-au udat bine am strans ceva din buci , dar pe masura ce haleam kilometri capatam incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@fratzika:ma referam ca ai sărit ca ars la ce a spus @bughy.

» Post actualizat in 23 Feb 2016 15:41

@finu:scrie pe ele ce model sunt. Nu trebuie sa le cunoști neapărat.

Citisem gresit si am avut impresia ca m-a luat peste picior....mi-am cerut scuze de la el cand mi-am dat seama de greseala mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit fratzyk si NakedDude!

 

Ce de activitate in stup si este abea februarie :) Poate facem un mic swarm in Bucuresti, daca sunt si alti doritori.

hehe, la mine se calareste tot timpul anului :))

pai am auzit de ride of the century la vara. pe facebook am vazut ca s-au strans 1000+ de participanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna sa n-ai facebook, nu stiu despre ce e vorba :))

 

NakedDude vorbeste despre asta, se organizeaza pentru prima oara anul asta in Romania

 

 

Eu cand am zis swarm, ma refeream la o plimbare cu viespile macar cei din Bucuresti, iar la vara poate chiar o intrunire nationala ca in vremurile bune traite de veteranii george05 si Sorin128 :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, ce vremuri faine erau.😊 ROC e o idee super, dacă ar fi la fel de profi și românașii noștri poate ar ieși o treaba interesanta.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt . cred ca model strada , nu-l cunosc exact

 

Acela este modelul Diablo Supersport, de multe ori apare doar ca si Diablo, de unde si confuzia. Este cel mai ieftin model din gama si am auzit tot felul de pareri despre gumele astea.

 

Cand mi-am schimbat setul vechi am avut si Diablo Supersport in calcul, era la un pret foarte bun pe pneurimoto.ro, insa pana la urma am optat pt Michelin Pilot Power.

 

Am impresia ca am citit niste articole legate de uzura modelului de la Pirelli, in special faptul ca te poate suprinde cat de avansata e uzura pe centru fara sa iti dai seama, iar markerii nu sunt foarte utili din cauza profilului anvelopei. In plus aderenta este mai scazuta comparat cu alte gume cam din aceeasi gama de pret.

» Post actualizat in 24 Feb 2016 10:55

ROC e o idee super, dacă ar fi la fel de profi și românașii noștri poate ar ieși o treaba interesanta.

 

Profi ca si cei arestati? ;)

http://www.riverfronttimes.com/newsblog/2013/09/03/ride-of-the-century-aftermath-47-arrests-58-motorcycles-towed-in-st-louis-city-reports

 

Imi place replica tipului de la Politie:

"I understand their point of view in that I would expect that a great majority of the riders coming for the event are law-abiding citizens. But if you've got 100 people riding down the road together, and you've got ten of them stunting on the highway? Honestly, if you want to sleep with dogs it's hard to complain about fleas."

 

Eu am renuntat sa mai particip la intruniri, imi e mai bine de capul meu, in plus, o adunare de "streetfighters" risca sa atraga cam multi cocalari. Not my kind of event.

» Post actualizat in 24 Feb 2016 10:57

EDIT: prin streetfighter in RO inteleg "vitezana puscata, trantita, fara carene, far, bord, sau alte accesorii care oricum au crapat cand am dat cu ea de pamant, vopsita cu spray in culori fluorescente sa para cool parcata in fata la terasa" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vallach:nu profi în a ajunge arestați, ci profi în a organiza ceva. Ca ceva stunt-ereala pe bune e ceva de apreciat e alta poveste.

Legat de întâlniri, e frumos sa faci anumite mini-intruniri, cum făceam noi în trecut, în cerc restrâns. Pana la destinație fiecare era de capul lui, acolo chef și voie buna 2-3 zile, și înapoi acasă incetuc ca sunt mahmur. 😊

 

Legat de gume, vezi ca faci o confuzie:gumele colegului sunt Diablo Rosso! În rest, gume ieftine și relativ slabe comparativ cu competiția.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vallach:nu profi în a ajunge arestați, ci profi în a organiza ceva. Ca ceva stunt-ereala pe bune e ceva de apreciat e alta poveste

 

Corect, am participat ca si spectator la mai multe event-uri de stunts facute de oameni priceputi in asa ceva.

 

 

Legat de întâlniri, e frumos sa faci anumite mini-intruniri, cum făceam noi în trecut, în cerc restrâns. Pana la destinație fiecare era de capul lui, acolo chef și voie buna 2-3 zile, și înapoi acasă incetuc ca sunt mahmur.

 

Alta poveste, intr-adevar..

 

Legat de gume, vezi ca faci o confuzie:gumele colegului sunt Diablo Rosso! În rest, gume ieftine și relativ slabe comparativ cu competiția.

 

Look again :P

 

Desi par identice, Rosso mai are o crestatura in profil pe care Supersport nu o are. Cel mai clar insa e la anvelopa fata ce are profilul total diferit.

Gumele din imaginea pusa de colegu' sunt Diablo Supersport 100%

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai 2 stai jos daca esti neserios.eu intrebam la modul serios dar se pare ca nu ai cu cine sa discuti

Omule..

serios asa am cumparat-o , asa este culoarea de cand a iesit din fabrica.

nu am stiut cum sa interpretez intrebarea crezand ca vrei sa faci misto...

» Post actualizat in 24 Feb 2016 13:47

Salut,

 

Nu am sarit ca ars la faza cu cauciucurile:)

Am verificat seriile de pe cauciucuri si nu se incadreaza in lotul cu probleme.

Cat despre faptul ca se putea lua ceva mai bun in banii care i-am dat de acum o sa imi fie invatatura de minte :)

» Post actualizat in 23 Feb 2016 14:09

@Bughy91 Dupa ce m-am uitat mai atent la poza, mi-am baut cafeaua si m-am trezit la realitate mi-am dat seama ca am interpretat gresit ce ai spus, si imi cer sincere scuze ca m-am aprins degeaba :)

Dator cu o bere !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ridicat husa si m-am uitat la guma fata.

nu scrie nimic de supersport sau strada

doar pirelli si diablo cu rosu .

 

poate stiti voi mai bine ce sunt, nu ma contrazic cu nimeni

or fi ele cele mai slabe, dar overall eu ma simt bine pe mobra cu ele.

si da , au fost luate la oferta de pe pneurimoto.ro in anul 2013 de fostul proprietar. dot 2010

au cam 5000 km

foarte probabil sa raman tot pe ele si anul asta, urmand de la anul sa le schimb cu altceva. habar n-am deocamdata cu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ridicat husa si m-am uitat la guma fata.

nu scrie nimic de supersport sau strada

doar pirelli si diablo cu rosu .

 

poate stiti voi mai bine ce sunt, nu ma contrazic cu nimeni

or fi ele cele mai slabe, dar overall eu ma simt bine pe mobra cu ele.

si da , au fost luate la oferta de pe pneurimoto.ro in anul 2013 de fostul proprietar. dot 2010

au cam 5000 km

foarte probabil sa raman tot pe ele si anul asta, urmand de la anul sa le schimb cu altceva. habar n-am deocamdata cu ce.

 

Inseamna ca le-am identificat corect :)

http://www.bikebandit.com/tires-tubes/motorcycle-tires/pirelli-diablo-supersport-motorcycle-tire

 

La Rosso e trecut modelul pe lateral, similar la vechile Dragon Supercorsa, numai Diablo Supersport nu are trecut nimic:

http://www.balmainmotorcycles.com.au/images/Ducati_Diavel_Rear_Tyre_Diablo_Rosso_II_240_45_ZR-17.jpg

 

Vezi ca nu sunt cele mai slabe, exista si Mitas sau modele de touring din gama entry care au aderenta sub Diablo. Important e ca te-ai descurcat cu ele si nu ai avut probleme (citisem pe un forum din US ca unii mai dilai la minte au intrat si la track day cu gumele astea, ciudata alegere).

 

Interesant ca foarte multe motociclete SH vandute de diversi dealeri vin cu gumele acestea, ma gandesc ca pretul redus si brandul Pirelli sunt motivele. Am vazut destul de multe Diablo Supersport cu uzura max 20% insa DOT 2007-2009, montate pe Hornet si nu numai.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule..

serios asa am cumparat-o , asa este culoarea de cand a iesit din fabrica.

nu am stiut cum sa interpretez intrebarea crezand ca vrei sa faci misto...

» Post actualizat in 24 Feb 2016 13:47

Dator cu o bere !!

Asa ramane, cand ajung prin Bucuresti sau ajungi prin Iasi dau o bere, doua, trei :D

Editat de fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ca foarte multe motociclete SH vandute de diversi dealeri vin cu gumele acestea, ma gandesc ca pretul redus si brandul Pirelli sunt motivele. Am vazut destul de multe Diablo Supersport cu uzura max 20% insa DOT 2007-2009, montate pe Hornet si nu numai.

 

Si eu am luat-o din Italia tot asa. Insa gumele mi s-au parut foarte slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegii.

Vand o toba pt naked,poate intereseaza pe careva:

 

Toba sport Hurric "PRO 2" cu silencer detasabil.
Pret 700 lei

Trimit prin curier cu verificare

Link cu pretul de nou:

 

post-68258-0-50019800-1456385818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...