Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-as face unul cu mjollnir-ul undeva pe umar. Alta idee mai veche pe care o aveam era sa imi fac niste rani insangerate de ghiare pe spate, ca si cum m-ar fi atacat ursul...hehehe ce minte bolnava am.

 

--- Mesaj completat în 31 Oct 2007 12:59 -------------
PS : btw stie cineva unde pot sa imi fac asa ceva IEFTIN?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta postul meu de la acest topic. Chiar povesteam de cineva care a venit la mine sa-i fac flyere cu salonul de tatuaje. ;) Nu stiu scorurile, dar fiind la inceput poate are ceva promotii ! Suppces ! :ok:

Editat de Catalin S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am facut primul tatuaj prin clasa a 10a.Tin minte ca atunci cand l-a vazut mama a plans o saptamana..Pe al doilea l-am facut pe cand lucram in Vama, fiind batut de Dan de la Sfinx Tattoo din Craiova..Iar al treilea mi l-am facut cadou in ziua in care am implinit 20 de ani..Am acum un tribal creatie proprie, un dracusor si un ingeras.Toate trei vor trece printr-un proces de recosmetizare si incadrare.Nu imi pare rau ca le-am facut.Vor mai fi si altele dar intai sa le incadrez pe astea 3 de pe spate ..Poza cu dracusorul e singura pe care am facut-o ca de fapt si de drept nu ma dus mintea sa le fotografiez si pe celelalte 2...

Ca sfaturi ce sa va spun ..Aveti foarte mare grija ca aparatul folosit sa nu fie unul improvizat din cine stie ce motoras de la cine stie ce scula pt ca vibratia este mai mare si mai apasata si vei avea un tatuaj usor iesit in relief.Nu va apucati sa va bagati in piele tus rottring sau mai stiu eu ce alta minune, pt ca genul asta de pigment se va decolora treptat plus ca in timp conturul va deveni difuz.Tusul trebuie sa fie ori pe baza de pigmenti din plante ori comandate de la firmele de specialitate.Aparatul sa fie profesional si cel mai important este ca acul sau acele folosite sa fie sterile..Nu fierte sau spalet cu spirt ci desigilate in momentul tatuarii in fata voastra.Nu este nevoie sa va faceti tatuajul la un salon specializat ..Spre exemplu in Constanta sunt vreo 2 tipi care au scule bune lucreaza steril si au maini fantastice , iar preturile sunt rezonabile ..Stiu ca unul din ei isi comanda tusurile din State.Dupa ce v-ati vazut cu stampila gata pe piele zona va fii foarte sensibila si predispusa oricarei infectii.De aceea e de preferat sa nu va faceti tatuaje vara (mai ales la cum a fost in ultimii 2 ani) pt a micsora riscul de infectie ( stiti voi transpiratie praf alea alea).In mod normal vindecarea tine de fiecare persoana in parte , dar de obicei in maxim 7 zile ar trebui sa fie ok .In aceasta perioada nu puneti gheruta nespalata pe tatuaj.Cel mai indicat e ca dupa ce l-ati facut si pana la vindecarea completa sa dati de cel putin 2 ori pe zi cu urmatoarele unguente : Baneocin, Tetraciclina, Hydocortizon si cel mai indicat este Streptomicina (sper ca am scris-o corect).din astea toate va alegeti voi.Eu am folosit Hydrocortizon si Strptomicina si in 4 zile se vindecase zona.Nu am avut nici un fel de complicatie.Inca o data va atrag atentia ce trebuie mentinut cat mai curat, in caz de vreo infectie o sa blestemati ziua in care v-ati hotarat sa va tatuati..Cu tot ce am spus aici sper ca v-am ajutut cumva pe voi cei care aveti ganduri de genul asta....

post-15776-1193830781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata placerea..Dar de ce te tavalesti de ras?? :ok: Iarta-ma dar am facut oki acum vreo ora si ceva si nu mi-am baut nici cafeaua ca sa nu mai spun ca am o caruta de aer in plamani.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca v-am descurajat?? :ok: ;) :pow:

 

Nicidecum! Eu am 2 si ma bate gandul sa-mi mai fac unul, dar inca nu m-am hotarat asupra simbolului. Poate voi alege un dragon de data asta...Pentru mine e foarte importanta semnificatia...nu mi le fac de dragul de a le face sau pentru ca e trendy, cool si stylish...

Ai dreptate, trebuie avut grija unde, cum si cine te tatueaza, altfel poti sa o patesti urat...

Mi-am facut primul tatuaj (un cap de lup) acum 15 ani undeva prin Berceni, pe al 2-lea (simbol celtic) la fashion tatoo pe 1 Mai si n-am avut nici o problema. Am folosit Bepanthen pentru vindecare.

Pe al 3-lea cred ca o sa mi-l fac tot la Cristi (Fashion tattoo) ca mi-a placut cum lucreaza.

Din pacate faza cu piercing-ul nu mi-a iesit la fel de bine...a trebuit sa renunt la cercelul din nas pentru ca se tot infecta zona...deh, n-a fost sa fie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata placerea..Dar de ce te tavalesti de ras?? :ok: Iarta-ma dar am facut oki acum vreo ora si ceva si nu mi-am baut nici cafeaua ca sa nu mai spun ca am o caruta de aer in plamani.......

 

Hai ma, glumeam si eu, no offene ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi-am facut doua tatuaje la Fashion Tattoo chiar la Cristi, si in curand o sa imi mai fac unul (sau doua ;) ) si o sa ma duc fix la el.

 

tre sa ai grija de tatuaj dupa ce il face nu numai fiindca se poate infecta ci si pentru ca daca nu e uns cu crema si ferit de praf and shit, face o cojitza care cand cade, cade cu tot cu o parte din culoare :ok:

 

asta e unul din ele post-9136-1193923830_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ne arati si cel de al doilea tatuaj?

sau...............nu :cheers:

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 11:56 -------------
..................

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 12:05 -------------
nimeni ,nimic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vreo 8. Din care 4 puse deja aici: /index.php?...417&st=210#

 

Le am de ceva ani buni. Primele parca de vreo 8 sau 9 ani. Toate facute cu aparat improvizat, pe principiul motoras de casetofon si tus rotring. Desi fac suport tehnic la munca, mai vin clienti si la mine in birou. Si nu mi-e rusine cu ele. Si nici nu a deranjat pe cineva, cu atat mai putin pe seful meu. Fiecare a fost facut cu vreo "ocazie" anume, fiecare isi are sensul sau.

 

Nu as vrea sa fac ceva sa scap de ele. Nu m-am plictisit de ele pana acum. Probabil cand va veni momentul, imi voi mai face.

 

Aviz pentru cei ce vor sa isi faca: nu e chiar atat de dureros sau pretentios cum spun unii. Iar daca este, trece. Nu a murit nimeni pana acum din vreun tatuaj. Insa, cei ce vor sa isi faca ar trebui sa se gandeasca bine inainte. Mai ales un tatuaj odata facut e al dracu' de greu de scos. Daca iti permiti operatie cu laser, care lasa mai putine urme, esti un fericit. Insa subliniez: mai putine urme.

 

Plus ca, unele tatuaje vizibile iti pot inchide in nas multe usi in romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu inchisul usilor asa e ,sa vezi in BELGIA ,GERMANIA ,director de vanzari la mercedes tatuat tot ,sau bancheri tatuati si nu le mai zice nimeni nimik ,atat cat ii duce capul nu conteaza ca sunt tatuati,noi mai avem multe de invatat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu inchisul usilor asa e ,sa vezi in BELGIA ,GERMANIA ,director de vanzari la mercedes tatuat tot ,sau bancheri tatuati si nu le mai zice nimeni nimik ,atat cat ii duce capul nu conteaza ca sunt tatuati,noi mai avem multe de invatat...

unde s frate tatuatii astia ca eu nu ii vad cand ma duc la alt magazin in afara de cel cu tatuaje :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt nou pe forum,vreau sa cumpar o masina de tatuat,daca poate cineva sa ma ajute.

O sa pun ceva poze cu tatuajele facute de mine :cheers:

Nu am la toate tatuajele care le-am facut poze,dar pun la cate am poze.

Scuze pentru claritatea imaginilor.

post-27591-1194449872_thumb.jpg

post-27591-1194449884_thumb.jpg

post-27591-1194449975_thumb.jpg

post-27591-1194450063_thumb.jpg

Editat de Ciumpy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt nou pe forum,vreau sa cumpar o masina de tatuat,daca poate cineva sa ma ajute.

O sa pun ceva poze cu tatuajele facute de mine :burnout:

Nu am la toate tatuajele care le-am facut poze,dar pun la cate am poze.

Scuze pentru claritatea imaginilor.

 

 

Baiatu' tatii, io zic ca mai ai de exersat si-o zic din experienta. Orice chestie are un inceput...doar cirnatu' doua.

 

 

Seturi pt. incepatori, cu mai mult decit doar masina, se pot gasi la 2-300€. Zi si te ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac tatuajele la nebunie si daca as avea mai mult tupeu mi-as tatua o mare parte din corp ... Oricum din lipsa de inspiratie, mi l-am facut pe asta cam aiurea si acu' nu-mi mai place nici locul ...dar noroc ca e la spate si nu-l vad ca sa ma plictisesc de el. Mie mi l-a facut o colega de facutate. Poate mai vad idei noi pe aici. :burnout:

post-23984-1194532233_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...