Sari la conținut

Accident Bucuresti - Bucur Obor - 27.05.2010


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

un confrate taman ce si-a facut praf Ducati-ul adineauri pe Colentina, chiar in fata Bucur Obor-ului, latura respectiva. M-a sunat un prieten motociclist care locuieste acolo si a vazut live toata scena, de la balcon, unde iesise sa fumze o tigara. Motoristul nu are nimic, s-a ridicat singur, dar motoreta e cam praf (a intrat cu frana apasata blana in fundul unei masini, cauciucul spate fumega zdravan). Nu am mai facut topic la accidente ca iar imi sar in cap diversi labagii ca nu am suficiente date si nu am oprit sa acord asistenta....

Mesaj completat

Revin cu o erata, vina a fost a motoristului, ii dadea pe pisda cu 100 kmh pe Colentina si s-a infipt in refugiul de pietoni de la Gima. Era rosu, masini stationate, el croseta reising si nu a mai putut opri. Il dor o mana, un picior si bazinul. Motoreta e un Ducati naked de 600. Motociclistul e pe la 1,75, blond, tuns scurt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am facut topic sa nu mai zici ca suntem l___ii. Nu-mi raspunde, te rog.

Sa completeze cine stie ceva in plus. Sau chiar tu daca ai mai aflat ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati-ul era un Monster de 600, galben. Nu s-a accidentat nimeni decat biker-ul. A intrat in franare blana in micul refugiu de pietoni de la coltul Bucur Obor-ului, vis-a-vis de Gima, fara sa atinga vreo masina/pieton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeee de vina deh cei care au pus... refugiul !!!!!!!!!!!! ce ei nu stiuau ca o sa vina un Ducati !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un confrate taman ce si-a facut praf Ducati-ul adineauri pe Colentina, chiar in fata Bucur Obor-ului, latura respectiva. M-a sunat un prieten motociclist care locuieste acolo si a vazut live toata scena, de la balcon, unde iesise sa fumze o tigara. Motoristul nu are nimic, s-a ridicat singur, dar motoreta e cam praf (a intrat cu frana apasata blana in fundul unei masini, cauciucul spate fumega zdravan). Nu am mai facut topic la accidente ca iar imi sar in cap diversi labagii ca nu am suficiente date si nu am oprit sa acord asistenta....

Mesaj completat

Revin cu o erata, vina a fost a motoristului, ii dadea pe pisda cu 100 kmh pe Colentina si s-a infipt in refugiul de pietoni de la Gima. Era rosu, masini stationate, el croseta reising si nu a mai putut opri. Il dor o mana, un picior si bazinul. Motoreta e un Ducati naked de 600. Motociclistul e pe la 1,75, blond, tuns scurt

 

Salutare motoristi si motoriste,

c'est moi.

 

Dupa 3 ani si ~30,000 km de sofat pe 2 roti fara nici un fel de incidente am tavalit-o si eu....

Important este ca sunt teafar, fara nici un os rupt (niste julituri in genunchi si la clavicula de la casca si putina durere la ...oua ca de aia suntem barbati...)

M-au tinut cei de la urgente cam 3 ore pentru investigatii ca de... chiar ma gandeam, ca daca aveam o hemoragie interna lesinam pe holurile spitalului.

 

Evenimentul s-a produs exclusiv din vina mea.... si e cam asa:

Am intrat pe colentina dupa rond (20km/h - stateam la stop) si cand am ajuns in dreptul magazinului obor i-a, dat gaz (pana pe la 80km/h) pt ca semaforul din fata era verde si ma cam grabeam.

Intre timp semaforul s-a facut ROSU, primul rand de masini a oprit, eu am franat fata destul de tare, motoreta s-a ridicat pe roata fata putin, am lasat putin frana pana ''a revenit' si apoi am pus frana fata/ spate, roata spate s-a blocat si m-a impins in porcariile alea galbene pe care le-a pus primaria pentru a delimita linia de tranvai si bascai ca era plin de praf pe langa ... si ...

motoreta a fugit de sub mine si s-a infipt in refugiu, eu cred ca am sarit peste ea si am aterizat in genunghi.

 

motoreta e un ducati monster S2R de 800, la prima vedere are janta fata distrusa, filtru de ulei spart + niste bucati din prindere la fel, evacuarea de la primul piston plata, schimbator viteze indoit, ghidon ciobit, oglinda sparta... si ce o sa mai constate engenriii in ale ducatiului.

 

In concluzie: daca aveam aparatoare genunchi acum nu ma mai vaitam de dureri si .... GAZUL in ORAS costa ! (pe mine cred ca in jur de 1000 euro )

 

asfalt uscat baieti si aveti grija

 

PS: (acum am citit tot) NU crosetam printre masini banda 3 era libera

Mesaj completat

multumesc motociclistului (cel cu rotiseria din colt, cred ca are un r6) pentru ajutor.

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motoristi si motoriste,

c'est moi.

 

Dupa 3 ani si ~30,000 km de sofat pe 2 roti fara nici un fel de incidente am tavalit-o si eu....

Important este ca sunt teafar, fara nici un os rupt (niste julituri in genunchi si la clavicula de la casca si putina durere la ...oua ca de aia suntem barbati...)

M-au tinut cei de la urgente cam 3 ore pentru investigatii ca de... chiar ma gandeam, ca daca aveam o hemoragie interna lesinam pe holurile spitalului.

 

Evenimentul s-a produs exclusiv din vina mea.... si e cam asa:

Am intrat pe colentina dupa rond (20km/h - stateam la stop) si cand am ajuns in dreptul magazinului obor i-a, dat gaz (pana pe la 80km/h) pt ca semaforul din fata era verde si ma cam grabeam.

Intre timp semaforul s-a facut ROSU, primul rand de masini a oprit, eu am franat fata destul de tare, motoreta s-a ridicat pe roata fata putin, am lasat putin frana pana ''a revenit' si apoi am pus frana fata/ spate, roata spate s-a blocat si m-a impins in porcariile alea galbene pe care le-a pus primaria pentru a delimita linia de tranvai si bascai ca era plin de praf pe langa ... si ...

motoreta a fugit de sub mine si s-a infipt in refugiu, eu cred ca am sarit peste ea si am aterizat in genunghi.

 

motoreta e un ducati monster S2R de 800, la prima vedere are janta fata distrusa, filtru de ulei spart + niste bucati din prindere la fel, evacuarea de la primul piston plata, schimbator viteze indoit, ghidon ciobit, oglinda sparta... si ce o sa mai constate engenriii in ale ducatiului.

 

In concluzie: daca aveam aparatoare genunchi acum nu ma mai vaitam de dureri si .... GAZUL in ORAS costa ! (pe mine cred ca in jur de 1000 euro )

 

asfalt uscat baieti si aveti grija

 

PS: (acum am citit tot) NU crosetam printre masini banda 3 era libera

Mesaj completat

multumesc motociclistului (cel cu rotiseria din colt, cred ca are un r6) pentru ajutor.

 

 

Bine ca nu ai patit, esti intreg...ca fierul se face!! Deh daca te mananca in adzip, mai patesti si dastea! Insanatosire grabnica!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti in regula si cum zicea si loredana... ieri am vazut bucurestiul plin cu motoristi in maneca scurta pe ss si cu castile neprinse ca se vedea clar cum atarna prinderile de la barbie in jos cu sistemele de prindere la vedere. bine ca blondu a recunoscut ca a ciupit gazu lucru care il facem cu toti dealtfel si ca nu a patito mai rau. insanatosire grabnica si pune niste gheata la OO ca sigur mai ai nev de ele :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat tu fara avarii serioase, fiarele..."se face" chiar daca te ustura punga ! Colentina si , in special zona respectiva, este o mare problema din pdv al traficului ! Daca treci de bucur fara un " pasager" cladestin pe coarnele moto, te mananca micile capcane de genul culoarele ptr tramvai, treceri de pietoni (turbati) si, nu in ultimul rand soferii grabiti, frustrati nervosi.. Sa auzim de bine si, succes la rep moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motoristi si motoriste,

c'est moi.

 

Dupa 3 ani si ~30,000 km de sofat pe 2 roti fara nici un fel de incidente am tavalit-o si eu....

esti botezat! nu o sa se mai intample pe viitor! un botez ce trebuia facut si care s-a terminat "frumos" tre sarbatorit cu bere. :lol: coastele te dor? ca astea sunt cele mai nenorocite (experienta proprie) din daunele pe care le-ai enumerat ca le are monstrul, in 2sapt esti pe sosele. ride safe ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti in regula si cum zicea si loredana... ieri am vazut bucurestiul plin cu motoristi in maneca scurta pe ss si cu castile neprinse ca se vedea clar cum atarna prinderile de la barbie in jos cu sistemele de prindere la vedere. bine ca blondu a recunoscut ca a ciupit gazu lucru care il facem cu toti dealtfel si ca nu a patito mai rau. insanatosire grabnica si pune niste gheata la OO ca sigur mai ai nev de ele ;))

 

Vorbesti cumva de mine? Eu sunt Dana..Loredana e alta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motoristi si motoriste,

c'est moi.

 

Dupa 3 ani si ~30,000 km de sofat pe 2 roti fara nici un fel de incidente am tavalit-o si eu....

Important este ca sunt teafar, fara nici un os rupt (niste julituri in genunchi si la clavicula de la casca si putina durere la ...oua ca de aia suntem barbati...)

M-au tinut cei de la urgente cam 3 ore pentru investigatii ca de... chiar ma gandeam, ca daca aveam o hemoragie interna lesinam pe holurile spitalului.

 

Evenimentul s-a produs exclusiv din vina mea.... si e cam asa:

Am intrat pe colentina dupa rond (20km/h - stateam la stop) si cand am ajuns in dreptul magazinului obor i-a, dat gaz (pana pe la 80km/h) pt ca semaforul din fata era verde si ma cam grabeam.

Intre timp semaforul s-a facut ROSU, primul rand de masini a oprit, eu am franat fata destul de tare, motoreta s-a ridicat pe roata fata putin, am lasat putin frana pana ''a revenit' si apoi am pus frana fata/ spate, roata spate s-a blocat si m-a impins in porcariile alea galbene pe care le-a pus primaria pentru a delimita linia de tranvai si bascai ca era plin de praf pe langa ... si ...

motoreta a fugit de sub mine si s-a infipt in refugiu, eu cred ca am sarit peste ea si am aterizat in genunghi.

 

motoreta e un ducati monster S2R de 800, la prima vedere are janta fata distrusa, filtru de ulei spart + niste bucati din prindere la fel, evacuarea de la primul piston plata, schimbator viteze indoit, ghidon ciobit, oglinda sparta... si ce o sa mai constate engenriii in ale ducatiului.

 

In concluzie: daca aveam aparatoare genunchi acum nu ma mai vaitam de dureri si .... GAZUL in ORAS costa ! (pe mine cred ca in jur de 1000 euro )

 

asfalt uscat baieti si aveti grija

 

PS: (acum am citit tot) NU crosetam printre masini banda 3 era libera

Mesaj completat

multumesc motociclistului (cel cu rotiseria din colt, cred ca are un r6) pentru ajutor.

 

asa este, eu mi-am dat seama dupa al doilea accident(chiar daca nu am fost vinovat)

 

Vorbesti cumva de mine? Eu sunt Dana..Loredana e alta :lol:

 

Dana, nu fi suparata, si la anu' va fi Pastele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motoristi si motoriste,

c'est moi.

 

Dupa 3 ani si ~30,000 km de sofat pe 2 roti fara nici un fel de incidente am tavalit-o si eu....

esti botezat! nu o sa se mai intample pe viitor! un botez ce trebuia facut si care s-a terminat "frumos" tre sarbatorit cu bere. :lol: coastele te dor? ca astea sunt cele mai nenorocite (experienta proprie) din daunele pe care le-ai enumerat ca le are monstrul, in 2sapt esti pe sosele. ride safe :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca esti sanatos fara urmari grave

asa cum zicea si adi - fierul se indreapta-repara inlocuieste cu sanatatea e mai greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand, bine c-ai scapat doar cu atat...

in al doilea, as vrea sa ne spui sincer... crezi ca daca nu erau draciile alea de delimitare, ramaneai in sa?

...oricum sunt inutile, masinile tot trec peste ele, vezi zone de pe fundeni si mosilor unde cam toate elementele verticale sunt culcate la pamant...

post-39997-1275119542_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

in primul rand, bine c-ai scapat doar cu atat...

in al doilea, as vrea sa ne spui sincer... crezi ca daca nu erau draciile alea de delimitare, ramaneai in sa?

...oricum sunt inutile, masinile tot trec peste ele, vezi zone de pe fundeni si mosilor unde cam toate elementele verticale sunt culcate la pamant...

acum am vazut postul tau,

 

se poate vedea ca asfaltul este curat ... dar pe langa porcariile alea galbene e foarte mult praf. avand frana fata spate la maxim cu roata spate putin blocata... cum am dat de zona cu praf am fost sanie, m-am dus in chestia galbena si de acolo cazutura a fost inevitabila.

 

aveti grija cu ultima banda cand sunt delimitari cu linia de tranvai, pt ca iti sare unu in fata pui frana blana si ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...