Sari la conținut

Accident Bucuresti - 21.06.2010 - Dr. Taberei (zona Moghioros)


20npo
 Share

Postări Recomandate

............................

Cand un motociclist cade atunci cand ocoleste un obstacol iesit in calea lui, acest lucru se inatmpla din urmatoarele cauze:

-viteza

-neatentie

-oboseala

-droguri si alcool

-oricare combinatie dintre ele

-lipsa de experienta

Desigur ca e frustrant, dar iti zic eu ca fiecare mobrist cand face o boacana dinasta isi musca limba si-si zice"uite bah, daca mergeam eu mai incet/mai atent...?".

Pe forum insa o da ca zmeul, ca i-a sarit masina, pietonul, etc. Moarte conservarilor si bosorogilor si femeilor si in general tuturor celor care nu merg pe 2 roti. Eu numesc genul asta de oameni- LIMITATI.

.............................

 

Pot sa-ti dau cel putin 2 exemple care demonstreaza ca nu ai dreptate.

1. Noapte, drum drept (national), in afara localitatii. Starea asfaltului buna. Viteza de deplasare 70-80km/h, deoarece veneau masini pe contrasens. Pe mijlocul benzii apare un sant de 6-7 metri cu o adancime de 12-15 cm si latime de 2 m, cu margini drepte, nesemnalizat. Am nimerit cu roata fata fix pe marginea santului, si dupa cateva zecimi de secunda (mie mi s-au parut secunde intregi) in care roata fata se misca necontrolat, motocicleta si-a recapatat echilibrul.

2. Zi, drum drept (national), in afara localitatii, prin padure. Viteza de deplasare 90-100 km/h. Am observat pentru o fractiune de secunda o caprioara indreptandu-se catre piciorul meu, din lateral. Din fericire a trecut imediat prin spatele motocicletei.

 

In ambele situatii, faptul ca nu am cazut se datoreaza norocului, si nu mie. Nu am reactionat in nici un fel pentru evitarea caprioarei sau a santului, si nici nu as fi avut cum. Fara nici o legatura cu acest accident, exista situatii in care nu ai timp sa reactionezi. Daca cineva sustine contrariul, si ii considera prosti pe cei care nu au viteze de reactie supraumane de ordinul milisecundelor, atunci tind sa cred ca traieste intr-o lume care sfideaza legile fizicii.

 

Nu fac nici o afirmatie despre acest accident, ca motociclistul ar fi putut evita sau nu pietonul, dar sa susti cu atata tarie ca cine nu poate evita un obstacol e prost....... Nu pot sa spun decat ca ii doresc sa nu fie pus in situatia sa "fie prost".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Incearca sa fi mai mult desteapta decat adaptata.

PS: Piata aia nu se mai numeste Moghioros din 1990. Alexandru Moghioros a fost unul din cei care au adus comunismul in Romania. Personal m-am p.i.s.a.t. pe monumentul lui. Si as face-o zilnic dar nu mai e. Acum piata se numeste Sergiu Celibidache sau mai popular Drumul Taberei. Rog moderatorii sa modifice in titlu. Multumesc.

Pisi, te rog, nu incerca sa-mi dai lectii de mers in oras. :)

E foarte corect ce ai zis, dar nu-mi vorbi de sus.

Nu am avut niciodata nici macar un incident, oare de ce?

 

Prin oras mereu cedez trecerea, sa intre si amaratul de conservar, care saracu' sta in trafic atata si nu-l lasa nimeni sa se bage, ii avertizez daca ceva nu le merge bine la masina, las pietonii sa treaca, desi nu e trecere, si multe altele...

 

Eu ma refer mai ales la incepatori, care dupa ce ca nu invata nimic la scoala aia, dau nas in nas (unii si la propriu) cu traficul asta mizer si cu toate lucrurile neprevazute...

 

P.S.: Draguta rau ultima remarca. :)

 

daca nu e vreun zeu al forumului EL SI NUMAI EL este de vina!

NU MAI CONTEAZA CINE SAU CU CE A GRESIT . EL este vinovat ca sa intimplat nenorocirea aia!

toti motoristii implicati in accidente mergeau tare!aveau viteza maica!!!!!!!!!!!!!!!!!!

am fost lovit stationind in coloana!

tot felul de haotici traverseaza pe unde li se scoala ! ca animalele in turma . de multe ori vad "mamici"cu copii de mina fugind printre masini,sau "sprinteri" octogenari facind acelasi lucru.

soferi care nu au nici o vaga urma de bun simt(golesc scrumiere la semafor, arunca resturi din masini si in mers etc.etc)

conducatori auto care au fost nascuti pe banda a doua si prin urmare i se cuvine sa tina in spate un card de vehicole ,el circulind cu viteza nejustificat de mica pt ca asa vrea muschiul lui si banda unu e decadenta pt el.

am fost "inghesuit" in masini parcate si au soptit mieros"nu te am vazut"

am evitat la mustata "dobitoci"care fugeau pe trecere ca "e dreptul lor"

bai frate daca nu tii la viata ta nu te astepta sa o faca altii!

pacat de motorist !

Alt post de bun simt! Dau quote, tocmai pentru ca poate il recititi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa-ti dau cel putin 2 exemple care demonstreaza ca nu ai dreptate.

1. Noapte, drum drept (national), in afara localitatii. Starea asfaltului buna. Viteza de deplasare 70-80km/h, deoarece veneau masini pe contrasens. Pe mijlocul benzii apare un sant de 6-7 metri cu o adancime de 12-15 cm si latime de 2 m, cu margini drepte, nesemnalizat. Am nimerit cu roata fata fix pe marginea santului, si dupa cateva zecimi de secunda (mie mi s-au parut secunde intregi) in care roata fata se misca necontrolat, motocicleta si-a recapatat echilibrul.

2. Zi, drum drept (national), in afara localitatii, prin padure. Viteza de deplasare 90-100 km/h. Am observat pentru o fractiune de secunda o caprioara indreptandu-se catre piciorul meu, din lateral. Din fericire a trecut imediat prin spatele motocicletei.

 

In ambele situatii, faptul ca nu am cazut se datoreaza norocului, si nu mie. Nu am reactionat in nici un fel pentru evitarea caprioarei sau a santului, si nici nu as fi avut cum. Fara nici o legatura cu acest accident, exista situatii in care nu ai timp sa reactionezi. Daca cineva sustine contrariul, si ii considera prosti pe cei care nu au viteze de reactie supraumane de ordinul milisecundelor, atunci tind sa cred ca traieste intr-o lume care sfideaza legile fizicii.

 

Nu fac nici o afirmatie despre acest accident, ca motociclistul ar fi putut evita sau nu pietonul, dar sa susti cu atata tarie ca cine nu poate evita un obstacol e prost....... Nu pot sa spun decat ca ii doresc sa nu fie pus in situatia sa "fie prost".

E foarte adevarat ca nu m-am exprimat complet. Exista situatii cand chiar nu ai ce sa faci. Exista berechet. Sunt accidentele care ti se intampla intr-un metru, sunt cele care nu tin de tine si de viteza ta de reactie. Adica daca unei maini ii explodeaza roata in fata ta, asta e. Si patesti nenorociri si cu masina si cu motoreta si cu tractorul si cu racheta spatiala...

Exemplele pe care le-ai dat tu sunt exact cele mai nepotrivite.

la cazul 1. Puteai sa faci o prostie. Puteai sa te sperii si sa franezi fata. te duceai ca popica. Probabil ca inconstient ai ales sa accelerezi si ai tinut ochii inainte in loc sa-i pui pe primul copac ca sa te duci in el. Eu cred ca ai facut cum ai facut pentru ca: cel mai probabil iti cunosti motorul si ai experienta in conducerea lui....Din cauza asta n-ai facut nicio prostie-de unde rezulta ca nu esti nici prost nici norocos.

2. Ai observat caprioara si ce ai facut? Ai mers mai departe. Prostia pe care puteai sa o faci era sa incerci sa o ocolesti din scurt, dupa care sa fixezi cu ochii primul copac si sa te duci in el. Sau puteai sa franezi cu toti dintii, sa blochezi roata si sa aluneci ca o popica. Desigur, daca intra caprioara in tine era alta ciorba.

Eu raspunsesem unui domn de aici care era foarte agitat de faptul ca daca ocolesti pe cineva si te pravalesti nu poti fi despagubit. iar eu ii raspunsesem ca daca pici din chestii dinastea esti prost.

Tu tocmai mi-ai dat doua exemple de actiuni inteligente.

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu raspunsesem unui domn de aici care era foarte agitat de faptul ca daca ocolesti pe cineva si te pravalesti nu poti fi despagubit. iar eu ii raspunsesem ca daca pici din chestii dinastea esti prost.

 

Imi poti spune te rog, in opinia ta, care este cauza care a cauzat caderea motociclistului in acest accident.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pisi, te rog, nu incerca sa-mi dai lectii de mers in oras. :)

E foarte corect ce ai zis, dar nu-mi vorbi de sus.

Nu am avut niciodata nici macar un incident, oare de ce?

 

Prin oras mereu cedez trecerea, sa intre si amaratul de conservar, care saracu' sta in trafic atata si nu-l lasa nimeni sa se bage, ii avertizez daca ceva nu le merge bine la masina, las pietonii sa treaca, desi nu e trecere, si multe altele...

 

Eu ma refer mai ales la incepatori, care dupa ce ca nu invata nimic la scoala aia, dau nas in nas (unii si la propriu) cu traficul asta mizer si cu toate lucrurile neprevazute...

 

P.S.: Draguta rau ultima remarca. :)

Pisi in sus, pisi in jos. Daca nu eram insurat te scoteam la un suc pe bulevard. NOT!

Daca vroiam sa iti vorbesc de sus iti spuneam ca strada nu e pentru tine, ca locul tau e la cratita, si la facut copii. Sau nu.

Dupa cateva posturi violente in care am crezut ca te dai cel putin pe o hayabusa, m-am lamurit ca suntem de aceeasi categorie. cel putin la centimetri cubi. La minte ne seapra niste ani, niste carti citite si ceva experienta. Cel putin de viata. Problema generatiei voastre, dupa parerea mea -alienata- e ca nu sunteti capabili sa acceptati o alta opinie in afara de a voastra. Daca cineva va explica frumos niste lucruri- e pisi. Daca va da un sfat- va vorbeste de sus. Nu acceptati nimic si basta! Asa ca fa tu cum stii mai bine si lasa-ne pe noi ceilalti soferi, pietoni, alti participanti la trafic in pace.

 

De final, ca sa-mi demonstrazi cat de atenta esti tu in oras...cum iti dai seama ce nu merge la o masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De final, ca sa-mi demonstrazi cat de atenta esti tu in oras...cum iti dai seama ce nu merge la o masina?

Tu crezi ca ma refer la mecanica? Vad si eu cand nu merge un far, cand unii nu-si inchid usile bine (ca azi dimineata de exemplu), cand unei rable de Dacie ii atarna toba, cand are portbagajul deschis. :)

Sau crezi ca dintr-o privire cand trece pe langa o masina, scanez motoru' de sub capota si dau verdictul?

 

Pot accepta si alte opinii, nu este vorba de asta, dar unii chiar exagerati... Mereu tre' sa dam cu pietre in "fraieru' " care a cazut, sau a alunecat, ca noi aici pe forum suntem zmei cu totii, dar nu iesim pe strada daca da o picatura de ploaie sau daca nu sunt +15 grade. Noi p-aici mereu franam la un milimetru de pietoni, gropi sau mai stiu eu ce, ca deh... Avem "experienta"...

 

Mentalitatea asta o au si pietonii: "Da-l dracului, lasa ca franeaza, eu vreau sa trec, ce daca nu e trecere?" si uite cum ajungem la accidente...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poti spune te rog, in opinia ta, care este cauza care a cauzat caderea motociclistului in acest accident.

Multumesc !

eu m-as arunca si as spune ca PRESUPUNEREA.

 

A presupus ca ala beat cum era, odata oprit va sta pana va trece el. Din pacate a presupus gresit si si-a complicat total inutil viata.

Editat de |ucif3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poti spune te rog, in opinia ta, care este cauza care a cauzat caderea motociclistului in acest accident.

Multumesc !

 

Cauza care a cauzat acest accident sunt multiple:

In primul rand ne uitam la motociclist:

1- viteza pe acel sector de drum e de 50 km/h.

2.- drumul e drept.

3.- trecerea de pietoni este foarte bine semnalizata cu marcaje de toate felurile.

 

Indiferent de ce a facut pietonul, pilotul motorului sigur nu a avut o viteza adaptata la conditiile de drum( nu sunt gabor!). In al doilea rand, daca nu a fost incepator(sper sa nu fie cazul) a fost cu siguranta neatent. Niciuna din aceste 2 cauze nu se folosesc la niciun proces. Poate doar daca exista vreun radar ascuns pe acolo si se probeaza viteza, ar putea exista probleme.

 

Secundo: Pietonul:

1- Drumul e destul de lat- putea sa se uite calumea

2.-Probabil era baut- automat, ca si la conducatorii auto/moto, atentia scade. A pus piciorul pe sosea si a inceput traversarea.

3.- Indecizia- asta l-a costat viata daca e sa dam crezare martorilor. Faptul ca a oscilat in fata motociclistului si l-a derutat. 5 din 10 motoristi pica daca le face cineva miscari dinastea. E si pe iutub un filmulet cu antrenamente de genul asta. Am si vazut si era sa si patesc pocinoage din cauza asta. Coboara omul din masina, te vede, se sperie si incepe sa se dea stanga-dreapta. Daca ai viteza nu mai stii cum sa-l ocolesti si te si tine in point-fixation pana dai in el :)

Consider ca astea ar fi suficiente.

Restul detaliilor nu le consider de mare interes. Pietonul a murit, banuiesc ca motociclistul n-o sa-i alerge familia prin tribunale ca sa-si recupereze paguba.

Pana la urma e treaba lui daca o face. Parerea mea e ca a platit suficient si asa.

Si acum da-mi voie sa fiu frustrat: Mi se pare intolerabil sa faci (in sensul de a-l face, nu de a-l provoca) un accident pe un drum bun, drept, si lat, inaintea unei treceri de pietoni?

Si ca sa mentin discutia aprinsa: Cum ar fi fost daca in loc de un om beat era un om ORB?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] te vede, se sperie si incepe sa se dea stanga-dreapta. Daca ai viteza nu mai stii cum sa-l ocolesti si te si tine in point-fixation pana dai in el :)

Si ca sa mentin discutia aprinsa: Cum ar fi fost daca in loc de un om beat era un om ORB?

Cred ca ti-ai raspuns singur. :)

 

Iar motociclistul a vrut sa opreasca, ala s-a oprit si el, motociclistul a crezut ca ala sta... Deci nu era vorba de viteza sau de faptul ca nu a fost in stare sa opreasca...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa mentin discutia aprinsa: Cum ar fi fost daca in loc de un om beat era un om ORB?

 

Nu neg, ca ai si tu partea ta de dreptate si ca e adevar in ce zici, dar nici nu pot ignora faptul ca pietonul a incalcat legea.

Exagerand si translatand, ar insemna ca trenul e de vina cand traversez eu sina, ca nu a adaptat viteza. Nu tre si el sa circule mereu cu o viteza ce ii permite evitarea oricarui pericol ?

Daca ar fi asa, trenul ar fi mereu vinovat la trecerea la nivel... ca de trebuia sa mearga cu 0.5 m / an , ca se evite orice smecher ce nu are chef sa astepte la bariera.

Cred ca e mai simplu sa respectam toti legile, indiferent daca ne plac sau nu, iar apoi sa o dam in dezbateri.

Eu vad aici un singur vinovat si un sigur motiv al accidentului. Ca putem stipula alte jjjj, asta e de la sine inteles.

E simplu - daca pietonul nu incalca legea, rezulta - nici un accident. Q.E.D.

 

P.S. Daca e orb, are insotitor. Daca nu are insotitor, ori e sinucigas, inconstient sau "adrenaline junkie".

 

Mesaj completat

pana la urma pietonu` era beat sau continuati sa il considerati astfel pt ca ......vorbea lumea?

 

Conteaza daca era sau nu ?

daca da , de ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai certati fratilor. Oricine isi da cu parerea inseamna ca mai are mult pana se poate numi experimentat. Orice motociclist sau sofer cu experienta stie ca exista cel putin o data in viata cand te trezesti intr-o situatie pe care nu puteai sa o ghicesti cu toata experienta acumulata pana atunci. La asta mai adaugam si ingredientul unui trafic ca cel din romanica (ma refer la semnalizarea si presemnalizarea benzilor, lucrarilor, intersectiilor si asa mai departe). Nu toti incepatorii pot minimiza riscurile pentru ca nu au experienta necesara, d-aia exista asigurari. Eu nu pot sa inteleg usurinta cu care acuzati un om din moment ce habar n-aveti cum s-a intamplat si mai ales ca sunteti PRAF (concluzie trasa din ce am citit pe forum).

 

Spunea un "destept" ca daca faci accident esti prost. Bravo tata, mai jos de atat nu poti sa ajungi. Spre binele tau, vinde mobra sau masina si da foc permisului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai certati fratilor. Oricine isi da cu parerea inseamna ca mai are mult pana se poate numi experimentat. Orice motociclist sau sofer cu experienta stie ca exista cel putin o data in viata cand te trezesti intr-o situatie pe care nu puteai sa o ghicesti cu toata experienta acumulata pana atunci. La asta mai adaugam si ingredientul unui trafic ca cel din romanica (ma refer la semnalizarea si presemnalizarea benzilor, lucrarilor, intersectiilor si asa mai departe). Nu toti incepatorii pot minimiza riscurile pentru ca nu au experienta necesara, d-aia exista asigurari. Eu nu pot sa inteleg usurinta cu care acuzati un om din moment ce habar n-aveti cum s-a intamplat si mai ales ca sunteti PRAF (concluzie trasa din ce am citit pe forum).

 

Spunea un "destept" ca daca faci accident esti prost. Bravo tata, mai jos de atat nu poti sa ajungi. Spre binele tau, vinde mobra sau masina si da foc permisului.

 

N-ai cu cine domne', eu am renuntat de ceva timp la ideea "nobila" a motociclismului. Mai nou orice taran cu 2 clase are mobra si permis iar asta se vede cu ochiul liber pe orice forum iar pe acesta in special.

 

La cat mai multe posturi baieti, strada e periculoasa iar benzina e din ce in ce mai scumpa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tantoi beatrice experienta ta in trafic tind sa cred ca e nula. faptul ca tu vrei sa te risti sa mergi in conditii meteo nefavorabile nu te face mai motociclista. am mers si eu pe zapada, pentru ca am fost fortat, si clar nu mai merg alta data, mai bine o las in camp. aia nu inseamna ca gata, stiu tot ce e de stiut despre zapada ca am mers odata demult si nu am picat. tu crezi ca daca ti s-a intamplat sa scapi de 100 de ori de accident gata, stii tot ? eu m-as lasa pagubas in locul tau din a da sfaturi. mai pune vreo 20 de ani in spatele tau si apoi mai discutam pana atunci hai la bucuresti sa scandam ELIBERATI-L pe DIACONESCU cum se pare ca vrea jumatate din tara. jumatatea ailalta e pe forum. interesant.

(fiecare intelege ce vrea din postul asta, eu nimic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza daca era sau nu ?

daca da , de ce ?

 

Pentru ca nu faceti decat sa luati de buna fabula unui gura-casca de pe margine, acelasi gura-casca (,) care sustine probabil si ca motociclistu` avea 200 la ora si se dadea pe o roata cu genunchiu` pe jos. Si atunci te intreb...care e diferenta dintre voi si babele din coltu` strazii, pe care la fiecare accident moto le acuzati ca mananca **cat cand zic ca motociclistii circula cu viteze astronomice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TheDuck , esti genial omule. Imi place analiza pe care ai facut-o , este foarte exacta. Chiar asa se cade , sau nu se poate evita un obstacol. Printre altele , de prost. Si tot ce ai mai insirat tu acolo. De ce nu ai emanat ideiile astea cind au murit cei 2 din DacMotors? Care au murit fiindca nu au evitat o groapa ? Eu sper , sincer , sa ai odata ghinion , sa NU poti evita un obstacol si eu sa ma hlizesc pe forum.

Eu am evitat toate obstacolele pina acuma. Si merg foarte preventiv. Dar , o sa vina ziua cind nu o sa mai am noroc. Sper sa nu , dar ma astept oricind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg totusi chiar daca avea 200/h sau 30 un om e un om,daca nu ma insel acolo sunt 3 benzi de mers nu putea sa il evite.oricum a fost si vina motociclistului pentru ca sigur nu avea 50-60 si pana la urma vorbiti de un om care a murit.daca in locul mosului murea motociclistul?atunci faceati si mai mult tamtam.Dumnezeu sa il odihneasca in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TheDuck , esti genial omule. Imi place analiza pe care ai facut-o , este foarte exacta. Chiar asa se cade , sau nu se poate evita un obstacol. Printre altele , de prost. Si tot ce ai mai insirat tu acolo. De ce nu ai emanat ideiile astea cind au murit cei 2 din DacMotors? Care au murit fiindca nu au evitat o groapa ? Eu sper , sincer , sa ai odata ghinion , sa NU poti evita un obstacol si eu sa ma hlizesc pe forum.

Eu am evitat toate obstacolele pina acuma. Si merg foarte preventiv. Dar , o sa vina ziua cind nu o sa mai am noroc. Sper sa nu , dar ma astept oricind.

 

Multumesc pentru aprecieri.

Foarte amabil din partea ta.

Nu mi-am insirat ideile pe acel topic dintr-un motiv foarte simplu-(cu legatura la accidentul care se dezbate aici).

nu compar un obstacol aproape invizibil(groapa) cu o persoana care e cat de cat vizibila. Impredictibila dar totusi vizibila.

Daca vrei parerea mea cu privire la acel accident, iti pot spune ca s-a produs pe fondul necunoasterii modului de utilizare al vehicolului. Daca omul era pe motorul lui, probabil ca accidentul nu ar fi avut loc, acesta fiind obisnuit cu ce poate motoreta lui.

La astea se adauga desigur lipsa luminii pe drumul ala, lipsa marcajelor, etc... Nu mai dezvolt aici.

Daca vrei sa afli ce si pe unde mai scriu, uita-te pe topicul unde se discuta despre femeia omorata pe trecerea de pietoni.

As aprecia foarte mult daca nu ti-ai dori sa am ghinion/sa fac vreo prostie. Mai ales ca nu cred ca mi-am exprimat pe undeva bucuria pentru necazul cuiva. incercam doar sa fac o analiza la rece. Poate mai citeste cineva... Si nici Isus nu sunt.

Bafta!

 

@Fire929

Fara sa exageram si sa translatam, trenul nu prea e masina. Cronologic, masinile au aparut dupa trenuri.

Trenul merge dupa un program fix(nu se intampla si la noi lucrul asta), are o cu totul alta masa(sunt necesari vreo 1000m pentru oprire de urgenta de la 50km/h),merge pe sine(deci nu prea are cum sa te evite) si e cam....indestructibil la contactul cu masina/motoreta/tirul/autocarul. De aceea s-au montat bariere si s-au introdus reglementari speciale pentru soferi la trecerea la nivel cu calea ferata. Pe care tu esti obligat sa le respecti. Deci oricat ai exagera si translata, trenul nu va fi niciodata vinovat daca te spulbera.

Revenind la situatia data, legal vinovat e clar pietonul.

Dar asta nu inseamna ca daca unul greseste si celalalt trebuie sa greseasca dupa el.

Rationamentu tau e gresit- daca pietonul a incalcat legea, atunci pilotul nu trebuia sa greseasca...

Exagerand si translatand :)) rezulta ca pentru orice pieton care traverseaza aiurea e obligatoriu sa rezulte un accident. Qed :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca pana la urma motociclistu si cu mosu' s-au pacalit unul pe altul si a castigat ala cu mai multe kile. Fiecare a crezut ca celalalt va ramane oprit dupa ce a incetinit initial, mosu chiar s-a oprit si apoi a continuat, motociclistul a incetinit si a flesuit, mosu o fi crezut ca il lasa sa treaca...

Daca avea casca si mosu poate scapa, cine stie.. :)

Nu e vina nimanui, a fost ACCIDENT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...