Sari la conținut

Schimbarea la fata...


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Dupa cativa ani de "strada" am simtit ca a venit momentul sa incerc si altceva.Evident ca neavand bani de 990 ADv m-am multumit si cu un Transalp iar de 2 luni tot incerc sa ma conving ca e calea cea buna. Inca simt un gol in stomac cand vad un Ss trecand pe langa mine intr-o curba larga dar, asta e...Incerc sa mimez o maturizare. :(

 

Dom'soara verde este fabricata in anul de gratie 1995, este exact ceea ce am cautat(model japonez), face fata cu brio atat unor curbe decente cat si unui macadam extins iar in oras e super fun atat datorita inaltimii ce-ti permite diverse giumbuslucuri cat si a cuplului livrat la ture joase. Dezamageste in schimb in privinta suflului la drum intins dar, nu sunt surprins...Stiam ce ma asteapta. Consumul ridicol de mic, si topcase-ul incapator imi fac in schimb viata mai usoara. :)

 

De curand am primit o toba Mivv pt un plus de ton si cateva maruntisuri necesare pastrarii ambelor cauciucuri pe drum...

 

Pt ca a fost cuminte si ma suporta de mai bine de 2000 km a primit si un pictorial in Motociclismo luna asta, pictorial unde se 'dueleza" cu concurenta Kawa KLE 500 pt suprematie pe piata enduro-touring-urilor sh , de buget.

 

img732666.jpg

 

img730999.jpg

 

img723444.jpg

 

img716555.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca incepe sa ma lase vederea. Ce zic , nu ai pus poze ? Ce bine , incepuse-m sa-mi fac griji. :(

Mesaj completat

Esti bandit , le-ai pus mai tirziu. :laugh:

 

Nu-s bandit, s-au incarcat greu... :laugh:

Mesaj completat

Deja pari un om plictisit rau,deci cand iti iei sportiva iar?

 

Am vazut un vfr azi....

 

:) Doar par plictisit, s-o auzi acum... Cand am facut pozele n-aveam jambele revizuite :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....si nici toba sport :)

 

Toba trebuie auzita :laugh:

Mesaj completat

...un chopper? :( pe cand unu'?

 

Bre, la mai multi km cu ea, si astept noua schimbare de "blana" !

 

Urmeaza si un chopper,cine stie cand...

Mesaj completat

Bravo Gixxule, sa il stapanesti sanatos!

 

Multzam, sa fie intr-un ceas cu cuc...Poate intr-o zi revin la ST :laugh:

Mesaj completat

gixxule, cand te hotarasti sa treci la bicicleta, cauta-ma, te consiliez. lasand gluma la o parte, ai facut o alegere foarte faina. bagam o transalpina in uichend?

 

In uichiend plec acasa, te astept la o bere pe Cozla :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri seara m-am intors de la piatra. vezi ca uichendul asta e nu stiu ce concurs cu biciclete downhill pe cozla, asa ca sigur nu te poti da pe acolo. totusi, daca ne prinde timpul odata pe amandoi in oras, te duc eu undeva sa vad daca ai bilute sa te dai. la trei caldari si coboram spre garcina. stii despre ce vorbesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri seara m-am intors de la piatra. vezi ca uichendul asta e nu stiu ce concurs cu biciclete downhill pe cozla, asa ca sigur nu te poti da pe acolo. totusi, daca ne prinde timpul odata pe amandoi in oras, te duc eu undeva sa vad daca ai bilute sa te dai. la trei caldari si coboram spre garcina. stii despre ce vorbesc?

 

Am auzit de amandoua, am pe cineva in familie cu Off-Road-ul in sange. :) Totusi, nu stiu daca GS-ul tau si TA-ul meu fac fata unui traseu greu

Mesaj completat

gipsule, il mai vinzi ori ba :D esti total nehotarat

 

Momentan nu :laugh:

Mesaj completat

gixule cand treci la TDM ca sa vezi cum se schimba datele problemei :laugh:

 

vezi link-ul de la mine din semnataura :(

Vazut, placut dar nu e de mine... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am noroc cu DB-killeru' ... :P La dum lung fara restrictor e destul de obositor,in oras si pe taram forestier e o minune! :D

 

Momentan am doar 1000 si un pic de km facuti de Vineri pana azi si roata inca se invarte cu spor. Traiasca inventatorul spray-ului de lant :( !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'nu, mie nu-mi place Transalpul' (zicea el uitindu-se la motocicleta lu' Ema)

'nu, eu nu o sa-mi iau vreodata enduro'

 

Vezi bai ca tot la enduroaice ajungeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'nu, mie nu-mi place Transalpul' (zicea el uitindu-se la motocicleta lu' Ema)

'nu, eu nu o sa-mi iau vreodata enduro'

 

Vezi bai ca tot la enduroaice ajungeti?

 

Alte vremuri...

Mesaj completat

Pfff! Mivv pe hoașca asta bătrână... Hai s-o aud si eu. :(

 

2 saptamani sunt in "deplasare"...Daca te tin rotile te astept la o tura Poiana Teiului- Toplita, sigur n-o sa mai vrei sa pleci! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Si totusi l-am dat pana la urma. A ajuns pe maini bune si se va plimba in continuare dar nu neaparat numai prin Romania.

 

Pana una-alta chiar daca nu-l mai am pot sa pun cateva poze din concediul de 2 saptamani si aproape 2000 km facut in N tarii :crack:

post-11570-1281164384_thumb.jpg

post-11570-1281164400_thumb.jpg

post-11570-1281164422_thumb.jpg

post-11570-1281164436_thumb.jpg

post-11570-1281164450_thumb.jpg

post-11570-1281164467_thumb.jpg

post-11570-1281164482_thumb.jpg

post-11570-1281164498_thumb.jpg

post-11570-1281164522_thumb.jpg

post-11570-1281164538_thumb.jpg

post-11570-1281164608_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...