Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

cand is obosit, frant de munca sau doar trist, si n-am timp sa ma dau cu mobra sau e urat afara, mai intru pe forum sa ma relaxez.

uneori ma intristez, dar adesea ma amuz.

acum citind cateva pagini rad cu lacrimi si nu ma pot abtine, nevasta-mea crede ca am inebunit d'a binelea.

daca vedeti oameni care merg pe strada sau sunt in masina si rad ca tampii cu lacrimi, sa nu-i considerati nebuni, sunt ca mine, citesc asemenea topicuri. acum ii inteleg si pe pustanii aia de prin america ce intra in scoala cu mitraliera si fac totul praf...

;)

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://euroasia2010.amoro.ro/scm/blog/zile..._expeditiei.mbs

 

Toate cele de mai sus vor fi dublate de prezentare de imagini foto si video needitate si/sau neprelucrate. Intrucat Raportul se considera activitate privata si nepublica, vor fi prezentate si acele imagini ce nu vor fi publicate pe internet sau difuzate pe canalele de televiziune: cele nepotrivite, cele ce cuprind imaginile cu oameni devorati de ursi, imagini personale ale calatoriei care nu privesc publicul larg, etc.

:laugh:

 

 

Sesiunea este dedicata in special membrilor organizatorilor si partenerilor. In masura in care capacitatea salii va permite, vor putea participa si alte persoane, pe baza de inscriere prelabila cu confirmare. Intentia de participare se va adresa la sediu@amoro.ro si va urma procedura de confirmare.

 

Nu va mai ingramaditi!!! Faceti o cerere pre-labila la sediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

esti prea exagerat.

scrie undeva ca imaginile cu oamenii devorati de ursi sunt fotografiati de el? sunt din expeditia asta? sunt din siberia?

"se vor prezenta imagini cu oameni devorati de ursi" si gata

 

apoi in exprimarea in care ursii se plimbau pe strazi ca si cainii in bucuresti. gandeste-te la un bucuresti fara caini, imagine prezentata de ilustrul primar al capitalei sustinator nefinanciar si de netagaduit, cordial, al expeditiei.

 

eh? cum mai e? v-a tras-o iar dan?

ce dreaq mah!

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti prea exagerat.

Decat sa pierzi vremea aiurea pe forum mai bine ai da fuga si mi-ai prinde si mie un loc la sediu la ACR.. o sa-ti trimit cererea aprobata prin fax, ulterior.

I-am spus cuiva ce trebuie la ureche si m-a rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca as fi eu prea paranoic si sa zicem ca dan a ajuns exclusiv pe motor la magadan, mi-e foarte greu sa separ excursia de genul descrierii.

initial am fost tentat sa scriu ca este o rautate ce se intampla acum pe forum, apoi, glumele chiar imi plac si dupa minute de relflectii, constat ca ele au aparut doar ca urmare a relatarii in tenta cu care nu speram sa ma mai intalnesc vreodata, stilul ala de care-mi e sila, cu statistici umflate, poze partial adevarate, libidinoase.

cred ca el insusi si-a umbrit calatoria. ce se intampla aici nu e (numai) rautate, ci as clasifica-o ca reactia comunitatii de aici la ceea ce s-a scris, la lauda personala si deformata de prost gust

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca as fi eu prea paranoic si sa zicem ca dan a ajuns exclusiv pe motor la magadan, mi-e foarte greu sa separ excursia de genul descrierii.

initial am fost tentat sa scriu ca este o rautate ce se intampla acum pe forum, apoi, glumele chiar imi plac si dupa minute de relflectii, constat ca ele au aparut doar ca urmare a relatarii in tenta cu care nu speram sa ma mai intalnesc vreodata, stilul ala de care-mi e sila, cu statistici umflate, poze partial adevarate, libidinoase.

cred ca el insusi si-a umbrit calatoria. ce se intampla aici nu e (numai) rautate, ci as clasifica-o ca reactia comunitatii de aici la ceea ce s-a scris, la lauda personala si deformata de prost gust

Exact...tocmai stilul asta emfatic in care ni s-a prezentat,aerul acesta superior cu care singur se inconjoara si toate astea,dublate de osanalele desantate si duse uneori pana la penibil ale unor discipoli ai sai. Daca exista un club al scepticilor cum ca Aprilia n-a ajuns prin forte proprii la Magadan (ajutata uneori doar de flotoarele din dotare ;) )ma inscriu si eu in el...si de va fi sa se demonstreze contrariu,o sa fiu primul ce-si toarna cenusa in cap si-si face "mea cupla" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Penibil. Penibil. Penibil, toar'su' Ceause...pardon, Popescu.

Desi am incercat sa-i acord o oarecare credibilitate acestui Popescu, macar pana ajunge la destinatie, am ajuns sa citesc acest topic ca pe cel de FUN.

Probabil ar trebui mutat acolo.

Atata infatuare, atata suficienta, atatea minciuni gogonate, atata nesimtire nu am mai vazut demult.

Vorba aia, lauda-ma gura, ca ti-oi da friptura. nu stiu daca e friptura, dar in mod cert, dupa cum se manifesta colegii pe aicea, nu de carne duce lipsa Popescu.

Asta spune ca reprezinta motociclistii din Romania? atunci e vai de capul nostru

 

"quote"

 

"imagini foto si video needitate si/sau neprelucrate"

 

Am si io o rugaminte, poate ma lamureste cineva, care mama zmeului este diferenta intre imagini needitate si imagini neprelucrate?

 

Cat despre exprimarea "imagini foto si video"....nu mai zic nimic.

Bine ca nu erau imagini audio si tactilo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In terminologia TV, "imagini needitate", sintagma care apare uneori pe ecran, este de fapt o scuza, nu un motiv de mandrie. In sensul ca privitorii sa scuze daca unele cadre sau portiuni de cadru nu au imaginea clara, sau se misca aiurea camera, etc, etc. Asta se intampla cand, din dorinta de a da primii imagini de la un eveniment important, producatorii decid sa sara peste timpii de editare (montaj) a imaginilor. Oricum, decizia e justificata doar atunci cand si televiziunile concurente au imagini de la acel eveniment, ca daca ai exclusivitate, iti poti permite o mica intarziere.

 

Din cate presupun, imaginile lui Dan Popescu nu au concurenta. Si atunci, de ce sa nu le dea editate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kids, imi pare rau sa va stric jucaria. (dar va dau una mai buna)

 

Textele de care rade speedy.k de zor, nu sunt scrise de musiu Popescu. Ci de biroul de presa al ACR, iar textele sunt luate la "periat" de superiori, care (v-ati prins) sunt ninja la capitolul limbaj de lemn si grandomanie scrisa. Cel putin doi de acolo sunt batrani si pocniti bine de spiritul comunist "tovarashi, sa facem totul!", pt ca asta i-a format si ei doar asta stiu. Si evident ca nu mai au simtul ridicolului.

Stiu asta pt ca i-am cunoscut.

 

Asa ca cititi comunicatele ACR, o sa radeti cu lacrimi la unele, cel putin la comunicatul cu incheierea expeditiei era sa raman fara aer de ras. :D

 

Nu cred deloc ca el le-a scris, pur si simplu nu are cum sa-i egaleze pe aia de acolo. Enjoy ;)

 

 

 

edit: na, luati de picati din scaun -> http://acr.ro/index.php?pag=domeniu&codd=9

 

 

Hai bai frateeeee, mi-ai luat-o inainte.

N-am mai vazut asa comunism de text de pe vremea cand scriam, de voie, de nevoie, rapoarte de activitate pentru detasamentul de pionieri... Plus greseli gramaticale de maxim angajament.

Deci, pentru comozi, un mic rezumat:

 

* Putin a sosit "costumat in echipament specific de culoare inchisa"

* "Sa fi martorul unui asemenea moment epocal reprezinta, intradevar o amintire cu valoare de legenda la care Dan Popescu a fost martor. "

* "Travaliul solitarului expeditionar roman a continuat "

* "...noaptea cand reusea sa se adaposteasca cateva ore doar in micutul sau cort" (hai las-o dreaqu, cum o sa fie "micut" cortul lu' Popescu ?!)

* "Dupa o saptamana de alergat pe mobra, in care si-a pus toata speranta desavarsirii acestei epopee, Dan Popescu a ajuns in seara zilei de ieri, 29 iulie, la Volgograd, fostul Stalingrad, pe o caldura atat de mare care face ?sa se evapore? si electrolitul din baterie, asa precum marturiseste"

* "expeditionarul roman Dan Popescu [...] a ajuns la punctul terminus "

* "...confruntandu-se cu intemperii, temperaturi caniculare, noaptea acestea coborand sub 0 grade" :laugh:

* " inclusiv prin confruntarea cu ursii, care, precum marturisea expeditionarul, in unele orase siberiene ?se plimbau precum cainii in Bucuresti?. " (cu covrigi in coada?!)

* "Automobil Clubul Roman, fiind mereu alaturi de expeditionar, tinut la curent prin mesaje electronice, si-a informat in permanenta pe pagina de internet proprii membri ai asociatiei si ceilalti cititori ai site-ului nostru." (asta zici ca e din Scanteia...)

* "In orasul Magadan, o urbe impresionanta, acesta (n.m. nea Popescu) a fost asaltat de oficialitati, publicisti din toate genurile media " (iti dai sema ce asalt a fost? rupeau oficialitatile cordonu' de jandarmi, doar pentru o semnatura in cartea de onoare a "urbei impresionante")

* "expeditionarul roman Dan Popescu si-a ?doftoricit? motocicleta, apeland la cel mai performant service specializat si la experti in materie care au apreciat ?putinatatea otelului? si abundenta aluminiului in componenta motocicletei Aprilia Pegaso. A fost necesara, chiar, solicitarea unor noi discuri de ambreaj care au sosit cu avionul de la Moscova. " (cati bani au dat "iatlienii" pentru asta?)

* finalul apoteotic : Sa-i uram cu totii expeditionarului si marelui aventurier roman ?drum bun spre casa? mai ales ca nu va fi scutit, cu siguranta, de noi surprize."

 

Bai frate, m-am cracanat de ras. Pacat ca nu semneaza nimeni articolu', sunt chiar curios ce hram poarta autorul de facto...

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta, Dan Popescu a ajuns acolo. Indiferent ce si cum, nu e o excursie pana la Buzau si inapoi, chiar daca ne place sau nu.

Mai vedem dupa Raportul de marti ce si cum.

Cat despre postacii de la ACR...astia cred ca scriu textele pentru Divertis.

Numai ca nu isi dau seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In terminologia TV, "imagini needitate", sintagma care apare uneori pe ecran, este de fapt o scuza, nu un motiv de mandrie. In sensul ca privitorii sa scuze daca unele cadre sau portiuni de cadru nu au imaginea clara, sau se misca aiurea camera, etc, etc. Asta se intampla cand, din dorinta de a da primii imagini de la un eveniment important, producatorii decid sa sara peste timpii de editare (montaj) a imaginilor. Oricum, decizia e justificata doar atunci cand si televiziunile concurente au imagini de la acel eveniment, ca daca ai exclusivitate, iti poti permite o mica intarziere.

 

Din cate presupun, imaginile lui Dan Popescu nu au concurenta. Si atunci, de ce sa nu le dea editate?

 

Iar incepem cu pixelu' albastru? Ne pierzi in detalii! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamuririle au fost cerute de Luis Cyphre. Pixelul albastru e din cu totul alt alt film.

 

Nu il cunosc pe Dan Popescu,habar nu am de AMR.

Deasupra tuturor textelor FELICITARI pentru Bucuresti- Magadan-Bucuresti pe motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred c-a fost doar Buc-Mag.......inapoi a fost cu trenu' parca...

Nu conteaza, bagam o litera in plus la AMR - AMFR si gata. (componenta feroviara a asociatiei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred c-a fost doar Buc-Mag.......inapoi a fost cu trenu' parca...

 

Bucuresti- Magadan . Corect

Cea mai proasta informare posibila din articolul ACR-ului.

Ce cauta lichelele astea in ACR cu articolele astea?

ACR-ule trezeste-te dracului si fa-ti curatenie,esti in 2010!

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kids, imi pare rau sa va stric jucaria. (dar va dau una mai buna)

 

Textele de care rade speedy.k de zor, nu sunt scrise de musiu Popescu. Ci de biroul de presa al ACR, iar textele sunt luate la "periat" de superiori, care (v-ati prins) sunt ninja la capitolul limbaj de lemn si grandomanie scrisa. Cel putin doi de acolo sunt batrani si pocniti bine de spiritul comunist "tovarashi, sa facem totul!", pt ca asta i-a format si ei doar asta stiu. Si evident ca nu mai au simtul ridicolului.

Stiu asta pt ca i-am cunoscut.

 

Asa ca cititi comunicatele ACR, o sa radeti cu lacrimi la unele, cel putin la comunicatul cu incheierea expeditiei era sa raman fara aer de ras. ;)

 

Nu cred deloc ca el le-a scris, pur si simplu nu are cum sa-i egaleze pe aia de acolo. Enjoy :laugh:

 

 

 

edit: na, luati de picati din scaun -> http://acr.ro/index.php?pag=domeniu&codd=9

Da, man, eu am si spus ca nu stiu cine le-a scris, ca nu sunt semnate. De excursia lu' Popescu nu ma leg, bravo lui ca a facut-o. Caterinca (sau mai mult indignarea) a venit din faptul ca ACR a pus pe site asemenea kakaturi de texte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, man, eu am si spus ca nu stiu cine le-a scris, ca nu sunt semnate. De excursia lu' Popescu nu ma leg, bravo lui ca a facut-o. Caterinca (sau mai mult indignarea) a venit din faptul ca ACR a pus pe site asemenea kakaturi de texte.

 

Asta ne informeaza ACR-ul"Dan Popescu a incalecat pe “mobra sa” pentru intoarcerea in Romania pe acelasi traseu. In prima zi a strabatut deja 380 km din Magadan la Laryukovaya, pe temperaturi de +1 si -6 grade Celsius, pe lapovita si ninsoare."

Motivul invocat pentru intreruperea calatoriei pe motor (la intoarcere) ,este apropierea termenului de expirare a vizei.

Felicitari pentru Bucuresti- Magadan pe motor,dar nu mai este acelasi lucru cu "tur-retur" pe motor.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...