Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-am nea Dane BMW nimic cu celalat nea Dan, ce sa am? Nici nu-l cunosc personal.

Am doar ceva cu demagogii in general.

 

(p.s. si nici betiv nu sunt, pozele alea au fost de amuzament. :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a folosit flotoarele :cheers:

ma rog, nu am replica la asa ceva.

E un sambure de adevar in replica aia... Multe a zis calatorul nostru ca o sa faca si nu a facut. Mai acum cateva luni se batea cu pumnu-n piept ca toti sunt motociclisti de tastatura sau ca cel mult au mers prin occident si nu stiu cu ce se mananca Rusia. Dar uite ca nu prea si-a calculat bine sederea si perioada vizei. Sunt mult mai multe aberatii ca sa le nesocotesti. Ma rog, fiecare cat il duce punga si capu', insa aroganta e cea care intriga.

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia cu flotoarele a fost o gluma..

Nush daca e vorba de aroganta aici - aroganta presupune evaluarea cat de cat corecta a situatiei. Eu am impresia ca mr. Popescu nu e pe aceeasi lungime de unda cu noi. El e chiar ferm convins ca el e miezu :cheers:

Editat de bocosb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pan' la urma cati sunteti in amr? asa de curiozitate, daca nu consideri intrebarea impertinenta, caz in care imi cer scuze

 

Suntem cati si cum preferi tu.Multi si de calitate indoialnica sau putini si buni.Daca vrei sa te dai la Asociatie,baga un ochi la program adica la Statut.Vezi daca dorim "moartea "motociclismului in Romania sau vezi ce naiba vrem sa facem.Dupa aia,daca vrei da-te la membri(in mod obiectiv bineanteles).La jumatate din membrii activi deja te-ai dat.Cealalta jumatate iti sta la dispozitie in carne si oase la editia a doua a expozitiei de motociclete clasice ,"O ISTORIE PE DOUA ROTI ",organizata de susnumita jumatate la MALL BANEASA intre 02.10.2010-25.10.2010.

Satisfacut?Mai valisor de mare.Bunu.

PS.

Mai belbodi te stiu un baiat extra.Astept rezultatele renumararii celor putini ce au avut curajul sa-si exprime o opinie,alta decat cea indusa artificial de catre inflamisti,unul cu multa perversiune si celalalt ,atat cat il duce mintea,dand cu parul.

Ce va ramane din toata aceasta istorie?Ce sa ramana?Isprava lui Popescu,numele lui in galeria marilor calatori si............nimic.Nu am "auzit " pe unul care sa vrea sa-l intreaca,sa faca mai mult ca el,mai repede ca el,mai frumos ca el,mai mediatizat ca el.E greu pentru multi.Popescu a marcat o referinta,un punct de plecare,un jalon.Ce este interesant este ca a fost contestat ( nu vorbesc aici de pacalicii ce au fost mebri AMR si au renuntat sau au fost obligati sa renunte) de niste baieti de treaba dar care nu au in vedere in veci o astfel de calatorie.La noi in tara exista multi,foarte multi motociclisti ,adevaraciuni,care merg in toata Europa,de la sud la nord si de la est la vest si care puteau sa emita pareri avizate.Din discretie si dintr-un instinct de conservare ( vezi intrarea in oala cu chachat a acestui forum),acestia nu au postat dar sunt sigur ca apreciaza prestatia lui Popescu la adevarata ei valoare.Am mai spus-o si o mai spun.Nu poti intelege performantele unui om daca tu nu ai trecut prin aceleasi incercari,sau ceva asemanator.

Popescu o sa vina cu trenul.Voi anunta data si ora sosiri si locul.Pentru cei ce vor dori sa vina sa-l intampine.Cam asta-i.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca au ceva cu el ca individ, altfel nu-mi pot explica. intr-adevar cam toti motociclistii care au ceva in cap pe care ii cunosc nu au nici o treaba cu forumul asta. eu mai bantui pe aici pt ca nu mi-am pierdut speranta, vad ca apar mereu si mereu oameni care realmente fac ceva iar numarul de jigodii pare stationar.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(p.s. si nici betiv nu sunt, pozele alea au fost de amuzament. :laugh: )

Iti dai seama ca daca trec vreodata prin Brno va trebui sa fac si io o poza d-aia :cheers:

Mesaj completat

eu mai bantui pe aici pt ca nu mi-am pierdut speranta

Ia un numar de ordine.

vad ca apar mereu si mereu oameni care realmente fac ceva iar numarul de jigodii pare stationar.

Pai nu mai sta. Sa vezi cum stationar devine un cuvant depasit.

Mesaj completat

Romanilor le place sa "dezbata" :P

Subiectul trebuia probabil tratat ca pe topicul de pe advrider, unde mr. popescu centreaza si tot el da cu capu http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=590038

Super tare,omu isi da reply la thread. Aia de pe advrider sunt chiar magari daca nu-l baga in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romanilor le place sa "dezbata" :laugh:

Subiectul trebuia probabil tratat ca pe topicul de pe advrider, unde mr. popescu centreaza si tot el da cu capu http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=590038

 

dupa ce m-am uitat pe topicul de pe advrider, mi-am adus aminte un banc tare bun lol-044.gif:

 

La cazanul cu nemti pazesc doi draci.

La cazanul cu americani, face paza un singur drac.

La cazanul cu romani nu-i nici-un drac.

 

- Care-i logica? intreaba inspectorul.

- Pai, la cazanul cu nemti sunt doi draci pentru ca sunt multi care vor sa iasa afara, asa ca trebuie doi draci sa-i bage inauntru. La cazanul cu americani e doar un drac pentru ca-s putini care vor sa iasa.

- Pai bine, dar la cazanul cu romani de ce nu-i nimeni?

- Acolo nu-i nevoie. Cum vrea un roman sa se ridice, il trag ceilalti in jos...

 

 

Mesaj completat

Nu despre asta e vorba, daca nu ai observat pana acum.. :cheers:

 

E vorba de ce declari ca o sa faci si ce faci cu adevarat.

Adica demagogia..care este.

 

Daca dam la o parte caracterul omului (intradevar indoielnic), pana la urma e o tura cu mobra ca toate celelalte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem cati si cum preferi tu.

 

doi. bunu si cu dan. buni, rai, astia sunteti. va judeca istoria...

 

 

Daca vrei sa te dai la Asociatie,baga un ochi la program adica la Statut.Vezi daca dorim "moartea "motociclismului in Romania sau vezi ce naiba vrem sa facem.Dupa aia,daca vrei da-te la membri(in mod obiectiv bineanteles).La jumatate din membrii activi deja te-ai dat.Cealalta jumatate iti sta la dispozitie in carne si oase la editia a doua a expozitiei de motociclete clasice ,"O ISTORIE PE DOUA ROTI ",organizata de susnumita jumatate la MALL BANEASA intre 02.10.2010-25.10.2010.

Satisfacut?Mai valisor de mare.Bunu.

 

nu e vorba de dorit moartea motociclismului in romania. aia n-o poate face decat guvernul interzicand circulatia pe 2 roti. motociclismul a existat inaintea amereului va exista si dupa.

de venit, n-am nici o curiozitate. si mai bine ma opresc aici, altfel iar ma interpretati prost.

asa cum scrie sub avatarul meu, gust motociclismul singur. nu cred in manifestatii. ultima la care am fost a cazut un poresedinte si a fost si impuscat. nu-mi plac intrunirile cu mai mult de 4-5 persoane, de calitate, se intelege, :cheers: , muzeele ma fac sa casc inainte sa aflu unde e casa de bilete (un incult), nu merg la inmormantari, nu-mi place sa fiu folosit sa propulsez pe altii in fruntea vreunui grup sau sa devin persoana publica. ma simt foarte bine ca pot bea o limonada la o gradina fara sa ma deranjeze lumea, fara sa sune telefonul

altfel, imi place sa salut si sa primesc replica, imi place s-o iau pe tsunami la intrebari, imi place sa o spal si s-o pregatesc pentru excursii mai lungi. cam aici se opreste motociclismul pentru mine.

 

in timpul meu liber sa fiu iar subaltern in vreo organizatie care nu ma convinge sa cred? de ce s-o fac? in timpul liber trebuie sa fiu chiar liber.

imi pare rau ca ai impresia ca "ma dau" la voi. nu asta a fost intentia.

 

succes cu expozitia si asfalt bun si uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu belbody ai vizibil o problema cu dan, sunt curios care e motivul real al aversiunii. ce cauti tu frate modeator pe un forum moto? bei multa bere? asta zic si eu realizare motociclistica!

 

Si in general mai am ceva cu cei care imi trimit PM-uri de-astea:

post-7046-1285136747_thumb.jpg

 

Mă mai duc din când in când.... dacă e ocupat la bărbați..

Dar matale? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun si Dl Doru BMW de ce se erijeaza in marele aparator al nesimtitului ala?

 

Ok, a facut o calatorie! EXCELENT! Am stat cu sufletul la gura! Sunt multi care au fost chiar si anul asta in Mongolia si in alte parti si nici nu stiti ca au fost, d-apai sa vina aici sa zica cum reprezinta ei motociclistii din Romania si cum ei sunt primii si singurii si cu pooooola cea mai mare si cu cwaoe si nu mai stiu cum!!!!!

 

 

Asa vreti voi sa nu vedeti, toti ailalti care au fost stimati aici au avut bun simt, au povestit pe unde au fost si lumea i-a simpatizat!

 

De ce tre sa-l simpatizam si pe mitocan? Foarte bine,a fost ,isi va vinde cat mai scump calatoria televiziunii care va da mai mult, are si poveste dar o tine pentru el, nu ma intereseaza.

 

Dar acum chiar ca sa o dam in aparatori doar pentru ca cineva face o calatorie si ne spune :uite ,prostilor,sunt primu',sunteti niste verze, sa moara de ciuda dusmanii AMR-ului!

 

De asta, DoruBMW, n-o sa fie niciodata simpatizat, pentru ca e un mitocan care isi vede mereu interesul,asa cum avea de gand sa faca si cu AMR!

 

Nu as fi postat aici daca nu as fi vazut ca acum se gasesc si mari aparatori care sa-i pupe "meritele"!

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun si Dl Doru BMW de ce se erijeaza in marele aparator al nesimtitului ala?

De asta, DoruBMW, n-o sa fie niciodata simpatizat, pentru ca e un mitocan care isi vede mereu interesul,asa cum avea de gand sa faca si cu AMR!

Nu as fi postat aici daca nu as fi vazut ca acum se gasesc si mari aparatori care sa-i pupe "meritele"!

 

haha-rire-395.gif haha-rire-395.gif haha-rire-395.gif ba baiete ce ai? esti bolnav la cap? ce am eu cu amr-ul si cu popescu? am spus doar ca e ceva ce a facut el, nu trebuie minimalizat, atata tot. in rest nu ma intereseaza de individ ce altceva face si ce spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti ala "neintelesul", nu vrei tu sa intelegi de ce are lumea ceva cu el!

 

Si trimiti PM-uri infantile la varsta ta si apoi vii si razi pe aici ca tu nu intelegi nimic de fapt. Amandoi ardem forumul asta de ani buni (mult prea mult timp) si ar trebui sa stim ce s-a intamplat in toti anii astia pe aici.

 

Si totusi,eu nu am postat nimic pe acest topic. Am stat si am zis sa nu ma bag,e calatoria omului,bravo. Lasam caracterul deoparte de data asta, desi vad ca si cei mai noi care nu-l stiu decat de cand cu calatoria asta si-au dat seama de caracterul lui cel mai frumos spus "indoielnic", ca si Bunu & Sons si altii.

 

Ce-i asa greu sa-ti dai seama? E de ajuns sa deschida gura si imediat au sa jigneasca pe cineva sau o sa-si arate oportunismul. orice fraza de-a lui o sa transpire nesimtire si intepaturi pentru aia cu care se cearta el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl Doru, n-ai citit toate virgulele ;)

haha-rire-395.gif cred ca da. haha-rire-395.gif

eu vad lucrurile mult mai simplu. tipul e un antipatic, ingamfat...etc...toate alea...ce vreti voi, dar a facut o treaba. treaba-i treaba el e el. eu cred ca trebuie separate, nu din cauza ca e cum e treaba nu mai e treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare am si eu, sa nu fie cu mahnire. Ca sa pun emoticoane d-alea mari, cum sunt alea de mai sus, trebuie sa fiu super membru? Slavite fie mariile(si alexandrele si dianele) voastre!

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asta, DoruBMW, n-o sa fie niciodata simpatizat, pentru ca e un mitocan care isi vede mereu interesul,asa cum avea de gand sa faca si cu AMR!

 

 

 

Dl Doru, n-ai citit toate virgulele ;)

 

adica, acelasi lucru cu:

 

De asta n-o sa fie niciodata simpatizat, pentru ca e un mitocan care isi vede mereu interesul,asa cum avea de gand sa faca si cu AMR!

nu e vorba de tine, dorule

 

 

don't jump too fast on conclusions:

 

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha-rire-395.gif cred ca da. haha-rire-395.gif

eu vad lucrurile mult mai simplu. tipul e un antipatic, ingamfat...etc...toate alea...ce vreti voi, dar a facut o treaba. treaba-i treaba el e el. eu cred ca trebuie separate, ...

 

eu nu cred ca separatia poate fi efectuata

 

astept sa ma sune urmatorul roman care ajunge la Magadan macar fie si cu avionul, daca nu cu masina sau chiar cu motocicleta. In ceea ce ma priveste in mod sigur voi mai ajunge pe aici, macar cu masina, sa mai bag de o premiera, lasand altora placerea placerea de a fi nr.2 si la moto si la auto.

sigur, sa ne lasi numarul.

 

 

cum poti privi performanta de a ajunge acolo, "fie si cu camionul", cand ti-o povesteste cineva ca el?

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun si Dl Doru BMW de ce se erijeaza in marele aparator al nesimtitului ala?

 

Nu se erijeaza in aparator.E doar agitator. In termenii internetului i se spune troll. Pur si simplu este greu sa te lasi de meseria pe care ai facut-o timp de 20 ani. E chiar suspect de bine informat la ce hotel din Viena trageau securistii romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne

Stie cineva sau nu

L-a muscat ursu de fund pe domnu' dan? sau a avut o reactie promta si a sarit in camion?..de fapt cu camionul se deplasa in numele motociclismului romanesc.....si ii mai facea careva pacalici pe charlie si evan ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...