Sari la conținut

Accident Azi ?


popescud
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stie cineva de un accident azi ? Valenii de Munte, motociclist pe Honda, intrat sub camion ?!

Intamplarea a facut sa trec cu masina pe acolo exact cand ambulanta se pregatea sa plece. Am vazut motocicleta foarte avariata, sub camion...Am sperat din tot sufletul ca motociclistul sa mai fie in viata... Din pacate aflu azi de pe forum ca nu mai este printre noi... Dumnezeu sa-l odihneasca..Am fost foarte impresionata de ceea ce am vazut la locul accidentului . Si eu aveam de gand sa-mi iau motocicleta.. Aveti grija de voi, oriunde veti merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :crack:

tot zicem toti sa ne fie invatarura de minte din cazu` lu unu si a lu` altu, dar se pare ca nimeni nu ia invatatura... vad in fiecare zi o gramada de figuranti cu motoare prin oras ce vor sa se dea in spectacol si pana la urma o patesc si ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ! era finul meu si m-a anuntat politia de accident acum o ora jumate ! Era un baiat tare bun ! Dumnezeu sa te ierte Razvane ! Odineasca-se in pace !

 

 

Dumnezeuleeeeee!!!!!! Ma ingrozesc numai cand ma gandesc!!!

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Razvane!

Mi-ai fost coleg si regret ca nu am reusit sa merg niciodata alaturi de tine desi de multe ori m-ai invitat. Utima oara imi spuneai ce traseu minunat ati stabilit pentru a vedea Alpii si ma incurajai sa vin cu fiul meu.

Sa ne veghezi pe toti de acolo de sus pentru ca stiu cu siguranta ca esti in locul in care doar cei buni ajung.

Maine te voi conduce pe ultimul drum.

R.I.P. :crack:

Silvia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo la ceva timp.... Am o mare curiozitate: stie cineva numarul motocicletei ? Vreau sa-mi confirm doar un gand. M-a depasit o motocicleta pe la Otopeni si as vrea sa stiu daca era cu nr de SB ?

 

care-i legatura??? :crack:

ce conteaza ce numar avea? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost la Cheia acidentul?Daca da a fost groznic,am auzit cateva motoare de viteza iar la scurt timp salvarea.Pe urma am auzit ca murit un motociclist nu mai aveam cuvinte,a fost nosol de tot eram cu familia si ziceau vezi ..........vechea poveste care sigur o auziti toti.

 

 

A fost la Cheia accidentul?Daca da a fost groznic,am auzit cateva motoare de viteza iar la scurt timp salvarea.Pe urma am auzit ca murit un motociclist nu mai aveam cuvinte,a fost nosol de tot eram cu familia si ziceau vezi ..........vechea poveste care sigur o auziti toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-i legatura??? :crack:

ce conteaza ce numar avea? :crack:

In general nu are. In sa un om mi-a atras atentia asupra lui la Otopeni intr-un fel (hai sa zicem ceva m-a facut sa fiu mai atent la el). Mergea calm pe banda lui, in fine...

Si dupa aia POATE am trecut pe langa el cand nu mai traia....La Otopeni i-am vazut nr de la motor.

Acolo insa unda a avut ghinionul...iti dai seama ca numa la asta nu m-am gandit.

E bizar, dar m-am mai gandit la imaginea de sub camion, de acolo unde cazuse, zilele astea. Vreau sa stiu daca acel om pe care l-am remarcat mai TRAIESTE sau nu... Nu pot sa identific decat dupa nr de la motor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo la ceva timp.... Am o mare curiozitate: stie cineva numarul motocicletei ? Vreau sa-mi confirm doar un gand. M-a depasit o motocicleta pe la Otopeni si as vrea sa stiu daca era cu nr de SB ?

 

Nu era de SB. Era de Bucuresti ..o Honda !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii oameni intra in viata noastra si pleaca repede...

Altii ne devin prieteni si stau aproape de noi lasandu-si minunatele amprente asupra inimii noastre...

si noi nu mai suntem aceiasi pentru ca ne-am facut un prieten bun!!!

Ieri a trecut.

Maine este un mister.

Astazi este un dar.

Pentru Razvan nu mai exista astazi sau maine.

Razvan a fost condus pe ultimul drum, lasand in urma lacrimi si durere.

 

Odihneasca-se in pace! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam din sensul opus al lui Razvan, dinspre Brasov - plecasem cu un prieten la o plimbare si ma intorceam spre Valenii de Munte - am urcat destul de tare curbele din Babarunca, adrenalina pe care toti o iubim - la maxim, risc ..., - in prima curba stransa dupa intrarea catre Muntele Rosu- coloana - soferul unui tir ne spune ca este vb. de un accident cu motociclist decedat, imediat dupa o persoana din spate ne spune "credeam ca sunteti unul din voi implicati in accident" - normal veneam destul de tare ........ - eram inlemnit si fara sa vad detaliile intr-adevar cutremuratoare ale accidentului (detalii mici care inca ma obsedeaza, ale unei vieti terminate brusc ... sticla de suc pe jumatate bauta, rucsacul inca prins de moto, muzica ce se mai auzea din casti aproape de el, aproape de balta de sange), .....brusc realizam cat de aproape am fost de aceeasi soarta eu sau fratele de drum (indiferent cat de bine mergeam sau nu, cat de bine cunosteam drumul sau nu) - RAZVAN A AVUT GHINION - (camion din sens opus - muzica la casti -etc) OARE MERITA ??? ni se intampla tuturor sa ratam cate o curba, sa intram prea tare in nu stiu care curba si cu inima mica sa multumim celui de sus ca ne-a avut in grija, dar pana cand ??? -RAZVAN A AVUT GHINION !!! OARE SE MERITA ??? MIZA ESTE PREA MARE - O VIATA !!! VIATA TA

 

Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...