Sari la conținut

Crimea - un vis implinit


cria_p
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foarte frumoasa excursie, foarte frumoase poze, foarte frumoase povesti de vacanta!!! Felicitari!!!

And now, specially for Cria: fata esti o rea si o urata!!! Ai mers pe burta!!!! :huh:

 

ete ca m-ai prins! :P)

adevarul e ca am pregatit in mare pripa si fara planuri concrete tura asta (desi nu-mi sta in fire, dar deh! ma adaptez), insa tot am apucat sa pun topic dedicat la sectiunea de excursii, ia vezi tu p-acolo... :laugh:

 

da, a meritat din plin! o excursie grea, dar plina de invataminte si de ...inedit :huh:

 

pup! fata, ne-om vedea si noi la vreo petrecere de Craciun cand vin iar in Bucuresti.

Mesaj completat

AHA! Deci este si rea.....

:cheers:

 

selbstverstaendich!

..doar sunt bozgorita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ete ca m-ai prins! :laugh:)

adevarul e ca am pregatit in mare pripa si fara planuri concrete tura asta (desi nu-mi sta in fire, dar deh! ma adaptez), insa tot am apucat sa pun topic dedicat la sectiunea de excursii, ia vezi tu p-acolo... :cheers:

 

da, a meritat din plin! o excursie grea, dar plina de invataminte si de ...inedit :P

 

pup! fata, ne-om vedea si noi la vreo petrecere de Craciun cand vin iar in Bucuresti.

 

Fata, tu stii ca eu nu prea forumesc, deci sansele sa descopar topicul, erau foarte mici. Pt asta exista PM. Sau te-ai gandit ca vitezana mea face nazuri pe acolo???

De Craciun, poate nu uiti si tu sa dai un PM!!! Totusi! :huh:

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata, tu stii ca eu nu prea forumesc, deci sansele sa descopar topicul, erau foarte mici. Pt asta exista PM.

De Craciun, poate nu uiti si tu sa dai un PM!!! Totusi! :cheers:

Notificarile prin mail n-au mers mult timp si daca nu forumeai, degeaba primeai PM :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Notificarile prin mail n-au mers mult timp si daca nu forumeai, degeaba primeai PM :laugh:

N-am stiut ca nu au fuctionat notificarile pe e-mail.Eu parca am mai primit, dar...daca tu zici!!!

Oricum, faptul (calatoria) este consumat (a), asa ca....tardiv!!!

Maybe next summer! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre fox, daca nu esti selectiv, o sa te trezesti ca nu mai stii ce vrei :)

pune mana si alege!

ce-i asa de greu?! ...faci asa: una la stanga, una la dreapta, una la stanga una la dreapta, tot scapi de jumatate! ;))

 

@bea: daa, dau PM si ce vrei tu in decembrie, numa nu te supara pe mine, ca prea am suparat multa lume anul asta, ufff! :D

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

f frumoasa tura. bravo!

poate un pic pozele explicate care de unde e macar asa in mare daca mai puteti...

 

ref la drum inteleg ca trecerea prin vama moldoveneasca a fost mai cu probleme.... mergea poate sa intrati direct in Ukraina sau sunt prea proaste drumurile pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din 4000 ? :)

Super faine pozele!

Da' am o curiozitate.. in excursie ai privit locurile si cu ochii sau numai prin aparat? ;) :D

 

Eu de la o vreme am constatat ca in excursii daca stau si pozez intr-una nu mai am timp sa admir efectiv.. asa ca am lasat pozele pe plan secund. Am devenit mai egoist.

Intai ochiu meu si apoi daca mai e timp si pentru restul, fac si poze. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super faine pozele!

Da' am o curiozitate.. in excursie ai privit locurile si cu ochii sau numai prin aparat? ;) :D

 

Eu de la o vreme am constatat ca in excursii daca stau si pozez intr-una nu mai am timp sa admir efectiv.. asa ca am lasat pozele pe plan secund. Am devenit mai egoist.

Intai ochiu meu si apoi daca mai e timp si pentru restul, fac si poze. :)

 

ai mare dreptate

pe de alta parte, chiar am si mers

si am avut pasager care s a ocupat de poze ( ma refer la cerel din mers majoritar)

ma cheam foxu' nu ianachim :)) ( glumesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai noroc cu pasagerul. ;)

Eu nu reusesc sa-mi conving pasagerul sa faca poze in mers: "Ia mai lasa-ma dom'le cu pozele tale si forumul tau cu tot..!!" :D :)

 

Dar tu pozele le faci doar ca sa le pui pe forum?? Explica-i ca le faceti pt. voi, sa le aveti amintire de pe unde mergeti... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu pozele le faci doar ca sa le pui pe forum?? Explica-i ca le faceti pt. voi, sa le aveti amintire de pe unde mergeti... ;)

Normal ca nu, am glumit.

Acum imi dau seama ca asa suna. Si eu am megatone de poze .. am un hdd extern de 250GB jumate cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, prima parte de poze ( nu injurati, sutn suteeee )

 

 

In rest ramane intrebarea si paote imi raspunde cienva de ce toti se uita doar la BMW ? Personal mi a convenit dar nimeni n a fost in stare sa imi raspunda le de ce ? SI nu uitati intreabarea nationala cat baga nenea” in varianta Ukraina este cat costa? Am obosit sa le explic si oricum nu stiu sa numar in rusa. Ce mai rupea Su un pic in cifre.

 

Frate, am facut baia de onoare pe o vreme de ziceam ca o sa inghetam ( eu si stefan ) - in timp ce localnicii se balaceau ca la 40 grade J. Asa ca nu ma mai mir de cum fac aia baie de revelion la copca.

 

Sa nu uit multumesc firmei Honda ca a reusti sa faca un motor care in afara de un pin; n a pierdut mai nimic la drumul asta.

 

Si lui Bogdan Harea pentru super fainul ungator de lant. Cred ca o sa ai multi client ca l-am laudat iar lantul arata intr un mare fel. Singura problema ; am uitat bidonul de ulei in topcase si s a varsat. J.

 

* asa, revenim la subiect, excursia in Crimea a fost una deosebita pentru mine, prima in care am parcurs 3000. am invatat multe (vorba fox-ului, lectiile pe care le primesti pe un drum din asta ...priceless!), am simtit multe, am trait in multe feluri (chiar si in cort/camping :) ), am vazut multe, am inteles multe si nu regret nimic. oboseala de dupa am resimtit-o vreo saptamana, mai ales ca am schimbat iar mediul (tara, patul, casa, apa, aerul, tot) in 2 zile dupa ce am revenit la "vatra" si adaptarea a durat nitzel. cred ca am sa mai merg sa vad Crimea, cu prima ocazie. poate sa-mi iau ceva mai mult timp sau sa aleg mai bine traseul. si poate si echipa. eu sunt o persoana dificila, stiu. ca toata lumea dealtfel ;)

 

acuma, ca sa-ti raspund la intrebare, foxule, toti se uita la BMW pentru ca BMW-ul are istorie. uite un ex.: un unchi de-al lui taica-miu, care a murit la 99 de ani (acum vreo 3 ani doar), a avut motocicleta BMW. si masina. asta era prin 1920. iar e am acuma tot BMW. (si fiu-meu vrea KTM! :) ). motorul boxer e unul dintre cele mai longevive, daca stai sa te gandesti. numai Harley a mai facut motoare care sa mearga la fel si dupa 50 de ani. dar stiu, ...tu esti de parere ca tot ce-i nou, e mai bun. de aici si mica ...deruta. tu masori performantele unei motociclete in parametrii care sunt de cele mai multe ori valabili "la nou", adica un timp limitat. un motor BMW din 1939 vara, de ex., functioneaza la fel si astazi (daca a fost ingrijit si intretinut corespunzator). un motor de Varadero cam cati ani crezi ca merge la fel? intreb, ca nu am nici un fel de date de la Honda.

 

pana la urma, daca mergi pe principiul "e frumos ce-mi place mie", o sa ai tot atatea pareri cati motociclisti. dar d-aia e planeta nostra un loc minunat, nu? :D

 

va urma ( sper )

 

* haide, ca speram toti aici p uscat. baga si episodul 2!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic - cria, nu uita ca varadero e mai vechi decat e sageata ;)

deci asta cade

eu am pus o intrebare simpla si nimeni nu mi a raspuns: de ce BMW ! si in afara de "ca e bmw" inca nu am primit nici un raspuns

 

eu asa cum stii nu s fan de brand ( fie ca e linux, unix, garmin, bmw..honda..etc) asa ca nu s partinitor.

tot ce n am inteles a fost rationamentul ( si cred ca nu era nici unul ) pentur care toti oamenii se inchinau la bmw. ma refer la cei pe caer i am intalanit in aceasta excursie si nu interminabilele discutii de pe forum intre bmw si "restul".

iar argumentele pe care mi le ai dat , no offence, n au legatura cu realitate.

oricate pareri divergente am avea ,te conjur, nu te imbolnavi de " bmw"ita.

tehnologiile sunt echivalente - daca vrei o parere pertinenta pe undeva pe aici Bogdan Harea a facut un exceptional review / comparatie intre un GS ( parca ) si supertenerele lui,.

 

dat fiind ca stilul meu de a merge mi se pare mult mai apropiat de al lui fata de renumitii bmw-isti de aici precum si foarte la obiect comparatii, cred ca GS 1200 fata in fata cu ST l lui reflecta o realitate obiectiva, tehnica, inginereasca. nu neparat in bine si rau ci in diferentele nete intre cele 2 motociclete.si promit ca daca nu ma provoci nu continui :D . singurul meu regret in "vara vs bmw" este ca japonezu' n are si roti spitate :)

in rest , sanatate si sa ne bucuram de ce calarim

sorry pt offtopic dar vedeam cum te ai virusat :) .cand erai pe zburator nu aveai " idei " din astea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...