Sari la conținut

Postări Recomandate

cand am vazut motorul , furca ma incantat, asa ca ar fi culmea sa i pun furca originala.....incerc sa ii fac ceva sa fie mai maleabila, vedem, dar daca pika sa o vand o dau, mersi oricum ptr sfat

Pe toti ne incanta motoretele pe care le vedem la tv de pe la americani insa o mare parte din ele nu sunt decat de show. Pe mine nu m-a multumit ciclistica vulcanului de fabrica, asa ca i-am mai coborat un pic fata(bratele furcii ridicate) asa ca nici nu ma pot gandi cum se conduce motoreta ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ciclistica e mai greoaie din cauza furcii, asta e "riscul"...

 

Depinde cum e calculata modificarea, eu am 12cm in plus la furca si 3 grade in jug si se misca mai bine ca originalul. Inainte aveam trail 6.5'', acum am 3.99''.

Un ghidon drept aduce spre pro-street si nu se potriveste cu furca, ma gandeam la mini apehangers, oricum e mai bine decat buckhorn-ul original, zici ca ai catuse asa stai.

E un motor foarte fain, pacat sa-l dai, decat daca vrei alt stil sau esti prea mare pentru el, eu am trecut la 1400 din motivul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are vreo importanta, eu am pe vz 800. Numai ca e luat din Franta, deci acolo sigur gasesti :cheers: .

vz 800 avand 2 filtre de aer k vs 800?ca aici e problema .cum e facuta treaba?are 2 hyperchargere sau are o modificare care uneste ambele filtre intr-un singur hypercharger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vz 800 avand 2 filtre de aer k vs 800?ca aici e problema .cum e facuta treaba?are 2 hyperchargere sau are o modificare care uneste ambele filtre intr-un singur hypercharger.

Din cate am vazut eu are un singur filtru de aer, deci un singur hypercharger. Sper/cred ca nu gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce-ti trebuie hypercharger? :finger:

ai pus filtre open(k&n sau altceva), jetkit si tobe modificate(sau aftermarket) si tot nu esti multumit?

Se simte diferenta.Admisia de aer este fortata si mult mai mare decat la orice filtru.Tobele modificate or sa fie dar eu nu vreau decat o informatie despre posibiliatatea de a monta hypercharger pe un VS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se simte diferenta.Admisia de aer este fortata si mult mai mare decat la orice filtru.Tobele modificate or sa fie dar eu nu vreau decat o informatie despre posibiliatatea de a monta hypercharger pe un VS.

Cel mai ieftin si sigur iesi daca iti iei alt motor.Nu prea vad la un chopper modif de amploare ptr putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se simte diferenta.Admisia de aer este fortata si mult mai mare decat la orice filtru.Tobele modificate or sa fie dar eu nu vreau decat o informatie despre posibiliatatea de a monta hypercharger pe un VS.

de acord cu tine!

pe orice model de motocicleta sau masina se poate monta hypercharger, bineinteles cu modificari de rigoare, da m-as indoii sa nu fie unul conceput special pentru intruder.

hyperule sunt de doua feluri, de fapt mai multe, da ca si actionare, ar fi din transmisia finala de la motor-roata si electric.

fi sigur ca vei simti diferenta! eu zic ca se merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu tine!

pe orice model de motocicleta sau masina se poate monta hypercharger, bineinteles cu modificari de rigoare, da m-as indoii sa nu fie unul conceput special pentru intruder.

hyperule sunt de doua feluri, de fapt mai multe, da ca si actionare, ar fi din transmisia finala de la motor-roata si electric.

fi sigur ca vei simti diferenta! eu zic ca se merita!

 

Cred ca asta cauti... EXISTA!!!!

post-25457-1196105969_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci de ce ii ziceau "hypercharger" pe site? Nu vreau sa par impertinent, asa mai invat si eu...

din cate vad eu ala este un frumos capac pentru filtrul de aer in forma de hypercharger.frumos. Stiu ce face si cum arata numai ca eu vreau sa stiu daca il pot pune pe VS800 si cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit,,,, ma bag si eu la grupul de intruderisti cu un VS 800 proaspat adus de la nemtzia :baldy:

 

ma dau si eu catinel prin bucuresti si mor de ciuda ca nu e putin mai cald sa pot iesi macar pana la un giurgiu sau ceva prin zona...

 

atasez o poza... asa cum era calutzul la pravalia de la nemtzia... intre timp a primit si engine bar de la HH

 

asfalt uscat! :finger: post-28612-1196263023_thumb.jpgpost-28612-1196263023_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 28 Nov 2007 17:28 -------------
aha... mi-a picat o fisa... ajutati-ma si pe mine cu o informatie va rog...

cati litri are rezervorul de la 800? in carte scrie de 12 litri, plus 3 rezerva... insa dupa ce l-am lasat sa se usuce (mergand pana am intrat pe rezerva) mi-au intrat in el mai putin de 10 litri...

asdar... cati litri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Frumoasa-i , exact ca a mea! ( a mea e de la Italia)

 

post-4983-1196265919_thumb.jpg

Rezervorul este de 12 litri, adica: 3 rezerva + 9 litri rest

Am patit exact ca tine!! nu mi-au incaput 10 litri inafara de rezerva.

 

Sa ai grija de ea!

Editat de LUCIFER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Frumoasa-i , exact ca a mea! ( a mea e de la Italia)

 

post-4983-1196265919_thumb.jpg

Rezervorul este de 12 litri, adica: 3 rezerva + 9 litri rest

Am patit exact ca tine!! nu mi-au incaput 10 litri inafara de rezerva.

 

Sa ai grija de ea!

 

bun, m-am linistit... nu de alta, dar incepusem sa ma gandesc la bule de aer si alte nazbatii, ca nu pricepeam unde poate disparea atat spatiu :finger:

 

multam fain de urari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name)

Rezervorul este de 12 litri, adica: 3 rezerva + 9 litri rezerva

 

Nici nu iti tre mai mult de 12 litri,ajungi la mare cu atata benzina. :finger:

Frumoase Intruderele sa aveti grija de ele,am vrut sa-mi iau si eu da nu am gasit unul sa-mi placa !!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! as vrea si eu sa ma bag la un intruder de 800. am gasit unul de 600 din 1994 cu 25000 km (zice el) la 2400 dar nu imi place cum arata o toba in poza. e "incintata". stiti ceva de genul asta si pe la pretul asta de 800 sau chiar de 600 dar in stare buna???

asfalt uscat si caldura cat mai curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, v-arat si eu ce am din primavara

http://bikepics.com/members/aoreus/97intruder1400/

 

a costat cat o masina buna, dar la 8000 mls si totul original si standard pe ea, ...

 

 

un sfat, modificarile la intrudere a.i. sa arate ok sunt putine,

ok sunt modificatele oficial in Germania de AME, furca, fw controls, ..., o sa caut niste poze cu unele din-alea

 

la mai multe Intrudere !!!

 

 

 

Mesaj completat în 30 Nov 2007 21:04

 

intreba unul din voi de hypercharger? l-ai gasit? fiindca ma intereseaza si pe mine

nu pt. a creste puterea (desi e clar ca asa este) ci pt. a juta motorul pt. o mai buna admisie, asta fiindca i-am scos filtrele ... pt. sound

 

stie cineva cum se pot scoate petele (ulei?) de pe jambe? adica de pe partea inferioara a furcii?

alea nu sunt cromate, par a fi strunjite

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! as vrea si eu sa ma bag la un intruder de 800. am gasit unul de 600 din 1994 cu 25000 km (zice el) la 2400 dar nu imi place cum arata o toba in poza. e "incintata". stiti ceva de genul asta si pe la pretul asta de 800 sau chiar de 600 dar in stare buna???

asfalt uscat si caldura cat mai curand!

asta e poza. ce ziceti? merita?

post-18140-1196487419_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! as vrea si eu sa ma bag la un intruder de 800. am gasit unul de 600 din 1994 cu 25000 km (zice el) la 2400 dar nu imi place cum arata o toba in poza. e "incintata". stiti ceva de genul asta si pe la pretul asta de 800 sau chiar de 600 dar in stare buna???

asfalt uscat si caldura cat mai curand!

am eu un ,,cadou,, ptr tine,un intruder de 800 sau 600,modificat 100%(cel de 800).informatii pe mesenger la grazian30.P.S. Ceea ce vezi in foto nu e 100% custom,ci doar 50%, cred ca sapt viitoare termin la ea, nu o sa para nicicum un intruder, o sa te intrebi ce poate fi.Voi veni cu poze noi

post-8864-1196596521_thumb.jpg

Editat de cashman31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare...

intruder de 800... consum in oras 7.5%, in afara 4,8%. ambele efectuate acum, iarna... e mult, e putin? (cel de afara a fost facut cu pasager, cel din oras fara).

multam fain

Nu e mult,acu e frig si al meu ia cam 6,5 in oras(injectie)5,5 ia vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...