Sari la conținut

Excursie cu clasa


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Nu suna bine anuntul initial. Cum ati reusit sa gasiti hotel de 100 Leva alt undeva decat in Sofia? Si are rost?

Eu nu dau mai mult de 60 de Leva (pentru 2 persoane cu mic dejun inclus si camera in parcare).

Pe bune, chiar ati facut o cercetare despre "cum putem sparge bani multi in Bulgaria fara rost"?

Si mie mi se pare scump dar n-am zis nimic fiindca toata lumea parea sa fie multumita cu pretul asta.

Daca era mai ieftin mergeam si eu, dar nu pot sa dau 100 de leva + masa + benzina pentru 2 zile de distractie. Cu totul ar insemna jumatate din salariu.

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Unii poate :) !

Poti sa faci o plimbare pana la Giurgiu si inapoi in tricou ca sa-ti fie frig si dupa aia o baie in cada, cu apa fiarta...

Acuma, nu le poti avea pe toate, apa aia fiarta la "botu calului" costa frate.

 

drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, trebuie sa fie unii de la alte clase care vor sa intre in gasca, dar nu-i lasa mama si tata.

 

Mai copii, aveti impresia ca astia care se duc acolo nu au mai fost veci pururi in Bulgaria si aveau nevoie de lamuririle voastre pertinente?

 

Apropos, multumim ca ne-ati aratat ca sefa clasei voastre este mai "chibzuita", dar noi ( care noi? ca eu sunt departe..., dar tot le tin partea) ramanem cu a noastra, de ce? D-aia, ca-i mai blonda!

 

Drum bun la clasa.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, trebuie sa fie unii de la alte clase care vor sa intre in gasca, dar nu-i lasa mama si tata.

 

Mai copii, aveti impresia ca astia care se duc acolo nu au mai fost veci pururi in Bulgaria si aveau nevoie de lamuririle voastre pertinente?

 

Apropos, multumim ca ne-ati aratat ca sefa clasei voastre este mai "chibzuita", dar noi ( care noi? ca eu sunt departe..., dar tot le tin partea) ramanem cu a noastra, de ce? D-aia, ca-i mai blonda!

 

Drum bun la clasa.

You are my hero :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A dat cu motoreta de sol, dar fără urmări. Orgoliu rănit, dar pansat repede, că Âşi-a ridicat singur jucăria de jos, un deget contuzionat, uÂşor dureros Âşi atît.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu gadul departe ,viteza prea mica(20-30km/h) m`am faramat usor pe o linie de tramvai ;) cand urcam spre autogara Filaret ,am facut botezul la sidecase,dejetul mare de la mana stanga a sarit un pic de la locul lui,s`a umflat dar am continuat imi era rusine sa mai dau inapoi :) sau sa merg la Blondy in masina :) acum pare ok un pic cam umflat,cam vanat (se usuca si cade ,creste altul) ....In rest impresii cam asa : NU sunt ape termale acolo, doar aceea piscina in aer liber cu apa inclazita si cu cele 3 jacuzi cu temperaturile la apa de 28,38 si repectiv 48 de grade... dar ceea ce a fost cel mai maxim a fost ca puteai sa stai cat vrei si nimeni nu te dadea afara sau te trimitea la culcare (ora 2 m`a prins pe mine ca eram cam afumat) :laugh: ,hotelul pot spune ca este ok dar sincer cam mult 100 de leva pe noapte (fetiliiii nu sunt carcotas e doar parerea mea) distractia a fost maxima cu tot cu orele de gramatica care le`am avut in piscina cu tot cu zacusca,cu sticlele de palinci, whiski,vin si wakasaki ala a lu Blondy ,drumul pana acolo este mai mult decat OK mai putin cu cei aprox 20 de km prin localitatzile acele mici inainte de Chiflik dar e practicabil ,vremea In Bulgaria a fost mai mult decat superba (pacat ca nu si la noi)atmosfera si distractie maxima MAI VREAU acolo !!!!!! Asteptam si catevea poze de la cei care au facut si parerile lor personale,mi`a facut placere sa ne cunoastem toate cela bune :laugh:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca atiiiii ( cu multi i ) ajuns bine!

Smok3, poti sa fiiii carcotas, you are our dadyyyyyyy! :)

 

Foarte fain! Mi-a placut de voi si mai vreau. Sper sa ne mai primeasca astia.

Revin cu poze si comentarii mai tarziu.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* dragi copiiii,

mie mi-a facut mare placere sa ma balacesc cu voi, mai cu apa fierbinte, mai cu rece, dupa cum suporta fiecare (tot nu-mi vine sa cred ca Ovidiu, Andrew ..si mai-nu-stiu-cine s-au bagat in bazinul ala cu 48 grade!!!) ...dusuri scotiene nu mai facusem de mult, au mers la fix cu Jack-ul, cu palinca, cu zacusca "impermeabila", ...cu vinul, nu prea (deci sa-mi amintiti data viitoare sa-mi las poftele si sa-mi ascult instinctele, va rog!). cu luna plina si carul mare & other stars s-au "combinat" perfect, iar baietii cu halate VIP (negre) sigur ne vor tine minte ca "aia care radeau la luna" :laugh: ...mi-a placut si cum facea scufundari papushica sub apa (cred ca ea a mancat ultimele ramasite de zacusca de pe fundul bazinului), bine ca stia papushelul ei cat rezista fara aer si n-o lasa mai mult :)

la Azaleea o sa mergem cand terminam tezele, cred. pana atunci sa ne punem cu burta pe carte, ca ati vazut ce lacune avem in gramatica! :laugh:

 

pe our dadyyyy cred ca-l vom face comandant de grupa. speranta tanara si populara in scoala, ...parerea mea e ca se va ocupa de cazari de acum inainte, va lua paharele cu vin din fata mea si le va ascunde, va deschide borcanele de castraveti bulgaresti si va purta manusi de box cand conduce pe sinele de tramvai (ma rog, pana iese din oras).

 

pe sefa clasei cred ca trebuie sa o premiem pentru dedicatie si rezistenta. ne-a dus acasa fara sa pun o data genunchiul jos! ...si asta dupa ce a dormit 3-4 ore si a mancat jumatate de portie de cartofi in cuptor. blonda beton!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* dragi copiiii,

mie mi-a facut mare placere sa ma balacesc cu voi, mai cu apa fierbinte, mai cu rece, dupa cum suporta fiecare (tot nu-mi vine sa cred ca Ovidiu, Andrew ..si mai-nu-stiu-cine s-au bagat in bazinul ala cu 48 grade!!!) ...dusuri scotiene nu mai facusem de mult, au mers la fix cu Jack-ul, cu palinca, cu zacusca "impermeabila", ...cu vinul, nu prea (deci sa-mi amintiti data viitoare sa-mi las poftele si sa-mi ascult instinctele, va rog!). cu luna plina si carul mare & other stars s-au "combinat" perfect, iar baietii cu halate VIP (negre) sigur ne vor tine minte ca "aia care radeau la luna" :laugh: ...mi-a placut si cum facea scufundari papushica sub apa (cred ca ea a mancat ultimele ramasite de zacusca de pe fundul bazinului), bine ca stia papushelul ei cat rezista fara aer si n-o lasa mai mult :)

la Azaleea o sa mergem cand terminam tezele, cred. pana atunci sa ne punem cu burta pe carte, ca ati vazut ce lacune avem in gramatica! :laugh:

 

pe our dadyyyy cred ca-l vom face comandant de grupa. speranta tanara si populara in scoala, ...parerea mea e ca se va ocupa de cazari de acum inainte, va lua paharele cu vin din fata mea si le va ascunde, va deschide borcanele de castraveti bulgaresti si va purta manusi de box cand conduce pe sinele de tramvai (ma rog, pana iese din oras).

 

pe sefa clasei cred ca trebuie sa o premiem pentru dedicatie si rezistenta. ne-a dus acasa fara sa pun o data genunchiul jos! ...si asta dupa ce a dormit 3-4 ore si a mancat jumatate de portie de cartofi in cuptor. blonda beton!

 

mai fetelor, voi ati cititi prea mult ciresarii.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu citesc "La Medeleni" acum :laugh: ... si stau si ma intreb cum 6 oameni mari pot dezbate o ora, intr-o piscina, cazul imperativului negativ la persoana a doua fata de indicativul prezent al verbului a veni si numarul de lingvisti din Academie :)

 

Sa revenim,

am plecat asa:

post-9641-1290362914_thumb.jpgpost-9641-1290362948_thumb.jpg

 

si ne-am balacit asa:

 

post-9641-1290363026_thumb.jpgpost-9641-1290363065_thumb.jpg

post-9641-1290363090_thumb.jpgpost-9641-1290363135_thumb.jpg

post-9641-1290363177_thumb.jpg

 

Restul e cancan :laugh:

Mesaj completat

ps: avem 2 ponturi de la bulgarii beti morti cu care am socializat pe la 4 am in piscina: o plaja salbatica pe malul marii pe care se ajunge doar cu barca ( si ne poate duce cineva acolo ) si o alta locatie asemanatoare cu asta putin mai departe de chiflik ;)

post-9641-1290363231_thumb.jpg

post-9641-1290363575_thumb.jpg

post-9641-1290363615_thumb.jpg

post-9641-1290363695_thumb.jpg

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

You are, babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy! :laugh:

vor ramane cateva vorbe antologice din we asta...btw, la azalia cand ne duci?

 

si vezi sa-ti schimbi nickul in Andrew ;)

 

 

Restul e CAN-CAN e vorba mea si te rog nu o mai imprumta pt ca am sa cer drepturi de autor :) asa ca : "Hu zior dedy" :laugh:
Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

You are, babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy! :laugh:

vor ramane cateva vorbe antologice din we asta...btw, la azalia cand ne duci?

 

si vezi sa-ti schimbi nickul in Andrew ;)

merem merem si la Azazalia ala draga :laugh: .... si acolo or sa se lasa cu shoaie dalea nebune nu cu ce a fost aci

place la tine cum suna Andrew ? :) acu sunt in recuperare tre sa fac mana bine ca mai am nevoie de ea :)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ne lasa aia de la azalia sa le umplem piscina de zacusca la 2 noaptea :laugh:

si ma mai gandesc pentru ca esti usor periculos...sigur nu ai jumatate de norma la sri?

imi scapa si mie pe gura un cuvant banal ca "statii" si deja imi spui cu cine am fost acolo. nu ma mai joc cu tine :)

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag seama ca asta al meu si-a facut de cap pe acolo daca l-ati promovat in sef de grupa.

 

Bai dar ce imprieteneala pe voi, mai rar asa compatibilitati, deja s-a ajuns la "cine e tactu'?".., cum suna in romana vorba asta!

 

Frumos, bravo, data viitoare Andrei, le duci la Azalia.

 

Ce trup de zan ai bai Andrei, sexy daddy ce esti! O sa ajunga toata statiunile sa va cunoasca.

 

Imperativul negativ la pers a 2 a verbului a veni?

 

Bai dar constiinciosi cum va aflati nu ati reusit sa stati departe de lectii bag seama. Frumos!

 

Bine v-ati intors sanatosi.

 

PS. Andrei, ai adus borcanele?

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai sincer nu :) si iar sincer nici nu imi aduc aminte pe unde le`am lasat :laugh:) ultimul l`am papat pe la ora 1 cu niste Bulgari care ii fortam sa manance zacusca romaneasca .....fetiliiiii ce stitzi de borcanasele mele ? si apropo Bogdane sa sti ca au avut grija de mine maxim sa nu le certzi! ... chiar daca am fost un pic accidentat ,mi`au dat alifii alea alea, m`au tratat cu licori speciale si aburi de Chiflik asa ca ce vrei mai mult de atat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da tata, stiam eu ca pot conta pe fetele din clasele mai mari. Totdeauna faci treaba buna cu ele si ele cu tine.

 

Sa le pui la rana si alta nu.

 

Lasa ca daca vom avea ocazia vom fi si noi ocrotitori si fini asa cum ne stim.

 

Ai grija de degetele alea ca mai ai nevoie de ele.

 

PM. Ba si ti-am zis sa ai grija de ele, tu numai cu gandul la comandanta de grupa si de detasament ai fost!!!

Nici nu stiu de ce ma cramponez cu borcanele astea, am luat-o prea in serios.

Mai da-le dracu de borcane!

 

Sa te faci bine, pa.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* clasa stie ca intotdeauna poate conta pe noi.

pai, ia spuneti voi drept, ...cand v-a mai adus voua cineva, o colega sa zicem, fix la momentul t(total) cand era cerinta maxima, palinca la buza bazinului, cafeaua de la bar pe barul de la piscina voastra (putem sa zicem ca era piscina noastra, ca nu ne-a deranjat nimeni acolo, eram ca si stapanii casei :) ), fisticul, bricheta, paharele, vinul, bageta de paine si ...cam tot ce v-au poftit inimile, fara sa intampinati nici un fel de obstacole, aaa?

 

cu degetele lui Andrew n-am reusit noi mare lucru, ..dar nici noi nu putem face minuni intr-o noapte! :laugh:

era luna plina si gandurile ne mai zburau in alte lumi, asa ca daca el nu a strigat de durere, am considerat ca e viteaz si rezista. deci nu ne punem in calea vitejiei lui.

 

borcanele - eu am avut grija de ele pana dimineata cand am constatat ca erau, totusi, murdare si nu le puteam lua asa in masina, iar de spalat ...cine era sa le spele? asa ca le-am lasat la hotel, poate le gasesti acolo, fantoma grjulie, daca vrei iti dam exact coordonatele GPS.

 

...ma intreb, la Azalia cate borcane murdare ati lasat(?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste pozne:

1+2. Participantii

3. Intelegeti ceva? Noi nu.

4. Piscina

5+6. Taietoarele de ceata

7. Hotelul are reguli stricte

Raspuns pentru punctul 3:

1. parjoale de pui (pulpe de pui dezosate) * sos de ciuperci - 350 de grame 7.5Leva

2. file de pui (piept de pui dezosat) * sos de ciuperci - 350 de grame 8 Leva

Gata, m-am saturat sa traduc meniuri scumpe, pretul normal pentru traznaile astea e un pic sub 5 Leva :)

Editat de Petru Moldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns pentru punctul 3:

1. parjoale de pui (pulpe de pui dezosate) * sos de ciuperci - 350 de grame 7.5Leva

2. file de pui (piept de pui dezosat) * sos de ciuperci - 350 de grame 8 Leva

Gata, m-am saturat sa traduc meniuri scumpe, pretul normal pentru traznaile astea e un pic sub 5 Leva :)

 

Am fost un prost, doamna invatatoare...

Daca imi luam 4 pite de-acasa, veneam inapoi cu vreo 10 leva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...