Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

nu cred ca e musai sa se intample doar incepatorilor, se poate intampla oricui care forteaza prea mult.

am spus mai ales la incepatori desi si sinner are dreptate cu cat fortezi sansele sa ratezi cresc oricum e destul de relativ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

incepatorii le rateaza ca le e frica sa incline motocicleta, nu se pune problema asta pe un circuit, in schimb avansatii le forteaza, acolo apare problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ce se mai aude cu lucrarile la cele 2 circuite? cei care stau prin zonele respective...nimic? :D

pai ai 40km din bucuresti. cred ca o plimbare pana acolo si inapoi nu e asa mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

eu nu stiu cum puteti sa va inchiputi ca un circuit poate sal termine in cateva luni e la mintea cocosului ca nu prea are cum mai ales in ro dar baietii merg pe o prosteala care inca functioneaza din pacate ...sa fim seriosi daca o sa fie acel circuit poate la anul poate:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa te dai si cu genunciu jos? :crack:

 

 

am auzit ca e greu de facut asta pe drept, poate gostraidar sa fie capabil :grinbandit:

 

 

nu mi se pare deloc greu de facut o bucata de 4-5 km de asfalt calumea in cateva luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca e greu de facut asta pe drept, poate gostraidar sa fie capabil :grinbandit:

 

 

nu mi se pare deloc greu de facut o bucata de 4-5 km de asfalt calumea in cateva luni.

doar ti se pare ca nu ti se pare :D

e greu ma in romania. nu vezi de cati ani se chinuie cu autostrazile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar ti se pare ca nu ti se pare :D

e greu ma in romania. nu vezi de cati ani se chinuie cu autostrazile.

 

Autostrada trece 'peste' o infinitate de terenuri cu o infinitate de proprietari, la circuitul asta parca e a primariei terenul(poate am inteles prost)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca e greu de facut asta pe drept, poate gostraidar sa fie capabil :grinbandit:

 

 

nu mi se pare deloc greu de facut o bucata de 4-5 km de asfalt calumea in cateva luni.

creca tie iti scapa niste detalii un circuit nu inseamna numai o bucata de asfalt si si bucata aia de asfalt nu o toarna asa ampulea trebuiesc facute alte lucrri inainte ;) asa cu se fac si strazile...plus restul ce inseaman un circuit, cauta pe net cam ce implica un circuit nu cele de motogp sau formula 1 chair cele gen serres adica circuite medii ca sa zic asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

creca tie iti scapa niste detalii un circuit nu inseamna numai o bucata de asfalt si si bucata aia de asfalt nu o toarna asa ampulea trebuiesc facute alte lucrri inainte ;) asa cu se fac si strazile...plus restul ce inseaman un circuit, cauta pe net cam ce implica un circuit nu cele de motogp sau formula 1 chair cele gen serres adica circuite medii ca sa zic asa...

 

in "bucata de asfalt" erau incluse si ce spui tu (fundatie sau cum naiba ii spune) :friends:

 

 

vrobim de 5km, chiar ti se pare o distanta enorma?

 

uita-te la transalpina, a fost cam gata in 1-2 ani parca (prin 'ani" ma refer la cateva luni, ca-i sus si frig si zapada, etc.) si e vorba de mai multi km decat 5.

 

mai pui si ..vibratoare?oare or sa fie? + gravel traps si aia e...un minim de siguranta cat sa se dea oamenii

 

nu spun ca-i floare la ureche, dar nici imposibil (parerea mea, total neavizata, nu lucrez la drumuri si poduri + circuite :grinbandit: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in "bucata de asfalt" erau incluse si ce spui tu (fundatie sau cum naiba ii spune) :friends:

 

 

vrobim de 5km, chiar ti se pare o distanta enorma?

 

uita-te la transalpina, a fost cam gata in 1-2 ani parca (prin 'ani" ma refer la cateva luni, ca-i sus si frig si zapada, etc.) si e vorba de mai multi km decat 5.

 

mai pui si ..vibratoare?oare or sa fie? + gravel traps si aia e...un minim de siguranta cat sa se dea oamenii

 

nu spun ca-i floare la ureche, dar nici imposibil (parerea mea, total neavizata, nu lucrez la drumuri si poduri + circuite :grinbandit: )

pai...1 la mana cam 5 km au majoritataea circuitelor din lume chiar si cele din moto gp

2 la mana nu vad legatura strada cu circuit este un asfalt tottal diferit alta tehnologie ;) ...plus ca tu imi spui de transalpina hahaha sa vedem cat o sa reziste asfaltul ala daca o sa reziste asa cum e mai mult de 1 sau 2 ca e turanat asa la misto cum se toarna la noi asfaltu...revenind la circuit ca sa fie omologat trebuiesc anumite standarde gen un turn de control si pit box uri asta numai cateva din necesitati deci mai e mult pana departe asa ca nu merge cu una daia si una daia si aia e...eu inca sper da nu anu asta in nici un caz cel devreme la anul dar pe de alta parte mas bucura enorm sa ma insel...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da,am ajuns eu,pana sa ajungi pe circuit trebuie sa parcurgi cateva sute de m pe un drum cum nu se poate mai prost,daca ai cauciucuri soft ai ratat intrarea pe circut asta daca-ti dau voie administratorii,noi cand am fost ni s-a spus ca nu mai avem voie cu motocicletele

numai bine

Doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...