Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

Să fie capacul de chiulasă aferent unui nou Ural M70 Retro, cu cadru negru şi caroserie roşie? Să fie o motocicletă proaspăt venită de la fabrică, încă legată de fundul cutiei de lemn în care a fost transportată? Să fie acela un capişon protector pentru capătul expus al bujiei, montat de fabricant pentru a preveni vreo bubă până să ajungă motocicleta la Ural România?

 

Să-l plimbi sănătos?

Tu ai informatii din interior precis.Singura corectie e ca nu-i M70. M70 a fost fabricat intr-o singura varianta de culoare un an de zile pana pe 19 Noiembrie. Restul e adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doar ţin minte ce-ai povestit pe topicul celuilalt Retro :P, ăl' de l-ai vândut recent. Totuşi, am câştigat cumva un premiu în valoare de o tură cu noua motoţileeeetăăăă? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate la ce pret se ridica o motocicleta solo de 250kg 40CP si viteza maxima 140Km/H?

Banuiesc ca are un pret pe masura greutatii (adica mare) si nu a cailor putere si a vitezei (adica mic).

 

Ma rog.. ar fi trebuit sa existe pe piata un model de motocicleta nu neaparat performant dar frumos (oldschool) ieftin si fiabil.. facut din piese universale deja existente.

 

De exemplu Harley-urile pana prin 90 foloseau supapele si tijele impingatoare de la utilaje agricole...

Dar si astea au un pret pe masura..

 

O motocicleta gen LINUX intre sistemele de operare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e Uralul.
Pretul il afli foarte usor daca te uiti pe site-ul Ural din semnatura mea. Asta si pentru ca pe site-ul ural.ro nu poti sa afli asta.
Puterea a crescut peste 45 c.p., daca elimini catalizator, tobele infundate si ii dai amestec mai bogat se duce spre 50 c.p. ceea ce nu e deloc rau pentru un 750 cu 2 supape si tije impingatoare. Practic e cat la BMW R75/7 sau R80/7 doar ca la ture mai joase, cu un ambreiaj cat talerul de haltera si mai usor de servisat.
Pacat ca Ural nu-si permite sa puna in aplicare proiectele sovietice pt 5 viteze.
Viteza solo este peste 150 km/h reali cu motorul spre limita, cel putin eu reuseam asta cu Uralul meu 750 din 2002 cu o carena de tabla nearodinamica si coburi.
Cu inca o viteza motocicleta Ural Solo 750 statea bine mersi pe langa Triumph Bonneville 800 sau Kawa W 800 insa era cu adevarat clasic si fiabil la cam acelasi pret. Cam ceea ce a fost si BMW-ul pana sa inceapa sa faca mutantii astia.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ţin minte ce-ai povestit pe topicul celuilalt Retro :P, ăl' de l-ai vândut recent. Totuşi, am câştigat cumva un premiu în valoare de o tură cu noua motoţileeeetăăăă? :D

 

Absolut. N-am spus ca asta e premiul?

 

@Aleko, de fapt nu poti afla pretul de pe site-ul din America pentru ca daca citesti cu atentie vei vedea ca suma respectiva nu include taxe, pregatirea de livrare,transport etc.etc. E drept ca nu avem preturile pe site (si nici nu vor fi in viitor) dar raspund la toate mesajele pe care le primesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu Harley-urile pana prin 90 foloseau supapele si tijele impingatoare de la utilaje agricole...

 

 

 

Si culbutorii de la Chevrolet... pai noh, daca merg???

 

Cios, io n-am zis nimic... si nici n-am primit poze...

 

Sa traiasca noul ural M71, a propos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Da mai Nica, ti-aduci tu bine aminte. Erau versuri din Manifest pentru sanatatea pamintului. Pe atunci traia maestrul Paunescu ( D-zeu sa-l odihneasca in pace). Mi-am permis sa fac o combinatie, atunci. Acum, din respect ptr. memoria lui, nu-mi mai permit, chiar daca stiu f. bine versurile. Deh, amintiri, Cenaclu Flacara, alti ani, alte vremuri, alta ciorba de peste. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Uralul e cam ca-n Caragiale: "Poza-i moft. S-o vezi natur!" .

 

La primarara vin s-o vad! Sa o stapanesti sanatos!

 

(n-am uitat de pozele acelea, dar n-am izbutit inca sa fac transferul din cauza unor chestiuni tehnice/administrative care nu s-au rezolvat. am insa o alta solutie, o sa ti-o spun la un tel, luni)

 

Foarte bine arata moto, da-ne si ceva poze reale, adica chiar cu ea, pls!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uralele ca sa le zic asa, sunt facute de femei ca si cubanezele... rulate pe coapse...

Bine ca barem astea sun mai tinere si mai dragute, ca ale de le-a facut pe al meu (1966-1967 ) erau niste babe in toata regula... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, iata ceva fainut din plai cu boi:

 

http://www.playboy.ro/playground/auto/back-in-the-u-s-s-r-10393032

 

 

 

Yamal este vandut integral (toata seria de 50 unitati) si nici nu s-a produs inca- livrarea este in Februarie.Vasla cu instructiunile in caz de naufragiu se pare totusi ca poate fi comandata separat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...