Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2011


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 602
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

periculosi domle periculosi!au si pus-o de o mini intruire!nu -i bai ca si mie mi-a iesit bine spritz-chitu'cu toate ca e cam frig pentru vopsea dar ...asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...uite astora nu le pasa ca nu au fost vizionati de femeiute emotionate cu copii de mana sau batrani cu ochisorii inlacrimati, plini de admiratie in fata piesisoarelor colectate negociate si adunate de prin toate surile /lemnariiile....si nici nu au avut dispozitie de intruniri , reuniuni , intemeieri de asociatii si comitete...

Si-au luat femeile ( pe post de contragreutate :) ) si s-au dus catre incotrova...si au si ajuns....undeva.... :)

Dupa cum cresc lemnele, si cum sunt inhamati caii, sunt undeva aproape de noi, probabil la fratii ucraineni prin Karpatia....

unu

doi

trei

patru

cinci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...uite astora nu le pasa ca nu au fost vizionati de femeiute emotionate cu copii de mana sau batrani cu ochisorii inlacrimati, plini de admiratie in fata piesisoarelor colectate negociate si adunate de prin toate surile /lemnariiile....si nici nu au avut dispozitie de intruniri , reuniuni , intemeieri de asociatii si comitete...

Si-au luat femeile ( pe post de contragreutate :) ) si s-au dus catre incotrova...si au si ajuns....undeva.... :D

Dupa cum cresc lemnele, si cum sunt inhamati caii, sunt undeva aproape de noi, probabil la fratii ucraineni prin Karpatia....

unu

doi

trei

patru

cinci

 

da..super filmuletele :)

 

ne multumim cu privitul deocamdata... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...uite astora nu le pasa ca nu au fost vizionati de femeiute emotionate cu copii de mana sau batrani cu ochisorii inlacrimati, plini de admiratie in fata piesisoarelor colectate negociate si adunate de prin toate surile /lemnariiile....si nici nu au avut dispozitie de intruniri , reuniuni , intemeieri de asociatii si comitete...

Si-au luat femeile ( pe post de contragreutate :) ) si s-au dus catre incotrova...si au si ajuns....undeva.... :D

Dupa cum cresc lemnele, si cum sunt inhamati caii, sunt undeva aproape de noi, probabil la fratii ucraineni prin Karpatia....

 

 

minunat! superb...magnific!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos că au luat neveste, prietene, corturi. Dar eu m-aÂş fi plictisit de-atâta noroi. Încep să cred că ataÂşul n-are voie pe asfalt :).

 

Trag nădejde că vă voi putea vizita Âşi eu anul ăsta! Să vedem câtă vreme o fi mai încolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi spunea o ruda ca la Ampoita e foarte frumos, si primele poze pe care le intoarce gugalul sunt de poveste(ca orice reclama, este infrumusetata un pic, stiu). Ideea e daca exista acolo o zona mai ferita sa nu fim exact in cararea plimbaretilor sa ne punem roata de corturi. La DambuMorii 2009 drumul plimbaretilor era 50m mai incolo, peste parau, si acel mimim efort de 50m si trecutul prin apa ii opreste pe multi chiar daca au un impuls de curiozitate. Apoi care o sa fie chiar curiosi sa vada o comunista sau un atas si o sa faca acel efort sa treaca peste no-man's land, eu cred ca nu o sa intrebe "cat prinde nenea" ci ceva la care sa-i putem raspunde, si nu o sa fie deranj.

Faptul ca sunt cateva chestii ce se pot vizita in Ampoita si in Alba Iulia, e un plus, cred eu. Pentru cei care nu au mai fost de curand la Alba-Iulia, ca tot e aproape, cetatea s-a restaurat partial si s-au deschis publicului tot felul de cazemate si camere de tortura, fiecare sambata e parada in cetate, se trage cu tunul, treburi dinastea :-)

 

Deci pentru Ampoita ramanem sa asteptam de la @baluba16 cateva raspunsuri:

- identificare loc de campat cu iarba si ceva umbra unde se poate pune cerc de corturi si un foc de tabara mai adevarat, fara sa apara "privatul" cu gura mare ca e pamantul lui si ii stricam terenul de cosit sau am incalcat nustiuce barierea sau interdictie.

- Deasemeni exclus locul in apropierea vreunei pensiuni sau alt stabiliment care genereaza muzica la boxe, cat mai linistit si mai natural.

- sa nu fie in vreo carare de turisti ca am inteles ca e destul de vizitata zona, alpinisti la calcare etc, sau drum forestier sa treaca TAF-ul printre corturi sau pe traseu de pasunat.

- drum de acces cat de cat rezonabil de la drumul principal din sat, nu 10km de enduro ca vom face destule drumuri pana in sat pentru bere, paine, tigari samd.

- un parau ceva langa ca trebuie si berea racita undeva si ne mai spalam pe fata

- o poza, 2, 3 daca se poate

Eu as descrie asta ca pe "o pustietate verde cu un parau, umbra, la ceva departare de sat unde putem da fuga cu un motor dupa bere si paine"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde e Roica ca vad ca nu e localitate, nu gasesc pe nicio harta, e undeva in Galda de Jos si stirile, mai vechi ele, nu suna deloc prietenos

http://albaiulia.mconet.biz/alba/drumul-ga...239_185605.html

 

E reparat drumul acela?

drumul este reparat

roica este o tabara scolara dar este loc de pus cortul in afara acesteia post-26135-1296679721_thumb.png in cercul negru este tabara scolara si cercul rosul este locul de campare in afara taberei

este situata intre satele poiana galdei si modolesti mai aprope de cheile intregaldei post-26135-1296679735_thumb.png in cercul rosu sunt cheile intregaldei

vezi harta interactiva pentru localitati http://alba-county.map2web.eu/

informatia urmatoare este copiata de aici http://www.antts.ro/bazadate/alba.htm

Tabara Roica

Amplasare

Situata la 36 km de Alba Iulia.

Modalitati de ajungere la tabara

Gari de debarcare sunt: Alba Iulia + 36 km, Vintu de Jos + 47 km sau Teius + 26 km. Grupurile sunt asteptate de mijloace de transport auto.

Capacitate de cazare

Tabara are o capacitate de 150 de locuri pe serie, dintre care 130 de locuri sunt sezoniere si 20 permanente, in cabane si pavilioane de 5 - 10 paturi.

Conditii de cazare

Cazarea in aceasta tabara se face in pavilioane si cabane cu camere de 5-10 paturi.

 

 

sau alta locatie care nu e in munte este in comuna ciugud langa satul drambar pe malul muresului in zona de agremet la umbra de salcii la 5 km de alba iulia

post-26135-1296679760_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mă lantz, i-ai ”furat” omului spițele ca să le pui la Nipră și i-ai lăsat opțiunea roții turnate? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genu si Petrica ne propun 2 locuri de campare, ambele situate pe valea Raului Mare, cu surse de apa si curent, la aprox 10 km de Cugir:

- primul este cel din foto 1, este un teren aflat chiar langa o pensiune cu ponei (cand ne imbatam, ne plimbam cu poneii-putere), raul e marcat cu albastru, etc...(pensiunea e 40 lei de pers)

post-263-1297195549_thumb.jpg

- al doilea teren este cel din poza 3, un teren mare, nu ne reanjeaza nimeni (in poza 2 este cea mai apropiata pensiune, aflata la vreun km, pt doritorii de cazare la pensiune/55 lei cazare/pers), teren mai frumos, la fel cu albastru e marcat Raul Mare, restul mai vedeti si voi.

post-263-1297195641_thumb.jpgpost-263-1297195712_thumb.jpg

post-263-1297195832_thumb.jpgpost-263-1297195867_thumb.jpg

post-263-1297195890_thumb.jpgpost-263-1297195898_thumb.jpg

post-263-1297195991_thumb.jpgpost-263-1297196003_thumb.jpg

 

 

 

 

Mesaj completat

Si un film cu drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne' e simplu: nu-mi plac gardurile, sa nu vad garduri . Ne trebuie un loc mai pierdut de lume daca o facem in natura. E parerea mea si nu o impun altuia. Inteleg ca sunt oameni care vor sa devansam cu o luna, jumatatea lui Iulie. Pe mien nu ma deranjeaza nici ideea asta. Hai sa mai strangem locatii si apoi facem un topic cu vot in privinta locatiei si vot in privinta datei aproximative (variante in care votezi anonim).

Mesaj completat

PS: multumim frumos celor care au batut drumul ca sa pozeze si filmeze. Varianta asta o sa fie prima intre optiunile de votare si in functie de voturi va fi aleasa

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara vot anonim. Voteaza altii pentru noi dupa aia. Pot sa inteleg pe oricine ca vrea in august ca in iulie are concediu cu familia sau ca el personal ar vrea in septembrie ca in august e legat de maini si de picioare la job. Pot accepta votul oricui fara probleme, dar nu ma simt confortabil ca o sa voteze 200 de anonimi si o sa vina 20 de prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu-mi plac gardurile, sa nu vad garduri .....sa devansam cu o luna, jumatatea lui Iulie. Pe mien nu ma deranjeaza nici ideea asta...

:) ..la boboci de ce te-ai campat langa gard, sa te traga curentu'..?

Si eu vreau mai devreme, sunt pentru iulie, este perioada ideala pentru un tur pe transalpina si tranfagarasean... In sept este uralul austriac, ma gandeam ca poate anul acesta... cine stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lunca Metesului cred ca ar fi un loc interesant de investigat, e dincolo de Ampoita si cautand pe net am dat de colectia asta de poze

https://picasaweb.google.com/Laura.Pinguin/...LuncaMetesului#

 

verdeata, copaci, parau, drumul e aproape, se vede si numarul de oameni care incap in locatie, trebuie doar vazut si intrebat la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine sa stabilim mai repede data; cum am zis unii programeaza concediul pe la inceputul anului! eu propun weekendul 29-30-31 iulie! Cine este pentru?!? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Aleco, mi-ai luat-o inainte, vroiam sa intreb, da' pe linga locurile alea ingradite nu exista si loc neingradit? Banuiesc ceva nesigur. La locul ingradit platesc camparea. OK. Personal sint de acord sa platesc camparea si la un loc neingradit. Asta nu o hatarasc numai eu. Despre votatul locatiei. Sa dea Domnul sa avem din ce alege. Nu sint de acord cu votatul anonim ( pe blat). Votam cei care ne stim ca vrem sa venim. Rog sa tinem cont de CEI CARE VOTEAZA. Ceva la modul cum a scris mai sus Owene. Voteaza 200 anonimi, vin 20-25 de prieteni si putem avea si surpriza sa fie o locatie anapoda. Personal NU am chef sa-mi hotarasca cineva care nu are nici in clin nici in mineca cu intrunirea UNDE, CIND si CUM se va face intrunirea. Se stiu cei care vin de acuma, asa ca sfatul meu este sa nu se "inghesuie" la votat. Nu stiu cit de calic, Hagi-Tudose, coate-goale, mate-fripte, sint eu. Dar i-mi vine sa-mi bag unghia in git atunci cind cineva i-si bate joc de mine pe banii mei. Nu stiu, dar ceva i-mi spune ca vom plinge dupa locatia de la 7 Scari. Pina atunci postati mai oameni buni posibile locatii. Ardeal-ule nu sta pe ginduri, stiu 3 comunisti care au pretentii minime de la o locatie, sa aiba un piriuas aproape unde sa ne putem spala, si in care sa ne putem pastra "fluidele" la rece, sa aiba citiva pomi sa poti sta la umbra lor ziua, sa nu fie deranjati de toti neavenitii, sa nu aiba garduri. Restul "conditiilor" ni le creem noi. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...