Sari la conținut

Accident Intre Unirii Si Alba Iulia


cobo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce numar de inmatriculare are,unde locuieste?..ne poti spune si asta pls?

 

Unde locuieste nu pot sa va spun, scria in procesul verbal de constatare dar nu am retinut iar numarul de inmatriculare este B 29 KUP dacie 1310 alba!

 

Haideti sa va arat niste poze, sa vada cei care merg fara echipament si nu sunt constienti de ce se poate intampla in cazul unui accident!

 

Acum cateva zile vorbeam cu un amic si il contraziceam, spunandu-i ca majoritatea motociclistilor sunt super oameni. Acum se pare ca mi-a dovedit contrariul.

 

sper sa ma ajute cineva!

post-2764-1159291681_thumb.jpg

post-2764-1159291691_thumb.jpg

post-2764-1159291700_thumb.jpg

post-2764-1159291711_thumb.jpg

post-2764-1159291721_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, este real, maica-mea m-a sunat si mi-a dat vestea, accidentul s-a petrecut chiar pe langa ea, o dacie a taiat fata motociclistului care mergea regulamentar si nu crosheta strada. Din cate am inteles motoristul era destul de bulversat si conservarul si-a luat doar putina bataie :peace: ...din nefericire erau gaborii in intersectie.

 

Da o mana de ajutor , ca poate erai tu in locul lui si fi sigur ca si el vorbea cu mama lui sa de`a declaratie in favoarea ta daca a vazut accidentul ! Pune`te totusi in locul lui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da echipament de ce nu purtai?..... nu stau eu sa te critic sau sa iti tin morala....pentru ca nu sunt in masura........ dar... nici macar manusi...offf...... sper c a dupa ce te vei vindeca.... daca nu te lasi de moto( sper ca nu) vei folosi echipament cat mai complet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ nuca :imi pare rau de patania ta si iti doresc sa te refaci cat mai repede cu putinta atat tu cat si motorul tau ...ca sa zic asa..

 

Cat despre chestia cu martorii ,daca nu este o chestie la "cald" , cam pute si il poti baga in belea pe cel care vrea sa te ajute pentru ca politistii o sa-si dea seama.Au experienta ,mai ales astia de la accidente.

 

Chestia asta trebuia sa fie "reglata" pe loc ca sa aiba credibilitate si sa ai un asa zis martor imediat cand ai fost la Politie dupa accident.

 

Nu ii mai subestimati pe politisti si mai ales nu incercati sa indreptati ceva printr-o ilegalitate.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, tu umbli cu forfecuta pe asa rani!Poti face o infecte foarte periculoasa!

Trebuie neaparat sa mergi la doctor sa te curete corespunzator daca tu nu te pricepi!Nu e de gluma!

Eu am tras o luna de zile cu o bubitza mult mai mica decat a ta....si m-am dus la doctor urgent ca mi se umflase mana.

 

Vindecare cat mai rapida!

Editat de myando79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuca, tu nu esti normal!!! Dar stii asta! Cine imi zicea mie sa nu mai merg fara manusi???? Mi-e rau cand ma uit la pozele alea! Si la forfecuta aia!!! Ai incercat sa-ti tai si venele? Iar ti-au crescut? Sper sa te vindeci repede. Sa-mi zici daca ti-e pofta de : chiftele, portocale, sau bomboane, da? Dar sa nu mai incerci sa te sinucizi, ca ti-am zis ca iti aduc oricum. Ai, in puii mei, grija de tine! :peace: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da echipament de ce nu purtai?..... nu stau eu sa te critic sau sa iti tin morala....pentru ca nu sunt in masura........ dar... nici macar manusi...offf...... sper c a dupa ce te vei vindeca.... daca nu te lasi de moto( sper ca nu) vei folosi echipament cat mai complet

 

Echipament nu am! Am dat toti banii pe motor!

 

Amice, esti idiot? ce ar trebui sa faca "comunitatea"? Sa inventeze martori?

 

PS. Mullta sanatate, Nuca!

 

Nu, nu este idiot, nimeni nu a spus ceva de fabricarea martorilor si pur si simplu s-a referit la faptul ca au trecut doua zile si cea care a vazut ce s-a intamplat nu spune nimic, nici macar nu m-a contactat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

Amice, esti idiot? ce ar trebui sa faca "comunitatea"? Sa inventeze martori?

 

PS. Mullta sanatate, Nuca!

 

Din moment ce conservarul a declarat altceva decat s-a intamplat mi se pare normal ca si el sa gaseasca cai pentru a ajunge la dreptate.

 

Insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce conservarul a declarat altceva decat s-a intamplat mi se pare normal ca si el sa gaseasca cai pentru a ajunge la dreptate.

 

Insanatosire grabnica

 

Dar Nuca nu a intentionat sa gaseasca alte cai pentru a-si dovedi nevinovatia, ci cred ca mai degraba a sperat ca mama acelui "motociclist", care a vazut accidentul, sa faca un efort si sa mearga sa depuna marturie.Nu stiu cum poti asista atat de impasibil la un asa accident si la o asa nedreptate.Fereasca Dumnezeu, dar intr-o buna zi ar putea s-o pateasca chiar fiul ei.Oare poate sa doarma linistita?Oare este impacata cu ea si cu gestul ei?

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar Nuca nu a intentionat sa gaseasca alte cai pentru a-si dovedi nevinovatia, ci cred ca mai degraba a sperat ca mama acelui "motociclist", care a vazut accidentul, sa faca un efort si sa mearga sa depuna marturie.Nu stiu cum poti asista atat de impasibil la un asa accident si la o asa nedreptate.Fereasca Dumnezeu, dar intr-o buna zi ar putea s-o pateasca chiar fiul ei.Oare poate sa doarma linistita?Oare este impacata cu ea si cu gestul ei?

 

Am citit toate posturile voastre si i-am raspuns si lui nuca ieri la mail...mama se afla intr-un taxiu care din intamplare s-a aflat pe langa locul accidentului. Maica-mea se indrepta spre aeroport, cu destinatia Spania. i-am spus si lui nuca k pare aiurea dar chiar nu are cum sa-l ajute, doar sa trimita o declaratie de acolo.

 

Si nu conteaza daca si eu sunt motociclist sau nu, maica-mea nu e motorista...e chiar impotriva acestui lucru si colac peste pupaza din ziua respectiva nu mai este in tara si daca era in tara nu era alegerea mea daca ea vroia sa depuna marturie sau nu ... nu e vina mea, chiar nu am ce face ... si ... bea mersi pentru "urari", nush cum o sa doarma mama cand o sa cad, nu am pus-o inca in aceasta ipostaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate posturile voastre si i-am raspuns si lui nuca ieri la mail...mama se afla intr-un taxiu care din intamplare s-a aflat pe langa locul accidentului. Maica-mea se indrepta spre aeroport, cu destinatia Spania. i-am spus si lui nuca k pare aiurea dar chiar nu are cum sa-l ajute, doar sa trimita o declaratie de acolo.

 

Si nu conteaza daca si eu sunt motociclist sau nu, maica-mea nu e motorista...e chiar impotriva acestui lucru si colac peste pupaza din ziua respectiva nu mai este in tara si daca era in tara nu era alegerea mea daca ea vroia sa depuna marturie sau nu ... nu e vina mea, chiar nu am ce face ... si ... bea mersi pentru "urari", nush cum o sa doarma mama cand o sa cad, nu am pus-o inca in aceasta ipostaza.

 

 

Si cand se va intoarce totusi???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca intervin insa mama ta mai stie carei companii de taxiuri apartine masina care a dus -o spre aeroport? Este posibil ca si taximetristul sa poata da o declaratie daca il gasiti

Editat de sue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca intervin insa mama ta mai stie carei companii de taxiuri apartine masina care a dus -o spre aeroport? Este posibil ca si taximetristul sa poata da o declaratie daca il gasiti

 

 

Nu stiu exact, dar din ce am inteles, taximetristul nici nu a oprit si ar fi zis ceva de genul :"da-i dreaq sa se mai curetze" adik tipic unui taximetrist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...