Sari la conținut

Accident Str.Agricultori cu Str.Tepes Voda


rob3rtyn0
 Share

Postări Recomandate

Astazi in jurul orei 17.00 a avut loc un accident in intersectia mentionata in titlu.Din cate am inteles riderul cu un BMW(nu stiu modelul) nu a acordat prioritate la trecerea prin intersectie sau a intrat prea mult sa se asigure.Atat riderul cat si pasagera au fost luati cu ambulanta Smurd si cred ca sunt in afara oricarui pericol(sper sa nu ma insel).

Daca vreun cunoscut citeste acest topic vreau sa mentionez ca am trecut prin zona dupa vreo ora de la accident si am gasit pe jos un capac de carena triunghiular in stare buna . Astept un pm sa-l inapoiez .

Sanatate maxima celor implicati in accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Amramas ingrozit ieri si azi cind am vazut ca majotitatea motocicletelor abia iesite pe strazi anul acesta aveau 2 si pasager(a). Macar 4-5 iesiri pt dezmortzire si acomodare inainte de a lua si pasager.

Mesaj completat

Amramas ingrozit ieri si azi cind am vazut ca majotitatea motocicletelor abia iesite pe strazi anul acesta aveau si pasager(a). Macar 4-5 iesiri pt dezmortzire si acomodare inainte de a lua si pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amramas ingrozit ieri si azi cind am vazut ca majotitatea motocicletelor abia iesite pe strazi anul acesta aveau 2 si pasager(a). Macar 4-5 iesiri pt dezmortzire si acomodare inainte de a lua si pasager.

Mesaj completat

Amramas ingrozit ieri si azi cind am vazut ca majotitatea motocicletelor abia iesite pe strazi anul acesta aveau si pasager(a). Macar 4-5 iesiri pt dezmortzire si acomodare inainte de a lua si pasager.

:laugh: Doamne...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Doamne...

 

ma mir cum de nu citesc mai de mai multe accidente - probabil ca multi conservari au stat in casa

 

nu inteleg de ce dai cu :"Doamne"?!

 

la ce am vazut astazi pe strazi din partea motociclistilor nici nu se poate cu alte urmari - 80% dintre cei pe doua roti azi au fost teribilisti

am hoinarit vreo ora si ceva pe aviatorlor dupa ce am parcat masina

 

dar din acea ora nu am putut pune cap la cap 5 minute de liniste

 

tobe goale, viteza de abia destingeai culoare - depasirea coloanei peste liniile continuie (pe contrasens) de semnalizare nu mai zic

 

dar am vazut si grupulete linistite - regulamentar grupati, decente dar prea putine ( din pacate am suficiente degete sa ii numar pe toti)

 

iar pe seara un retard cu un iersais ... m-a uimit ... lui ii era suficienta pozitia, pe elizabeta forja maxima

 

cat despre baiatul cu BMW-ul

pai daca nu cascati voi ochii ... cine sa ii caste pentru voi?

luati naibii in considerare ca:

temperatura nu este tocmai cea ideala

asfaltul nu e chiar curat (urme de nisip, substante date asta iarna)

cauciucul rece

lichidul de frana presupun ca e de cand a cumparat mobra

"conservarii" asculta linistiti muzica in masina - s-au dezobisnuit cu prezenta nostra

Nu ati facut re-acomodarea cu mobra voastra (50 m in parcare nu inseama ca te-ai obisnuit iar cu mobra)

pasagerul momentan nu ar trebui sa existe

 

iar un 636 in seara asta oprit in victoriei de un echipaj de politie (tobe goala probabil)

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmw-ul este la mine in curte. il rog pe proprietar sa ia legatura cu mine. motorul il predau numai daca imi arata talonul. am iesit imediat dupa izbitura, pilotul intins in mijlocul strazii, pasagera sprijinita de un copac. au fost luati cu 2 salvari SMURD. motociclistul nu a acordat prioritate si s-a infipt intr-o duba.

ce ai gasit tu, bucata aia de plastic, este de la duba si nu de la bmw. moto: BMW F650 ST, a trebuit sa ii dau jos aripa ca sa il pot impinge. disc fata stramb, am semnat un proces verbal cu politia, motocicleta se afla in custodia mea. nu stiu nimic de starea pilotului si/sau pasagera. pop 0744374260

Editat de popp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul al sezonului, bine ca nu s-a lasat cu IML cum sunt de obicei deschiderile de sezon la noi.

Dupa motocicleta n-ar fi vorba de ceva reisar, sunt alte motoare specializate in liniute prin Vatra Luminoasa.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir cum de nu citesc mai de mai multe accidente - probabil ca multi conservari au stat in casa

 

nu inteleg de ce dai cu :"Doamne"?!

 

la ce am vazut astazi pe strazi din partea motociclistilor nici nu se poate cu alte urmari - 80% dintre cei pe doua roti azi au fost teribilisti

am hoinarit vreo ora si ceva pe aviatorlor dupa ce am parcat masina

 

dar din acea ora nu am putut pune cap la cap 5 minute de liniste

 

tobe goale, viteza de abia destingeai culoare - depasirea coloanei peste liniile continuie (pe contrasens) de semnalizare nu mai zic

 

dar am vazut si grupulete linistite - regulamentar grupati, decente dar prea putine ( din pacate am suficiente degete sa ii numar pe toti)

 

iar pe seara un retard cu un iersais ... m-a uimit ... lui ii era suficienta pozitia, pe elizabeta forja maxima

 

cat despre baiatul cu BMW-ul

pai daca nu cascati voi ochii ... cine sa ii caste pentru voi?

luati naibii in considerare ca:

temperatura nu este tocmai cea ideala

asfaltul nu e chiar curat (urme de nisip, substante date asta iarna)

cauciucul rece

lichidul de frana presupun ca e de cand a cumparat mobra

"conservarii" asculta linistiti muzica in masina - s-au dezobisnuit cu prezenta nostra

Nu ati facut re-acomodarea cu mobra voastra (50 m in parcare nu inseama ca te-ai obisnuit iar cu mobra)

pasagerul momentan nu ar trebui sa existe

 

iar un 636 in seara asta oprit in victoriei de un echipaj de politie (tobe goala probabil)

 

eram in proba speciala azi pe dealu negru venind de la arad, enervat ca un tantalau nu se da la o parte dupa ce depaseste. fiara mea sare de zice ca-i atinsa cu fioeru rosu, cand, in fata mea, culcat pe ea, unu cu un motor negru culcat pe sosea si intrat pe banda mea. mi-a parait si abe-esu si buretele de la scaun strans cu curu. eram sigur ca nu-l ratez, si totusi n-am simtit nimic.

 

la vo 3km altul, asta si cu pasager(a).

depaseste pe linie continua, intra peste banda mea cu toate ca vede ca n-are loc, si o zmuceste si mai tare adanc pe banda mea de m-a scos pe praf. l-o fi speriat ala pe care-l depasea. eu avem la vo 80.

daca era mandra la volan se lasa cu ambulante.

 

dupa aia am lasat-o mai moale, altfel cred ca mai aveam exemple.

 

nene sincer, cam au dreptate oamenii sa ne considere cum ne considera.

nu exista bun simt si datorita nesimtitilor platim toti.

Mesaj completat

Primul al sezonului, bine ca nu s-a lasat cu IML cum sunt de obicei deschiderile de sezon la noi.

Dupa motocicleta n-ar fi vorba de ceva reisar, sunt alte motoare specializate in liniute prin Vatra Luminoasa.

 

mai asteapta si tu nitel ca vine. la ce-am vazut astazi, nu va intarzia prea mult

 

ce m-a surprins astazi a fost traficul redus.

de regula cand vin duminica de la arad am o medie de 55km/h. azi am avut 80.

probabil pretul la benzina a facut ca masinile sa stea acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni... Mai lasati-o cu generalizatiile astea ca abia a inceptu sezonu. Macar voi abtineti-va. La fel cum 500 de insi aud un bezmetic dind forje printre blocuri si spun ca au auzit 500 de motociclisti dind forje, la fel si voi vedeti 2-3 gata sa o comita si zbang stampila... toti motoretistii alea... alea.

 

De la restul populatiei nu am pretentii dar macar noi sa nu de autoflagelam aiurea.

 

Eu cred ca oricine rateaza o masina la limita pe o gafa zice mersi si invata din experienta. daca nu... asta e. fiecare cu barba lui.

 

 

Tsunami, am inteles ca nu ti-au picat bine la stomac citeva intilniri cu moto din uichend dar las-o mai jos cu 'sper sa va rupeti giturile prin copaci, etc"... ca nu stii de unde sare iepurele si iti cautam posturile belicoase pe forum sa ti le aratam ca sa vezi sa nu vorbesti inainte de finish.

 

 

Da, abia a inceput sezonul si multi de fericire si furnicaturi in incheietura mainii drepte ii cam dau drumu la vale si da unii dintre noi o si comit. Vreti sa faceti o fapta buna... repetati sfatul sa se (re)ia usurel mobrismul ca sint reflexele amortite si gata.

 

Cind faci observatie cuiva, care e clar in eroare, facindu-l de toata ocara si urindu-i sa-si rupa gitul sansele ca respectivul sa invete ceva sint nule si neavenite... pentru ca prima lui reactie la ce ii spui este negativa si blocheaza dispozitia lui catre sfaturile tale. Ceea ce obtii este doar o ventilare a frustrarilor personale (justificate cum e cazul lui Tsunami sau nu) care are aport constructiv zero.

 

Eu am fost norocos... nu am intilnit ieri nici un inconstient, numa baieti (si fete) salon. Cine stie... o fi zen-ul.

 

 

 

Multa sanatate motoretistilor implicati in pocneala asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul al sezonului, bine ca nu s-a lasat cu IML cum sunt de obicei deschiderile de sezon la noi.

Dupa motocicleta n-ar fi vorba de ceva reisar, sunt alte motoare specializate in liniute prin Vatra Luminoasa.

 

Nop... primul e ala de pe Iancului, cu Kawasaki + Renault Clio, din data de 11 martie :laugh:

 

Sper sa nu ajungem sa ne bucuram cand vedem cateva zile fara topic nou deschis la Accidente... ca au mai fost cazuri in trecut cu "ziua si accidentul"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram in proba speciala azi pe dealu negru venind de la arad, enervat ca un tantalau nu se da la o parte dupa ce depaseste. fiara mea sare de zice ca-i atinsa cu fioeru rosu, cand, in fata mea, culcat pe ea, unu cu un motor negru culcat pe sosea si intrat pe banda mea. mi-a parait si abe-esu si buretele de la scaun strans cu curu. eram sigur ca nu-l ratez, si totusi n-am simtit nimic.

 

la vo 3km altul, asta si cu pasager(a).

depaseste pe linie continua, intra peste banda mea cu toate ca vede ca n-are loc, si o zmuceste si mai tare adanc pe banda mea de m-a scos pe praf. l-o fi speriat ala pe care-l depasea. eu avem la vo 80.

daca era mandra la volan se lasa cu ambulante.

 

dupa aia am lasat-o mai moale, altfel cred ca mai aveam exemple.

 

nene sincer, cam au dreptate oamenii sa ne considere cum ne considera.

nu exista bun simt si datorita nesimtitilor platim toti.

Mesaj completat

 

 

mai asteapta si tu nitel ca vine. la ce-am vazut astazi, nu va intarzia prea mult

 

ce m-a surprins astazi a fost traficul redus.

de regula cand vin duminica de la arad am o medie de 55km/h. azi am avut 80.

probabil pretul la benzina a facut ca masinile sa stea acasa

 

 

 

HEHE... tu ai km la activ... norocul lor ; pe de alta parte... am iesit, ne-am dat si tare... dupa 4 luni de stat cu harleyul prin casa si uitandu-ma zi de zi la ce bibelou a primit sotia de Craciun... :laugh: oricum prudenta...zic eu a facut diferenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir cum de nu citesc mai de mai multe accidente - probabil ca multi conservari au stat in casa

 

nu inteleg de ce dai cu :"Doamne"?!

 

la ce am vazut astazi pe strazi din partea motociclistilor nici nu se poate cu alte urmari - 80% dintre cei pe doua roti azi au fost teribilisti

am hoinarit vreo ora si ceva pe aviatorlor dupa ce am parcat masina

 

dar din acea ora nu am putut pune cap la cap 5 minute de liniste

 

tobe goale, viteza de abia destingeai culoare - depasirea coloanei peste liniile continuie (pe contrasens) de semnalizare nu mai zic

 

dar am vazut si grupulete linistite - regulamentar grupati, decente dar prea putine ( din pacate am suficiente degete sa ii numar pe toti)

 

iar pe seara un retard cu un iersais ... m-a uimit ... lui ii era suficienta pozitia, pe elizabeta forja maxima

 

cat despre baiatul cu BMW-ul

pai daca nu cascati voi ochii ... cine sa ii caste pentru voi?

luati naibii in considerare ca:

temperatura nu este tocmai cea ideala

asfaltul nu e chiar curat (urme de nisip, substante date asta iarna)

cauciucul rece

lichidul de frana presupun ca e de cand a cumparat mobra

"conservarii" asculta linistiti muzica in masina - s-au dezobisnuit cu prezenta nostra

Nu ati facut re-acomodarea cu mobra voastra (50 m in parcare nu inseama ca te-ai obisnuit iar cu mobra)

pasagerul momentan nu ar trebui sa existe

 

iar un 636 in seara asta oprit in victoriei de un echipaj de politie (tobe goala probabil)

Domnu' Delu cum le stii tu pe toate ca un om mare!Am oprit sa dau o mana de ajutor,era un accident,in cazul in care nu ai observat,iar toba mea nu e goala,si nu vad care ar fii problema ta in legatura cu asta...Cainele moare de drum lung...

 

Mesaj completat

Domnu' Delu cum le stii tu pe toate ca un om mare!Am oprit sa dau o mana de ajutor,era un accident,in cazul in care nu ai observat,iar toba mea nu e goala,si nu vad care ar fii problema ta in legatura cu asta...Cainele moare de drum lung...

Aaa...si inca ceva,ca acum am vazut la ce ora ai postat,din cate imi aduc aminte pe la 9 s-a intamplat treaba asta,tu ce ai facut,te-ai dus repede sa scrii pe forum? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Delu cum le stii tu pe toate ca un om mare!Am oprit sa dau o mana de ajutor,era un accident,in cazul in care nu ai observat,iar toba mea nu e goala,si nu vad care ar fii problema ta in legatura cu asta...Cainele moare de drum lung...

 

deci tu erai ... daca sa iti raspund la faza cu cainele ... "Daca taceai ... "

 

bunul samaritean :D - cei 150 de motociclisti in parcarea de la victoriei erau niste "gunoaie umane egoiste" numai tu ai (fost) oprit ... de unu din cele 3 echipaje ale politiei

 

chiar ... acum ma intreb ... de ce imi pierd eu timpul sa iti raspund?

 

doar nu imi ridica mie talonul!

dar e totusi posibil sa "luati" pe cineva drag mie din teribilismul vostru

 

cat despre toba eu am scris probabil!

puteai fi oprit din multe motive - dupa freza te-as incadra la neacordare de prioritate sau sau depasirea liniei continue (probail :laugh:)

 

PS esti retard eu am trecut pe la 5:30 pe acolo, deci e clar ziceam de altcineva

dar e bine ca te-ai simtit - dupa cum ziceam daca taceai filozof ramaneai tantalaule

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in parcare cand l`a oprit pe baiatul cu 636 verde , cred ca l`a tinut peste jumate de ora si din ce am auzit nu avea permis..acuma poate nu discutam de aceiasi persoana , cine stie..:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tu erai ... daca sa iti raspund la faza cu cainele ... "Daca taceai ... "

 

bunul samaritean :P - cei 150 de motociclisti in parcarea de la victoriei erau niste "gunoaie umane egoiste" numai tu ai (fost) oprit ... de unu din cele 3 echipaje ale politiei

 

chiar ... acum ma intreb ... de ce imi pierd eu timpul sa iti raspund?

 

doar nu imi ridica mie talonul!

dar e totusi posibil sa "luati" pe cineva drag mie din teribilismul vostru

 

cat despre toba eu am scris probabil!

puteai fi oprit din multe motive - dupa freza te-as incadra la neacordare de prioritate sau sau depasirea liniei continue (probail :laugh:)

 

PS esti retard eu am trecut pe la 5:30 pe acolo, deci e clar ziceam de altcineva

dar e bine ca te-ai simtit - dupa cum ziceam daca taceai filozof ramaneai tantalaule

D-abia astept sa ne vedem!Sa te vad daca o sa mai ai toate jignirile astea cu tine!

Mesaj completat

puteai fi oprit din multe motive - dupa freza te-as incadra la neacordare de prioritate sau sau depasirea liniei continue (probail :D)

Dupa burta eu te-as incadra la elefanti de mare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...si uite cum a inceput ironia,caterinca si bascalia....tipic!

 

sanatate celor implicati in accident iar pt restu...atentie mare si drumuri libere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni... Mai lasati-o cu generalizatiile astea ca abia a inceptu sezonu. Macar voi abtineti-va. La fel cum 500 de insi aud un bezmetic dind forje printre blocuri si spun ca au auzit 500 de motociclisti dind forje, la fel si voi vedeti 2-3 gata sa o comita si zbang stampila... toti motoretistii alea... alea.

 

De la restul populatiei nu am pretentii dar macar noi sa nu de autoflagelam aiurea.

 

Eu cred ca oricine rateaza o masina la limita pe o gafa zice mersi si invata din experienta. daca nu... asta e. fiecare cu barba lui.

 

 

Tsunami, am inteles ca nu ti-au picat bine la stomac citeva intilniri cu moto din uichend dar las-o mai jos cu 'sper sa va rupeti giturile prin copaci, etc"... ca nu stii de unde sare iepurele si iti cautam posturile belicoase pe forum sa ti le aratam ca sa vezi sa nu vorbesti inainte de finish.

 

 

Da, abia a inceput sezonul si multi de fericire si furnicaturi in incheietura mainii drepte ii cam dau drumu la vale si da unii dintre noi o si comit. Vreti sa faceti o fapta buna... repetati sfatul sa se (re)ia usurel mobrismul ca sint reflexele amortite si gata.

 

Cind faci observatie cuiva, care e clar in eroare, facindu-l de toata ocara si urindu-i sa-si rupa gitul sansele ca respectivul sa invete ceva sint nule si neavenite... pentru ca prima lui reactie la ce ii spui este negativa si blocheaza dispozitia lui catre sfaturile tale. Ceea ce obtii este doar o ventilare a frustrarilor personale (justificate cum e cazul lui Tsunami sau nu) care are aport constructiv zero.

 

Eu am fost norocos... nu am intilnit ieri nici un inconstient, numa baieti (si fete) salon. Cine stie... o fi zen-ul.

 

 

 

Multa sanatate motoretistilor implicati in pocneala asta.

 

da amice, sa dea dracu de nu-s frustrat in fata inconstientei.

si stii de ce?

hai sa zicem ca io am vana sa-i feresc. cand sunt cu motoru sau cu masina conduc si sunt respeonsabil pe ce fac. nu ma bazez pe altii sa ma fereasca.

sunt pregatit sa feresc eu. sa zic ca daca o sa lovesc pe careva sa am ghinion.

si am toata intelegerea si compasiunea pentru cel care greseste si invata ca de nu-l feream eu era istorie. dar cand ii vad ca nu invata nimic si mai sunt si un pericol pentru viata altora, asta n-o mai inteleg.

imi place si mie sa-i vad lungiti pe sosea si ma rog sa nu dea de praf sa-i vad lungiti pe strada, chiar am emotii, dar sa-l vad in fata mea la 30m pe banda mea venind catre mine si el o accelereaza stiind ca il voi feri, eu in acceleratie la 80 in urcare, ma intreb care mai e siguranta in traficul din romania? ca asa cum ti-am zis e doar o chestie de timp pana ii vezi la accidente, daca nu inveti nu se poate altfel, atunci, sper le doresc sa si-o faca singuri sa nu loveasca vreun nevinovat, care chiar si fara julituri ar ramane marcat pentru restul vietii ca a luat viata unui inconstient de multe ori cu familie, si de multe ori si cu pasager.

ai urmarit cateii care au invatat sa treaca strada pe trecere si langa oameni?

ei, aia care nu invata chestia asta, n-ajung la 1 an.

 

nici eu n-am intalnit decat vreo 4 grupuri. 2 foarte agresive intre rm valcea si pitesti.

in rest, stau cu ochii beliti si verific spatele cam o data la 7-8 secunde (m-a urmarit mandra odata). cand ii vad am semnalul pus si-s gata sa-i ajut sa se duca. indiferent daca multumesc sau nu (apropo, in franta sunt agresivi dar respecta alti motociclisti/soferi si intotdeauna am parte de multumiri inapoi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e?! gata?! am terminat de boncaluit?! mai avem dureri in muschi?! :laugh:

mai bine aflam cum il cheama pe omul accidentat si poate aflam ceva de starea lui decat sa ne rupem pe forum.

cum spuneam astept vesti de la accidentat sau rude/prieteni

motorul e bine sanatos la mine in curte

popp 0744374260

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la politie sa aflu ceva de starea baiatului dar mi-au spus sa sun in data de 17 cand sunt agentii care au lucrat in ziua respectiva. La spital nu au putut sa-mi spuna nimic daca nu stiu numele baiatului.

@popp - tu stai in zona? eu stau p agricultori la 76 tu p unde stai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la politie sa aflu ceva de starea baiatului dar mi-au spus sa sun in data de 17 cand sunt agentii care au lucrat in ziua respectiva. La spital nu au putut sa-mi spuna nimic daca nu stiu numele baiatului.

@popp - tu stai in zona? eu stau p agricultori la 76 tu p unde stai?

 

 

tot pe agricultori stau si eu. la doi pasi de accident

 

numarul de inmatriculare: B -- XYD

Editat de popp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot pe agricultori stau si eu. la doi pasi de accident

 

numarul de inmatriculare: B -- XYD

 

Nu cred ca te-am vz pe strada(sau nu am bagat de seama). Eu am un k1 albastru de 600. Credeam ca ai gixeru ala negru care era pe tepes :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conducatorul motocicletei este un tip la 45 de ani .echipat bine.

Este internat la spitalul floreasca ,ortopedie et.2

Are fractura de tibie si peroneu si fractura de clavicula.Dupa cate spunea nu are pe nimeni in bucuresti

Ce este nasol e ca nu avea asigurarea obligatorie la zi.Are ceva de tras cu fracturile in rest e bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...