Sari la conținut

BMW Camp


Angi
 Share

Postări Recomandate

Am ajuns si noi cu bine, fara incidente, doar putina ploaie pe autostrada...nesemnificativ in comparatie cu cata apa am inghitit pana acum.

Ca impresii...ce sa spun. Super fain, chiar daca ploaia ne-a cam incurcat nitel.

Oamenii de calitate, decenta, voie buna si multa distractie. E drept ca sambata am pus cornu-n perna mai devreme, dar datorita si lipsei lui Bachus, dar si a ploii care nu ne-a lasat sa respiram.

 

Tura de sambata am tras-o de unu' singur (eram prea mahmur sa plec la 10.30 deodata cu restul echipei ) pana la izvoarele Tarnavei, la vreo 20 de km de Varsag. Sincer, nu m-am putut rabda sa nu dau macar de 2 ori cu Scarverul de pamant, unde era namolul mai mare.

In incheiere nu-mi ramane decat sa sper sa fim cu totii sanatosi si sa ne vedem cu bine la editia din 2012.

Cele bune !

 

:cheers: :friends:

 

IMG_1396.jpg

 

IMG_1297.jpg

 

IMG_1365.jpg

 

IMG_1358.jpg

 

IMG_1338.jpg

 

IMG_1315.jpg

 

 

 

Restul pozelor AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Incep sa ma umplu de spume :angryfire:

Mi se pare de 2 bani sa retragi rezervarea pentru camera cu o zi doua inainte de eveniment! Stiu ca pentru majoritatea motivul real este prognoza meteo si nu balivernele pe care mi le-ati turnat!

Voi astia care v-ati retras rezervarile in ultimele cateva zile, la anu' v-ati lins pe bot de rezervare la BMW-Camp! :finger:

 

Angi, ce nu stii este ca eram un grup mai mare care trebuia sa venim si cu copii cu doua masini (in principal din cauza ca nu aveam unde sa-i lasam si in al doilea rand ca stiu ca s-ar fi distrat). Prognoza meteo nefavorabila (copiilor) dar si lipsa banilor a facut sa ne retragem mai multi; faptul ca a fost pe ultima suta de metri dovedeste ca chiar ne-am straduit sa nu o facem si daca am facut-o a fost cu parere de rau.

 

Necunoscand cele de mai sus și mie mi se pare de doi bani sa arati muje la lume pe forum; ca sa nu mai zic ca n-ai specificat pe undeva (sau eu n-am vazut) ca daca cineva se retrage nu-si primeste avansul inapoi. Inteleg, daca a ramas o camera neocupata din cauza ca s-a retras cineva in ultimul moment e normal sa nu returnezi avansul, dar daca a fost vanduta mai departe camera, deci nu a incurcat pe nimeni ca s-a retras, este tot de doi bani sa iei banii omului in mod arbitrar.

 

In rest... sunt sigur ca v-ati distrat si fara noi, ai ales stiind cum a fost anu trecut :D

 

Eu intrasem sa ma uit pe poze... bravo Yzu thumb.gif

Editat de Lupul Gri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

..Lupule..treaba sta cam asa:

Daca faci o rezervare achiti un avans si daca te rasucesti pierzi banii!

Si asta in absolut orice domeniu..

Daca sustii altceva inseamna ca nu cunosti notiunea de AVANS!

Faptul ca ati renuntat din cauza vremii, sau a copiilor este problema voastra!

Si mai penibila mi se pare scuza cu lipsa banilor..pai daca nu aveti bani stati acasa prieteni, nu incurcati lumea..de ce ati mai facut rezervare daca stiati ca nu dispuneti de resurse?

Va bazati ca o sa castigati la loto intre timp?

Eu am vazut oameni care spuneau ca n-o duc grozav cu banii si totusi erau acolo, la cort..nu mi s-a parut, cu foarte mici exceptii, ca ma invart printre oameni pe care-i dau banii afara din casa..si totusi au venit si ne-am simtit extraordinar!

S-a discutat seara cu toata lumea problema asta a voastra, care ati renuntat in ultimul minut la rezervare si absolut toti i-au spus lui Angi sa nu dea niciun ban inapoi, tocmai din motivele de mai sus..

Angi este un baiat fin cu caracter..daca oricare altul ar fi organizat asta clar nu vedeati niciun leu inapoi..

Va doresc cele bune si mai multa seriozitate..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh.. n-o să despic firu in patru pe tema asta, mai ales ca eu nu am facut rezervare; doar am subliniat ca nu a fost vreo conditie de la inceput ca cine se retrage pierde avansu si asta a fost stabilit ulterior, dar pot intelege aspectul asta; mai tare m-a deranjat muja aratata, atata tot, dar cunoscandu-l pe Angi pot sa trec si peste asta.

 

Oricum, n-ar fi rau sa mai puneti si niste poze, ca sa ne ofticam si noi care n-am fost din indiferent ce motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh.. n-o să despic firu in patru pe tema asta, mai ales ca eu nu am facut rezervare; doar am subliniat ca nu a fost vreo conditie de la inceput ca cine se retrage pierde avansu si asta a fost stabilit ulterior, dar pot intelege aspectul asta; mai tare m-a deranjat muja aratata, atata tot, dar cunoscandu-l pe Angi pot sa trec si peste asta.

 

Oricum, n-ar fi rau sa mai puneti si niste poze, ca sa ne ofticam si noi care n-am fost din indiferent ce motiv.

 

Poze.....BMW Camp, Cheile Varghisului , Salina Praid.

post-41462-0-31979400-1312198876_thumb.jpg

post-41462-0-00257000-1312198916_thumb.jpg

post-41462-0-63313900-1312198944_thumb.jpg

post-41462-0-06352100-1312198961_thumb.jpg

post-41462-0-33344800-1312198992_thumb.jpg

post-41462-0-85818000-1312199049_thumb.jpg

post-41462-0-07249200-1312199092_thumb.jpg

post-41462-0-21954400-1312199128_thumb.jpg

post-41462-0-48396200-1312199153_thumb.jpg

post-41462-0-46127900-1312199194_thumb.jpg

post-41462-0-98713600-1312199221_thumb.jpg

post-41462-0-04950500-1312199253_thumb.jpg

post-41462-0-49624700-1312199280_thumb.jpg

post-41462-0-81697700-1312199318_thumb.jpg

post-41462-0-56150300-1312199342_thumb.jpg

post-41462-0-59401600-1312199362_thumb.jpg

post-41462-0-07045600-1312199397_thumb.jpg

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......... ca sa nu mai zic ca n-ai specificat pe undeva (sau eu n-am vazut) ca daca cineva se retrage nu-si primeste avansul inapoi. Inteleg, daca a ramas o camera neocupata din cauza ca s-a retras cineva in ultimul moment e normal sa nu returnezi avansul, dar daca a fost vanduta mai departe camera, deci nu a incurcat pe nimeni ca s-a retras, este tot de doi bani sa iei banii omului in mod arbitrar.

 

SJJ si Knox si-au primit deja banii. Chiar daca toata lumea mi-a spus sa nu fiu prost si sa nu mai dau nimic inapoi, isi vor mai primi banii inapoi SNX666 care m-a anuntat cu doua saptamani inainte si Kitkat care m-a anuntat cu doua zile inainte. Pentru toti acestia am avut timp sa fac inlocuirile.

Singurul care pierde avansul este Nervoptik care m-a anuntat joi seara. Eu aveam cortul pregatit si vroiam sa stau clar la cort. Pentru ca a fost prea tarziu am hotarat sa iau eu camera. Am stat singur in camera si am platit restul de 70 lei pentru achitarea camerei. Deci, avansul lui s-a dus gazdei si n-am sa il dau eu inapoi.

 

Am sa te rog ca pe viitor sa ai bunul simt si, inainte sa faci afirmatii, sa te informezi mai temeinic asupra situatiei. E de 2 bani sa te apuci sa urli pe aici ca bag eu bani in buzunar.

 

Pentru ca aveam impresia ca suntem oameni si avem cuvant, nu mi se parea normal sa fac reguli stricte precum cea care prevede pierderea avansului, dar pe viitor voi face si astfel de reguli.

 

Si nu in ultimul rand, ma intreb ce-ar fi zis cei care s-au retras in ultimele cateva zile daca le-as fi spus cu o zi doua inainte ca le anulez rezervarea invocand nu stiu ce motive, spre exemplu faptul ca este vremea prea frumoasa si exista niste oameni care platesc mai mult pentru camera? Le-ar fi convenit sa se trezeasca cu o zi sau doua inainte fara rezervare? E, acelasi lucru e valabil si in celalalt sens, in sensul meu. Eu nu sunt firma de turism si nici ei nu sunt clientii mei care-mi aduc profit, deci lucrurile ar fi trebuit sa decurga altfel intre noi, mai prieteneste. Nu mi se pare ok sa-mi dai flit doar pentru ca se anunta vreme proasta.

 

In fine, acum nu mai conteaza. Am mai invatat ceva si data viitoare voi fi mai pregatit. Deci, tot eu am de castigat :D

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Iar pentru cei care au venit, ma bucur ca ne-am vazut! A fost o reala placere. Astept cu nerabdare sa ne revedem :cheers:

Salutari speciale celor care sunt deja in al 2-lea an de participare la bmw camp :friends:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

----------------------------------------------------------------------------

 

Iar pentru cei care au venit, ma bucur ca ne-am vazut! A fost o reala placere. Astept cu nerabdare sa ne revedem :cheers:

Salutari speciale celor care sunt deja in al 2-lea an de participare la bmw camp :friends:

 

Pentru cei care s-au retras si platisera avans le recomand ca alta data sa anunte tot pe forum acest lucru, asa isi gaseau usor inlocuitor si primeau banii inapoi. Oricum un avans inseamna ca iti asumi niste responsabilitati si riscuri.

Cit despre intilnire a fost mult mai reusita ca cea de anul trecut si ca locatie in special si ca zona, peisaj, trasee, felicitari pentru alegere, pentru eforturile organizatorilor si sa ne vedem sanatosi la anul!

post-48168-0-48773400-1312209405_thumb.jpg

post-48168-0-67788400-1312209482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca a fost o intalnire reusita,si organizarea buna bravo Angi si la mai mare, traseele ce le-am facut au fost super vremea a fost pana la urma destul de buna, nici daca era canicula nu era prea bine, oameni faini, cei care au facut rezervarea dupa parerea mea trebuia sa intrebe inainte in caz ca renunta daca li se mai returneaza avansul pentru ca omul si-a luat un angajament pentru n camere inchiriate iar proprietarul ramane cu ele nevandute.

Cazati-va fratilor la cort si nu aveti batai de cap cu rezerarea si nerezervarea, ce-i mai frumos sa auzi noaptea greierii, susurul apei, ca doar e vara si poate aveti si norocul(sau nu) sa-ncurce vreo cucoana noaptea cortul la-ntoarcere :wink: :tempted: ,in plus la cort ai si avantajul ca nu scartaie patul.

sa ne-ntalnim sanatosi si la anu': la mai mare ...fara rezervare. :cheers:

Editat de 66c-bmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepusem o povestire mai detaliata dar parca nu-si au rostul prea multe detalii. Pe scurt, chiar daca anul asta au fost mai putine corturi comparativ cu anul trecut, in total am fost mai multi oameni, cred ca undeva pe la 30 de motoare. Vremea a fost mult mai frumoasa decat a fost prezentata in prognoze. Tot drumul din buc. pana acolo am mers numai pe soare, chiar parca un pic prea cald pentru gustul meu. Primul dus de vreo 20 de minute a inceput abia pe la 4-5. Parca a mai dat o stropeala sau doua vineri dar nimic grav. Seara s-a facut focul de tabara si s-a cantat la chitara pana tarziu in noapte.

Sambata cam toata lumea a fost pe traseu. Noi am fost la Cheile Varghis, undeva in jur de 10-12 motoare. Ceilalti s-au dus prin alte locuri in vizita asa ca tabara a ramas aproape goala. Nu cred ca au fost prea multi care sa-i intampine pe cei care au venit sambata in vizita. La chei a fost destul de dragut. Vreo doua pesteri pe malul unui rau au fost asa zis punctul forte al plimbarii. Jumatate din grup a plecat mai devreme iar eu cu Gabi, CuCun, THC si Smar2 am ramas putin in urma si ne-am delectat copios cu o frumoasa pana de cauciuc. Sincer, a fost chiar distractie cu pana aia. Dupa ce am montat si demontat roata de vreo doua ori, am reusit sa rezolvam problema si am ajuns in tabara pe la un 6. Am inceput concursul de Miss unde castigatoare a iesit frumoasa mobra a lui Ovideo, un GS 1200 alb, o frumusete de motor :rolleyes: Pe seara am mai facut un scurt foc de tabara pe care l-am continuat pe terasa pensiunii cu cantari din chitara si acordeonul strunit de gazda noastra. A fost chiar misto momentul. Nici sambata nu pot spune ca ne-a omorat prea rau ploaia. Au fost cateva dusuri dar totul a fost mai mult decat acceptabil.

Duminica am plecat vreo 7-8 motoare spre Transfagarasan. Pe la Balea ne-am intalnit si cu o parte din veteranii care au ales acelasi traseu. Ne-am dat frumos pe curbe si am ajuns fara un strop de ploaie acasa. Eu cu Gabi am ocolit lacul Vidraru pe partea neasfaltata, nu de alta, dar ca sa evitam gropanele de pe partea asa zis asfaltata :D

 

Una peste alta, a fost altceva comparativ cu anul trecut. Nu-mi dau seama daca mai frumos sau mai urat. Parca anul trecut am simtit mai mult prietenia in aer, dar poate si pentru ca am fost mai putini.

In fine, tragand o linie, a iesit destul de ok si acum, pacat ca din cauza prognozei meteo nu au fost prezenti toti cei de pe lista. Poate la anul o sa avem mai mult noroc.

 

In alta ordine de idei, la un moment dat m-a intrebat cineva daca ne mai intalnim o data anul asta. Pe moment i-am raspuns ca nu, dar acum am alt raspuns pentru el. Propunerea si discutiile aici: http://bmw-camp.myforum.ro/hai-la-mare-2-4-septembrie-vt4.html

 

Sa ne vedem cu bine :cheers:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Va multumesc din suflet ca ati venit la intrunire, ocazie cu care apucam sa ne si cunoastem fata in fata, cu multi dintre voi vorbind doar la telefon pana atunci. Multumesc mult si pentru primirea calduroasa. :)

 

Parerea mea e ca a fost cea mai faina intrunire la care am participat pana acum. De cand cu BMW campu', nu ma mai atrag intrunirile cu formatii, turat de motoare, gunoaie pe jos, etc. Ca si rezumat: oameni faini, civilizati, mari povestitori, care se stiu distra. Ce m-a surprins a fost sentimentul de prietenie dintre toti, chiar daca nu ne stiam intre noi, foarte repede gasesti subiecte de discutie, impartasit de pareri, opinii.

 

Focul de tabara a fost super, pe multi i-a tinut treji pana la sfintele ore 4:00 dimineata.

 

Locatia bine aleasa, curata, preturile acceptabile, servicii super, daca o sa mai am vreodata ocazia sa innoptez in zona, acolo o sa merg din nou.

 

Angi, daca ai mai face o intrunire, sigur m-as baga din nou ;) Totusi rugamintea mea, daca vrei sa tii cont de ea, e sa faci un topic pe forumul asta, la care sa adaugi 2 poll-uri: o sa vii la intrunire/nu o sa vii la intrunire si in ce parte a tarii: SE/NE/NV/SV. In felul asta am sti cati amatori sunt (daca voteaza 100 de oameni, clar vin 25 :) ) si si unde e densitatea mai mare. Daca e aproape de una din granite, nu o sa vina prea multi din partea diametral opusa a tarii... de aia cred ca mai bine e sa se tina tot in RO.

 

Cele bune! Sa ne vedem la editia a 2-a din 2011!

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povesteste istoria cu pompa de apa. Cum te-ai descurcat?

Paiii...am lasat-o asa cum era...deocamdata. Adica kitu' de pompa schimbat acu' 4900 km(anu' asta) a cazut(sper eu, sa fie simeringul), si a cazut cand imi era mai mare dragul, adica inainte de un transfagarasan cu echipa serioasa de bmw-isi insotitori.

Optiuni: mers acasa sau la busteni, unde era mandra. Ales busteni, primit apa distilata de la papilon via marius(danke :cheers: ) si luat talpasita. Pana acolo am mai completat o data si acolo a mai a curs si stand pe loc. Ieri am bagat si o endureala la stana(cu bulz inclus :rock: ) si azi am venit spre casa cu o completare de apa. Si cam atat...coafura rezista...adica a rezistat :wink: .Urmeaza sambata distractia cu inlocuitul simeringurilor...ce cacao

 

 

 

PS: Daca are cineva habar de ceva simeringuri cu dublu arc sau ceva tips' ce as putea folosii sa nu mai patesc iara ce am patit , rog dati cu parerea. O sa scriu si pe topicul de F650 GS

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Daca are cineva habar de ceva simeringuri cu dublu arc sau ceva tips' ce as putea folosii sa nu mai patesc iara ce am patit , rog dati cu parerea.

 

da-i PM lui Ivan Pedala ,ca e artist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...