Sari la conținut

Accident Pe Drumu De Poiana


brunetzicabv
 Share

Postări Recomandate

azi pe seara am aflat ca a cazut dany tipu ca kawa ala de 900 albastru cine stie mai multe detalii poate sa dezvolte subiectul ...... din cate am inteles e ok el dar motoru varza.........nasol moment ii doresc insanatosire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pe la 6 jumate am fost pana la Belvedere, era intr-adevar o gasca de vreo 7-8 motorete, care mergeau destul de tare. Posibil sa fi fost printre ei, dar eu n-am vazut nimic.

 

Insanatosire grabnica si bafta la reparatii :baldy:

 

P.S. Aveti grija pe poiana, ca au cazut multe frunze, daca nu sunteti atenti, sunteti pe jos. Si eu era sa mi-o fur intr-un viraj ieri. Cred ca s-au cam terminat turele reising pe poiana anul asta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta maxima ;)

 

 

@ninja_skija-daca e de o luna ,ce are?!?!?....cunosc personal oameni care au motor de cativa ani si au adunat abia 2-3000km si astia in ani de zile!!!!....poate el creste intr-o luna(la nr de km :D ) cat altii in 10 :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are, ca kilometri nu sint interschimbabili cu anii.

Evident ca daca faci 1000km/an dupa zece ani nu o sa ai experienta mai multa decat unu care face 10.000km/an.

Dar daca faci 10000km in prima luna tot nu ai experienta cit unu care face 10.000km/an.

 

Gandeste-te ca acu o luna cand si-a luat omu motoru afara nu ploua, nu era mizerie pe jos, nu era frig, nu batea vantu .. si sa nu uitam ce spunea piratu : iarna nu-i ca vara , asa ca pina nu treci o iarna nu ai de unde sa stii cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot eu vin cu detali :D tipu are ceva ani in spate de motocros iar pe asta de viteza chiar daca se da de 2 luni se da super bine am facut si eu o belvedere cu el si a fost ok ;) ..................dar sa revenim,din cate am aflat a avut viteza cam mare cei drept pt drumu de poiana 180(nu stiu cat e de adevarat asa mi s-a spus) inainte de franare si a intrat intr-o masina care intorcea pe linie continua.

Pagube:radiator,furca,carene si altele cam 2000 de euro (mi sa spus).......dati-va si voi seama ca sa tarat cativa metri buni pe jos adica in prapastie :baldy: .......el are intindere la picior in rest bine sanatos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e asa cum spui tu, zi sa se duca sa ia toate bisericile din Brasov la rand si sa aprinda lumanari, ca nu se mai intalneste el cu asa noroc!

Cat despre 180 pe Poiana....Dumnezeu cu mila,ca minte pt motoretisti se pare ca nu e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ajuns dupace a plecat salvarea cu el....ii dadeam cox spre belvedere si m-au oprit baietzii. Erau cam 8 motoare si o masina de politie. Motorul era in padure, cazut intr-o valcea si am resusit destul de greu sa-l scoatem din cauza intunericului....am reusit sa bag fatza cross-ului in padure sa luminez motorul si l-au tras baietzii cu o masina. Am inteles ca pe motociclist il cheama Iulian si n-are prea multa experienta...atata stiu

 

din cate am inteles, Iuli avea ceva viteza...peste 150 si a acrosat un Ford Fiesta care i-a iesit in cale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a racit afara, nu mai are asfaltul aderenta din vara, plus umezeala, frunzele, scad viteza la care poate rupe aderenta in viraj( si pe frina), asa ca grija mare, mai ales in zonele umbrite de copaci

Oricum, bine ca a scapat intreg, insanatosire grabnica

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Iuli baiatu cu acidentul e bine motorul nu e asa avariat se repara un radiator si niste plastice.

In legatura cu experienta lui de motociclist in 3 saptamani a facut 3700KM cu motorul asta iar cu motorul se da de la 16 ani pe strada dar si cu cel de cross asa ca .....

Problema majora e la noi in Roamania ca soferii de masini nu prea sunt obisnuiti cu motocicletele si nu apreciaza destul distantele si vetezele cu care se deplaseaza acestea asa a si fost pe poiana.

Vina nu a fost a lui a fost a soferului care a intors masina si nu sa asigurat si a ramas cu ea dea curmezisul drumuli asa ca .....

PS.Acesta e ID LUI EU SUNT FRATELE

O SA AVETI TIMP PE LUNI CAND IESE DIN SPITAL SA MAI VB CU EL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde 150 pe drumul spre Poiana? Poate doar daca esti in elicopter. Sigur, exista si varianta ninja-kamikaze.

 

Io prind cu geseu' in 3 locuri 150 km/h.. asa ca.. se poate ;)

 

Cat despre 180 pe Poiana....Dumnezeu cu mila,ca minte pt motoretisti se pare ca nu e.

 

Ce mah? Te oftici ca tu nu poti? :baldy:

 

Acum pe bune, sunt zone cu vizibilitate foarte buna unde chiar poti sa ii dai. Daca se trezeste vreun tembel sa ramana cu masina in mijlocul drumului... ghinion. Nu e nici primul, nici ultimul accident de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum pe bune, sunt zone cu vizibilitate foarte buna unde chiar poti sa ii dai. Daca se trezeste vreun tembel sa ramana cu masina in mijlocul drumului... ghinion.

 

păi dacă e "vizibilitate bună" nu are cum să te surprindă unul cu maÂşina pusă de-a curmeziÂşul, nu?

 

decât dacă mergi ca racheta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca o sa ma injurati cu totii dar numai accident n-a fost.

Insanatosire grabnica motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti m-am intors azi am iesit din spital.

Acuma sunt la recuperare o sa mai dureze pana mai ies pe doua roti iara sper sa mai fie anul asta :baldy:

Se prinde si mai mult de 150 pe Poiana numa sa ai cu ce,in legatura cu experinta nu se face in ani se face in numaru de Km,si daca te dai doar duminica poti sa te dai 10 ani si tot nu ai experienta.

Va salut pe toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti m-am intors azi am iesit din spital.

Acuma sunt la recuperare o sa mai dureze pana mai ies pe doua roti iara sper sa mai fie anul asta ;)

Se prinde si mai mult de 150 pe Poiana numa sa ai cu ce,in legatura cu experinta nu se face in ani se face in numaru de Km,si daca te dai doar duminica poti sa te dai 10 ani si tot nu ai experienta.

Va salut pe toti!

ce faci asta micu? :D deabea astept sa te faci bine sa iesim la o plimbarica.......ma bucur ca esti ok......si daca nu mai tine vremea cu noi sa ne plimbam il iei de o manuta si pe dragos si iesim la :baldy: ...................numai bine la toti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...