Sari la conținut

Ce Mi S-a Mai Intamplat Ieri


Stephon
 Share

Postări Recomandate

Ieri(13 octombrie) veneam spre casa pe mihai bravu spre Iancului! Locuiesc in spatele liceului Hasdeu(zona Dimitrov)! Eram pe banda 1 aproape sa dau semnal dreapta sa intru pe Ferdinand! Cand...ca o caprioara...dintre masini(foarte departe de trecerea de pietoni)...din stanga...sare o MARE IDIOATA! Exact IN MOTORETA...mai exact...in roata/ghidon dreapta! Trag brusc de frana si muuult dreapta sa evit vita! Aveam cam 15 km/h avand in vedere multimea de masini aflata la semafor! Eu aveam banda libera in fata! Nu stiu cum dracu nu a auzit toba...care este de carbon...relantiul reglat la 3500 de ture(pt ca am lantul de distributie foarte slabit) si zornaie extrem de tare(deci urla de-l ia dracu)! In fine...dobitoaca sare direct in motor...eu pic pe dreapta...maneta de frana rupta, semnalizare sparta, oglinda indoita, carena zgariata...ceva benzina pierduta :lol: Ea nu a patit nici pe dracu iar eu nici atat...picat pe dreapta...complet echipat...+ bandajul de la umar :DAcum vine o parte interesanta: erau 2 baieti cu motoarele parcate la 10 metri distanta de locul accidentului! O honda CBR 1000 RR Repsol(noua cu numere rosii) si (cred) un kawa zx10r 2003-2004 cu tobe micron(albastru)...ambii cu numere de bucuresti! Ma ajuta unul dintre baieti sa ridic motoreta si-l intreb daca a vazut toata faza! Imi zice ca da, dar nu poate sa ma ajute ca trebuie sa plece, ca ei SUNT DIN CONSTANTA! VA MULTUMESC MULT...BAIETI! Chiar era atat de greu sa dati un telefon la politie avand in vedere ca v-am spus ca nu am telefonul la mine???????????????? Nu va pot ura norocul pe care l-am avut eu saptamana asta ca nu o sa va fie bine deloc! :lol: In fine...oamenii pleaca...dar...si tipa care mi-a sarit in fata! Am mers dupa ea aproape o ora si nu vroaim sa o las sa plece pt. ca nu vroia sa mearga la spital si nici la politie! Cretina sustinea una si buna ca nu are timp sa mearga la spita( ca nu are nimic) si nici la militie! Era constienta ca o sa o pateasca si ca imi putea plati daunele de la motoreta! Am avut o discutie destul de "delicata" cu ea dar se pare ca nu a priceput! ...eu mi-am recuperat(aproape) daunele la motoreta iar ea...a ramas la fel de dobitoaca! Unii oameni sunt incurabili! Mi-am facut datoria si am fost la militie sa dau declaratie! Sincer...sper ca urmatoarea data...sa dea o masina peste ea ca sa stea putin la spital si sa se gandeasca de 2 ori cand trece printre masini d-am-pulea!

 

Apropo...unde-mi gasesc si eu kit de distributie pt. bandit de 400 din 94! :lol:

 

 

PT. moderatori :) ...daca vreti sa va amuzati pe seama "cretinatatilor" mele zilnice....puteti sa-mi deschideti un subtopic unde sa scriu activitatile mele de "rutina"

 

P.S. Va ia mama dracu daca radeti de ghinionul meu!

 

P.P.S. M-a dat si gazda afara din garsonerie! Stie careva ceva de inchiriat? :D :P :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu mi-am recuperat(aproape) daunele la motoreta

 

ai uitat sa zici ca i-ai baut de suparare... ceea ce este foarte bine...

suntem alaturi de tine pana in panzele albe... pana si la celalalt topic :D

in fine bine ca esti pilaf la ora asta(ma uit la tine si vad ma provoci sa bem :) )

citez chello "tot raul e spre bine..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri(13 octombrie) veneam spre casa pe mihai bravu spre Iancului! Locuiesc in spatele liceului Hasdeu(zona Dimitrov)! Eram pe banda 1 aproape sa dau semnal dreapta sa intru pe Ferdinand! Cand...ca o caprioara...dintre masini(foarte departe de trecerea de pietoni)...din stanga...sare o MARE IDIOATA! Exact IN MOTORETA...mai exact...in roata/ghidon dreapta! Trag brusc de frana si muuult dreapta sa evit vita! Aveam cam 15 km/h avand in vedere multimea de masini aflata la semafor! Eu aveam banda libera in fata! Nu stiu cum dracu nu a auzit toba...care este de carbon...relantiul reglat la 3500 de ture(pt ca am lantul de distributie foarte slabit) si zornaie extrem de tare(deci urla de-l ia dracu)! In fine...dobitoaca sare direct in motor...eu pic pe dreapta...maneta de frana rupta, semnalizare sparta, oglinda indoita, carena zgariata...ceva benzina pierduta :lol: Ea nu a patit nici pe dracu iar eu nici atat...picat pe dreapta...complet echipat...+ bandajul de la umar :DAcum vine o parte interesanta: erau 2 baieti cu motoarele parcate la 10 metri distanta de locul accidentului! O honda CBR 1000 RR Repsol(noua cu numere rosii) si (cred) un kawa zx10r 2003-2004 cu tobe micron(albastru)...ambii cu numere de bucuresti! Ma ajuta unul dintre baieti sa ridic motoreta si-l intreb daca a vazut toata faza! Imi zice ca da, dar nu poate sa ma ajute ca trebuie sa plece, ca ei SUNT DIN CONSTANTA! VA MULTUMESC MULT...BAIETI! Chiar era atat de greu sa dati un telefon la politie avand in vedere ca v-am spus ca nu am telefonul la mine???????????????? Nu va pot ura norocul pe care l-am avut eu saptamana asta ca nu o sa va fie bine deloc! :lol: In fine...oamenii pleaca...dar...si tipa care mi-a sarit in fata! Am mers dupa ea aproape o ora si nu vroaim sa o las sa plece pt. ca nu vroia sa mearga la spital si nici la politie! Cretina sustinea una si buna ca nu are timp sa mearga la spita( ca nu are nimic) si nici la militie! Era constienta ca o sa o pateasca si ca imi putea plati daunele de la motoreta! Am avut o discutie destul de "delicata" cu ea dar se pare ca nu a priceput! ...eu mi-am recuperat(aproape) daunele la motoreta iar ea...a ramas la fel de dobitoaca! Unii oameni sunt incurabili! Mi-am facut datoria si am fost la militie sa dau declaratie! Sincer...sper ca urmatoarea data...sa dea o masina peste ea ca sa stea putin la spital si sa se gandeasca de 2 ori cand trece printre masini d-am-pulea!

 

Apropo...unde-mi gasesc si eu kit de distributie pt. bandit de 400 din 94! :lol:

PT. moderatori :) ...daca vreti sa va amuzati pe seama "cretinatatilor" mele zilnice....puteti sa-mi deschideti un subtopic unde sa scriu activitatile mele de "rutina"

 

P.S. Va ia mama dracu daca radeti de ghinionul meu!

 

P.P.S. M-a dat si gazda afara din garsonerie! Stie careva ceva de inchiriat? :P :) :D :lol:

 

tocmai d'aia i se spune "friday 13"...

sa uitam si sa bem in gura... :D

se pare ca ai avut o saptamana kamikaze

Editat de brocko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu domnu ! va sugerez o saptamana de mers cu R.A.T.B ' ul nu de alta da sa se mai alinieze planetele altfel...... k in ritmu asta .......

nu cred ca se poate.. isi ia amenda pe ratb :) :D :D

si daca ar fi, ar fi a doua pe care nu o s-o plateasca

Editat de brocko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba...dar nu fiti bulangii...v-am spus sa nu radeti ca nu-mi este chiar bine! :D

 

h'al meu... nu pune botu la tot ce-ti spunem...

asta e ai patit-o, ai patit-o... tre' sa te impaci cu gandul, ma bucur ca inca mai ai simtul umorului si poti sa faci katerinka pe seama la ce ti s-a intamplat saptamana asta...

offtopic sa revin BEI CEVA??? :) :D

Editat de brocko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ras de tine ca tu ai picat de cateva ori de cat de destept esti! :D Si nu m-am laudat dobitocule ca nu o sa am accident !Daca tu afirimi asta esti de-a dreptul tampit! Pe bune! CUm poti sa afirmi ca m-as lauda ca nu o sa am accident????? :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ras de tine ca tu ai picat de cateva ori de cat de destept esti! :D Si nu m-am laudat dobitocule ca nu o sa am accident !Daca tu afirimi asta esti de-a dreptul tampit! Pe bune! CUm poti sa afirmi ca m-as lauda ca nu o sa am accident????? :) :D

Multa bafta cu reparatul motocicletei. Dar am o mica intrebare, ai fost la politie la accidente cu vatamari????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, ai uitat ... Dupa ce ca mergi ca o baba, mai dai si in pietoni :) :D

 

 

 

Scuze, dar nu ma pot abtine, imi amintesc de cum ti se lumina fata cand aflai de trantele mele. Sa te repari si tu si junghiu' si beleste ochii ca altfel belesti ...

Editat de IraSciBil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Fereste ! Mai mergi pe la Biserica, mai inchina-te si tu . Mie toate intamplarile aste mi-ar da de gandit. Imi pare rau de ce aud !

MULT NOROC si Asfalt Uscat !! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e in romania nene, vinovatul nu pateste niciodata nimic. ce trebuie sa faci daca nu aveai casco, sa o tii pe aia legata pana cand apare un echipaj de politie sa faca o constatare? nu e bine sa fi pagubit in romania ca ramai si f***t si cu banii luati. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah da' ce caustic esti, carantina mica..

 

stephoane.. vorba cuiva, mergi pe jos 2-3 zile sa mai se spele ghinionu.

bafta! :angry:

 

l-am plimbat eu in week-end cu masina pana la breaza sa-si revina(o bere, un vin, o pastrama etc...)

si ghinionu' nu l-a spalat, l-a baut :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers dupa ea aproape o ora si nu vroaim sa o las sa plece pt. ca nu vroia sa mearga la spital si nici la politie!

P.S. Va ia mama dracu daca radeti de ghinionul meu!

 

P.P.S. M-a dat si gazda afara din garsonerie! Stie careva ceva de inchiriat? :) :) :angry: :)

 

 

Scuze stiu ca e urat dar nu ma pot abtine :moto: imi si imaginez cum ai urmarit-o o ora :ok: si dupa ce te-a batut si ala, stefane zau, a fost o saptamana proasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...