Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

Va urasc pe toti astia care aveti norocul sa gasiti vechituri, sa vi se ceara 2 lei pe ele si sa intrati pe forum ca o fi mult, carenucumva sa ia teapa.., al dreakului noroc , mah! o data am gasit si eu un Bmw dinainte de razbel, printr-un noroc mare, si mi-a cerut omul o limuzina nemteasca la skimb, mama lui de taran parvenit.., bafta voua, astora norocosi, ce sa mai zic! :bounce:

salut Jane...

de do'mle fiecare cu norocul lui nu?

sper sa nu'mi ceara si mie omul o limuzina la schimb ca imi iau gandul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am gasit si eu ceva......dar nu stiu cam la ce pret se vand fiarele astea vechi si nu stiu cam cat sa-i ofer omului sa fie si el multumit si sa nu ma pacalesc nici eu....

post-15361-1247684837_thumb.jpgpost-15361-1247684878_thumb.jpgpost-15361-1247685006_thumb.jpgpost-15361-1247685058_thumb.jpgpost-15361-1247685122_thumb.jpgpost-15361-1247685205_thumb.jpg

pacat ca nu mai are furca originala.... :bounce:

 

DKW 350, cel mai probabil varianta civila... Daca puneai poza intreaga era altceva..

e seria civila.

 

uite emblema de pe un capac de varianta militara.

 

capacu'

post-29432-1247689278_thumb.jpg

post-29432-1247689569_thumb.jpg

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DKW 350, cel mai probabil varianta civila... Daca puneai poza intreaga era altceva..

Au mai fost si de 500 cmc.

e de 250, nu stiu ce varianta e civila militara habar nu am, stiu un singur lucru ca omu nu a schimbat decat pistonul in rest totul e original.....

post-15361-1247691162_thumb.jpg

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e de 250, nu stiu ce varianta e civila militara habar nu am, stiu un singur lucru ca omu nu a schimbat decat pistonul in rest totul e original.....

e varianta civila. an de fabricatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,mama da norocosi mai sunteti mah, super motorul, face-ti cumva, astia de gasiti motoare de-astea rare si frumoase si nu le dati in alte tari pe banii ca ramanem cu honde si suzuki numai :rock:

....mai conteaza , si asa sintem la pamint si fara traditie in domeniu , cel putin se bucura cei care stiu sa aprecieze fierul...

si cind te mai gindesti ca altii au vindut vapoare si alte magarii.....asta este lumea in care traim !

" o lume mica si murdara asa cum o stii " de Parazitii !! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

eu am achizitionat anul trecut un simson din 61 cu atas de Panonie.....d'ala din aluminiu cu botul ala ca de avion din aluminiu.

 

vreau sa ma apuc sa-l restaurez zilele astea si nu stiu de unde sa fac rost de cauciucurile ce vin puse pe scarite, schimbator...etc plus diverse alte piese ce pot fi cumparate de noi

 

dac aveti cumva ide sau cunostinte despre piese de simson, sau cum le pot improviza, VA ROG SA-MI DATI UN PM sa putem sa mai salvam o mobra veche si originala.

 

 

in ideea ca cineva de aici ma asculta si stie , ceea ce ma intereseaaza, va multumesc aniticipat

 

 

LE va multumesc la toti :bounce:

 

astept PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Jeanu, nu mai fi suparat. Eu, ca sa mai gasesc cate o vechitura, consum motorina intr-un an cat consumi tu cu taxiul in 3 luni.Si nu-mi garanteaza nimeni ca gasesc ceva. Uite, iti dau eu un BMW R35 cu acte, la 1000 de euro. E bine asa?

Baga una buc poza cu ea si, cine stie! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e comunista,dar poate isi gaseste si ea loc aici.Daca nu,postul se poate sterge.

Am gasit-o azi la fier vechi.Am reusit sa o scot la 150,dupa ce a cerut pe ea 200,si din nou am gasit un motiv sa nu platesc factura pentru gaz. :lol:

Starea generala este buna,e completa,dar nu stiu in ce stare e motorul.

Daca are cineva informatii despre model si poate da o mana(vorba) de ajutor,este bine-venit.

http://www.solex.nl/

 

Erau multe in Olanda pe vremuri, ma mir ca a ajuns si in Romania un exemplar :) Daca ai nevoie de ajutor, vorbesc Olandeza, pot sa traduc una alta samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce am gasit/cumparat eu :) Carpati Super 1966 ,trebe un pic bibilita ici colo.Nu mai doarme mobrau singurel in garaj :lol:

bkxsbll2kvg0vtqq0f5q_thumb.jpg

75kmydqolw02zz0rumz_thumb.jpg

unde ai gasit frumusetea aia? arata foaaarte bine. bravo. ce am gasit eu arata ca dupa de ce a stat 10 ani in vant si ploaie, deci....naspa. pacat ca nu am poze sa ma "mandresc" si eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 ijuri de vanzare unu la vreo 3 mil si unu la vreo 6 ....ambele cu atas....intr-un singur cilindru.....nu le stiu modelu.....stau in curte la propietari ambele si ruginesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut pe vremuri un Fiat 1800 , model 1966, care avea stopurile foarte asemanatoare

Doar jumatate din stopul FIAT-ului seamana;si e mai mare.

Ce se aude,merge lumea la Turda?Vreau sa merg,dar n-as vrea sa vad acolo doar trei oameni si doua motoare.

Mesaj completat

Merge lumea la Turda?Vreau sa merg,dar n-as vrea sa vad acolo doar trei oameni si doua motoare.

Asa a si fost. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CZ175 din 1968 toate piese originale si functional cica de la um mos cere vreo 6 milioane... eu nu am bani ca acum l-as cumpara.... daca il vrea cineva lasati un PM si vorbim. pacat de el :lol: .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 ijuri de vanzare unu la vreo 3 mil si unu la vreo 6 ....ambele cu atas....intr-un singur cilindru.....nu le stiu modelu.....stau in curte la propietari ambele si ruginesc

ma intereseaza pe mine

in ce locatie sunt si in ce stare

acte sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu sunt tocmai abandonate,dovada faptul ca mosul inca le tine si nu le da la fier vechi.Ultima data a circulat cu una din ele prin '90 si fiecare are cate o defectiune-rulmentii ambielajului si axul cu pana.

Problema e ca cere putin cam mult pe ele(500/bucata,care,in urma unei lungi discutii,s-au facut 400).

Bazandu-ma pe faptul ca nu le da la fier vechi,sper ca dupa inca 2-3 vizite sa ajung la un pret care sa imi convina.

post-14453-1250535379_thumb.jpgpost-14453-1250535398_thumb.jpg

post-14453-1250535474_thumb.jpgpost-14453-1250535491_thumb.jpg

Haideti,mai cautati... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
cunosc pe cineva care detine un asa BMW (luat de la politie,binenteles). l-a luat foarte ieftin. I sa oferit de 6 ori mai mult si nici nu sa gandit sa-l dea. Un tupeist cu un BMW model sport, a oferit motoru lui pe el si tot degeaba. Adik omu il scoate o data la 3 luni vreo 50 de km, si atat.... si a zis k de la el nu pleak la alt proprietar... il lasa mostenire......

 

 

Apropo de politie si ministerul de interne eu am luat de la cineva din Bucuresti o Yamaha xs 400 din 1984 model Japonia cu 3000 ron . Motocicleta fusese cumparata de respectivul (lucra si el la MI ) de la MI prin " licitatie" cu 600 de ron . De fapt cumparase doua cu 1200 ron . Si a facut una pentru el si pe cealalta a vandut-o . Oricum respectivul a fost de nota 10 . Asa merge treaba cu astea de la politie si MI . Se scot la licitatie doar cele care sunt praf si pe care nu vrea sa le cumpere nimeni din interior .

Editat de dragos11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...