Sari la conținut

accident 21.04.2011


oancealex
 Share

Postări Recomandate

Stau in Baba Novac si tocmai am auzit ca a fost un accident la dristor .Cica riderul era pe jos inconstient ,tocmai venise ambulanta , moto era f avariata. care ati auzit ceva ?Sper sa nu fie atat de grav pe cat am auzit :D :D :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nasol....au inceput baetii sa dea forje pe virtutii,merg tare printre masini de n-au nici un stres.Sa mai spun ca le storc motoarele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dristorului langa new town. O soferita nu a acordat prioritate si motociclistul s-a ales cu o mana rupta si cu o lovitura puternica la cap!! Cand am ajuns motociclistul era deja plecat cu smurdul iar soferita dadea explicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau pe dristor, am ajuns acolo cam la un sfert de ora dupa producerea accidentului.

 

motociclistul era in smurd, lumea zicea ca e constient, ca misca si ca are o fractura la mana/umarul dizlocat. B 777 NDY, un zx6r cu carenele scoase. soferita conducea un opel astra cu semnul de taxi acoperit. tipa a iesit de pe str. eufrosina popescu si a facut stanga pe dristorului. masina avea tabla rupta de ghidon si urma rotii motocicletei in portiera stanga spate. motocicleta cu diverse parti indoite: furca roata, disc, ghidon.

 

lumea de la locul accidentului zicea ca tipul mergea tare, dar numai "auzisera". o tanti insista ca ea avea 45km/h si ca el a trecut pe langa ea cu peste 100. eu zic ca nu avea viteza, politistii au masurat cam 5-6 m de la locul impactului pana unde era cazut motorul. soferita arata locul accidentului chiar undeva in dreptul motocicletei, chipurile sa para ca ea facuse demult stanga, si ca motociclistul a intrat in ea. cam imposibil, avand in vedere unde era lovita masina.

 

la vreo 15 minute dupa ce am ajuns eu au venit si prietenii baiatului accidentat, au sunat ei sa ii transporte mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica.

 

accidente 21-04-2011 , 20 , 19 , 18 , 16 ....

 

urat rau . Eu zic sa facem o intalnire MARE la Joia Moto

sau merge un pic mai incet si un pic mai atenti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidente 21-04-2011 , 20 , 19 , 18 , 16 ....

Accidente o sa fie tot timpul,indiferent daca apar aici pe forum sau nu.

Bine ca nu sunt mortale,atata timp cat dupa un accident de motocicleta pleci pe picioare sau chiar si cu cateva zile de spitalizare dar fara urmari si sechele,eu zic ca te poti considera norocos.

Sanatate riderului.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi cu 100km/h si iese tanti in fatza ta nu inseamna automat ca intri in ea cu 100, instinctul te obliga sa frinezi, poti intra cu o viteza mult mai mica de 100. CSI motociclism.ro se uita intodeauna unde se opreste motocicleta si riderul si trage concluzia ca nu avea viteza. Pt cei ce au oarece dubii in privintza vitezei i-i rog sa faca un test simplu: Iesiti pe strazile din oras, nu accelerati brusc, nu depasiti viteza regulamentara. O sa ramineti uitmiti ca nu va mai taie nimeni calea si sa va dea emotii. Dca aveti dubii ca a fost doar un simplu noroc de o zi, repetati experimentul 1-2 saptamini in fiecare zi. Dupa aceea dati-i cox si va garantez ca o sa va dati seama ca singura sansa sa scapati intregi e sa mergeti incet in orash. O sa spuneti ca nu v-ati luat motoreta sa mergeti cu viteza legala, perfect adevarat, e un non sens. Costa mai ieftin 1,2 plinuri de benzina decit 1-2 saptamini de spitalizare, folositi portiunile de drum cit de cit mai libere din afara orasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa intru in nici o polemica cu nimeni, dar soferii care ies de pe str Eufrosina Popescu nu sunt atenti deloc, trec pe acolo aproape zilnic (si cu masina s i cu motorul) si nu pot vedea foarte bine datorita masinilor parcate total aiurea, nu spun ca motoristul avea viteza sau nu sau soferita s-a bagat aiurea sau nu s-a bagat aiurea, doar ca mi s-a intamplat nu doar o data sa evit un accident acolo....bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fac pe avocatul diavolului...sanatate riderului, moarte conservarului, fieru se repara! :(

 

DAR: am trecut pe acolo de zeci/sute de ori in ambele directii si in toate conditiile de trafic. NU este o zona in care sa-i dai cox, iar daca mergi incet eu baga mana in foc ca nu patesti nimic. Unde mai pui ca e o trecere de pietoni mascata bine de tot.

Masini parcate de-ampulea pe ambele sensuri, manevre dubioase la intrat/iesit in parcarea aia, zona mai mereu aglomerata - n-ai cum sa mergi tare pe acolo daca tii la viata ta.

 

Unii evita la milimetru tot felu de accidente, se umplu de spume la adresa conservarilor si le creste self esteemu ca e periculos pe motor si ei sunt zmei si fac fata. Dar tot ei ar fi uimiti sa vada cat de mult creste siguranta si se relaxeaza treaba daca scad un 20 km/h.

Si eu am evitat n accidente doar pe straduta aia, dar am avut niste timp si spatiu de manevra.

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi cu 100km/h si iese tanti in fatza ta nu inseamna automat ca intri in ea cu 100, instinctul te obliga sa frinezi, poti intra cu o viteza mult mai mica de 100. CSI motociclism.ro se uita intodeauna unde se opreste motocicleta si riderul si trage concluzia ca nu avea viteza. Pt cei ce au oarece dubii in privintza vitezei i-i rog sa faca un test simplu: Iesiti pe strazile din oras, nu accelerati brusc, nu depasiti viteza regulamentara. O sa ramineti uitmiti ca nu va mai taie nimeni calea si sa va dea emotii. Dca aveti dubii ca a fost doar un simplu noroc de o zi, repetati experimentul 1-2 saptamini in fiecare zi. Dupa aceea dati-i cox si va garantez ca o sa va dati seama ca singura sansa sa scapati intregi e sa mergeti incet in orash. O sa spuneti ca nu v-ati luat motoreta sa mergeti cu viteza legala, perfect adevarat, e un non sens. Costa mai ieftin 1,2 plinuri de benzina decit 1-2 saptamini de spitalizare, folositi portiunile de drum cit de cit mai libere din afara orasului.

Ma enerveaza la maxim baiatul asta cu gumele lui soft, dar nu pot sa'i dau decat dreptate cu ce a scris mai sus. :( :D

Sanatate riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pffff....incredibil, inca unul!

 

multa sanatate colegului si un mare mezel pentru petarda... :(

 

am mai zis: zilele astea stau pe bara, ca e plin de retarzi grabiti, care nu si-au facut cumparaturile, pleaca la bunici, sa-si viziteze porcul pentru craciun si nu se mai uita decat in fata, la sticla de vinars...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord ca asigurarea la schimbarea sensului de mers functioneaza doar la viteze normale de mers in oras... dar: urma de franare era foarte mica, iar riderul a pastrat motorul pe roti pana in momentul impactului (ghidonul a rupt tabla portierei) si viteza cat de mare sa fi fost?

 

oamenii de la locul accidentului mai ziceau ceva, anume ca era coloana pe sensul dinspre camil ressu spre baba novac, si ca primul din coloana i-a facut semn sa se bage. parerea mea e ca tipa a facut ca in spoturile cu look twice, se uitase deja in dreapta si cand a vazut ca aia din stanga o lasa sa treaca, s-a bagat direct fara sa se mai uite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma enerveaza la maxim baiatul asta cu gumele lui soft, dar nu pot sa'i dau decat dreptate cu ce a scris mai sus. :( :D

Sanatate riderului!

 

Chestia cu gume soft e pt cei ce merg necivilizat, periculos, la tine nu se aplica, mergi prea cuminte. Si-acum , la misto: am un set de gume hard de vinzare. Te bagi? Te tin 20 000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi cu 100km/h si iese tanti in fatza ta nu inseamna automat ca intri in ea cu 100, instinctul te obliga sa frinezi, poti intra cu o viteza mult mai mica de 100. CSI motociclism.ro se uita intodeauna unde se opreste motocicleta si riderul si trage concluzia ca nu avea viteza. Pt cei ce au oarece dubii in privintza vitezei i-i rog sa faca un test simplu: Iesiti pe strazile din oras, nu accelerati brusc, nu depasiti viteza regulamentara. O sa ramineti uitmiti ca nu va mai taie nimeni calea si sa va dea emotii. Dca aveti dubii ca a fost doar un simplu noroc de o zi, repetati experimentul 1-2 saptamini in fiecare zi. Dupa aceea dati-i cox si va garantez ca o sa va dati seama ca singura sansa sa scapati intregi e sa mergeti incet in orash. O sa spuneti ca nu v-ati luat motoreta sa mergeti cu viteza legala, perfect adevarat, e un non sens. Costa mai ieftin 1,2 plinuri de benzina decit 1-2 saptamini de spitalizare, folositi portiunile de drum cit de cit mai libere din afara orasului.

you nailed it brother! numa vezi tu pokemonii pe motor din ziua de azi n-au cum sa mearga cu max 50 prin localitate. nu le da voie statutul social, ei tre sa fie bagati in seama no matter of the costs. cum sa fii remarcat daca mergi cu 50, nu dai forja la semafor si nu faci slalom printre masini.

Editat de localghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau pe dristor, am ajuns acolo cam la un sfert de ora dupa producerea accidentului.

 

motociclistul era in smurd, lumea zicea ca e constient, ca misca si ca are o fractura la mana/umarul dizlocat. B 777 NDY, un zx6r cu carenele scoase. soferita conducea un opel astra cu semnul de taxi acoperit. tipa a iesit de pe str. eufrosina popescu si a facut stanga pe dristorului. masina avea tabla rupta de ghidon si urma rotii motocicletei in portiera stanga spate. motocicleta cu diverse parti indoite: furca roata, disc, ghidon.

 

lumea de la locul accidentului zicea ca tipul mergea tare, dar numai "auzisera". o tanti insista ca ea avea 45km/h si ca el a trecut pe langa ea cu peste 100. eu zic ca nu avea viteza, politistii au masurat cam 5-6 m de la locul impactului pana unde era cazut motorul. soferita arata locul accidentului chiar undeva in dreptul motocicletei, chipurile sa para ca ea facuse demult stanga, si ca motociclistul a intrat in ea. cam imposibil, avand in vedere unde era lovita masina.

 

la vreo 15 minute dupa ce am ajuns eu au venit si prietenii baiatului accidentat, au sunat ei sa ii transporte mobra.

 

 

"Martorii" astia fac analize elaborate de dinamica a mishcarii in functie de sunetul scos de mobra in cauza. Dupa mintea lor gaunoasa daca mobra se aude tare, e MUSAI sa aiba super viteza si NICIODATA mai putin de 100/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi cu 100km/h si iese tanti in fatza ta nu inseamna automat ca intri in ea cu 100, instinctul te obliga sa frinezi, poti intra cu o viteza mult mai mica de 100. CSI motociclism.ro se uita intodeauna unde se opreste motocicleta si riderul si trage concluzia ca nu avea viteza. Pt cei ce au oarece dubii in privintza vitezei i-i rog sa faca un test simplu: Iesiti pe strazile din oras, nu accelerati brusc, nu depasiti viteza regulamentara. O sa ramineti uitmiti ca nu va mai taie nimeni calea si sa va dea emotii. Dca aveti dubii ca a fost doar un simplu noroc de o zi, repetati experimentul 1-2 saptamini in fiecare zi. Dupa aceea dati-i cox si va garantez ca o sa va dati seama ca singura sansa sa scapati intregi e sa mergeti incet in orash. O sa spuneti ca nu v-ati luat motoreta sa mergeti cu viteza legala, perfect adevarat, e un non sens. Costa mai ieftin 1,2 plinuri de benzina decit 1-2 saptamini de spitalizare, folositi portiunile de drum cit de cit mai libere din afara orasului.

 

 

Oricat ai manca (cuvant urat) si tu ai bagat mana in aceleratie de foarte multe ori deci lasa`ma te rog cu sfaturile tale cand esti constient ca nu nu`mai o data ai bagat si tu mana in gaz asa prin orash ca de te mananca

 

Sunt prieten cu motocilistul , el nu mai tine minte absolut nimic de la accident insa din ce am vazut la locul accidentului soferita a intrat fara sa ii acorde prioritate de pe o strada fix la 3-4 metri in fata lui are urme de franare de 2 metri si atat adica incidentul sa petrecut brusc

Vina este in totalitate a soferitei care nu ia acordat prioritate si sa incadrat pe banda lui de mers (este decat o banda pe seunsul lui de mers) exact la 4-5 metri in fata lui

 

Si un sfat daca va ia salvarea de la locul accidentului si va intreaba unde sa va duca sa spuneti NUU SPITALUL PANTELIMON fiindca o sa fiti tratati ca niste caini , Andy (cel ce a avut parte in accident) a fost dus aseara in jurul orei 11 la pantelimon unde iau spus ca e doar julit pe mana si ca atat are e ok sa semneze pe propria raspundere sa il externeze noi nu am fost de acord si l`am mutat la spitalul municipal unde au ajuns la concluzia ca are urmarul dislocat degetul mare de la mana dreapta rupt si pometul stanga fracturat si inca ii mai fac analize

 

 

NU VA DUCETI LA SPITALUL PANTELIMON o sa muriti in sala de asteptare

 

O zi buna si imi cer scuze daca am scris gresit dar sunt extrem de nervos dupa cele intamplate

 

cheers

Mesaj completat

Se pare ca nu mai am edit oricum am facut in paint o replica a accidentului

 

accident.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Editat de Newguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mănâncă nici un fel de (cuvant urat) omul. De vreo 2-3 ani de când merg pe 2 roate pe stradă, Âşi 50.000km n-am avut nici un fel de incident. Nu am mers numai legal, trebuie să Âştii unde îi poți da tare Âşi unde să mergi civilizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai pus o schema cu accidentul. Nu acuz decit lipsa de experientza. Pina nu o sa constientizezi ca poti muri cu dreptatea in bratze esti carne de tun. Normal ca i-am dat si eu gaz, si inca destul. Scapa cine poate. Am fost norocos. Si nu mai fi agresiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...