Sari la conținut

Accident Movilita Cu Mai Multe Motorete


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ceva nu miroase a bine:

o motocicleta (vitezana-Vali) intra in botu daciei ii face muci botul si ramine intreaga (cu aproximatie)

alta motocicleta (bmw-Daniel) intra in fundul passatului se face muci (si passatul e relativ OK)

eu zic sa il credem pe Radu cind zice ca BMW era in spatele lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ticolino, intr-una din pozele pe care le-ai pus pe forum, dacia nu avea aripa stanga fata

cum a "disparut" acea aripa?

a fost lovita in timpul accidentului? cum?

nu cumva a fost lovita de motoreta care zici ca avea vopsea rosie pe furca?

si atunci inseamna ca accidentul nu este reprezentat corect in desenul de mai sus

oricum, multa sanatate le doresc baietilor implicati in accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donatul sangelui se face numai dimineata la primele ore (7-8) si donatorul nu trebuie sa manance inainte de a dona sange. Nu trebuie sa ai la tine decat buletinul si eventual carnetul de donator onorific. Nu e nevoie de nimic altceva, analiza sangelui se face la donare si astfel poti beneficia si de analize gratuite. La donare primiti si un bon de masa, o adevarinta pentru concediu de odihna 2 zile si reducere pentru transportul in comun. Va sfatuiesc sa luati bonul de masa macar si sa-l dati unui copil sau batran.

Aaaa, era sa uit, trebuie musai sa precizati pentru cine donati....

 

TOTAL GRESIT. Eu am fost refuzat ca nu am mancat dimineata.

Donatorul nu trebuie sa fie flamand dar nici abia ridicat de la masa.

Sangele necesar unei transfuzii este in maximum de forma abia la 4 ore de la o masa decenta.

Corectati-ma daca gresesc.

 

 

Nu stiu ce sa mai spun. In fiecare dimineatza cand ajung pe forum si dau "view new posts" si vad un accident mi se face parul maciuca.

 

Insanatosire grabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem o infratstructura de rahat, conducem ca in afghanistan si civilizatie zero asta ne reprezinta pe noi romanii. sper sa se refaca baiatul lovit si cine e vinovat sa raspunda dracului pt ceea ce face nu sa le dea numai cu suspendare mereu cand ies accidente. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca doriti sa donati, puteti s-o faceti daca ati "ciugulit" putin. Se recomanda chiar 1 sandwich discret, puteti lua chiar si 2 guri de cafea cu zahar. Nu mai mult si nu fumati. :angry:

 

 

neuro: foarte buna ideea ta :ok: daca nu luati bonul pt voi, luati-l sa-l dati unui amarat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se accepta donarea, de regula, pana pe la ora 10.00. Pe parcursul zilei, presupun ca se acumuleaza substante hranitoare (ca sa ma exprim ca la clasa a II-a, ca nu reusesc sa-mi gasesc cuvintele acum) mai mult decat e necesar pt o transfuzie simpla. Probabil ca nu poate fi prelucrat sangele, in asa fel incat sa poata fi stocat si sa-si pastreze principiile intacte.. Nu-l primeste asa, direct. Poate avea nevoie de sange sau de plasma (care este extrasa din sange, daca imi amintesc bine), asa ca, indiferent cum o luati, cred ca e nevoie serioasa. V-as sugera sa donam mai multi, pt ca a pierdut sange ieri din pricina accidentului si, daca l-au operat, a mai pierdut ceva...

 

Fruntea sus si pumnii stransi! :ok: :angry: Haide, Daniel, lupta!!! :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In pozele care au disparut, dacia era lovita in stinga fata sau frontal si in dreapta spate. Cum naiba se potriveste asta cu schema facuta de Ticolino? Care a fost ordinea in impact: Pasatul mai intii si apoi moto sau invers?

 

Pozele or sa apara la loc probabil maine cand n-or sa mai fi interesante pentru presa.

 

Dacia nu a fost lovita in stanga ci in dreapta fata. I-a fost raschetat tot botul din dreapta pana in stanga. Nu avea botul infundat ci raschetat.

 

Aripa dreapta este indoita spre interior iar aripa stanga a zburat tocmai pentru ca socul pe care l-a suferit a fost din interior spre exterior.

 

Cel din passat mi-a spus ca din cate stie moto a lovit primul.

El este probabil persoana care stie cel mai mult in acest moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry:

Sanatate multa!

E chiar adevarata faza cu donatul, ca numai dimineata se accepta? Ce are sangele seara? e plin de impuritati?

 

Da, depinde mult de ce mananci. nu mergeti sa donati daca aseara ati consumat alcool sau ati mancat ceva nesanatos (shaorma, KFC, Mc, sau alte porcarii din astea) pentru ca o sa va refuze sangele. Secreta ficatul nu stiu ce porcarie si se arunca sangele.

Si dimineata puteti consuma: "o cana de ceai sau cafea, un covrig, legume sau fructe"

Nu consumati proteine sau grasime (unt, lapte, carne) si nu fumati inainte si o ora dupa

Eu merg maine dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot dona din motive obiective, sunt insa alaturi de omul ce zace acum in spital, pentru prostia unuia ce a dat permis de conducere unui seaman de-al lui.. :angry:

_______________________________________________________________

@KristaKe: "mai putin tzaranului cu dacia pe care sper sa-l manance puscaria"

 

:ok: Durerosul adevar este ca puscaria nu-l va manca de la sine.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuvintele sunt de prisos! dupa ce am vazut la Galati o mama care isi plange copilul ...acum tragedia asta ... tot ce pot sa fac este sa spun "Doamne pazeste-ne!" Rugati-va pentru Daniel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E oribil ce se intampla pe drumurile noastre. In noaptea asta veneam si eu de la drum lung... cazuse putina ploaie si drumul a devenit alunecos. Abia am scapat sa n-o pun jos [DOAR o pisicuta a fost - in plin camp].

 

On topic: Pe drumul ala se circula mult prea rapid si nu e zi sa nu se intample ceva. Un coleg face saptamanal Bucurestiul si are o gramada de amintiri de povestit...

Tipul ala sa intoarca asa in plina noapte... nu e de mirare ce s-a intamplat, nici nu trebuia sa fii pe motor ca s-o patesti, dovada automobilul implicat. Am venit intr-o noapte de la Bacau si am simtit presiunea impusa de drumul prea bun. De aceea am mers pe banda 1 [DN2 nu e autostrada ci drum modernizat] si cu viteza redusa ca nu se stie de unde apare caruta sau cainele ori pisica...

 

Sunt de departe si am avut hepatita altfel mergem si eu sa donez.

 

Multa sanatate baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schita actualizata dupa ultimele informatii si deductii.

 

 

De asemenea, as vrea sa multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au oprit sa intrebe daca pot ajuta cu ceva. Au fost mai multi decat ma asteptam.

post-4740-1161005270_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...