Sari la conținut

Accident Movilita Cu Mai Multe Motorete


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

Daca aveti anemie sau tensiune prea mica, greutate sub 58 kg nu va prezentati.

 

As vrea si eu sa stiu daca a fost careva la spital sa doneze sange, avand greutatea sub 58(ca fata) si a reusit pana la urma...vreau sa merg si eu, insa vreau sa stiu sigur, ca deja ma invoiesc de la servici..

Ps.Mai stie careva care e starea lui Daniel in prezent??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

se pare ca oricum ar fi, legal, tot daniel o sa fie scos vinovat pentru nepastrarea distantei regulamentare, desi in realitate ziceti ca ar fi fost o depasire cu taiere de fata si frana brusca...

 

cat despre ala cu dacia... cine-l crede. daca era cine stie de X5, atunci isi gasea martori, mituia in stanga si in drepta, dar asa... oricum, din ultima schema, tot vinovat doar de accidentarea celui cu gsx-r si vw este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ideea cu poza, dar nu a prins si partea de sus a anuntului, ca mai sunt si acolo niste conditii. Iata-le:

 

 

 

 

Mda buna ideea cu poza, voi nu va uitati mai sus, am scanat si pus pe forum foaia ope care mi-a dat-o dr de la spital cu conditiile :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refacere cat mai rapida, si fara urmari lui Daniel...

 

PS: Ia uite aici comentariu: :angry:

 

" numai 100 km/h?

Trimis de academia de circulatie la 2006-10-17 10:15:41

 

riscurile meseriei daca nu au avut centura de siguranta ca soferii.motociclistii un real pericol dupa carute.cate carnete au suspendat politistii la motociclisti ? r. nici unul lipsa de respect si civilizatie ,toti mocofanii au motor ca da bine la prostituatele parfumate"

 

desi nu sant pasionat , sper ca prima prostituata pe care o intalnesc sa fie fi-sa ,ma-sa, nevasta-sa desi daca ma gandesc mai bine tot neamul lui prost mi-ar placea sa-l vad facand semne la tiristi. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refacere cat mai rapida, si fara urmari lui Daniel...

 

PS: Ia uite aici comentariu: :angry:

 

" numai 100 km/h?

Trimis de academia de circulatie la 2006-10-17 10:15:41

 

riscurile meseriei daca nu au avut centura de siguranta ca soferii.motociclistii un real pericol dupa carute.cate carnete au suspendat politistii la motociclisti ? r. nici unul lipsa de respect si civilizatie ,toti mocofanii au motor ca da bine la prostituatele parfumate"

desi nu sant pasionat , sper ca prima prostituata pe care o intalnesc sa fie fi-sa ,ma-sa, nevasta-sa desi daca ma gandesc mai bine tot neamul lui prost mi-ar placea sa-l vad facand semne la tiristi. :ok:

 

 

NU BAGATI IN SEAMA COMENTARIILE DE PE PAGINA UNUI ZIAR (?!) CA LIBERTATEA. DE CELE MAI MULTE ORI, ELE SUNT POSTATE CHIAR DE AUTORUL POPULAR ANONIM AL ARTICOLULUI, CA SA PROVOACE SI SA GENEREZE TRAFIC PE SITE-UL LOR. NU RASPUNDETI SI MAI ALES NU POPULARIZATI ASEMENEA PROVOCARI.

 

In alta ordine de idei, intreb si eu, ca in chestionarul de la militie: daca coloana de motoare se deplasa cu viteza constanta de 90-100km/h, passat-ul care ii depasea cu ce viteza se deplasa?

 

Ca in functie de raspunsul la intrebarea asta, e posibil ca militzia sa scoata doi vinovati, soferul passa-tului si Daniel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daniel a fost detubat azi, ceea ce e un semn bun. Doctorii au spus ca are 7 vieti, si ca e o minune ca a fost posibila detubarea lui atat de repede. Orice nu e de rau, in momentul de fata e de bine. Totusi e inca prea devreme sa se pronunte sau sa se faca speculatii. Starea lui este in continuare critica inca 36 de ore.

 

Nu putem decat sa fim alaturi de el, macar cu gandul.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu sa stiu daca a fost careva la spital sa doneze sange, avand greutatea sub 58(ca fata) si a reusit pana la urma...vreau sa merg si eu, insa vreau sa stiu sigur, ca deja ma invoiesc de la servici..

Ps.Mai stie careva care e starea lui Daniel in prezent??

Eu am 52 kg si nu m-au primit .. poti incerca, ce poti pierde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daniel a fost detubat azi, ceea ce e un semn bun. Doctorii au spus ca are 7 vieti, si ca e o minune ca a fost posibila detubarea lui atat de repede. Orice nu e de rau, in momentul de fata e de bine. Totusi e inca prea devreme sa se pronunte sau sa se faca speculatii. Starea lui este in continuare critica inca 36 de ore.

 

Nu putem decat sa fim alaturi de el, macar cu gandul.

 

Ry.

 

Slava Domnului, in sfarsit un semn bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate totul se face in functie de dovezi, asa ca nu ai cum dovedi ca soferul vw mergea cu 140 si ca te-a depasit si "ti-a taiat calea"

asta numai cu martori prin tribunale ani de zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic: Ma pregateam sa-mi iau motor zilele astea(dupa 3 ani de economii).Sincer,dupa ce am citit mai bine rubrica cu accidente...o sa ma gandesc de 2 ori.Daca pana si cei cu experienta o patesc...ce sa mai zic eu care nu am experienta pe moto?In scoala nu te invata nimic....carnetul se ia foarte usor.Cum capat "experienta de strada" la inceput?Stiu sa merg cu motorul in poligon si atat.Nu vreau sa ajung nici in situatia celui cu dacia si nici sa am eu vreun accident.

 

 

Multa sanatate lui Daniel si sa se faca bine cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de dimineata la donat si din pacate ca mare bou ce sunt, am mancat de dimineata unt...am facut testu pulmonar, bla bla, si maine ma duc inapoi...tunningboy ne vedem acolo la opt.

 

Insanatosire rapida!

 

Articolul din Libertatea nu este doar pe net, este si in ziar, ce este ciudat e ca poza nu reflecta exact pe Daniel ci ar putea fi Hellryder...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la donat si am intalnit mai multe persoane care au venit sa doneze sange pentru Daniel, dar din pacate nu stiu daa a reusit cineva sa doneze (tensiune prea mare/mica, greutatre prea mica etc.).

 

Eu nu am putut dona pentru ca am venele prea subtiri :angry:

 

Multa sanatate lui Daniel si putere familiei sa il poata sprijini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daniel a fost detubat azi, ceea ce e un semn bun. Doctorii au spus ca are 7 vieti, si ca e o minune ca a fost posibila detubarea lui atat de repede. Orice nu e de rau, in momentul de fata e de bine. Totusi e inca prea devreme sa se pronunte sau sa se faca speculatii. Starea lui este in continuare critica inca 36 de ore.

 

Nu putem decat sa fim alaturi de el, macar cu gandul.

 

Ry.

In sfarsit o veste buna.Dumnezeu sa il ajute in continuare sa-si revina fara complicatii.Un gand bun si de la mine Daniel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daniel a fost detubat azi, ceea ce e un semn bun. Doctorii au spus ca are 7 vieti, si ca e o minune ca a fost posibila detubarea lui atat de repede. Orice nu e de rau, in momentul de fata e de bine. Totusi e inca prea devreme sa se pronunte sau sa se faca speculatii. Starea lui este in continuare critica inca 36 de ore.

 

Nu putem decat sa fim alaturi de el, macar cu gandul.

 

Ry.

 

:angry: O veste buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de dimineata la donat si din pacate ca mare bou ce sunt, am mancat de dimineata unt...am facut testu pulmonar, bla bla, si maine ma duc inapoi...tunningboy ne vedem acolo la opt.

 

Insanatosire rapida!

 

Articolul din Libertatea nu este doar pe net, este si in ziar, ce este ciudat e ca poza nu reflecta exact pe Daniel ci ar putea fi Hellryder...

 

In centrul pozei sunt eu. Si nu mi se pare deloc haios sa apar intr-o poza a unui articol despre un motociclist aflat in stare grava la spital. Deja m-au sunat o gramada de oameni sa ma intrebe daca sunt intreg... :)

 

LIBERTATEA: :angry: :ok: :)

 

Detalii: ziarista Cristina Marcu, DOMNISOARA Cristina Marcu m-a sunat ieri sa imi ceara date despre accident spunand ca astepta de mult o ocazie sa scrie despre motociclisti. I-am spus ca o sa ii trimit date pe e-mail si a continuat prin a-mi cere fotografii ca sa documenteze accidentul. I-am spus ca va primi fotografii numai contra cost, si ca banii urmeaza a fi folositi pentru ingrijirile lui Daniel (a.k.a. ciubuc la asistente, infirmiere, etc.). Mi-a spus ca are mari dubii ca banii ar ajunge chiar la Daniel si ca nu par a fi o persoana de incredere, ba pe deasupra sunt si arogant, si eu si in general astia din "clubul" motociclistilor de pe net.

Puteti sa va adresati doamnei, pardon domnisoarei MARCU la adresa de e-mail cristina.marcu@libertatea.ro sau la telefonul dumneaei personal 072xxxxx si sa ii spuneti eventual mai multe despre "clubul motociclistilor de pe net" Eu am sunat-o deja sa ii spun ca o voi da in judecata. :)

 

Ry.

 

 

Am sters numarul de telefon, e personal si nu poate fi facut public fara acordul proprietarei

Editat de Smokey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea nu s-au cerut :angry: Oricum, asta inseamna ca Baiazid a fost fraudat.

 

Mdea poza este facuta de mine. Pot face ceva in privinta asta? Sa luam niste bani si sa ii dam lui Daniel

Acordul meu nu il au si nu o sa il aibe pt ca mint cu nerusinare in articole.

 

Avocati ceva pe aici disponibili?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la donat si am intalnit mai multe persoane care au venit sa doneze sange pentru Daniel, dar din pacate nu stiu daa a reusit cineva sa doneze (tensiune prea mare/mica, greutatre prea mica etc.).

 

Eu nu am putut dona pentru ca am venele prea subtiri :angry:

 

Multa sanatate lui Daniel si putere familiei sa il poata sprijini.

Nici pe mine nu m-au primit ca am avut tensiunea la tavan (deh dupa atata asteptare) si singurul care donase pana am plecat eu era RANGA cinste lui !

 

BINE MACAR CA AM VENIT DESTUL DE MULTI

edit : si hai hui a fost acceptat ! SPERAM SA MAI AUZIM VESTI BUNE !!!

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daniel a fost detubat azi, ceea ce e un semn bun. Doctorii au spus ca are 7 vieti, si ca e o minune ca a fost posibila detubarea lui atat de repede. Orice nu e de rau, in momentul de fata e de bine. Totusi e inca prea devreme sa se pronunte sau sa se faca speculatii. Starea lui este in continuare critica inca 36 de ore.

 

Nu putem decat sa fim alaturi de el, macar cu gandul.

 

Ry.

 

Eu un semn bun.Doamne ajuta!!! Sper sa se recupereze rapid si sa aiba intradevar 7 vieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, nu credeam ca e atat de greu sa donezi sange...pana la urma, dupa ce au vrut sa ma trimita la plimbare in prima faza ca aveam tensiunea si pulsul prea mici, au zis ca imi mai dau o sansa si m-au trimis sa beau o cafea...si a functionat :ok:

In schimb n-au vrut sa-mi ia decat 250 ml desi ma simteam foarte bine...de zici ca luau de la ei :angry:

In fine, sper sa-i fie cu folos lui Daniel si sa-l avem din nou printre noi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, nu credeam ca e atat de greu sa donezi sange...pana la urma, dupa ce au vrut sa ma trimita la plimbare in prima faza ca aveam tensiunea si pulsul prea mici, au zis ca imi mai dau o sansa si m-au trimis sa beau o cafea...si a functionat :ok:

In schimb n-au vrut sa-mi ia decat 250 ml desi ma simteam foarte bine...de zici ca luau de la ei :angry:

In fine, sper sa-i fie cu folos lui Daniel si sa-l avem din nou printre noi. :)

 

Daca este prima donare sau daca au suspiciuni legate de rezistenta ta dupa donare, atat iti iau. La mne asa a fost. Exista 2 tipuri: doze de 400 si doze de 250 ml. La mine, prima a fost de 250, apoi de 400.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...