Sari la conținut

Accident Movilita Cu Mai Multe Motorete


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

sunt din timisoara si is curios cum as putea ajuta si eu,cei cu pile interveniti ca in ziua de azi daca ai ajuns din gresala la spital aia te taie si daca esti sanatos numa sa te faca sa le dai bani

sanatate maxima si cat mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!

A vorbit azi fratele meu cu sotia lui Daniel si in acest moment starea lui este urmatoarea:

-nu mai respira cu ajutorul aparatelor

-ultima tomografie a iesit mai bine

-edemul scade

-nu recunoaste pe nimeni

-vorbeste dar nu este coerent

-oboseste foarte repede

 

In ansamblu situatia este imbucuratoare si cred ca ar avea nevoie sa vada fete familiare, de aceea cred ca ar fi bine ca cei care au fost in excursia din ziua accidentului cat si prietenii sa ii faca o vizita.

 

 

In acest moment se afla la Spitalul Floreasca Etajul 1 la NEUROCHIRURGIE, TERAPIE INTENSIVA a cincea usa pe stanga.

 

Eu o sa ii fac o vizita astazi.

 

Sanatate tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

A vorbit azi fratele meu cu sotia lui Daniel si in acest moment starea lui este urmatoarea:

-nu mai respira cu ajutorul aparatelor

-ultima tomografie a iesit mai bine

-edemul scade

-nu recunoaste pe nimeni

-vorbeste dar nu este coerent

-oboseste foarte repede

 

In ansamblu situatia este imbucuratoare si cred ca ar avea nevoie sa vada fete familiare, de aceea cred ca ar fi bine ca cei care au fost in excursia din ziua accidentului cat si prietenii sa ii faca o vizita.

In acest moment se afla la Spitalul Floreasca Etajul 1 la NEUROCHIRURGIE, TERAPIE INTENSIVA a cincea usa pe stanga.

 

Eu o sa ii fac o vizita astazi.

 

Sanatate tuturor!

 

sanatate multa si lui si tie!!! Asteptam vesti dupa vizita, daca poti.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Daniel pe la ora 15 si din cate am vazut fizic arata destul de bine, fiind un tip mai solid organismul lui este capabil sa lupte in continuare.

Partea buna este ca nu refuza sa manance.

Am incercat sa ii mai spun de motociclisti si cat de mult asteptam sa il vedem pe picioare dar din pacate nu prea recunoaste pe nimeni si nu isi aminteste mai nimic nici macar numele lui.

Un aspect imbucurator este faptul ca vorbeste chiar daca nu la obiect, uneori blocandu-se pe anumite cuvinte cum sunt "cablu", "Dubai" etc.

Eu propun ca anumiti motociclisti care ii sunt prieteni cat si cei care au stat la masa la Cheia cu el, sa ia legatura cu sotia lui si sa ii faca o vizita pentru ca orice persoana sau obiect cu care ar lua contact ar putea sa ii stimuleze memoria.

Eu o sa fac niste poze cu el din excursie cat si cu grupul de motociclisti de la baraj la Siriu si sa ii le arat, pentru ca din cate am vazut nu isi aminteste de faptul ca este motociclist sau de bmw-ul lui cel negru pe care cu siguranta il adora....

Analizele sunt mai bune, tomografia este mai buna si da noi sperante de refacere.

 

 

Multa sanatate Daniel si Dumnezeu sa fie cu tine sa te faci bine!

Editat de Virago
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate aiurea rau sa iti pierzi cunostinta...nevasta, sa stea sa ii vorbeasca, sa ii arate obiecte cunoscute...e bine macar ca mananca si si-a mai revenit...sa mai aduceti informatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca avem tot mai multe vesti bune. one step at a time... sa speram ca ii revine si memoria. nu imi pot imagina cum e sa stai langa omul iubit si sa nu te recunoasca. multa putere familiei si prietenilor! Daniel, multi sunt cu gandul alaturi de tine! get well! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, in momentul asta are nevoie de sprijin din partea familiei, din partea celor cu care a fost la plimbare inainte de accident, sa il faca sa isi aduca aminte .. !

 

Insanatosire grabnica si ma rog sa isi revina cat mai rapid !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur enorm ca au aparut alte vesti bune. Ii tin pumnii sa se refaca fara sechele si cat mai repede.

Luati-o incet cu amintirile legate de ziua accidentului, mai bine mai tarziu cand incepe el sa intrebe. Intai persoanele si amintiri placute, pe urma restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu la spital. Peisajul e sinistru la terapie intensiva la neurochirurgie. Daniel e cel mai viu de acolo, e singurul care se misca si incearca sa vorbeasca. O sa il mute cat de curand in alta parte, intr-un salon.

Pe scurt: este constient, dar nu este coerent in vorbire. Dat fiind ca edemul cerebral inca nu s-a retras complet, e de mirare ca vorbeste de vreun fel... Inca nu recunoaste persoane dar uneori intelege ce i se spune si incearca sa dea raspunsuri.

Alta veste buna: se pare ca radiografia de la bazin a fost prost facuta sau gresit interpretata. Se pare ca nu are multiple fracturi ci doar o fisura de bazin si niste oase care au fost dislocate, dar s-au asezat la loc... No comment, e doar o supozitie momentan.

O chestie mai complicata se pare ca este antebratul stang, unde situatia nu s-a ameliorat inca. L-au deschis, i-au pus tija... dar mai e de vazut.

 

Ii dorim sa se faca bine cat mai repede! :cheers:

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hellryder, sa-ti dea Dumnezeu sanatate!!! Esti omul care-aduce vesti bune!! Acum! Aici! Ca stiu ca ai fost pus si in situatia de a da vesti proaste. De asta sa nu mai ai parte!

MULTA,MULTA SANATATE LUI DANIEL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau... Dupa ultima ultima vizita la spital am dat intr-o bronsita (nicio legatura cu spitalul, doar cu frigul de afara) si am stat sa bolesc, nici nu am iesit din casa. Maine va dau vesti. :cheers:

 

Ry.

sanatate man ! si asteptam vesti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...