Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

multumesc frumos,

te rog sa-mi dai un semn cand ajungi prin bucale.

asta era lighioana, ieri:

attachicon.gifIMGP0856.JPG

in prezent arata cam asa:

Pfff... frumoasa motoreta, sa o stapanesti sanatos... in ce zona a Bucurestiului stai... poate ne vedem vreodata sa stam de vorba asa ca de la Bol D'or la Bol D'or.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu e inscrisa inca, insa asta va fi primul pas: pregatirea pentru inscriere. am acte din germania, deci trebuie sa o fac sa treaca pe la RAR.

piese cromate are cu duiumul, trebuie doar sa le curat si sa le slefuiesc, arata destul de bine.

ma hotarasc greu la culoare, nici macar la cadru nu sunt decis, nu vreau sa fie negru.

inclin intre alb-rosu cu cadrul alb sau rosu sau argintie toata, inclusiv cadrul.

mi-ar mai fi placut si cadru negru, motor, evacuari negre, contrast cu piesele cromate de pe motor, suspensii spate. etc. piesele cromate arata prea bine, iar ca sa le "ascund" sub negru ar insemna sa-i stric din farmec.

cel mai simplu ar fi sa las cadrul negru, insa nu ar mai fi A MEA :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa i cadrul negru, e cel mai frumosa culoare in contrastul cu cromul. Dar tu o faci cum iti place tie, nu mie. :alcy: Alti clasici nu au mai rasarit acum in prag de primavara?! Hai, domnilor, cu frumosetile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, uite intru si eu in joc cu proaspat reconditionata un gs 500 din 1977 dar care a devenit o atasista veritabila sa cum inepuse austriacu sa o reconditioneze ,mentionez ca are inca buletin de austria urmeaza inmatricularea aici dar mai asteapta un pic ca la ce nameti sint afara si buzunare cam goale mai asteapta.

post-54357-0-96326200-1364412306_thumb.jpg

post-54357-0-94751300-1364412326_thumb.jpg

post-54357-0-20703800-1364412353_thumb.jpg

post-54357-0-53840800-1364412393_thumb.jpg

post-54357-0-42369400-1364412421_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cisule, m ai ucis , frate! tu ai reconditionat-o?. Arata intr un mare fel! Daca ar fi sa o vinzi, ce bani ai cere pe ea, utopic vorbind?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu roata din aia, sa o pui pe atas, de pe donatoarea mea, Gs 650 G Katana.

Daca o vrei, da-mi de veste.

Te costa numai transportul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cisule, m ai ucis , frate! tu ai reconditionat-o?. Arata intr un mare fel! Daca ar fi sa o vinzi, ce bani ai cere pe ea, utopic vorbind?

salut ,da eu am reconditionato si sint nevoit sa o dau pentru ca mai am trei si nu pot sa le suport financiar pe toate si lipsa spatiu,detali de pret vezi pe bikeshop la sectiunea comuniste,pretul este negociabil si ca bonus mai vine si cu un motor de rezerva perfect fuctionabil,mai multe detali PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi credeam ca o tii la colectie.Vorba lui Caragiale:lasa-ne moncher,nu mai ai niciun farmec.Fara suparare.

eu nu sint cu colectiile, nu imi place sa le vad prafuite si sa stea ,locul lor este pe afalt ,eu nu am timp sa ma dau nici cu celelante,dar ori cum ai va lua locul alt proiect ,astea sint provocarile mele sa le iau din pamant si le dau viata asta cat oi mai putea fizic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, astea-s troacele mele, le-am mai aratat si in topicul meu despre XS-uri (topic facut cu vechiul user).

Yamaha XS400 2A2 din '81, cadru scurtat de fostul proprietar, asa ca am fost nevoit sa-i confectionez alta sa si alt sistem de prindere pentru aripa spate.

post-72311-0-48998400-1364541501_thumb.jpg

Yamaha XS400 SE 4G5 din '81, proiect in standby...

post-72311-0-30225500-1364541500_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

PROPUNERE: sa ne intilnim la arcul de triumf ,simbata seara, toate clasicele vecchi si noi.......ce zici jane...vi si tu?

 

Lume multa...mai vede omu una,alta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dkw-ule, arata intr un mare fel.., mi ar place sa am una de sapte jumate facuta asa!

 

Jeane, as fi vrut una de 650, dar una in mintile ei este cam scumpa, sub 2000 de euroi nu gasesti ceva sa merite deranjul.

La XS-ul negru mai am de mesterit la electrica si cateva retusuri, sper sa-mi fac timp sa-l termin si p-asta ca m-am mai apucat de 2 fiare vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROPUNERE: sa ne intilnim la arcul de triumf ,simbata seara, toate clasicele vecchi si noi.......ce zici jane...vi si tu?

 

Lume multa...mai vede omu una,alta...

Pai Jean cu ce sa vina?Ca n-are clasica de niciunfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa i cadrul negru, e cel mai frumosa culoare in contrastul cu cromul. Dar tu o faci cum iti place tie, nu mie. :alcy: Alti clasici nu au mai rasarit acum in prag de primavara?! Hai, domnilor, cu frumosetile!

pana la urma l-am facut negru. zilele urmatoare ma apuc de montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROPUNERE: sa ne intilnim la arcul de triumf ,simbata seara, toate clasicele vecchi si noi.......ce zici jane...vi si tu?

 

Lume multa...mai vede omu una,alta...

Pai, cu ce sa vin.., nu auzi ce zice rautatea de Bunu, ca nu am cu ce.., asa o fi, stie el uneori mai bine decat mine ce am prin curte! da l iert ca e motoveteran de al meu! Uga, mai bine ne vedem la SMAEB la o bere, acolo vor veni destui cu motorete clasice.., abia astept.

 

pana la urma l-am facut negru. zilele urmatoare ma apuc de montat.

Aha, pai vezi bre ca e asa cum spusesi eu! Te asteptam cu pozele dupa..,

 

Asa e DKw -ule.., cand ma gandesc ca gasisem la timisoara o Honda de 750 din 82, la 200euro simt ca ma doara freza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am dat peste un anunt pe bikeshop, poate va intereseaza http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=508713&selpic=2&zoom=1#foto

Cred ca o Honda CB350 four, pacat de starea ei, mai ales a actelor...

 

P.S. nu e anuntul meu :)), nu fac reclama!

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am dat peste un anunt pe bikeshop, poate va intereseaza http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=508713&selpic=2&zoom=1#foto

Cred ca o Honda CB350 four, pacat de starea ei, mai ales a actelor...

 

P.S. nu e anuntul meu :)), nu fac reclama!

mai nu-i rea deloc.da si sa dai 650 Enumai ca sa mai bagi in ea inca 350 E si sa o ai sa te uiti la ea sau sa o duci pe la o expozitie,mi se pare peste puterile noastre.Io nu ma indur sa dau 400 E pe un CX 500 cam subred dar intreg si cu acte.Breeee,e vreuri grele.Oamani are arme.Si trage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza de vremuri grele mi am vandut clasicile mele japoneze.., asa ca Bunule, ai dreptate cand spui ca nu m ai am nici o clasica japoneza, asa este.., dar vine vremea mea.., si o sa vezi ce clasica va avea Jeean. Putintica rabdare! vezi ca te am ciupit si eu putin pe topicul celalat de clasice nejaponeze, dar doar asa, ca sa te mai scot din hibernare! honda four, cea de pe bikeshpo.., zice ca are 150 cmc, cu patru cil?! mi e greu sa cred asta, poate de 350cmc. Mai stiu Yamaha RD 250cmc in patru cil, dar de 150cmc chiar nu cred ca exista. Tot vad prin oras motoare clasice transformate in cafe racer sau nu.., nu mai baga nimeni poze cu ele pe aici.., slaba activitate pe topicul asta. Da nici eu nu am cu ce sa ma laud, reunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca mai exista ateliere de cromat in bucuresti? trebuie sa refac rama farului.

de asemenea caut un posesor de bol d'or, vreau sa vad cum arat suportul original de far, la mine e modificat.

Era Bratu, in orasu-comuna Pantelimon, si daca o mai fi pe strada Magura Vulturului, intre sos Iancului si Vatra Luminoasa, nu stiu nr. Posesor de Bol D'Or era un baiat care a postat pe topicul asta.., cauta in paginile anterioare ca sigur il gasesti, este din Bucuresti. Bunule, te am vazut ieri cu motoreta.., avea i carjele puse in spatele ei, ha, ha, esti tare ce sa mai zic.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era Bratu, in orasu-comuna Pantelimon, si daca o mai fi pe strada Magura Vulturului, intre sos Iancului si Vatra Luminoasa, nu stiu nr. Posesor de Bol D'Or era un baiat care a postat pe topicul asta.., cauta in paginile anterioare ca sigur il gasesti, este din Bucuresti. Bunule, te am vazut ieri cu motoreta.., avea i carjele puse in spatele ei, ha, ha, esti tare ce sa mai zic.

Pai ce n-ai venit drace ,dupa mine.?Mergeai cu mine.Am fost la Nea Bogadan din Aninoasa.Sa vezi la el motociclete clasice,fo 15 bucati.

In ce priveste cromatul,cel din pantelimon s-a mutat din Bucuresti.Mihai Prd stie datele.Asta de pe Magura Vulturului este tot acolo dar intr-o cladire spate in spate cu cea veche.Din pacate sunt slabi la shlefuirea pieselor.Eu am cromat mai multe piese printre care si cotul de esapament de la DKW si vad ca tine foarte bine.In peste 2000 km s-a albastrit putin,in rest e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...