Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

din pacate e numai o poza

 

imi permit sa citez din anunt:

''... proprietar : Dl Atila Lup, Dtr Deleanu 61, Cluj-N

Tel 0758 759 375

 

Nu stiu modelul de Honda, luati contact cu omul.

Pretul : nu a zis ''

post-8499-0-02109800-1337342439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am stat destul de mult pe ganduri inainte sa ma hotarasc sa pun o poza cu Honda (Jean stie de ce), dar am zis ca trebuie sa o vedeti ... chiar daca mai am cate ceva de retusat ...

 

Honda VF 1000 F2 Bol D'or 1985

 

post-9620-0-70613100-1337203278_thumb.jpg

Raducule, lasa-ma sa ghicesc.., ai dat Suzuka la schimb pe Vf-ul asta , corect?. Banuiesc asta pt ca am vrut sa fac trocul cu acest Vf, cu cateva zile inainte sa-mi vand Suzuka mea, dar proprietarul lui nu era prea grabit. In fine, sa-l stapanesti sanatos ca este smecherie de motoreta, frate. Te ai bine cu astia de la OMV?! :bounce: PS Vezi ca nu o sa ratez ocazia sa te vizitez pt o tura.., ce zici mi-o dai putintel?

 

din pacate e numai o poza

 

imi permit sa citez din anunt:

''... proprietar : Dl Atila Lup, Dtr Deleanu 61, Cluj-N

Tel 0758 759 375

 

Nu stiu modelul de Honda, luati contact cu omul.

Pretul : nu a zis ''

Hufo, pretul nu la pus, pt ca Honda aceea sau ramasitele ei , sunt nepretuite! :banana: Cred ca mai multi sunt interesati de motorul de Ij peste care a inceput sa creasca pamantul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat destul de mult pe ganduri inainte sa ma hotarasc sa pun o poza cu Honda (Jean stie de ce), dar am zis ca trebuie sa o vedeti ... chiar daca mai am cate ceva de retusat ...

 

Honda VF 1000 F2 Bol D'or 1985

 

post-9620-0-70613100-1337203278_thumb.jpg

Hm... tin minte cand am vazut live primul vf1000f ... :rock: Din pacate cand am vrut sa imi cumpar si eu unul, nu am prins decat unul cu niste probleme la cutia de viteze, curgea antigelul din el, asa ca am spus pas. Insa am ajuns la un vf750f si V4-ul asta e nebunie curata... acum din pacate inca stau din iarna cu carburatoarele pe masa, ca trebuie sa schimb oringurile... si nu prea am avut tragere de inima in ultima vreme.

 

Apropo, daca ai nevoie de vreo piesa de schimb, etrieri, scarite, amortizoare fata, releu de incarcare, pompa de benzina, chestii de genul, nu ezita ca eu mai am un rand de piese primite cand am cumparat-o si ne intelegem noi ca intre vf-isti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectiva Honda e de fapt cadrul care se vede in coltul din dreapta jos al pozei si motorul care este pus pe IJ Jupiter/Planeta 5.

Da,,am ma ramas ceva din ea pe jos pe sus pe unde mai e saraca.

ma gandesc ca cineva a vrut sa pimpuiasca Ij-ul,fiind tot in 2 cilindri ...

 

din pacate motorul de Ij e dat deja

 

Da,,am mai ramas ceva din ea pe ...jos pe sus ...

ma gandesc ca cineva a vrut sa pimpuiasca Ij-ul,fiind tot in 2 cilindri ...

 

din pacate motorul de Ij e dat deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raducule, lasa-ma sa ghicesc.., ai dat Suzuka la schimb pe Vf-ul asta , corect?. Banuiesc asta pt ca am vrut sa fac trocul cu acest Vf, cu cateva zile inainte sa-mi vand Suzuka mea, dar proprietarul lui nu era prea grabit. In fine, sa-l stapanesti sanatos ca este smecherie de motoreta, frate. Te ai bine cu astia de la OMV?! :bounce: PS Vezi ca nu o sa ratez ocazia sa te vizitez pt o tura.., ce zici mi-o dai putintel?

 

Da am dat Suzuki la schimb si mare lucru am facut... super motoreta e Honda asta. Sa stii ca si eu am crezut ca trebuie sa fiu ruda cu Patriciu dar nu e chiar asa... in afara consuma cam 6 (eu merg incet) iar in oras consuma mai mult, inca nu stiu exact cat dar nu exagerat... pt. tura oricand... ma suni si mergem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sarpente

Tenere-ul meu din 92 o sa devina in curand o clasica! :bounce: O sa pun si cu ea o poza daca nu se supara Jean. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar ca in curand, doar prin 2022 poate o sa devina o clasica. Mai asteapta nitelus pana ne incanti cu ea pe acest colt, pana atunci, la coltul de enduro-touring nu cred ca se supara nimeni daca ii luminezi cu ceva poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar ca in curand, doar prin 2022 poate o sa devina o clasica. Mai asteapta nitelus pana ne incanti cu ea pe acest colt, pana atunci, la coltul de enduro-touring nu cred ca se supara nimeni daca ii luminezi cu ceva poze.

2022?! Eh, lasa ca zece ani trec repede! :crack: Sarpente este deja un clasic in sine insusi, il stie Jean. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

 

 

-Semnalizatoare 80 ron

-Stop 60 ron

-Far 60 ron

-Bord 40 ron ,,cu contact 50 ron

-Jug 50 ron

-Comenzi 20 ron

-saua 90 ron

-crick lateral 30 ron

-aripa fata 40 ron

-aripa spate 40 ron

 

Rezervorul VANDUT

Far VANDUT

 

restul pieselor raman valabile

:wave:

Editat de hufo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

ma bag si eu in hora...unul din copii mei este o honda cb 400 N (editie limitata japan). are fraiul defect, deci daca aveti asa ceva p-acasa... intre timp sta la racorica in garaj unde o mai bibilesc din cand in cand.

va salu' ! biggrinbandit.gif

 

P2091547a.jpg

 

P2091534.jpg

 

P2091536.jpg

 

Din 84' , am uitat sa precizez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E-hei.. ale mele cam toate sunt mai oldies. Singura care chiar nu adera la grup e RF-ul.. dar sigur va deveni o "clasica" peste ceva ani. Ma bucur ca exista oameni preocupati de japoneze vechi.. eu risc sa-mi fac parc.. noroc ca n-am unde tine prea multe.

Favorita mea e GSX 1100EF din '85... si fostul costum cred ca nu era mult mai tanar:

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=459828

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E-hei.. ale mele cam toate sunt mai oldies. Singura care chiar nu adera la grup e RF-ul.. dar sigur va deveni o "clasica" peste ceva ani. Ma bucur ca exista oameni preocupati de japoneze vechi.. eu risc sa-mi fac parc.. noroc ca n-am unde tine prea multe.

Favorita mea e GSX 1100EF din '85... si fostul costum cred ca nu era mult mai tanar:

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=459828

Gsx-ul 1100 EF, l-ai cumparat cumva, acum vreo cativa ani, din Bucuresti, de la un tip, Mihai?. Daca este ala, atunci e scula, foarte ingrijit, il stiu. radookule, te-ai scos cu monstru.., se pare ca asa esti tu blestemat sa ai numai scule vechi, da noi! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gsx-ul 1100 EF, l-ai cumparat cumva, acum vreo cativa ani, din Bucuresti, de la un tip, Mihai?. Daca este ala, atunci e scula, foarte ingrijit, il stiu. radookule, te-ai scos cu monstru.., se pare ca asa esti tu blestemat sa ai numai scule vechi, da noi! :bounce:

 

Da Jeane, de la Mihai l-am luat: om bun si bun motor. Ii sunt dator cu multe beri, dar nu ne-am mai intalnit. Din nefericire s-a mai degradat putin optic. Daca nu ma insel ne-am intalnit la Nandru acum vreo 3 ani; atunci aveam o situatie financiara precara.

Editat de Cooler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Jeane, de la Mihai l-am luat: om bun si bun motor. Ii sunt dator cu multe beri, dar nu ne-am mai intalnit. Din nefericire s-a mai degradat putin optic. Daca nu ma insel ne-am intalnit la Nandru acum vreo 3 ani; atunci aveam o situatie financiara precara.

Da, ne-am intalnit la intrunirea de la Hunedoara, aveam o Africana pe atunci si mari aere de endurist, am traversat Apusenii de la nord la sud de-a lungul unui firicel de apa.., tin minte ca nu am spalat motoreta doua sapt, asa de mandru eram cu namolul ala pe ea! :bounce: .., Doamne cata fasole am putut manca acolo, nah, era moca!. Sa 'degradeaza' moral oamenii, daramite motoarele! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E-hei.. ale mele cam toate sunt mai oldies. Singura care chiar nu adera la grup e RF-ul.. dar sigur va deveni o "clasica" peste ceva ani. Ma bucur ca exista oameni preocupati de japoneze vechi.. eu risc sa-mi fac parc.. noroc ca n-am unde tine prea multe.

Favorita mea e GSX 1100EF din '85... si fostul costum cred ca nu era mult mai tanar:

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=459828

 

hmmm... foarte foarte frumos suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... foarte foarte frumos suzuki

 

Multumesc pt aprecieri.. nu e chiar asa ingrijita ca a ta. Adevarul e ca imi place f mult cum arata: e printre foarte putinele motociclete cu carena si far rotund. Uite inca o poza:

 

post-13595-0-83751300-1342547294_thumb.jpg

Editat de Cooler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...