Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

M72story, frate, cu tot respectul, aici nu e un topic de vanzari piese moto sau altceva! Hai sa pastram topicul curat si sa comentam la obiect. Fara suparare, iti multumesc anticipat. Anul viitor vreau sa trec la un chooper. An fabricatie 1987. Aka old school. :friends: Motor de 1400cmc. 71 CP. Ce ziceti? :moto:

post-23362-0-61749500-1344353420_thumb.jpg

post-23362-0-87221500-1344353464_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

M72story, frate, cu tot respectul, aici nu e un topic de vanzari piese moto sau altceva! Hai sa pastram topicul curat si sa comentam la obiect. Fara suparare, iti multumesc anticipat. Anul viitor vreau sa trec la un chooper. An fabricatie 1987. Aka old school. :friends: Motor de 1400cmc. 71 CP. Ce ziceti? :moto:

 

Succes Jane , da' ce ai , imbatrinesti , ca te stiam mai sportiv ???beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeane ,nu am inteles ce motor clasic japonez ai tu.Pe la poarta mea te-ai perindat cu vreo zece si ziceai ca -s ale tale.Sunt in ceata.Ai ceva pe numele tau?Ce?Ca sa lamurim lucrurile,pentru toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, stiu ca nu vorbesti cu rautate.., uite clasica mea japoneza, daca tot m-ai provocat, scuze, e vina mea daca nu ai stiut. :blbl: si nici asta nu e deocamdata pe numele meu! :rusinica: . Dupa cum ti-am mai spus, am o Honda Cb 250G din 1976, este o clasica sau nu?!. Kawa gpz 750 Unitrak din 83, care il aveam cand am deschis aceest topic, l-am vandut din motive de jena financiara, amu un an (regret si acum).., Lil_debul, ti-ai amintit bine, cu Kawa aceea am fost anul trecut la Paulesti. Ca o mica adaugire, tu poti sa-l numesti si un atac subtil la adresa ta.., am reusit, in ciuda vicisitudinilor vremii, sa pastrez Mz-ul Rt din 61, care spre deosebire de cele vreo douajcinci de motoare comuniste vechi ale tale, este restaurata complet.., dupa cum o facu neamtu atunci.., ceea ce nu pot spune despre, macar una, dintre comunistele tale. :haha: Concluzia, ciocu mic, ca Jean e la putere. :moto: Ps Iaca si neste poze, cu mine pe ele.., sa nu existe vreun dubiu in privinta posesorului. Cu Honda Cb nu am poze. Am facut 800 km intr-o zi anul trecut, sa o aduc de la Neamt si de atunci zace in curtea unui prieten. Cine nu are curte, stie de ce. :baldy:

 

Succes Jane , da' ce ai , imbatrinesti , ca te stiam mai sportiv ???

Lil, crede-ma, nu este o motoreta pt bosorogi.., daca te pricepi cu ele, poate face si ea multe! :friends: . Este fabricata in 1999, nu am cumparat-o pe cea din 87, din mai multe motive. Este o clasica cu o tehnologie mai actuala, hmm, zic bine asa?!

post-23362-0-76183900-1345462100_thumb.jpg

post-23362-0-17045700-1345463026_thumb.jpg

post-23362-0-80212900-1345463241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Modestule, arată foarte bine și în realitate, și sună pe măsură! Ba, pe lîngă sunet, mai și merge! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, schimbăm acuma! :rusinica:

E vorba de God?! :scratch: . falkenberg.., ma uit la kawa ta si ma gandesc cu nostalgie la cel care l-am avut si eu.., l-am rugat pe tipul care mi la cumparat sa am drept de preemtiune la cumparare! Adevarate motociclete, zau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Jeane, e vorba că a născut nevastă-mea acu două zile, mai am o fetiță!

 

E o confuzie aici! A mea suna a rasnita :)

 

Hai lasă, am auzit-o și în momente bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Jeane, e vorba că a născut nevastă-mea acu două zile, mai am o fetiță!

 

 

 

Hai lasă, am auzit-o și în momente bune!

Sa-ti traiasca cat Matusalem.., mezanplastul pe cand? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bai ,sa vezi si sa nu crezi.Jean s-a dat la o mare clasica japoneza.Un mare Intruder de 1500 cc de prin 2000.Firianaibi tu Jeane.

 

Nu Jeane, e vorba că a născut nevastă-mea acu două zile, mai am o fetiță!

 

Ma da tu motociclisti nu faci?

 

Hai lasă, am auzit-o și în momente bune!

 

hai ca a iesit ca naiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma da tu motociclisti nu faci?

 

Gata, aici m-am oprit, zic io... Mie mi-au plăcut femeile, așa că mi-am dat Doamne-Doamne să-mi ajungă! Și ca socru-meu nu încerc, după două fete a vrut și un băiat, deci are trei fete! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ca esti absent nemotivat de la Parcul Carol!

 

Din păcate, am fost absent motivat... Cati e la spital, iar eu am stat trei zile singur cu cea mică, pe cea mare lăsînd-o pe la alții. Important e că s-au rezolvat problemele de sănătate. Chiar acum sînt la spital, așteptăm să-i facă externarea lui Cati.

 

Scuzați off-topicul, vă rog, a fost ultimul!

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ,sa vezi si sa nu crezi.Jean s-a dat la o mare clasica japoneza.Un mare Intruder de 1500 cc de prin 2000.Firianaibi tu Jeane.

 

 

 

hai ca a iesit ca naiba.

Daca tot zici ca e clasica, hai sa bag neste poze din ciclul sa radem cu Jean! :bigstar:..,deh, a fost dragoste la prima vedere!

post-23362-0-44977700-1348298327_thumb.jpg

post-23362-0-49765000-1348298353_thumb.jpg

post-23362-0-26634200-1348298375_thumb.jpg

post-23362-0-26088100-1348298523_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, da ceva mai clasic sa postati pe aici nu ati gasit, ceva japoneze din 2008-2009?

Acuma stau si ma gandesc...care "japoneze" se mai fabrica in Japonia?? Are cineva informatii verificate si pertinente?

De Honda, stiam ca de ceva timp le fac prin Spania, de Kawa,Suzu si Yamaha nu mai stiu!

 

(Intrusu meu cel putin e "made in japan" deci juma de norma a indeplinit-o :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot zici ca e clasica, hai sa bag neste poze din ciclul sa radem cu Jean! :bigstar:..,deh, a fost dragoste la prima vedere!

 

Jeane nu ti-a mai ramas decat sa o footzi.Spor la ......

 

Pai Intrusu meu din 92 ce mai e?

 

Nu baga seama la nimeni."Intrusul" tau e una din cele mai mishto si mai clasice motociclete.O spune si faptul ca e una din motocicletele care au pret in ciuda trecerii timpului.Tine-o bine si n-o da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...