Sari la conținut

accident cu pieton beat


cnairda
 Share

Postări Recomandate

@cnairda - Lecturand intamplarea ta pot zice ca banii pe reparatii nu ii vei recupera doar prezentandu-i facturile acelui mos senl.. mergi pe cale legala incepe cu un avocat bunicel deoarece hotararea judecatoreasca va trebui sa o pui in executare adica vei avea treaba si la un executor Judecatoresc si vei putea ajunge chiar la bunurile mosului, dar mai inainte vezi daca "ai ce lua de la mos" (casa, masina - si atunci cand se va vedea strans cu usa altfel va pune problema) adica daca e solvabil.... ca vorba aia de la cel mort si de la cel din puscarie nu ai ce lua.... si nu de alta dar sa nu ramai si cu paguba si cu cheltuelile de judecata.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vorbiti voi cu judecati e sf.Numai cineva care n-a stat pe la usile avocatilor si procurorilor poate sa zica din astea.

@ cnairda :

Deci am avut dreptate ca vroiau sa-ti ia permisul?Era clar,sunt destul de previzibili domnii politisti.

Nu te mai complica,cum ti-a zis chiar un politist,te bati cu morile de vant.E atata mizerie pe acolo ca nu o sa-ti vina sa crezi.Fa-ti rezervorul si nu te mai complica cu nea caisa ala,vezi-ti de ale tale ca iti scoti peri albi si nu rezolvi nimic,da-l draq,e posibil ca data viitoare sa treaca strada beat prin fata unui tir si se rezolva treaba de la sine,nici o problema. :wink:

Multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseară era unu` întins pe jos pe-o stradă cu 4 benzi, la vreo 10-15 metri de trecerea de pietoni. L-a întins unu` cu un Logan, cred că l-a făcut Âşi puțin super man că avea Âşi parbrizul praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Chivu - Sunt perfect de acord cu tine ca e de durata dar in functie da pagubele create el singur va decide daca va apela sau nu la "justitia romana" care intradevar este de kkkt, si zic asta in cunostinta de cauza..... dar stii vorba aia pana nu incerci nu stii.

Iar referitor la 2-5 baeti e cu dus si intors nu stii ce nepoti/copii putin iesiti in lume si ai sanse mari sa fii tot tu tras la raspundere si toate astea numai colegul in cauza stie daca se merita sau nu sa inceapa, ca daca are paguba de 100 euro parerea mea sa fie un lup mancat de-oaie, cat dai la avocat, cate plimbari pe la judecatorie apoi taxe uhuuu sare bine de 4-5 sute Eurasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cnairda , ai fost cumva la marsul de sambata? Ca parcasem parca langa un motor ca al tau cu rezervoru infundat destul de serios...

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, eu eram ala care ti-am zis sa incerci cheia in zx-10 :)

am vazut ca a mai reusit cineva sa ia un pieton de-asta pe ghidon :(. atentie mare si bulan exagerat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si am un deja-vu.. Abia imi luasem acum 15 ani B-ul si ma indreptam cu masina familei catre banchetu de clasa a 12-a..Am iesit in drum principal iar dupa vreo 100 m de pe marginea drumului a sarit direct pe banda mea o betiva (pieton)...Am evitat cat de cat si pana am ajuns pe contrasens... Am lovit-o cu partea dreapta a masinii..Urmari oglinda sparta, maner usa spart iar betiva.... nici pe draq. Credea ca special am lovit-o, ca vreau s-o duc undeva s-o f..t... Striga cat putea de de tare ca vreau s-o ard..:))... Imediat au iesit din bodega din care iesise si ea mai devreme 20 de betivani care mai de care mai praf exclamand ca le-am omorat ..zda! Un betiv ceva mai treaz dupa ce s-a asigurat ca n-are nimic femeia mi-a sugerat ca ar fi bine sa o urc in masina si sa o las 10 strazi mai incolo..In caz ca ma reclama cineva sa afle ca am fost bine intentionat si am dus boarfa la spital.. Cam atat.. ps. am incercat sa o urc in masina dar nu se lasa...urla: nu vreau sa ma ...ut cu asta!!! :))

 

 

Intr-un final am ajuns la banchet iar dupa vreo 3 sticle de vin mi s-a sters informatia din hdd..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu

 

:laugh: Salve, Bobozaurule.

 

Esti sigur ca ti s-a intamplat faza asta? :blink: dupa trei sticle de vin si dupa cinshpe ani iti aduci aminte???, Da bun priogram de recovery HDD ai! Respect

 

Si eu am un dĂŠjà-vu similar ...; am vazut faza asta intr-un film.... poate?... eram dupa shaishpe beri..... :crack:

 

Numa bine si asfalt uscat. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia legatura cu fpvs-ul! chiar si pentru o intrebare! s-ar putea sa te scape de foarte multe batai de cap.

 

eu am apelat la ei in alte circumstante (vinovatul fara RCA valabil) si nu pot sa spun decat ca mi-au intrecut asteptarile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Salve, Bobozaurule.

 

Esti sigur ca ti s-a intamplat faza asta? :blink: dupa trei sticle de vin si dupa cinshpe ani iti aduci aminte???, Da bun priogram de recovery HDD ai! Respect

 

Si eu am un dĂŠjà-vu similar ...; am vazut faza asta intr-un film.... poate?... eram dupa shaishpe beri..... :crack:

 

Numa bine si asfalt uscat. :wave:

 

Ai dreptate..acu treispe ani!!

Ce sa zic..viata bate filmu`!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

daca vrei sa obtii despagubiri de la betiv, da-mi un PM si te invat cum sa faci; daca vrei iti formulez eu cererea de chemare in judecata cu tot ce trebuie si tu doar te duci in instanta sa faci act de prezenta (nu-i obligatoriu, se poate judeca si in lipsa). Procesul in sine nu ar trebuie sa dureze mai mult de 3-4 luni, mai mult dureaza executarea silita. Nu te costa decat onorariul executorului, bani putini (100 RON) pe care oricum ii recuperezi la final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu lovesti un pieton si`l numesti participant la trafic???

In cel mai bun caz o s ramai cu permisul in buzunar(culpa comuna).Daca`l dai in judecata si castigi(ca sa te despagubeasca ca ai dat cu fieru`n balarii) si mosu are 500 ron pensie, cred ca o sa`ti iei 20-30 ron pe luna timp de 10 ani.

Parerea mea(si asta o spun ca asteptai niste raspunsuri)...habar nu ai de capu` tau...dc omori un om pe A1 si ala e beat, tot o patesti ca e omor din culpa....amandoi sunteti vinovati..Beleste ochii data viitoare, dc era unu mai tanar si care sa cunoasca niste uameni...altfel puneai problema..

 

:peace:

 

salut,

 

daca vrei sa obtii despagubiri de la betiv, da-mi un PM si te invat cum sa faci; daca vrei iti formulez eu cererea de chemare in judecata cu tot ce trebuie si tu doar te duci in instanta sa faci act de prezenta (nu-i obligatoriu, se poate judeca si in lipsa). Procesul in sine nu ar trebuie sa dureze mai mult de 3-4 luni, mai mult dureaza executarea silita. Nu te costa decat onorariul executorului, bani putini (100 RON) pe care oricum ii recuperezi la final.

Eu am contestat o amarata de amenda si am stat 1 an jumate pana la sentinta, cat despre despagubiri.. :crack: :lol: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu lovesti un pieton si`l numesti participant la trafic???

In cel mai bun caz o s ramai cu permisul in buzunar(culpa comuna).Daca`l dai in judecata si castigi(ca sa te despagubeasca ca ai dat cu fieru`n balarii) si mosu are 500 ron pensie, cred ca o sa`ti iei 20-30 ron pe luna timp de 10 ani.

Parerea mea(si asta o spun ca asteptai niste raspunsuri)...habar nu ai de capu` tau...dc omori un om pe A1 si ala e beat, tot o patesti ca e omor din culpa....amandoi sunteti vinovati..Beleste ochii data viitoare, dc era unu mai tanar si care sa cunoasca niste uameni...altfel puneai problema..

 

 

Prietene, las-o-n sangue de culpa comuna... Daca iti sare unu-n fata aiurea-n tramvai nu e nicio culpa comuna. E culpa lui. Nu mai vorbiti frate tot ce va vine-n gura fara sa va treaca prin cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, las-o-n sangue de culpa comuna... Daca iti sare unu-n fata aiurea-n tramvai nu e nicio culpa comuna. E culpa lui. Nu mai vorbiti frate tot ce va vine-n gura fara sa va treaca prin cap...

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree:

Exemplu: tatal unui prieten de-al meu(beat la volan) a calcat un mos pe langa Piata de Gros(nu trecere, nu nimic), mosu beat(moare)...

Soferului i se anuleaza permisu` si i se da amenda penala pt omor din culpa ;)

A primit amenda ca nu a avut coada...dc mai avea ceva il ascundeau astia ceva timp..

Asa ca mai lasa ciatu si iesi pe strada sau mai vb cu uamenii!

 

 

Pana la urma si la coada eu sunt fraier, urca`te domnule in masina sau pe motor si cum vezi un "participant la trafic" care nu e pe trecere sau mai stiu eu ce, si calca`l pe fraier...sa moara dal dracu de infractor ca circula el ca nebunu`...poti sa stai linistit..nimeni nu o sa-ti spuna nimic

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exemplu: tatal unui prieten de-al meu(beat la volan) a calcat un mos pe langa Piata de Gros(nu trecere, nu nimic), mosu beat(moare)...

Soferului i se anuleaza permisu` si i se da amenda penala pt omor din culpa ;)

A primit amenda ca nu a avut coada...dc mai avea ceva il ascundeau astia ceva timp..

Asa ca mai lasa ciatu si iesi pe strada sau mai vb cu uamenii!

 

 

Pana la urma si la coada eu sunt fraier, urca`te domnule in masina sau pe motor si cum vezi un "participant la trafic" care nu e pe trecere sau mai stiu eu ce, si calca`l pe fraier...sa moara dal dracu de infractor ca circula el ca nebunu`...poti sa stai linistit..nimeni nu o sa-ti spuna nimic

:peace:

 

Care e asemanarea intre exemplul tau si cazul de fata? Ca eu nu vad nici una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exemplu: tatal unui prieten de-al meu(beat la volan) a calcat un mos pe langa Piata de Gros(nu trecere, nu nimic), mosu beat(moare)...

Soferului i se anuleaza permisu` si i se da amenda penala pt omor din culpa ;)

A primit amenda ca nu a avut coada...dc mai avea ceva il ascundeau astia ceva timp..

Asa ca mai lasa ciatu si iesi pe strada sau mai vb cu uamenii!

 

 

Pana la urma si la coada eu sunt fraier, urca`te domnule in masina sau pe motor si cum vezi un "participant la trafic" care nu e pe trecere sau mai stiu eu ce, si calca`l pe fraier...sa moara dal dracu de infractor ca circula el ca nebunu`...poti sa stai linistit..nimeni nu o sa-ti spuna nimic

:peace:

Unu' din noi are schemele logice cam ... ambuteiate... Si tind sa cred ca tu esti ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...