Sari la conținut

Transalpina-Seth On Fire-Poiana Horea-Ponor-Padis


Postări Recomandate

Bucuresti-Pitesti-Dragasani-Tirgul Carbunesti-Novaci-Rinca-Obirsia Lotrului-Oasa-Sugag-Sebes-Alba-Turda-Cluj-Camping Faget-Gilau-Somesul Cald-Maricel-Poiana Horea-Ponor-Padis-Beius-Stei-Brad-Deva-Sebes-Sibiu-Vilcea-Pitesti-Bucuresti.

km-1350

Vremea destul de buna (exceptie ploile de scurta durata care mau tot urmarit).

Peisajele super frumoase, padurile de salcam miroseau foarte frumos de la brebenei infloriti.

Despre intrunire totul a fost ok super organizarea facuta de clujeni.

Probleme intampinate: doar un pic de ratacire si incurcat forestierele prin Parcul National Apuseni.

Plecare din Bucuresti vineri ora 10 si sosire dumineca ora 23.

 

Pozele va spun mai multe

 

https://picasaweb.google.com/112417365730967371671/PoianaHoreaPonorPadis?authkey=Gv1sRgCLfLwIzhnYD2cg#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de viata mea...cand ma gandesc ca puteam sa vad si eu locurile astea :baldy: . Felicitari pentru tura, cat despre intrunire stiu ca ai fost incantat :ok:

Pozele sunt...friguros de frumoase :sick:

Jos palaria :grinbandit:

Editat de danielc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, felicitari pt tura!

 

S-a dus deja zapada de pe Transalpina? Eu am fost in jur de 1 mai si n-am putut trece dintr-o parte in alta ca era prea multa zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain!

Spune-mi, te rog, au terminat de asfaltat Transalpina? Eu am fost pe-acolo prin octombrie - noiembrie, anul trecut, si mai erau portiuni bune neasfaltate, atat intre Ranca si Obarsie, cat si mai departe, spre Sugag.

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, felicitari pt tura!

 

S-a dus deja zapada de pe Transalpina? Eu am fost in jur de 1 mai si n-am putut trece dintr-o parte in alta ca era prea multa zapada.

 

Salut si acum era sus de tot pe o portiune de 20 m. Am reusit sa trec cu toate ca s-a ingropat motorul pana la lazile laterale dar heidenaul nu te lasa in drum rupe ca un tractor.

 

Fain!

Spune-mi, te rog, au terminat de asfaltat Transalpina? Eu am fost pe-acolo prin octombrie - noiembrie, anul trecut, si mai erau portiuni bune neasfaltate, atat intre Ranca si Obarsie, cat si mai departe, spre Sugag.

Toate cele bune!

 

Din pacate nu sa asfaltat mai sunt portiuni destul de lungi de asfaltat plus ca au fost ceva alunecari de teren pe coborare spre obarsie care au plecat cu asfalt cu tot, deocamdata ca sa-l tranvesezi dintr-o parte in alta tot enduro se poate.

 

Fain!

Spune-mi, te rog, au terminat de asfaltat Transalpina? Eu am fost pe-acolo prin octombrie - noiembrie, anul trecut, si mai erau portiuni bune neasfaltate, atat intre Ranca si Obarsie, cat si mai departe, spre Sugag.

Toate cele bune!

 

Din pacate nu sa asfaltat mai sunt portiuni destul de lungi de asfaltat plus ca au fost ceva alunecari de teren pe coborare spre obarsie care au plecat cu asfalt cu tot, deocamdata ca sa-l tranvesezi dintr-o parte in alta tot enduro se poate.

post-58415-0-32262000-1306229250_thumb.jpg

post-58415-0-23566300-1306229278_thumb.jpg

post-58415-0-23769700-1306229301_thumb.jpg

Editat de Oformula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din pacate nu sa asfaltat mai sunt portiuni destul de lungi de asfaltat plus ca au fost ceva alunecari de teren pe coborare spre obarsie care au plecat cu asfalt cu tot, deocamdata ca sa-l tranvesezi dintr-o parte in alta tot enduro se poate.

Eu am mai spus si in alta parte, degeaba s-a asfaltat. In cativa ani o sa fie drumul "mai rău" ca inainte sa fie asfaltat. Daca te pui bine si te uiti prin pozele tale deja se observa ca se duce dracu asfaltu, calitate superioară!!!! :banana: Sa treaca numa vreo 2-3 ierni si vorbim. :bigstar:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult!

Sincer sa fiu, e mai bine asa; daca nu ne putem apara noi muntii (am vazut si la tine fotografii ce arata cat au putut despaduri si ce mizerii au "construit" si au lasat peste tot...), se apara singuri.

In alta ordine de idei, am realizat ca ai "evadat" singur... (cam asa fac si eu); mult respect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, comuna Belis, este cea mai tare :crack:

Ma omule, ce va invidiez eu pe voi astia cu enduro :scratch: ..aveti parte de cele mai frumoase peisaje..Mi s-a parut mult prea tare plimbarea care ai facut-o, poate peste 10-15 ani, daca o sa mai avem paduri, o sa trec si eu pe enduro..

La cat mai multe plimbari de gen, tine-o tot asa ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, comuna Belis, este cea mai tare :crack:

Ma omule, ce va invidiez eu pe voi astia cu enduro :scratch: ..aveti parte de cele mai frumoase peisaje..Mi s-a parut mult prea tare plimbarea care ai facut-o, poate peste 10-15 ani, daca o sa mai avem paduri, o sa trec si eu pe enduro..

La cat mai multe plimbari de gen, tine-o tot asa ! :cheers:

 

Salut, paduri o sa gasesti, dar drumuri de pietris, pamant, nisip mai greu, deja multe forestiere s-au inchis in ultimii 5 ani, iar cele ramase se cam asfalteaza.

Am facut turul Austriei in 2009 si erau asfaltate 95% din forestierele cu acces la public, chiar daca duceau la o simpla cabana s-au la o tarla de oi s-au vaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

hahaha...nebunie curata pe transalpina...deci pe la 1 mai trebuie mers :ok:

Depinde de la an la an cat a nins. De exemplu de 1 Iunie 2008 a fost zapada ca si acuma de 1 Mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa era acum pe 3-5 iunie

 

Foarte tare traseul. L-am facut si eu in urma cu vreo 2 ani, parca. Si foarte tare coloana sonora Within Tempation...mhhhhhh, nice!

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kriminal traseu!

Sa fi vazut acu 5 ani, inainte sa inceapa lucrarile!

Acum e de masina si vitezante. Am fost cu C4 si in toamana si acum vreo trei saptamani.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare, la mai multe .

 

Multumesc si tie la fel.O sa le cam raresc plimbarile sunt bugetar si ma cam rupt la salariu si ni-ci sperante de vremuri mai bune nu sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...