Sari la conținut

Accident Ploiesti


RedCap
 Share

Postări Recomandate

Acum am aparut acasa, era o Yamaha albastra, un R ceva, cred ca un R6 daca nu ma insel cu numere de GL cazuta, 2 echipaje de politie, cate unul pe fiecare sens... din ce am inteles de la o fata care lucreaza prin zona, viteza, a zburat vreo 6 metri prin aer dupa ce a lovit separatorul de sens de pana in trecerea de pietoni... Erau deja opriti niste motociclisti in zona, motociclistul nu mai era, stie cineva mai multe detalii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul a fost dus la urgente.. din ce am vazut eu avea o lovitura la cap si la coaste , pasagerul am inteles ca ar fi mai rau (un copil de vreo 10 ani).

motorul e dauna totala (yamaha r6)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul a fost dus la urgente.. din ce am vazut eu avea o lovitura la cap si la coaste , pasagerul am inteles ca ar fi mai rau (un copil de vreo 10 ani).

motorul e dauna totala (yamaha r6)

 

 

Si uite asa bikerul va face un pic de parnaie, sau va primi macar o pedeapsa cu suspendare pentru vatamare corporala grava din culpa. Legea interzice sa transporti persoane "de vreo 10 ani" pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul a fost dus la urgente.. din ce am vazut eu avea o lovitura la cap si la coaste , pasagerul am inteles ca ar fi mai rau (un copil de vreo 10 ani).

motorul e dauna totala (yamaha r6)

 

Deci nu mi s-a parut ca era Yamaha R6 inseamna... dar ce anume s-a intamplat mai exact ? Stii cumva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa bikerul va face un pic de parnaie, sau va primi macar o pedeapsa cu suspendare pentru vatamare corporala grava din culpa. Legea interzice sa transporti persoane "de vreo 10 ani" pe motocicleta.

de la ce varsta are voie pasagerul pe moto? ca si fiu-meu are 10 ani, si ma toaca sa-l plimb cu moto. Pana acum l-am dus cu vorba, dar nu stiu cat mai tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la ce varsta are voie pasagerul pe moto? ca si fiu-meu are 10 ani, si ma toaca sa-l plimb cu moto. Pana acum l-am dus cu vorba, dar nu stiu cat mai tine.

scrie la decret. mai citeste-l odata. o sa-ti prinda bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la ce varsta are voie pasagerul pe moto? ca si fiu-meu are 10 ani, si ma toaca sa-l plimb cu moto. Pana acum l-am dus cu vorba, dar nu stiu cat mai tine.

 

De la varsta de 14 ani :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa,inca o zi cu accident.Ieri unul,azi altul........parca citisem de ceva proteste,rafuieli..........dar a ramas totul in coada de peste.....Mortii cu mortii,viii cu viii....Fara cuvinte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe langa accident la vreo 10-15 minute dupa ce pilotul si pasagerul au fost luati de ambulanta.

Pasagerul(copilul) am inteles ca este ok, pilotul era ceva mai grav. Nu stiu detalii.

 

Din cate am inteles si vazut:

Urma de frana vreo 10metri urmata de impact in squar(motocicleta era oprita 5-6 metri dupa impact)

Destul de ciudat accidentul ca nu a fost implicata nicio masina, drumul are 2 benzi fara denivelari.

 

Din cate am inteles de la cei prezenti acolo riderul tot dadea ture cu diversi copii(mult sub varsta de 18ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cimitir te accepta si sub 14 ani, problema e daca are locul de veci rezervat. La Urgentza te primeste oricind, nu conteaza virsta. In cazul de fatza se cheltuie bani statului in mod inutil facind un dosar de cercetare al carui rezultat se stie dinainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la cei prezenti acolo riderul tot dadea ture cu diversi copii(mult sub varsta de 18ani)

 

pai aia ii dadeau banii de benzina.

 

pedofil?

probabi e sosia lu Doru Iuga de la OTV sau daca nu chiar el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda .. din cate am inteles si eu riderul plimba niste copii... de ce ii plimba , si de ce a pus frana (masura cativa metri buni )nu stiu .

eu am ajuns la cateva minute dupa accident ... se vedea o urma de franare lunga , acostamentul in care a intrat putin deranjat . motorul cred ca a zburat ceva prin aer ca de la locul unde a intrat in acostament si locul unde se afla mobra (cativa metri considerabili)nu se vedea nicio urma de harjaiala pe asfalt, dar se vedea unde s-a "infipt" in asfalt .

mobra o gaseste la politie (au luat-o ptr cercetari)impreuna cu toate piesele care au zburat din ea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la ce varsta are voie pasagerul pe moto? ca si fiu-meu are 10 ani, si ma toaca sa-l plimb cu moto. Pana acum l-am dus cu vorba, dar nu stiu cat mai tine.

am mai plimbat si eu copii. dar mai mult decat luat pe saua din fata si tura in jurul blocului nu cred ca e indicat. vrea? ii place? inscris la un curs de karting cred c ar rezolva intr o oarecare masura. ar fi chiar indicat, dezvolta reflexele incredibil si pregateste pt. jungla de dupa permis :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la prietenii lui pe care i am gasit la UPU am aflat ca n ar fi avut cine stie ce viteza l a furat 'doar' nisipul dintre benzi si s a infipt in scuarul dintre benzi. ei zic ca are permis de vreo doi ani si nu era chiar teribilist. medici au zis ca si anume copilul e mult bine (doar taietura destul de nasoala la un cot) decat raiderul pe care l bagau deja la 'reparatii'. si a cam luat adio de la cariera de break dancer si probabil si de la cea de motociclist. nu cred ca mai are vreo importanta dar pustiul ar fi insistat sa l ia pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

wow ce comenteaza lumea:))) se mananca mult (cuvant urat) fara stire oricum eu sunt rideru si a fost in felul urmator toti erau prietenii mei de ani de zile ii plimbam pt ca imi erau prieteni daca esti prieteni cu minori nu inseamna ca esti pedofili a fost greseala mea ca am vrut sa il plimb pe pusti 100 de metri ca ma disperat de mult timp nu mai conteaza ideea a fost ca am plecat din statie de la 30 am acelerat nu stiu exact viteza dar aveam ceva dupaia am inceput sa franez inainte de scuar stiind ca urmeaza trecere de pietoni si dupaia sens giratoriu in timp ce franam am ajuns la o portiune cu nisip si mia derapat roata fatza cred ca aveam vro 70 la ora mia fugit motoru de sub mine eu am picat pe partea stanga ca si motoru mam dus putin taras si mam lovit cu partea stanga a corpului de bordura motocicleta a fost mai infatza mea sa dus taras pe partea stanga si sa lovit cu roata de bordura si a sarit cativa metrii copilu a picat mai in dreapta fatza de mine si sia rupt mana eu mam lovit cu coastele de bordura si miam fracturat 6 coaste splina a fost rupta si mia scoso plamanu perforat si rinichiu lovit putin nu mia scos decat splina restul e ok au trecut 2 saptamani si sunt deja 90% refacut sunt pe picioare si pot sa fac sport si ce vreau nu ma mai sui pe motor din pacate ca mia ajuns cati am evitat si de cate ori era sa mio iau din cauza la drumurile de (cuvant urat) din romania aveti grija de voi cei pe motoare si asflat uscat si data viitoare interesativa inainte sa aruncati vorbe grele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

tati, ba bine ca nu mai vrei sa urci pe moto!

Daca tu iei un copil cu tine pe moto, ii zici prieten, si nu stii cu ce viteza mergi, esti un INCONSTIENT!

Nu drumurile sunt de cacao...ia mai incearca

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Prieteni =)) de ani de zile... cand copilu' avea 10 ani de la data fabricatiei :D Nu stiu ce ai facut tu acolo, dar cineva zice ca era frana de 10 m. Nisip? Sincer sa fiu, daca aveai niste cauciucuri decente, puteai sa franezi fara probleme. De la 70 la ora, pe drum drept, si fara sa fie nevoie de franare de urgenta (practic decat trebuia sa incetinesti), da-o incolo de treaba ca si cu frana spate o puteai face. Si cu frana de motor... Da' probabil tu aveai 70 aproape de trecerea de pietoni, stiai ca urmeaza sensul giratoriu, si te-ai infipt in frana calumea. Si chiar sunt curios ce cauciuc aveai, fiindca sincer sa fiu, nu imi aduc aminte sa fi intalnit nisip pe acolo.

 

Nu pot sa spun decat ca ai luat decizia corecta sa te lasi de moto. E prea riscant, ai dreptate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil cat de inconstienti pot fi unii. Cum dracu sa iei un copil de 10 ani cu tine in sa si tu sa-i dai peste 70 prin oras? Se sperie copilul, nu se mai poate tine, se dezechilibreaza din vina lui sau a ta sau a lipsei de experienta (banuiesc ca nu face pe pasageru de la varsta de 5 ani) si cade cu dintii in bordura. Si omori un copil de 10 ani si faci parnaie tu vreo 10 pt ca ti-era "prieten" atat de bun un copil de 10 ani si ai cedat la insistentele lui - "nu-mi mai esti prieten adevarat daca nu ma dai si pe mineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee". Macar ai luat decizia de-a te lasa de motoreala, inainte sa-ti faci beleaua mai mare sau sa-i faci altcuiva ceva mai urat. Daca ar fi fost vorba de copilul meu te-asteptam sa te vindeci si dupa asta te mai bagam o data in spital, asa cu sete. Chiar sunt curios daca parintii copilului nu ti-ai facut o vizita de curtoazie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow ce comenteaza lumea:))) se mananca mult (cuvant urat) fara stire oricum eu sunt rideru si a fost in felul urmator toti erau prietenii mei de ani de zile ii plimbam pt ca imi erau prieteni daca esti prieteni cu minori nu inseamna ca esti pedofili a fost greseala mea ca am vrut sa il plimb pe pusti 100 de metri ca ma disperat de mult timp nu mai conteaza ideea a fost ca am plecat din statie de la 30 am acelerat nu stiu exact viteza dar aveam ceva dupaia am inceput sa franez inainte de scuar stiind ca urmeaza trecere de pietoni si dupaia sens giratoriu in timp ce franam am ajuns la o portiune cu nisip si mia derapat roata fatza cred ca aveam vro 70 la ora mia fugit motoru de sub mine eu am picat pe partea stanga ca si motoru mam dus putin taras si mam lovit cu partea stanga a corpului de bordura motocicleta a fost mai infatza mea sa dus taras pe partea stanga si sa lovit cu roata de bordura si a sarit cativa metrii copilu a picat mai in dreapta fatza de mine si sia rupt mana eu mam lovit cu coastele de bordura si miam fracturat 6 coaste splina a fost rupta si mia scoso plamanu perforat si rinichiu lovit putin nu mia scos decat splina restul e ok au trecut 2 saptamani si sunt deja 90% refacut sunt pe picioare si pot sa fac sport si ce vreau nu ma mai sui pe motor din pacate ca mia ajuns cati am evitat si de cate ori era sa mio iau din cauza la drumurile de (cuvant urat) din romania aveti grija de voi cei pe motoare si asflat uscat si data viitoare interesativa inainte sa aruncati vorbe grele

 

Felicitari pentru decizia de a te lasa de motocicleta,e un lucru intelept pentru ca pe motocicleta trebuie sa fii atent la toate detaliile,sa fii in general un om ordonat.

Bine ca ati scapat relativ ieftin in privinta sanatatii,tu si copilul,va doresc recuperare rapida.

Iti las mai jos niste semne care ti-au lipsit mai devreme din text,poti sa le iei cu copy-paste si sa le folosesti daca ai tastele respective defecte.

------------------------------- ...................................

:crack: :crack: :crack: :crack:

 

post-57179-0-98946300-1311747677_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow ce comenteaza lumea:))) se mananca mult (cuvant urat) fara stire oricum eu sunt rideru si a fost in felul urmator toti erau prietenii mei de ani de zile ii plimbam pt ca imi erau prieteni daca esti prieteni cu minori nu inseamna ca esti pedofili a fost greseala mea ca am vrut sa il plimb pe pusti 100 de metri ca ma disperat de mult timp nu mai conteaza ideea a fost ca am plecat din statie de la 30 am acelerat nu stiu exact viteza dar aveam ceva dupaia am inceput sa franez inainte de scuar stiind ca urmeaza trecere de pietoni si dupaia sens giratoriu in timp ce franam am ajuns la o portiune cu nisip si mia derapat roata fatza cred ca aveam vro 70 la ora mia fugit motoru de sub mine eu am picat pe partea stanga ca si motoru mam dus putin taras si mam lovit cu partea stanga a corpului de bordura motocicleta a fost mai infatza mea sa dus taras pe partea stanga si sa lovit cu roata de bordura si a sarit cativa metrii copilu a picat mai in dreapta fatza de mine si sia rupt mana eu mam lovit cu coastele de bordura si miam fracturat 6 coaste splina a fost rupta si mia scoso plamanu perforat si rinichiu lovit putin nu mia scos decat splina restul e ok au trecut 2 saptamani si sunt deja 90% refacut sunt pe picioare si pot sa fac sport si ce vreau nu ma mai sui pe motor din pacate ca mia ajuns cati am evitat si de cate ori era sa mio iau din cauza la drumurile de (cuvant urat) din romania aveti grija de voi cei pe motoare si asflat uscat si data viitoare interesativa inainte sa aruncati vorbe grele

Asta ar trebui pus acolo sus, langa "Motociclism.ro"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Iti las mai jos niste semne care ti-au lipsit mai devreme din text,poti sa le iei cu copy-paste si sa le folosesti daca ai tastele respective defecte.

------------------------------- ...................................

:crack: :crack: :crack: :crack:

 

post-57179-0-98946300-1311747677_thumb.jpg

 

:laugh: Am obosit sincer citind o fraza atat de lunga.

 

P.S. : sa nu uitam de ?????????????? si ,,,,,,,,,,,

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...