Sari la conținut

Accident Ploiesti


RedCap
 Share

Postări Recomandate

prietene stai linistit ca stiu si eu ca am facut o mare greseala ca lam luat pe ala mic pe motor nus mandru de asta si da suntem prieteni de familie si il stiu de cand era ff mic, eu vb de ce am picat si nam picat din cauza la viteza stai u linistit si normal ca daca incepe sa alunece cauciucul pe nisip incepe sa lase si urma franare pt ca nam avut nici un obstacol in fatza sa franez brusc merg pe R6 de 2 ani si stiu cu ce se mananca am facut vro 6000 de km cu el imi cunosteam motoru indeajuns incat sa nu franez brusc fara rost si daca esti motociclist numi zice u mie ca mergi numai cu 50 la ora in oras:))) asa ca veziti de pielea ta si sa dea domnu sa nu prinzi vro groapa candva sau vro portiune de nisip la care sa nu te astepti sa te tranteasca , dupaia o sa intelegi ce vb, in fine asta a fost sa fie eu stiu ca am gresit enorm si ca am fost inconstient ca am cedat la rugamintzile lui si am platit scump pt asta in rest aveti grija de voi si nu mai fiti rai ca niciodata nu stiti cum poate sa loveasca pe oricine un necaz oricat de constient ai fi si cu capu pe umeri multa bafta tuturor si asflat uscat

Editat de BboyFaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))) mama de am vazut in viata mea asa ceva cat de rai pot fi oamenii , imi cer scuze ca n-am vb cu semne de punctuatie si ortografie dar nu am scris o cerere domnule director ;) am vorbit pe un forum si pe internet vorbesc si eu cu prescurtari si fara semne de punctuatie si ortografie asa ca nu te mai da asa destept ca nu ma cunosti oricum fiecare se poarta cum vrea nici o problema roata se intoarce de fiecare data
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, asta e, shit happens.

nu te supara ca te intreb dar trebuie, cate clase ai ?

jumatate din romani nu ar avea permis daca la sala nu ar trebui doar sa bifeze ci ar trebui sa scrie o fraza.

 

:)))) mama de am vazut in viata mea asa ceva cat de rai pot fi oamenii , imi cer scuze ca n-am vb cu semne de punctuatie si ortografie dar nu am scris o cerere domnule director ;) am vorbit pe un forum si pe internet vorbesc si eu cu prescurtari si fara semne de punctuatie si ortografie asa ca nu te mai da asa destept ca nu ma cunosti oricum fiecare se poarta cum vrea nici o problema roata se intoarce de fiecare data

Sa mor daca nu am impresia ca spui totul pe nerasuflate, nu ne obliga sa ne fortam intelectul pt a intelege ce scrii. Fa-te inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumatate din romani nu ar avea permis daca la sala nu ar trebui doar sa bifeze ci ar trebui sa scrie o fraza.

 

 

Sa mor daca nu am impresia ca spui totul pe nerasuflate, nu ne obliga sa ne fortam intelectul pt a intelege ce scrii. Fa-te inteles.

 

Ok imi cer mii de scuze ca mi-am permis sa vorbesc neadegvat , nu mi-am dat seama ca ma adresez unei comunitati din care fac parte si oameni cu o anumita statura, va urez tuturor multa bafta si tot binele din lume si n-am avut nici o intentie sa supar pe cineva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta si lasand ortografia si punctuatia la o parte, sunt 2 categorii de oameni care gresesc - aia care-si dau seama si trag o invatatura si aia care trec prin greseli ca gasca pe apa si, in consecinta, bifeaza prostie dupa prostie, pana cand li se infunda. Bravo tie ca macar faci parte din prima categorie, cand te-oi mai urca pe motor iar (nu "daca" :D) o sa fii mai cu cap presupun. Convalescenta cat mai usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok imi cer mii de scuze ca mi-am permis sa vorbesc neadegvat , nu mi-am dat seama ca ma adresez unei comunitati din care fac parte si oameni cu o anumita statura, va urez tuturor multa bafta si tot binele din lume si n-am avut nici o intentie sa supar pe cineva .

 

Nu pot sa nu remarc faptul ca te-ai straduit sa folosesti corect cratimele si virgulele (punctele nu, dar efortul este oricum remarcabil). Acum urmeaza ortografia. "exact" sau "egzact"? "(ne)adecvat" sau "(ne)adegvat"? "tranvai" sau "tramvai"?

 

Apoi trecem la chestii grele. "A crea. Cu cati de e?"

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca odata,felicitari pentru alegerea de a lasa motocicletele,recuperare usoara si sper sa te intelegi bine cu parintii baiatului.

Bucura-te ca ai scapat usor,dintr-o splina plesnita se moare foarte simplu,e suficient sa nu-i pese doctorului de tine,coastele rupte pot si ele sa perforeze vase importante si sa te cureti inainte de a veni ambulanta. Cred ca te-a schimbat mult patania,bafta si sanatate.

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok imi cer mii de scuze ca mi-am permis sa vorbesc neadegvat , nu mi-am dat seama ca ma adresez unei comunitati din care fac parte si oameni cu o anumita statura, va urez tuturor multa bafta si tot binele din lume si n-am avut nici o intentie sa supar pe cineva .

mare prostie ai facut,aici numai oamenii cu 3 facultati au voie sa scrie :puke: :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))) mama de am vazut in viata mea asa ceva cat de rai pot fi oamenii , imi cer scuze ca n-am vb cu semne de punctuatie si ortografie dar nu am scris o cerere domnule director ;) am vorbit pe un forum si pe internet vorbesc si eu cu prescurtari si fara semne de punctuatie si ortografie asa ca nu te mai da asa destept ca nu ma cunosti oricum fiecare se poarta cum vrea nici o problema roata se intoarce de fiecare data

Nu, prietene, roata nu se intoarce niciodata in cazul tau. Recte noi n-o sa luam niciodata un copil de 10 ani pe mobra sa-l dam cu viteza prin trafic pe drumuri pe care habar n-avem ce si cum ne asteapta, iar tu n-o sa scrii in viata ta romaneste cum trebuie, nici macar cand o sa faci o cerere, pentru simplul fapt ca n-ai obisnuinta asta.

Dar sa lasam astea, revenind la accident eu sunt de parere ca topicul se poate inchide. Vinovatul si-a asumat imbecilitatea facuta si a declarat ca se lasa de mobrism. Ceea ce e foarte, foarte bine. Si e chit cu noi. Si daca isi da si 100000000000000000000000 de pumni in cap cat poate el de tare o sa fie 1% chit si cu sarmanul copil.

Apropos, tac-su tancului nu ti-a spart mufa cand ai iesit din spital? Sau e si el atat de inconstient incat ti l-a pus chiar el in sa?

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu remarc faptul ca te-ai straduit sa folosesti corect cratimele si virgulele (punctele nu, dar efortul este oricum remarcabil). Acum urmeaza ortografia. "exact" sau "egzact"? "(ne)adecvat" sau "(ne)adegvat"? "tranvai" sau "tramvai"?

 

Apoi trecem la chestii grele. "A crea. Cu cati de e?"

 

:)

 

Vezi ca ai gresit site-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am gresit. Am fost un pic ironic, dar pe buna dreptate cred eu (de altfel, n-am fost primul in thread).

 

Da-mi voie sa ma explic: pe forum vezi doar cuvinte scrise de niste oameni. Pe marea majoritate nu-i cunosti si singura informatie pe baza careia poti sa-ti faci o parere despre oamenii aceia sunt cuvintele scrise de ei. Si daca sunt scrise agramat si cu logica unui copil de 6 ani, ghici ce parere poti sa-ti faci.

 

Pana la intalnirea fata in fata singura carte de vizita pe care o avem sunt textele pe care le scriem. Stiu, probabil o sa-mi spui "pai e forum de motociclism, hai sa vorbim de motoare". pey dk`i forum de motokikilsm nu`i bn s skri ashea k t rade lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6000 de km in 2 ani de zile? Doar mie mi se pare extrem de putin? Cred ca am facut atatia doar in marsarier. Nu cred ca poti spune ca ai experienta daca ai facut doar 3000 de km pe an (in contextul in care ai permis de doar 2 ani de zile). Imi aduc aminte de o faza in Buzau cand intru intr-un bar de "bikeri" (baru ii fain), si le zic sa mergem in Ploiesti la Free Fest sau ceva de genu' si primesc un raspuns de genu: "Ploiesti? E prea departe". No comment.

Editat de UrsuPolar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca tu locuiesti in Bucuresti si faci naveta zi de zi pana la Arad? Asa motociclist meserias sa fii tu? 6000 km in marsarier? wow... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din contra, tu n-ai inteles sarcasmul meu la adresa sarcasmului tau :laugh: fii pe pace, nu caut galceava, ma deranjeaza totusi ca la fiecare topic de accidente apar astfel de ironii. din punctul meu de vedere, omul plateste pentru ce a facut si legal ar fi sa i se intocmeasca actele premergatoare inceperii urmaririi penale pentru vatamare corporala din culpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din contra, tu n-ai inteles sarcasmul meu la adresa sarcasmului tau :laugh: fii pe pace, nu caut galceava, ma deranjeaza totusi ca la fiecare topic de accidente apar astfel de ironii. din punctul meu de vedere, omul plateste pentru ce a facut si legal ar fi sa i se intocmeasca actele premergatoare inceperii urmaririi penale pentru vatamare corporala din culpa.

 

just.

pe mine m-a intrigat dezinvoltura cu care a insinuat ca are experienta la km astia pe un motor destul de naravas :)

Editat de UrsuPolar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am gresit. Am fost un pic ironic, dar pe buna dreptate cred eu (de altfel, n-am fost primul in thread).

 

Da-mi voie sa ma explic: pe forum vezi doar cuvinte scrise de niste oameni. Pe marea majoritate nu-i cunosti si singura informatie pe baza careia poti sa-ti faci o parere despre oamenii aceia sunt cuvintele scrise de ei. Si daca sunt scrise agramat si cu logica unui copil de 6 ani, ghici ce parere poti sa-ti faci.

 

Pana la intalnirea fata in fata singura carte de vizita pe care o avem sunt textele pe care le scriem. Stiu, probabil o sa-mi spui "pai e forum de motociclism, hai sa vorbim de motoare". pey dk`i forum de motokikilsm nu`i bn s skri ashea k t rade lumea.

 

Si eu sunt de parere ca trebuie sa scriem cat mai corect gramatical, indiferent unde anume o facem. Insa mesajul tau deja era o exagerare... prea lung, prea ironic, prea fara sens. Mai bine ii spuneai direct: amice, abia intelegem ce vrei sa spui, fiindca nu scrii corect! Oricum i s-a mai atras atentia, si a incercat si el sa se adaptaze, deci nu cred ca mai era cazul sa o faci si tu. Si nu in felul asta, adica deja cu lectii de gramatica... daia am zis ca ai gresit site-ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omulagresitdarmacararecunoscutpersonallasmaibagainspitalodata

intradevarenasolcascrieaiureadarcredcanuestecazulsaplusatiatatdemultpesubiectulasta

maitrebuiesadaucateunentercasanudefilatiindreaptapanavaplictisiti

pentruboufastersaucumiiziceregulanumarul1niciodatanistiicesepoateintamplaintraficdecidacatemaisuipemobralasacopiiacasa

binecanuafostcevamultmaigrav

asfaltuscat

Editat de Gothik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" pe R6 de 2 ani si stiu cu ce se mananca am facut vro 6000 de km cu el imi cunosteam motoru indeajuns "

1. Nenea ii bine ca ai luat decizia corecta(sa te lasi), te felicit!

2. Mai mult de 20 de ani nu cred ca ai! (pe R6 la 18 ani... ce raising suntem noi). Daca aveai mai multi ani, banuiesc ca nu ai fi facut prostia asta sa duci copii de 10 ani cu 70 la ora!

3. R6=2 ani= 6000 km = primul motor= cunosti motorul indeajuns.. Eu nu prea cred, nu vreau sa ma laud sau altceva eu dupa 4 ani de motociclism, inca nu ma numesc motociclist, si dupa vreo 60.000 de km ,inca nu imi cunosc motorul si mai are momente cand ma surprinde

 

 

In alte cuvinte in 6000 de km esti doar un incepator cu experienta 0

 

 

Ps cand dreq se baga leagea aia ca nu ai voi sa conduci motoare mari daca nu ai mai mult de 24 de ani sau un minim de 2 experienta pe clasa inferioara (A1 si A2)

Editat de nimenialtu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...