Sari la conținut

accident intre muncii si iancului


CatalinC
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sper sa auzim vesti bune! Motocicleta este o Honda CBR 1000RR, culoare albastra (se vede clar asta) si nr intr-adevar este cum zice wawessh ori AFO, ori APO (cred ca mai degraba a doua varianta). Deci, daca stiti pe cineva care se incadreaza in descriere, asteptam sa ne spuneti si noua mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era destul de avariata motoreta , furca rupta , oglinda era pe linia de tramvai

am trecut si eu pe acolo la 7-8 min dupa accident . abia venise smurdul. nr este apo sigur .cifrele nu se vedeau. motociclistul era pe jos si smurdul dadea primul ajutor. sper sa fie bine baiatul. a intrat in roata masini stanga fata. nu stiu cine a fost de vina .ideea e ca multi nu respecta motociclistii in trafic. eu nu am motor dar intotdeauna las un moto sa treaca chiar daca nu are prioritate.

invatati sa lasati de la voi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca a zburat peste masina.Eu asa cred din film si asta e de bine.

 

din 335, autobuz, nu sa vazut mare lucru, dar era prezenta o ambulanta si 2 echipaje smurd, care au plecat destul de repede de la fata locului, mai era doar un politist pe motor care delimita zona :(, masina era lovita in aripa stanga fata

Editat de CLM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am motor dar intotdeauna las un moto sa treaca chiar daca nu are prioritate.

 

E clar ca n-ai carnet si ca vorbesti tampenii ... striga de 3 ori "moarte conservarilor" daca vrei sa te credem :bounce:

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danny..,ia zi tu,intotdeauna circuli regulamentar? %? nu te cred..vad ca te descrii'conservar cu categoria 'a'..ce sa cred? nici eu n-am 'a-u' da-mi plac motoarele..eu niciodata n-am sa doresc moartea motoristilor pt anumite specimene din randul lor..culmea este ca majoritatea dintre voi sunteti si conservari..cine greseste sa plateasca..indiferent de categoria permisului..daca esti la volan si-ti bulesti masina din cauza unui motorist cum ai gandi? ca si conservar sau ca motorist? in general toti aveti parinti,frati, surori,iubite,neamuri,etc care-s soferi pe soselele patriei..ia mai zi-le astea cu 'sa mori tu'..mereu am avut o viziune, asupra motoristilor, mai idilica.. libertate,nonconformism,samd..cred ca am vazut prea multe filme..pana nu aplicam balcanismu' nu putem fi romani.. aaa,si ia zi, esti clarvazator? de unde stii ca n-are carnet gabone..? si ca sa fim on topic,sper ca baiatu' de pe motor sa se refaca repede..si sanatos..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danny..,ia zi tu,intotdeauna circuli regulamentar? %? nu te cred..vad ca te descrii'conservar cu categoria 'a'..ce sa cred? nici eu n-am 'a-u' da-mi plac motoarele..eu niciodata n-am sa doresc moartea motoristilor pt anumite specimene din randul lor..culmea este ca majoritatea dintre voi sunteti si conservari..cine greseste sa plateasca..indiferent de categoria permisului..daca esti la volan si-ti bulesti masina din cauza unui motorist cum ai gandi? ca si conservar sau ca motorist? in general toti aveti parinti,frati, surori,iubite,neamuri,etc care-s soferi pe soselele patriei..ia mai zi-le astea cu 'sa mori tu'..mereu am avut o viziune, asupra motoristilor, mai idilica.. libertate,nonconformism,samd..cred ca am vazut prea multe filme..pana nu aplicam balcanismu' nu putem fi romani.. aaa,si ia zi, esti clarvazator? de unde stii ca n-are carnet gabone..? si ca sa fim on topic,sper ca baiatu' de pe motor sa se refaca repede..si sanatos..

 

Unde vezi tu ca doresc moartea motociclistilor ? Am scris asa ceva ? Probabil in capul tau singurii participanti la trafic sunt doar motociclistii. De ce sa-i cedez trecerea unuia care nu are ? Motociclistul ala a facut o scoala, are carnet, e pe sosea, deci e sub incidenta Codului Rutier. Pai sa-l respecte dracu. Ai remarcat cumva cuvintele bolduite din quote ? Conservarul ala de mai sus zicea ca "las un moto sa treaca chiar daca nu are prioritate".Da tu prioritate in trafic la unul care are cedeaza si sa vezi ce claxoane in bot iti iei. Legea e pentru toti, hai sa ne apucam acum s-o facem harcea-parcea, dam prioritate cand nu e cazul, etc. A, ca il lasi pe unul sa treaca din curtoazie ca tu esti in coloana si oricum inaintezi 2-3 m si ala-si frige cwoaiele pe mobra asteptand sa-l lase careva sa se bage e cu totul altceva. Si apropo, viziunile tale erotice cu motociclisti chiar nu ma intereseaza. Faceti flower-power pe plaja, nu pe sosea, unde e o jungla.

 

 

bai (cuvant jignitor) cum crezi ca-i las sa treaca ? de pe trotuar ? evident ca din masina. esti terminat . attention to the tree.

 

Ba iepurasule, daca vroiai sa scrii altceva trebuia sa fii mai explicit. Reciteste-ti postul si vezi ce-a iesit. Daca tu cu 60 km/h din conserva pe drum cu prioritate pui frana brusca, lasi un motociclist sa treaca chiar cand nu are prioritate (din spusele tale) si eu te busesc in spate cum se cheama asta ? Mai citeste legea :

ART. 122

Se interzice conducătorilor de vehicule să reducă brusc viteza ori să efectueze o oprire neaÂşteptată, fără motiv întemeiat.

 

Sper sa nu te intalnesc in trafic ...

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim ca ati adus date concrete despre starea motociclistului,identitatea,dinamica accidentului cat si in ce fel putem sa il ajutam.

M-a asteptam sa gasesc ca te obicie1 2-3 gaste care se balacaresc ''cine e si cine nu e motociclist adevarat''.

Va multumim din nou si apreciem prezenta dumneavostra.Personal imi face o deosebita placere sa intru pe acest forum si sa gasesc acest gen de posturi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

. Daca tu cu 60 km/h din conserva pe drum cu prioritate pui frana brusca, lasi un motociclist sa treaca chiar cand nu are prioritate (din spusele tale) si eu te busesc in spate cum se cheama asta ?

 

 

Se cheama ca "Cine foote-n c.ur plateste"...indiferent de ce a oprit el, asa ca ai grija :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o fi ocupat cineva de mobra ? nu de alta, dar sa n-o adaposteasca niste tiganusi...

 

e ok, am trecut pe acolo pe la un 6..aprox si taman se "tragea" mobra intr o duba sau cevaa marisor. chingi, etc.deci e pe maini bune.

nu mai era nimeni din politie,. smurd, etc ( am prespus ca fusesesera ca era cam sifonata).

sanatatea maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600RR-ul albastru a apartinut lui cbr-ica. stiu ca acum are altceva. sper sa nu fi fost el ghinionistul. :(

 

Nu cred ca motocicleta din accident e 600RR. Cel putin codita sunt sigur ca e de Fireblade (1000RR); e mai lata fata de cea de pe 600rr si are alta forma, dar seamana foarte mult cu aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok, am trecut pe acolo pe la un 6..aprox si taman se "tragea" mobra intr o duba sau cevaa marisor. chingi, etc.deci e pe maini bune.

nu mai era nimeni din politie,. smurd, etc ( am prespus ca fusesesera ca era cam sifonata).

sanatatea maxima

 

 

interesanta pozitie bre nea Foxbat, daca erai mai atent, ai fi vazut ca eram eu cu masina sa iau moto de acolo (Gabone)

ps: nu ne strica o mana de ajutor, asa ca intre bikeri ;)

 

starea pilotului este relativ ok, nu are decat femurul rupt si cam atat.

motocicleta este destul de avariata.

 

am sa postez zilele urmatoare detalii despre starea pilotului.

 

sanatate maxima ridere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunosc pe cel ce a fost in masina.(Hyundai).Nu l-a vazut in timp real,la 10-15 min dupa accident am oprit sa vad in ce stare este motoristul,dar surpriza colegul meu!.Omul are 45 ani ,motociclistul a intrat cu viteza pe banda 1,si din pacate pentru el nu a anticipat ca soferul nu o sa-i acorde prioritate .Am fost singurul cu motocicleta care am oprit ,asa ca nu mai va plangeti de starea baiatului de pe Honda.Daca motoristul ar fi avut vedere panoramica si nu si-ar fi lasat viata in mainile lui Gigi (proprietar de Hyundai),asa il cheama pe sofer ,altul ar fi fost deznodamantul.Concluzie:motociclismul nu este pentru toata lumea,foarte putini ajung intregi la batrinete,foarte putini inteleg cu ce se mananca asa ceva ,marea majoritate sunt niste placi de betoane pe saua unei motociclete nu au aptitudini pentru sas ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...